Dalecká generace

Dalecká generace https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/221511/mid_dalecka-generace-221511.jpg 4 211 41

Doctor Who série

Výsluní 349 je jedním z nesčetného množství světů Dalecké nadace, která poskytuje domov miliardám humanoidů v nesnázích. Doctor, nedůvěřivý ke všem světům, v nichž jsou Daleci zdánlivou silou dobra, se vypravuje na Výsluní 349, aby odhalil pravdivý stav věcí. Jeho pátrání je brzy ohroženo, neboť se ocitá před soudem, tváří v tvář takzvanému "daleckému advokátovi". Doctor však ví, že Daleci spřádají mimořádně nebezpečný plán a je třeba je zastavit. Podaří se mu o jejich zlovolných úmyslech přesvědčit tamní obyvatele, kteří už celou generaci žijí ve světle dalecké shovívavosti? Uspěje dostatečně rychle? Vždyť na jiné nadační planetě archeologové právě objevili tu nejničivější technologii ve vesmíru... První vydání. -- zdroj: www.legie.info --... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Jota

The Dalek Generation , 2013

KateChatt
16.01.2017

Dálekové a hodní? Nemožné se stalo skutečností.
Zábavná a občas i dojemná knížka s Doktorem. Jsem ráda, že existují tyto knihy, ve kterých je možné alespoň trochu pochopit Doktorovy myšlenkové pochody.

Aivinka
04.01.2017 5 z 5

Tohle bylo dokonalé.
Už dlouho jsem čekala kdy mě kniha zase rozbrečí a tahle to dokázala.

Adelschutzova
06.12.2016

kniha se i líbila více než první díl,pojetí doctora a dětí bylo lehce úsměvné. zápletka super čtivá

RiverSong
06.07.2016 4 z 5

Po přečtení prvního dílu mi tenhle připadal trochu slabší. Přestože nebyl tak dobrý jako první, líbil se mi nápad celkově. Kniha byla vážnější než Závoj smutku, docela zde figurovala politika. Ale myslím že celkově (až na některé menší nedostatky jako občasná uspěchanost, nebo naopak zdlouhavost) byla kniha dobrá a fanouškům seriálu bych ji doporučila.

sgjoli
07.05.2016 4 z 5

Co říct k téhle knize.... ohledně samotného příběhu - dějově mne to bavilo, zápletka byla zajímavá, pojetí Daleků jako zdánlivě mírumilovných tvorů skvělé, navíc Doktor a Dalekové k sobě jako odvěcí nepřátelé prostě patří, takže toto spojení nemohlo v knize rozhodně zklamat. Ani mi vlastně nevadilo, že tu Doktor nemá žádného "klasického" společníka, naopak mu společnost dělají děti, o které je nucen se starat. To mi přišlo jako příjemná změna oproti seriálu.
Občas jsem ale bojovala se způsobem, jakým byla kniha napsaná. Chvíli mi připadala dost zdlouhavá a rozvláčná, v některých pasážích jsem se bohužel musela trochu do čtení nutit. Také jsem dost rozpačitá z toho, že celý děj je rozepisován celkem detailně a to vyústění a samotný závěr pak dostaly prostor jen na posledních pár stranách. Na můj vkus to bylo dost rychlé, možná moc ukvapené a fakt mi to přišlo škoda.
Ale jako fanoušek seriálu jsem samozřejmě ráda, že se mi kniha dostala do rukou, i přes některá "ale" ji hodnotím jako lepší průměr! :-)

lampernaqui
10.01.2016 2 z 5

Spíše jedna a půl hvězdy. Hrozný styl předchozí knihy byl vyměněn za lepší, ale pořád to nebyla plnohodnotná kniha. Jen to bylo (alespoň pro mě lepší než Sinclairovky). Ale pokud se to bude s každým dalším dílem zlepšovat, budu jen rád.

