Znesvětitel

Znesvětitel https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324811/mid_znesvetitel-16G-324811.jpg 4 223 67

Detektiv Mark Heckenburg série

I ten nejzrůdnější zločin může zprvu vypadat jako nešťastná náhoda. V předvánočním čase se dá zažít ledacos. Třeba zemřít velmi bizarním způsobem: zazděný v komíně, na sobě kostým Santa Clause. Čím se mrtvý muž provinil, že si zasloužil tak krutou smrt? Anebo se neprovinil vůbec ničím a stal se jen figurkou v šílené hře vraha? Odpověď na tuto otázku nabídne detektivovi Marku Heckenburgovi svátek svatého Valentýna. V autě je nalezena dvojice mladých milenců, srdce mají probodnuté šípem. Ne, tohle už nelze považovat za náhodu. Heckenburg si může být jistý, že hledá vraha, pro něhož je zabíjení svébytný rituál, morbidní oslava tradičních svátků v kalendáři. Pachatel, kterému policisté začnou přezdívat Znesvětitel, zjevně plní jakousi vyšinutou misi. Takoví lidé se nikdy nezastaví, dokud nedojdou až do konce. Kolik svátků ještě hodlá Znesvětitel krvavě oslavit? Kolik lidí ještě bude muset zemřít, než ho Heckenburg zastaví?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Sacrifice , 2013

Roubas
14.06.2017 5 z 5

Čistokrevná detektivka, která ve všech aspektech funguje. Vtáhne vás na několika prvních řádcích, pak vás důkladně seznámí s postavami v policejním týmu, které jsou nutno dodat výborně vykreslené a od svých literárních kolegů se liší jednou podstatnou vlastností, a tou je smrtelnost. Ani jeden z nich není čistokrevný génius, který koukne na tělo a je schopen vyšvihnout profil vraha za jedno odpoledne, ale k výsledku se musí dopracovat poctivou policejní prací, která je zde zejména díky bývalému povolání autora skvěle popsána. Příběhové finále na cca 100 stranách snad nemohlo být lepší. Možná se v rámci vražd příliš tlačí na šokující pilu, ale ono když se člověk dnes podívá, čeho všeho jsou lidé schopní, zase takové sci-fi to nebude. Shrnuto podtrženo, dlouho jsem neměl takový problém knihu odložit a doporučuji všem fanouškům Roberta Huntera.

Hella
06.06.2017 5 z 5

Jo! Tohle panečku byla parádní jízda. A přitom ještě pořád uvěřitelné a celou dobu gradující. Jo a podstatně lepší než Stalkeři.

jindriskamalovc
27.05.2017 2 z 5

Docela čtivá detektivka, ale něco mi nesedlo. To bude asi tou snahou opravdu čtenáře za každou cenu šokovat, ale bez úspěchu.

orinka3
24.05.2017 3 z 5

Kupodivu, Stalkeři mě nadchli mnohem víc. Toto mi nějak připomínalo Vraždy v Midsommeru, tušila jsem, co za tím vším je a ono to tak bylo. Heck coby hlavní postava nevypadává z role a oceňuji, jak se dá na jednom pracovišti zvládnout spolupráce dvojice, která si byla kdysi blízká i mimopracovně, a přesto se k sobě dokáže chovat korektně.

kneslova
07.05.2017 3 z 5

Ta kniha se mi nelíbila, snad snaha čtenáře šokovat, jde li to v této době ještě vůbec, těžko se mi vyznávalo v postavách a nijak mne to nenadchlo.

Karelvovsik
29.04.2017 5 z 5

Skvělé,akční a napínavé od začátku do poslední stránky. Podle mě je Znesvětitel ještě lepší kniha než Stalkeři a proto se Paul Finch stává mým oblíbeným autorem.

irva
22.04.2017 5 z 5

Hodně dobrá a čtivá detektivka. Rozhodně oproti Stalkerům žádná hluchá místa.

krimi

Paul Finch