Děti na zabití

Děti na zabití https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13770/deti-na-zabiti-13770.jpg 5 108 108

Skutečný příběh dětí, které neměly přežít Autentický příběh o týrání dětí je inspirován případy, které byly soustředěny v záznamech pracovníků Fondu ohrožených dětí. Autorka líčí vlastní životní příběh sirotka, vychovávaného macechou. Po smrti matky se otec oženil s mnohem mladší, primitivní ženou, která se za každou cenu chtěla dětí zbavit a spolu s otcem, který jí bezvýhradně podléhal, je vystavila kruté izolaci a tělesnému týrání. Celých šest let zůstalo jednání rodičů jejich okolí utajeno a až umístění v Masarykově dětské léčebně v Šumperku přineslo dětem vysvobození. ... celý text

PetikH2O
10.02.2015 5 z 5

Tak to je hodně silný kafe... Přečteno jedním dechem. Chystám se na druhý díl, tak snad se bude mít Mili i její bratr lépe. Nechápu, jak se může někdo takto chovat. Nebuďme lhostejní k okolí!

miri.f
02.01.2015 4 z 5

Četla jsem ji už před lety, ale ještě dnes mi běhá mráz po zádech, když se podívám na přebal knihy. Neuvěřitelné, co všechno se může dít za zavřenými dveřmi. A nejhorší na tom je, že je to pravdivé a mnoho příběhů i třeba horších, se odehrává i dnes. Pro mne samotnou byl možná o to hrůznější ten fakt, že město, kde se týrání dětí odehrávalo, velice důvěrně znám a popisovanými místy jsem, byť o mnoho let později, nesčetněkrát procházela.

Barbanka
29.08.2014 5 z 5

Viděla jsem zde komentář, že kniha je hrozně a nudně napsaná. Musím nesouhlasit.Je velmi čtivá. Některé pasáže jsou tak děsivé, že prostě musíte číst dál, abyste věděli jak to dopadne.! Za tři dny jsem jí měla přečtenou a to opravdu nemám moc času na čtení....

Jančislava
04.02.2014 5 z 5

Kniha opravdu náročná na čtení a to obsahem ne formou. Přečetla jsem jí během dvou dnů a bylo mi úzko. Styl psaní mi vyhovoval, neměla jsem s tím problém. Příběh je opravdu náročný a pro mě nepochopitelný. Největší vztek jsem měla na otce, který vše v klidu toleroval. Škoda, že tam není doslov o dalším životě zúčastněných.Omyl je i druhý díl

Alca007
02.01.2014 5 z 5

krutá, nepochopitelná.
Není snad ani možný co někteří lidí dokáži udělat dětem.
čtivá, nemohla jsem se od ní odtrhnout

lela25
13.09.2013 5 z 5

Velmi krásná kniha sice s velmi smutným příběhem.Dostala mě.Nechápu,jak někdo může nebo mohl ubližovat dětem.

Deniska94
25.03.2013 5 z 5

Nádherná kniha, i když s velmi smutným příběhem.

Zorka
16.03.2013 3 z 5

Smutný příběh dvou dětí. O to smutnější, že jde o autentický příběh. Sice ze 30. let minulého století, ale přitom tak "dnešní". Celou dobu mě napadlo, proč někdo neudělal pro ty děti něco dříve, když se všeobecně vědělo... Knížka je psaná formou vzpomínek, žádné přílišné přímé řeči, proto se možná někomu bude číst hůř. Na druhou stranu to hodně přidalo na autentičnosti - není to žádný prvoplánový bestseller.

Lady_Ef
23.08.2012 1 z 5

Jen taktak jsem ji dočetla. A to asi po třech týdnech. Je to tak strašně napsané a tak nudné, že se to prostě nedá vydržet. Příběh je sice silný, ale autorčin styl psaní ho shazuje velmi, velmi hluboko.

petrak
22.05.2012 4 z 5