Skryté okno

Skryté okno https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353255/bmid_skryte-okno-8wm-353255.jpg 4 331 331

Detektiv Tom Douglas série

Rok a půl Natalie Grayová truchlila po manželovi Berniem, který zemřel po srážce autem, až se zamilovala do jeho nejlepšího kamaráda Eda Coopera a nastěhovala se k němu i se svou patnáctiletou dcerou Scarlett. Netrvá dlouho a Natalie pojme podezření, že Ed má i temnou stránku – a ještě temnější úmysly. Aby dospívající Scarlett ochránila, odejde od něj. Avšak i dům, do kterého se obě přestěhují, má svá tajemství. Co když ve snaze uniknout potenciální hrozbě vystavila dceru ještě většímu riziku? I šéfinspektor kriminálky Tom Douglas hledá pravdu, a to v rámci vyšetřování sebevraždy mladé dívky, které ho dovede až k Natalii a Scarlett. Podaří se mu uchránit je před nebezpečím, které jim hrozí, a před pravdami, které by jim mohly zničit život?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Mladá fronta

The Sixth Window , 2017

Lucc93
20.07.2021 4 z 5

Za mě chvílemi trošku zamotané a zdlouhavé a upřímně jsem čekala trošku vetší zážitek. Nemám ráda, když kniha končí otevřeně. Každopádně, dočetla jsem a ve výsledku to nebylo zas tak hrozné.

Haduwig
18.07.2021 2 z 5

Fakt jsem ráda, že tuhle knihu už můžu odložit. Ne a ne ji dočíst, protože i když tam bylo několik napínavých epizod, tak celek se neuvěřitelně táhnul a pachatele jsem odhadla v polovině knihy (včetně toho finálního zvratu), a to mám kolikrát problém si vzpomenout na vraha i u knih, které čtu podruhé...

Scarlettina naivita mi nevadila, ostatně je jí patnáct, ale dospělí okolo se chovají jako banda tupců nebo jako ploché postavičky.
Abbottová rozhodně umí psát lépe.

anája
22.01.2021 5 z 5

Psychothriller se sám četl. Nikde nechybělo napětí. Postupně se otvírala tajemství , která do sebe zapadala. Moc mě čtení bavilo a doporučuji.

PetraCy
28.12.2020 5 z 5

Napínavý příběh až do konce a dobře se čte...

Sixtinka144
13.11.2020 5 z 5

Autorka se každou knihou posouvá dál a dál. Tento příběh byl opět úplně z jiného prostředí, než předešlé díly. Je tady krásně ukázaná psychika mladých, naivních slečen, které něco ve svém životě postrádají. Náš pachatel si záměrně vybírá dívky, které jsou z pěstounských rodin, z rozvrácených rodin, nebo které mají velice přísné rodiče. Je zde krásně vidět, jak s nimi "pracuje", jak jim lichotí, píše SMS , ale stále si nechává odstup, aby po něm toužili ještě víc. Celá ta knížka je úžasná. Opravdu to stojí za přečtení, nejhorší na tom je, že přesně takovéhle věci se prostě v našem světě dějí i v tuto chvíli. Za mě jedno velké ano.

RomanDušek
14.10.2020 5 z 5

Zajímavý příběh o náctiletých dívkách, které se nechávají fotit a pak je jim vyhrožováno zveřejněním nahých fotek na internetu.
Keith Sims se ukázal jako opravdu schopný policista!

inka7162
14.08.2020 5 z 5

Knihy od této autorka mám moc ráda.

Marciem
16.07.2020 4 z 5

Knížka se četla celkem dobře, děj měl spád, jen trochu podivné dialogy (nepřesvědčivé) a ten závěr je neodpustitelný.....

Mirin1349
08.07.2020 5 z 5

Páter Knox by asi měl výhrady k pravidlu o tajných místnostech, ale já byla nadšená. Přijde mi, že celá série s detektivem Tomem má stoupající tendenci a každý díl se mi líbí víc než ten předchozí. O zvraty taky není nouze, i když člověk v průběhu čtení může pojmout jisté podezření, co se děje. Za ten konec musím dát plný počet, příběhu prostě není co vytknout.

