Co ta holka chce?

Co ta holka chce? https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/280206/bmid_co-ta-holka-chce-QXC-280206.jpg 4 113 113

Dívka série

Být zatčená ve vlastní ložnici, to není dobrý začátek léta. Tess Brookesová si opravdu musí udělat jasno ohledně své spolubydlící – a života. Má riskovat vše a vzít novou práci fotografky, která se jí naskytla, nebo skočit po nabídce od dlouhodobé tajné lásky a nejlepšího kamaráda Charlieho a rozjet s ním vlastní firmu – a nejen to? Je tu jen jedna maličkost, o níž se nezmínila. Vlastně ne tak malá a dost ošemetná záležitost. Pohledný, rozčilující Nick… Tess si poprvé v životě musí vybrat mezi tím, o čem vždycky snila, a budoucností, jakou ani nepovažovala za možnou. Londýn, Milán, špičková móda, pokleslé mravy… Bude se muset rozhodnout – co ta holka vlastně chce?... celý text

Literatura světová Dívčí romány
Vydáno: , BB art

What a Girl Wants? , 2014

Michele1
05.08.2016

Konec rozepsaný na pár řádků, ke kterému se musí čtenář prokousat třemi sty stránek neustále natahovaného děje, respektive třemi sty stránek, kde se nic neděje... V některých pasážích jsem se docela zasmála, ale první díl mne tedy bavil mnohem víc.Velké plus za krásné prostředí Milána a velké mínusy za opět nechybějící pasáže s blitím (co s tím Kelk pořád má?).

Znovu prosím přispívající, aby nepsaly do komentářů důležité pasáže, nebo i dokonce prozradit konec, jako to udělala čtenářka SBH! To pak nemusíme číst.

Usmevavka
28.07.2016 4 z 5

Fajn pokracovani, vtipna, prijemna oddechovka. U rozhovoru s kamaradkou Amy jsem se dost nasmala :D Konec jsem cekala trochu jiny, skoda. Tak se aspon tesim na dalsi dil :)

trdlo1
21.07.2016 3 z 5

Čtení na dovolenou dobré, ale hodně zdlouhavé, zbytečně natahované

SBH
14.06.2016 2 z 5

Každý máme nějakou superschopnost, a tou mou je talent začínat číst literární ságy z prostředka. Na začátku příběhu mi neznalost předchozího dílu kapku scházela, ale autorka kupodivu dokázala vypíchnout důležité body děje, takže posléze mě pouze lechtala zvědavost.
Jako každý literární útvar, i romantika má své, mnou požadované zákonitosti. Hrdinka nesmí být blbá jak troky. Splněno. Sice mi chvílemi připadala na osmadvacet let a relativně úspěšnou kariéru příliš dětinská, ale nešť. Hrdina musí být k sežrání a zároveň k zabití. Další bod k dobru. Ve chvíli, kdy Nick vyváděl úplně nejhůř, se zvrhlá čtenářka bavila nejvíc. Chcete nějaké klišé? Sem s ním: ženy milují mizery. Nic s tím nenaděláte.
Kniha se čte moc dobře a musím ocenit i překlad B. Kukulišové. Slovník děvčat zvoní trefnými hláškami i současnými výrazy a obraty. Díky tomu působí příběh moderně a autenticky, ačkoliv nic by nemohlo být skutečnosti vzdálenější.
A na poslední stránce na čtenáře vybafne totální propad. Nešťastný konec. Jedná se o stejně zásadní porušení pravidel žánru, jako kdyby Hercule Poirot oznámil, že vraha sice odhalil, ale nikomu do toho nic není. Navíc pokud Nick považoval Tess za úlet, nedává smysl předchozích tři sta stránek jeho rozervaných keců o důvěryhodnosti a zlomeném srdci. Po zaklapnutí knihy jsem trpěla zásadním pocitem neukončenosti. Chyba, velká chyba. O co v tomto případě autorce šlo? Chtěla se zalíbit množině pokryteckých snobů a do ní vnořené podmnožině kritiků? Takhle to přece nefunguje!
Bohužel z tohoto důvodu nemohu doporučit.

Safienka
27.04.2016 5 z 5

Musím říct, že ač to bylo zase takové natahovací, tak jsem se bavila víc jak u prvního dílu. Příjemná oddychovka smlsnutá za dva dny. Jo, ten život je občas krutej...zvlášť když se v tom motaj chlapi...Ač to nemá Tess nijak lehké a dělá pořád nějaké skopičiny, tak ji můžeme tak akorát závidět :-)

Arianne
19.04.2016 4 z 5

Prijemne pokracovani, krasne prostredi Milana, romantika jenom srsi...Prijemna oddechovka pro maroda:-)

Lindsey Kelk
britská, 1980
2011  80%Zbožňuju New York
2012  76%Zbožňuju Paříž
2014  67%Zbožňuju Vánoce
2016  72%Co ta holka chce?
2015  75%O jedné holce