Dítě ohně

Dítě ohně https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371074/bmid_dite-ohne-0e1-371074.jpg 3 386 386

Když si Rachel vezme okouzlujícího Davida, zdá se, že všechno bude dokonalé. Nechává za sebou život v Londýně a přesouvá se do nádherného Carnhallow House v Cornwallu. S novým manželem získává bohatství, lásku a milého nevlastního syna Jamieho. Brzy se ale Jamieho chování změní a Rachelin dokonalý život začne mít trhliny. Jamie se chová podivně, tvrdí, že ho pronásleduje přízrak jeho zemřelé matky, Davidovy předchozí ženy. Snaží se Jamie Rachel jen vyděsit, nebo je snad jeho trauma větší, než si myslela? Rachel se noří do hlubin minulosti a její podezření roste. Proč David odmítá mluvit o Jamieho chování a co přesně se před dvěma lety stalo jeho bývalé manželce? Blíží se prosinec a Rachel se obává, že se naplní hrozba v Jamieho slovech: „O Vánocích zemřeš.“... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Motto

The Fire Child , 2016

putpuda
09.08.2021 4 z 5

Na Ledové sestry to nemá, ale zase se mi to líbilo o trochu víc než "Než jsem zemřela".
Nebylo to moc psycho, ale konec byl docela napínavý. Myslela jsem si, že to dopadne úplně jinak ;)
Určitě se budu těšit na další knihu ;)

KatkaHutyrová
25.07.2021 3 z 5

Zatímco z autorovy předchozí knihy - LEDOVÉ SESTRY - jsem byla nadšená, DÍTĚ OHNĚ mě spíše zklamalo.
V Ledových sestrách jsem neměla pochybnosti, příběh mě vtáhnul, bylo to čtivé a překvapující. V Dítěti ohně mi připadalo, že to autor tak nějak všechno přehnal. Všeho tam bylo už moc.
Za mě tedy bohužel jen průměr. Až příliš duchů. Až příliš záhad. Až příliš nečekaných náhod. Zápletka jako taková dobrá a uvěřitelná. Ale autor dle mého soudu až příliš tlačil na pilu.

sgjoli
07.06.2021 4 z 5

Začátek knihy mi připadal trochu pomalejší, ale pak jsem se začetla a nakonec to bylo vskutku fajn čtení. Dějově se mi to zdálo vcelku napínavé a s velmi příjemně tajemnou atmosférou a s nádechem nadpřirozena. Jako určitě to není ta nejděsivější kniha, co jsem kdy četla, ale ta atmosféra s mnoha otázkami a podtónem něčeho neznámého se mi líbila.
Je pravda, že to téma na první pohled dokonalé rodiny, které ale není dokonalá ani trochu, už bylo v literatuře mnohokrát, není to vůbec originální. Nicméně to pojetí, kterým se tu autor vydal, mi vlastně celkem sedělo. Ty postavy tady jsou tak trochu divné, každá svým způsobem - ale přišlo mi to skoro až kouzelně bizarní, že jsem se u toho vlastně bavila.
Závěr mi trochu zamotal hlavu, od čtenáře se vyžaduje trochu více soustředění, aby pochopil, kde je hranice reality a představ. Autor si navíc očividně rád se čtenářem hraje a těch otázek, kdy nevíte, na čem jste a čemu máte věřit, tu je dost.
Hodně otázek vyvstává z toho, že autorovo psaní se mi v této knize zdá docela úsečné. Řada věcí tu kolikrát není vyřčena naplno, příp. vůbec a čtenář si tak spoustu věcí musí domyslet sám. Na někoho to tak může působit stroze. Mezi jednotlivými událostmi v ději jsou kolikrát větší časové úseky, o nichž se čtenář nic nedozví, takže to může dělat dojem určité roztříštěnosti a slabé návaznosti mezi jednotlivými událostmi. Mně to tolik nevadilo, ale někomu by mohlo. Navíc některé věci jsou vyprávěné jen z jednoho úhlu pohledu, takže se čtenář kolikrát ptá, co autor skrývá a proč? A hlavně co skrývají postavy?
Nakonec i tak hodnotím vysoko - 4 hvězdy. Něco mi tam trochu chybělo. Ale jinak to byl fajn čtenářský zážitek.

Micha-Él
29.05.2021 2 z 5

Podivné, smontované, opakující se pořád dokola... Dvě hvězdy jedině za hezky vykreslené prostředí a jakés takés napětí, ale s Ledovými sestrami se to nedá ani srovnávat. Podobnost tam vidím v tom, že se autor snaží čtenáře napínat, ale zatímco mu to v LS vycházelo na výbornou, tady to bylo hodně slabé. A ten konec, kde splácal asi všechno, co ho v tu chvíli napadlo, tomu teda dal korunu. Přitom byl námět super, nalákal mě a základ zápletky (smrt Niny) by taky ušla, jen to zpracování - prostě ta první tři slova vystihují celou knížku. Autor mě dost zklamal...

Hvězdinka
29.05.2021 3 z 5

Rozhodně čtivé, závěr ale dost překombinovaný. Takováto 'náhoda' je těžko uvěřitelná, ale je to jen příběh na papíře, tam se může stát cokoliv. Ledové sestry se mi líbily více.

jasmína
03.05.2021 3 z 5

Nejprve jsem byla z knihy nadšená, ale postupně nadšení opadalo a ke konci jsem si říkala, že jsem se mohla raději lépe vyspat, protože takové zakončení, které jsem ani úplně nepobrala, není nic pro mě.

Škoda, autorka to umí o hodně líp.