Sarance
19.04.2020 5 z 5

Ten konec mě dostal

1predseda
12.04.2020 4 z 5

Otevřený konec v detektivce ? Může se to ? Ale jinak dost dobrý , doporučuji :-)

Lkomrska
28.02.2020 5 z 5

Kniha byla skvělá, přečetla jsem ji za dva dny. Super. Zápletky, že člověk opravdu nevěděl komu věřit. Jen ten ,, otevřený,, konec mě trochu naštval. Ale super!

Aneleh
15.02.2020 5 z 5

Velmi napínavá a čtivá kniha, v níž nápad se skrytým oknem je zajímavý a dodává příběhu na přitažlivosti a originalitě. Navíc to není jen zábava, protože se zde poodkrývá i vážný společenský problém. Otevřený konec trochu rozladí, ale lze jej vzhledem k dokonalému a strhujícímu ději odpustit.

musivila
15.02.2020 5 z 5

Zatím poslední díl této série mě určitě nezklamal. Detektiv Tom Douglas mi přirostl k srdci a vůbec mi nevadí, že vyšetřování je prokládáno jeho osobním životem (jak zde někdo podotkl). Jen tedy zas ten otevřený konec !!! Člověka pak nutí nad tím přemýšlet, ještě po přečtení knihy.

andrea7191
13.02.2020 3 z 5

Asi nejslabší příběh o Tomu Douglasovi, po polovině knihy už se dalo celkem předvídat, jak to bude dál, ale to nic neubírá tomu, že kniha je napsaná tak dobře, že se čte sama a děj má spád.

smejkalova.m
01.02.2020 5 z 5

Líbila se mi, super nápad se skrytou místností. Knihy od autorky jsou super čtivé. :)

nicolettkaa
30.01.2020 2 z 5

Když už jsem přečetla všechny u nás vydané knihy od Abbottové, půjčila jsem si i Skryté okno. Začátek byl pro mě hodně velké utrpení, skvělá ukázka toho, jak lidé spolu (ne) umí komunikovat. Navíc dialogy úplně ujeté po celou dobu příběhu, chování hlavních hrdinek opět nelogické a hodně naivní. Navíc mi moc nesedí anotace, kde se píše, že "Natalie rok a půl truchlila po manželovi", při tom si po čtvrt roce už začala s Edem. Celkově časové údaje neseděly. Pachatele jsem tentokrát odhadla zhruba v půlce, vodítek bylo dost. Děj sice ubýhá, ale je v něm až moc děr.

ivoiro
23.01.2020 5 z 5

Tady dávám plný počet bodů. Problematiku toho příběhu považuji za velice závažnou.

orinka3
03.01.2020 4 z 5

Zdálo se mi to docela napínavé, nápad s utajenou místností dobrý a celkově se to četlo výborně. Jenom ty postavy...mně, přízemní a pragmatické, se zkrátka nechce věřit, že by v životě lidé takhle mluvili a jednali. Hlavně dvojice matka s dcerou. U matky bych to dokonce označila až za opičí lásku, patnáctiletá Scarlett je podle mě (i když ji samozřejmě po tátově tragické smrti chápu) docela rozmazlená. Vadí mi, jak se k ní máma nepravděpodobně chová, jak se jí za všecko omlouvá a jako relax jí neustále doporučuje nakupování. Nu, třeba se v tamních končinách takhle relaxuje - co já vím? Ed je nadpozemsky ušlechtilý a empatický až moc, protože tohle u nás udělat chlapovi, do smrti by s tou ženskou nepromluvil. Pokud ovšem nemá něco za lubem. Scarlett je možná chytrá holka, ale jinak náramná naivka. Přesto na mě udělala dojem fintou, která jí zachránila život. Co se ostatních aktérů týče, radši nic psát nebudu, abych neprozrazovala děj. Co ale autorka zamýšlela tím podivným koncem? Chystá snad pokračování? Vždyť zbylo pár nedořešených otazníků?!

Pája699
16.12.2019 4 z 5

Určitě skvělá knížka se zajímavým příběhem...ALE....za mě tedy je tam pár otazníku a nemám odpovědi...pro mě málo vystvětlení nad určitýma věcma, ale to nechci nic prozrazovat, tak nemůžu rozepsat :-) předešlé knihy se mi líbili více....