Hadrna
27.10.2015 3 z 5

Doctor Who je jeden z mých nejoblíbenějších seriál. Četla jsem i závoj smutku...ten mě tolik neoslovil, tato kniha ze začátku dokázala čtenáře pohltit, ale na konci už jsem měla co dělat pozorovat dej a ne jen číst slova...pro me docela zklamání...řeknu, že spíše budu věrná seriálům...až přijde pokračování, tak samozřejmě si ho přečtu a uvidím jestli změním názor :) ;).

Mako123123
05.10.2015 5 z 5

Jakošto whovian (classic seriál som však nevidel) nemám čo tomuto vytknúť... jde se na pokračovanie. :D

PeterDzurjaník
04.10.2015 4 z 5

Ak porovnávam tento príbeh so Závojom smútku, rozhodne ma bavil viac tento príbeh. Celková atmosféra aj postava samého Doktora je viac dospelá a vážna. Tunajší Doktor pôsobí oveľa staršie a pesimistickejšie ako ten, ktorého poznáme z predchádzajúcej knihy alebo seriálov a nie je tu toľko vtipov a hlášok, čo nutne nie je na škodu a osobne som si to užíval. Skrátka to sedelo k ladeniu celej knihy podporenou trebárs scénou zo sirotinca alebo chvíľ keď deti prišli o rodičov či sestru.

Taktiež záver pôsobí lepšie ako pri Závoji, ktorý mi naopak skazil celkový dojem knihy. Tentokrát nedôjde na žiadne logické kotrmelce alebo bláznivých klaunov a celkovo je tak kniha vhodnejšia aj pre ľudí, ktorí Doktora ešte nepoznajú alebo ho poznajú len letmo. Tempo príjemne ubieha, atmosféra vás pohltí a za jedinú slabinu považujem vedľajšie postavy. Verím, že Hogoosta mohol zohrať výraznejšiu úlohu a aj Lillian či právnik Hellic Dansard sú viac-menej len do počtu.

Rozhodne verím, že pokiaľ vás Závoj smútku nepresvedčil, Dalecká generácia dáva dostatočnú nádej na to, aby ste knižnému Doktorovi dali ešte šancu.

Karin_w
31.08.2015 5 z 5

Moc pěkná kniha, akční od začátku do konce.. Matt Smith je můj nejoblíbenější doktor a bylo skvělé, že v knize se choval přesně jako on, zapadalo to do sebe.. a i vyřešení celého problému pasovalo do jeho stylu příběhů :-)

NeznámáL
19.08.2015 5 z 5

Druhá čast mojí bible. Tak úžasné dílo. Nemám mu co vytknout. Vřele doporučuji všem fanouškům. :)

jirincz
11.08.2015 5 z 5

Tohle mělo být jako první kniha Doctora. Jeho nejklasičtější protivníci v ryzí podobě. A mě to bavilo hodně, děj odsejpal, žádný zdržování. Šmrdli mrdli časové mišmaše, což mám rád. Opravdu paráda. Škoda jen, že i u této knihy samotné vyvrcholení knihy bylo v podstatě na pár stránkách, byl bych raději, kdyby to rozuzlení zabralo aspoň nějakou chvíli.

Rilian
26.07.2015 1 z 5

Knihu jsem si koupil, protože mi přišel zajímavý popis děje. Četla se velice rychle, v podstatě jsem ji přečetl za jediný den. Bohužel zbytek už tak pozitivní nebyl. Nelíbil se mi jazyk ani překlad knihy. Asi jsem i od děje čekal něco více komplikovanějšího. Prakticky by se mohlo jednat o jednu ze slabších epizod jedenáctého doktora = dobrý začátek, gradace děje do úplné krajnosti až zoufalosti, a následné ne zrovna přesvědčivé rozuzlení (v knize na posledních 10 stránkách).

