Dívka o půlnoci

Dívka o půlnoci https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301446/bmid_divka-o-pulnoci-VqA-301446.jpg 3 58 29

Saša Zaluská série

1. díl

Zima 1993. V luxusním hotelu v Gdaňsku je nalezeno tělo mladinké dívky. O několik hodin později umírá při autonehodě její starší bratr. Obě úmrtí zůstávají neobjasněna. Velikonoce 2013. Forenzní psycholožka Saša Zaluská se vrací na pobřeží Baltského moře. Ráda by vedla klidný život, pracovala v bance a starala se o osmiletou dceru. Vše se však změní, když se s ní spojí Pawel „Buli” Blawicki, majitel nočního klubu v Sopotech. Muž tvrdí, že jeho obchodní partner s přezdívkou Jehla, bývalý známý zpěvák, ho chce zabít. Dochází k vraždě... Saše rychle dochází, že případ, který přijala, je mnohem komplikovanější a že existuje spojení mezi současnou vraždou a tragickými úmrtími sourozenců před dvaceti lety. A klíčem k případu je zřejmě jedna stará ohraná píseň.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , Jota

Pochłaniacz , 2014

pollyanna
10.10.2022 2 z 5

Děl byl dost nepřehledný a použitý font to tedy rozhodně neusnadňoval. Autorka nemá ráda církev. V podstatě žádná postava není kladná, žádné jsem nefandila, mnohé mi splývaly. Celkově na královnu polské krimi, jak avizováno na obalu, nic moc.

PepaS409
11.11.2021

Příběh jako takový, nebyl špatný. Neseděl mi styl písma. Děj roztažený, poměrně mnoho postav.

Nonča
03.03.2021 3 z 5

Příběh moc hezký, styl písma katastrofa a docela by bylo fajn v příštím díle označovat kapitoly o koho jde.
Chvilkama jsem si říkala že to snad ani nedočtu

zdendula31

15.07.2020 1 z 5

Nemůžu se tím prokousat. Končím 100 stran před koncem

francouzska
07.11.2019 1 z 5

Nedočteno, i když to začalo zajímavě, kniha mě prostě nevtáhla ... .

Ookmalej
29.07.2019 1 z 5

Nedočteno. Snažila jsem se, ale nešlo pokračovat. Asi to není můj šálek kávy, i když je knížka celkem propracovaná.

Dani25
24.01.2019 2 z 5

Čakala so oveľa lepšiu detektívku, keďže ju chválil môj obľúbený poľský spisovateľ Miloszewski.

Pepina19
03.01.2019 2 z 5

Stále přibývaly nějaké postavy až jsem se ztratila a vzdala to.

astra3
16.01.2018 5 z 5

Dobrá polská detektivka. Mně se líbila. Naklatelství by při vydání dalšího dílu mělo změnit styl písma.

Danago
21.12.2017 3 z 5

Příběh začíná mládím hlavních hrdinů , kdy zemře mladá dívka na údajné předávkování a vzápětí i její bratr při autonehodě. Obě úmrtí jsou brány jako nešťastné náhody.
Děj se posouvá o 20 let dopředu , kdy se forenzní psycholožka Saša Zaluská vrací do Polska , kde plánuje vést klidný život. Vše se však změní, když se s ní spojí majitel nočního klubu , který tvrdí, že jeho obchodní partner s přezdívkou Jehla, bývalý známý zpěvák, ho chce zabít. Dojde k vraždě. Případ je velice komplikovaný a je podezření na spojení mezi současnou vraždou a tragickými úmrtími sourozenců před dvaceti lety.

A klíčem k případu je zřejmě jedna stará ohraná písnička.

Tato knížka je pro mě těžko zařaditelná. Určitě to není jen tak nějaká detektivka , spíš román s detektivní zápletkou. Knížka je propletená , hodně propracovaná, musí se u ní dost přemýšlet, aby čtenáři neunikly souvislosti. Já jsem s ní docela dost bojovala. Je zajímavá, ale pro mě to bylo dost náročné čtení.

čika
27.10.2017 1 z 5

nedocitane a to prosim asi 20 stran pred koncom. pre mna absolutne sklamanie, tesila som sa moc, nakolko bondu kdesi odporucal moj oblubeny z. miloszewski. lenze- na rozdiel od neho bonda klze po povrchu a popise a tak, ako z miloszewskeho mozete doslova citit nalady a atmosfery polska- hoci prevazne pochmurne :), tuna citatel ma co robit, aby udrzal vsetky postavy a motivy v hlave, navyse vam stale cosi chyba, hlbsia psychologizacia, vysvetlenie, previazanost...skoda reci. opisy ako z wikipedie, zbytocne odbocky. zlatanina, ktora teda vobec nezafungovala.

Peti
29.09.2017

Polská detektivka a musím říct, že děj naprosto strhující. Snažila jsem se přečíst knihu v co nejkratší době, abych se v ději neztratila. Perfektně provázané, trošku děsivé mafiánské prostředí a zkorumpovanost policie.

CAM
20.08.2017 5 z 5

Knížku jsem četla jedním dechem. Dobře se čte. Zajímavé rozuzlení na závěr.

Ulala
04.08.2017 5 z 5

Katarzyna Bonda mně mile překvapila. Začátek knihy byl pro mě trochu zmatený, výčet informací, na které jsem si neuměla udělat názor. Neuměla jsem si představit další pokračování knihy, a protože nerada v příbězích předbíhám, to znamená nečtu závěr, netušila jsem, co přijde. Překvapení nastalo, až jsem se při čtení dostala do doby blízké dnešní. Autorka začala rozvíjet nastíněná fakta, a to způsobem čtivým, zajímavým a realistickým. Myslím, že po zásluze dávám pět hvězdiček a další pokračování mně určitě bude zajímat.

Zoy
03.08.2017 4 z 5

Četla jsem snad poprvé knihu od Polského autora a mile mě překvapila. Byla sice místy zbytečně zdlouhavá, ale příběh byl zajímavý a styl psaní mi vyhovoval

bagel
29.05.2017 4 z 5

Až moc spletitý, ale zajímavý děj. Někdy autorka zaběhla do přílišných podrobností, ale nakonec vše do sebe zapadlo. Baví mě detektivky z různýh oblastí Polska.

Veronika2017
11.05.2017 3 z 5

Bylo to něco jiného než jsem zvyklá...chvílemi jsem měla pocit, jako by mi něco uteklo, nějaký díl před Dívkou o půlnoci..
Příští kniha od autorky se snad bude číst lépe, už se na to těším.

itulenka
05.05.2017 3 z 5

Mám z knížky smíšené pocity. Příběh nebyl špatný, byl propracovaný, plný detailů. Mám ráda, když má knížka děj roztažený do více stran. Ale tady to na mě bylo už moc rušivé. Ztrácela jsem se v postavách a chvílemi měla chuť knížku odložit a nedočíst. Ale zvítězila zvědavost a kvůli zvědavosti sáhnu asi i na druhý díl :-)

polská literatura

Autorovy knížky