Pokoj stínů

Pokoj stínů https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405520/bmid_pokoj-stinu-KZw-405520.jpg 4 122 122

Detektiv Anton Brekke série

Pokoj stínů je vynikající kniha popisující brutalitu, pomstu a smutek. Anton Brekke zde naplno odhalí svůj charakter a s humorem čelí komplikovanému případu a osobním problémům, s nimiž se potýká v době Vánoc. Právě kvůli vánočním svátkům si chce Bernandas z Litvy trochu přivydělat a nechá se najmout, aby do Norska propašoval jisté „zboží“. Když při hraniční kontrole spatří policejního psa cvičeného na vyhledávání drog, již se loučí se svobodou. Nakonec se mu ale povede vyváznout a může pokračovat v cestě. Co je však oním „zbožím“?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Omega

Skyggerom , 2012

konicekbily
29.11.2019 5 z 5

Vyplatilo se mi, že jsem přečetl obě knihy během pár dnů a nevadila mi spousta osob v příbězích. Někdy mi připadalo, že autor děj zbytečně natahuje, ale je to jeho styl psaní a chce nás utahat svou dokonale promyšlenou zápletkou - a to se mu daří - a
"rozhřešení " je nečekané a "několikavrstvé" a podrobně vysvětlené.
Jen piš hochu, budu Tě číst!

vera4669
28.10.2019 1 z 5

Hodně postav a jedna nuda střídá druhou. Po 200 stránkách přemáhání končím, není čas ztrácet čas s knihou, která není ničím zajímavá

ArwenAragorn
01.10.2019 5 z 5

Kvalitní pochmurný a místy drsný thriller se svérázným komisařem Antonem Brekkem, který holduje mimo jiné hazardním hrám a má slabost pro ženy. Zločinů je tady spousta, ale hlavní je vyšetřování nejdřív naprosto nepochopitelné vraždy učitele před penzí. Teprve v poslední kapitole nazvané Pokoj stínů pochopíme pohnutky vraha.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Ó, jak jste vtipný," sarkasticky pochválil jeho vtip Torp. "Měl byste kariéru policisty pověsit na hřebík a věnovat se komedii."
Anton přikývl."Ano, je to moje prokletí. Bez humoru se neobejdu, ani když si mažu chleba máslem."

maxim248
28.09.2019

Myslím,že Práskač byl lepší..tady se střídají nudné pasáže se skvělými a závěr je vskutku překvapivý...

Vlaďkaa4
22.09.2019 5 z 5

Postav je tu zase dost. Děj odsýpá velmi svižně a ten konec.....paráda. Já to tedy určitě neodhadla. Je to určitě kepší než Práskač. Těším se na další díla

rodak
15.09.2019 5 z 5

Už podruhé to byla tedy jízda.Pokoj stínů ještě lepší než prvotina.Kolikrát jsem se musel trojici detektivů smát.Při tak vážném tématu knihy je to vtipně odlehčeno a vyváženo.Na konci knihy jsem teda zůstal zírat s otevřenou pusou.Chci další díly.

Didi15
02.09.2019 4 z 5

Moje první setkání s tímto spisovatelem a tímto vyšetřovatelem.No , výrazné nadšení se zrovna nekonalo.Námět byl velice zajímavý, některé pasáže jsem četla s velkým zaujetím , ale některé mě zas vůbec nebavily. Teď se budu rozmýšlet, zda číst něco dál z této série.

happy-smile
23.08.2019 4 z 5

Kniha si drží stejně dobrou úroveň jako první díl. Opět zde máme přesah do jiné země, tentokrát do Litvy. Setkáváme se některými postavami z dřívějška, jiné jsou nové, protože vyšetřování se odehrává v jiném městě. Vyústění knihy pro mě vylo nečekané. Za mě spokojenost.

encyklopedie
22.07.2019 5 z 5

...tohle mne nebavilo, nemohl jsem se začíst ..a najednou lup a už to jelo ..... perfektně vymyšlený, napsaný .....rodinné problémy pěkně zapadají do ubíhajícího děje .... neřekl bych, že to je světová bomba, ale Anton "špelec" Brekke si zaslouží těch 5 hvězdiček...

KnihomolkaKatka
17.07.2019 4 z 5

Miluju Magnuse. Miluju autorův styl psaní. Doufám, že v dalším případu se více projeví Adam.

Gustik5
01.07.2019 4 z 5

Jakkoli spisovatel pracuje se stereotypy, v rámci detektivního žánru to prostě funguje. Jistá snaha o nalezení cesty ke své manželce a synovi je prostě dosti silný vedlejší nosný motiv. Ačkoli autor je norského původu, nejde tak úplně o typicky severskou detektivku. Není až tak drsná nebo brutální, spíše prodchnutá správně zamotanou, skoro až klasickou zápletkou, dobře vykreslenými nečernobílými charaktery na obou stranách zákona (zejména však zaujmou Brekkeho parťáci v podobě mladičkého policisty Torpa a starého korpulentního pardála Kvala) a místy i skvělým suchým humorem, který pochopitelně pochází zejména ze strany hlavního hrdiny.

Pokud máte plné zuby hlavního proudu drsných severských detektivek a chcete si přečíst něco více neotřelého a trochu jiného, je Pokoj stínů skvělá volba. Za doporučení stojí nejen jako alternativa k fenoménu jménem Nesbø...

šipek
20.06.2019 5 z 5

Mě se tato série moc líbí a kontraverzní detektiv Anton Brekke také. Doporučuji všem mým oblíbeným uživatelům po této sérii sáhnout.

petula22
18.06.2019 3 z 5

Docela pěkná detektivka, téma trochu ožehavé, "jemněji" zpracované, hodně kapitol :-) sympatická postava Antona .

norská literatura severská krimi norské detektivky

Jan-Erik Fjell
norská, 1982