Najulka
03.07.2015 3 z 5

Po Závoji smutku moje druhá Doctorovská knížka a musím říct, že se mi asi líbí mnohem víc, než ta první. Jak různě po internetu, tak i tady jsem četla spoustu názorů na to, že v téhle knížce není Doctor tím Doctorem, jakým je v seriálu.. ano, možná není a můj osobní názor je, že je to dobře. Že se konečně i 11. Doctor projevil trochu jinak, trochu víc "dospěle" či jak to nazvat.. Děj knížky jako celku byl zajímavý, napínavý i když člověk samozřejmě někde v koutku duše sem tam tušil, že je někde problém. Líbilo se mi, že knížka nebyla jen o vtipech a hláškách, ale i o vážných věcech a často i chvílích, kdy sem měla skoro až slzy v očích, což se mně opravdu jen tak nestává. Televizní Jedenáctku jsem pořád moc nezkousla, naopak v tomhle příběhu si mě naprosto získal. Už teď jsem hodně zvědavá na Siluetu a na knižní provedení Dvanáctky, protože ten se mi televizně zatím zamlouvá čím dál víc.

ELMA
09.05.2015 4 z 5

Mnohem, mnohem víc doktorovské, než Závoj smutku

Bee
24.03.2015 5 z 5

Další Doctorovská kniha mě nadchla stejně, jako ta první. Četla jsem názory, že Doctorův charakter je úplně jiný, než v jeho seriálovém provedení. Těmto lidem mi nezbývá než vzkázat, že se krutě mýlí a zapomínají na fakt, že ačkoliv představitel 11. Doctora je mladej kluk, postava jako taková je naprostej stařec a občas se tak v seriálu i chová.. No nic, nebudu pět ódy na seroš. Kniha mě bavila, Dalekové jsou prostě doctorovská srdcovka a celý příběh byl parádně napsaný a celkem napínavý. Rozhodně vypíchnu fakt, že Doctor se ocitl v neobvyklé situaci, kdy ho všichni okamžitě nenásledovali a skončilo to dost nečekaně. Zkrátka a dobře, bavilo mě to.

Ricmont
21.03.2015 5 z 5

Druhá Doctorská kniha v čestině tak jaká asi byla. Napřed chci upozornit že děj Dálecké generace se odehrává před dějem v Závoji smutku. Jota zvolila první Závoj kde byli seznámení s Doctorem pro nováčky přece jen jednoduší. A teď k samotné Dalecké generaci. Na internetu jsem četl že hodně lidem vadí že v knize není ukázán Doctor jako veselí mladík a to je vlastně dobře. Z celé knize je cítít že Doctor už je nemožné starý a že jeho život není jen radost ale i útrapy. Stejně jako Závoji i zde děj utíkal ve svém tempu. Pokud ale v něčem Dalecká generace před Závojem vede tak to je napětí prakticky celá kniha je jedno velké napěti nenechá vás vydechnout do posledního slova na poslední stránce. Vidíme totiž Doctorovu pravou tvář... Tvář Pána Času co může svým rozhodnutí buď všechno získat nebo ztratit.

PS: Pokud někomu vadil lehce pozměnění Doctorův Chrarakter tak ať se připraví na další dvě knihy Doctor Who: Silueta a Doctor Who: Blíživý děs...... Protože přichází 12th Doctor

pp77
16.03.2015 4 z 5

Kniha má rozhodně zajímavý děj a dalekové do Doktorova svět prostě patří. Občas mi zde ale chyběly charakteristické rysy jedenáctého doktora (které byly v předchozí knize zvládnuté na jedničku), knižní doktor byl na můj vkus trochu moc vážný. Na rozdíl od předchozí knihy zde ale musím pochválit překlad.
Dalecká generace určitě stojí za přečtení a už se nemůžu dočkat dalších dílů.

zuzak07
14.03.2015 4 z 5

Doctor a Dalekové k sobě prostě patří. A díky tomu je tato kniha lepší než Závoj smutku, kde mi chyběly vtipné i dojemné scény, které v této knize jsou. Vůbec nevadí, že zde Doctor nemá společníka, to plně nahrazují krásné scény s dětmi.

Karča H
01.03.2015

Na tuhle knížku jsem čekala hodně hodně dlouho. Přečetla jsem ji už 3x a stále se toho dokonalého příběhu nemůžu nabažit. Jelikož v SERIÁLU je už další Doktor je to jediné spojení s jedenáctým Doctorem. Všem fanouškům Doctora Who doporučuji a už se zase těším na další.