INCOGNITOREADER
23.04.2021 2 z 5

I když nebudete číst anotaci stejně jako já, tak hned na začátku vám bude jasné o co tady půjde.
Je to poměrně standartní zápletka kdy se velmi bohatý a stále krásný vdovec znovu ožení. Ženu si nastěhuje do svého velkého, odlehlého a chátrajícího sídla, kde je jeho syn z předchozího manželstí. Ale manžel sám vždy od pondělí do pátku pracuje v Londýně. Takže nová žena má spoustu času na to, aby se jí začaly dít podivné a děsivé věci.
Tohle je poměrně vyzkoušené a už v hodně knihách a filmech zpracované téma.
V tomto případě, ale docela nudně a nedokáže vás vtáhnout do děje a vytvořit napětí.
Bohužel mě kniha zklamala.

knihomol1985
11.04.2021 3 z 5

Poslechnuto jako audiokniha: Hlasový projev mi ,,moc,, ,,nesedl,, a obsah také ne i přesto doporučuji, svého čtenáře / posluchače to má... jen ty bludy se moc táhli ..

HanWali
03.02.2021 2 z 5

Kniha v audio formě me moc nezaujala, neseděl mi projev paní Řandové, možná ,kdybych ji četla, byla bych stedrejsi. Za me slabý průměr

kob
18.12.2020 2 z 5

Bylo nesmírně únavné absolvovat 90% příběhu se všemi těmi bludy, halucinacemi, hlasy v hlavě a různými dalšími děsy, se kterými se Rachel a Jamie potýkají.
Pointa překvapivá, leč poněkud neuvěřitelná.

monna
05.12.2020

Za mě dobrá kniha..Ikdyž jsem si z počátu myslela, že vše bude jinak nakonec super rozuzlení celého příběhu...

martina2540
08.11.2020 4 z 5

Poměrně zajímavá kniha, ale podruhé bych ji už nečetla. Závěr mě překvapil.

Jessica007
02.11.2020 5 z 5

Četla jsem už Ledové sestry, tato kniha se mi líbila ještě o něco víc. Bylo to napínavé, místy až hororové čtení. Prostředí se mi také moc líbilo, navíc jsem se dozvěděla i něco z historie. Hodně zajímavé rozuzlení.

evismaior
16.10.2020 4 z 5

85% - Kniha mě příjemně překvapila, už dlouho jsem tak dobrý thriller nečetla. Motiv mladičké dívky, která se provdá za bohatého právníka a odchází s ním žít do Cornwallu na jeho starobylé sídlo, kde je stále cítit přítomnost jeho zesnulé manželky, mi samozřejmě okamžitě připomněla moji oblíbenou Daphne du Maurier a její Rebeccu. K mému potěšení ale tato podobnost záhy skončila, neboť brzy nebylo jisté, zda je podivný a nebezpečný jenom David, nebo jeho syn Jamie anebo ve skutečnosti hlavní hrdinka Rachel, u níž navíc mátlo vcítění se čtenáře do její postavy s ohledem na vyprávění v ich formě. A opravdu bylo těžké odhadnout, kam příběh směřuje, neboť autor odhaluje jednotlivé skutečnosti pozvolna a děj je vystavěný přesvědčivě. Líbily se mi i odkazy do minulosti a popisy těžkého života horníků v místních dolech. A jako matka pak musím vypíchnout až moc pravdivý postřeh o rodičovství: "vaše srdce pořezalo tisíc ostrých střepů štěstí”. Takže asi jediné, co mi zpětně vcelku vadí, je neuchopitelnost Davidovy postavy, protože není úplně logické, když tak toužil chránit rodinná tajemství a synovo duševní zdraví po smrti matky, proč se vůbec s Rachel ženil a tahal tak do domu nový rušivý element, který se už z podstaty věci musí zajímat o to, co se tam vlastně stalo.

Toňula
24.09.2020 2 z 5

Pro mě docela trápení, knihu jsem nakonec dočetla, ale nebavila mě, příběh mě neoslovil ani hrdinové mě ničím nezaujaly, po Ledových sestrách zklamání..

patricia8137
24.07.2020 4 z 5

Musím sa priznať, že som knihu po prečítaní necelej polovice odložila a vrátila som sa k nej po mesiaci, pretože som ten typ čitateľa, ktorý nedokáže mať dlho nedočítanú knihu. Veľmi ma to prekvapilo, pretože knihu Ledové sestry som prečítala za deň a nevedela som sa od nej vôbec odtrhnúť. Prvá polovica knihy bola pre mňa ťažko čitateľná, ale keď som sa dostala ďalej, tak dej začal byť napínavejší a knihu som dočítala. Preto knihu nemôžem ohodnotiť 5⭐.

lištička123
08.06.2020 4 z 5

Knížka se mi líbila. Měla napínavý děj, v porovnání s Ledovými sestrami byla pro mě tou zajímavější.

Allena24
17.05.2020 4 z 5

Ač jsem v minulosti knihu četla, sáhla jsem po audiu. Interpretace paní Reginy Řandové se mi moc líbila.
Díky takovým knihám si uvědomím, jak těžce se v minulosti žilo.

LuciezOstravy
15.05.2020 4 z 5

Mě se kniha celkově líbila, i když jsem měla občas výtky k jazyku, struktuře věty. Zajímavě popisovala cínové doly v Anglii, život na samotě u divokého Atlantiku, ponurou atmosféru. Tu autor uměl vystihnout dokonale, bylo to napínavé, nutilo číst pořád dál a zápletka dost dobrá.

Ivka14
25.02.2020 4 z 5

Ikdyz jsem cetla a slyšela negativní recenze, mě se to moc líbilo . Mělo to spád a zajímavou zápletku. Rozuzlení zajímavé a pro mě nečekane. Doporučuji pro ty co chcou vypnout a užívat si knihu.