Deset tisíc životů

Deset tisíc životů https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421566/bmid_deset-tisic-zivotu-Rs0-421566.jpg 4 113 113

Legrační a často dojemné příběhy bohů a lidí podobné Sandmanovi Neila Gaimana. Milo se probudil u vody, jako už bezmála desettisíckrát. Smrt tam seděla s ním, s překříženýma nohama. Byla tam pokaždé, když se probral, dívala se na něj těma svýma slzícíma, citlivýma očima, zahalená do dlouhých černých vlasů. Ne že by tam musela být. Mohla ho prostě zhasnout a nechat ho, ať se vzbudí sám. Nikdy to ale neudělala. Ani jednou. „Suzie,“ zašeptal. (Neměla ráda, když se jí říkalo „Smrt“. Není se čemu divit.)... celý text

Literatura světová Sci-fi
Vydáno: , Fobos

Reincarnation Blues , 2017

marta14
13.09.2020 3 z 5

3,5* ještě by to chtělo nějak poupravit, ale nápad je to skvělý!

kneslova
02.08.2020 3 z 5

Tak tato kniha mne nechytla

kacinekgott
02.08.2020 4 z 5

Hezké čtení, ani jsem se moc neztrácela, jako někteří píšou v komentářích. Jen jsem trochu nepobrala ten konec, mohlo to bejt o tu jednu kapitolu kratší. Jinak fajn knížka na dlouhé chvíle. :)

radka3243
31.07.2020 3 z 5

Za břicho jsem se nepopadala, ale byl to milý příběh, krásně se mi četl, ačkoli jsem teda nebyla napjatá. Nepochopila jsem asi, co se od Mila očekávalo, ale to beru jako svoje mínus.
Celkově vzato pěkné čtení, doporučuju.

Keen.lady
14.07.2020 2 z 5

Kniha mě zklamala, podle mě skrývá příběh mnoho nevyužitého potenciálu. S tolika reinkarnacemi a pokusy a nepochopením se dá pracovat zábavněji. Současná podoba by se dala zkrátit, zbytečně mnoho nudných pasáží.

Malinali
10.07.2020 3 z 5

Začátek mě bavil, ale pak jsem nějak ztratila přehled a moc jsem nerozuměla příběhu, kdy co bylo a je. Kniha mi nešla dočíst a už jsem se nutila. Asi na to nemám stavěný mozek ;)

Beer_bro
28.06.2020 5 z 5

Do asi 70. strany jsem nevěděl, co si o knize myslet, ale byl jsem zvědavý, co přijde dál. Od stovky příjemné čtení, od kterého jsem se nechtěl odtrhnout.
Nenuceně donutí :) k zamyšlení nad životem. Koupeno v akci za stovku. Je to jedna z nejlépe použitých stovek pro mě za poslední dobu.

čemijka
20.04.2020 4 z 5

Kdo by alespoň jednou nezatoužil zkusit si život odžít znovu...jinak..lépe? Téma knihy mě hodně zaujalo a myslím, že bylo autorem pojato originálně a zajímavě. Těch životů, které nám čtenářům předkládá, je opravdu bohatě. Cestování v různých časových rovinách, dobách, vesmírech mě dost bavilo. Autor se nebojí zabrousit i do společností, které jsou věrné žánru sci-fi a blízké budoucnosti s většinou post-apokalyptickým nádechem. Vykreslení některých stylů života se mi zdálo pro hlavní postavu opravdu hodně kruté a životní osudy dosti silné, aby je nesla na bedrech jen jedna duše, i když ta duše je jedna z nejstarších ve vesmíru :-) Co se týče personifikování Smrti do ženské osoby se super jménem Suzie - zajímavé. I když jsem byla ze začátku rozpačitá z myšlenky, že se smrt stane milenkou a životní partnerkou, proč vlastně ne.

TerkaM
04.04.2020 3 z 5

Eh, tahle kniha byla taková zvláštní. Jakože na jednu stranu mě hrozně bavila, začátek mě neskutečně pohltil, ale po nějaké době jsem se v knize začala ztrácet a moc jsem nerozuměla tomu, kdy Milo vzpomínal na nějaký život předtím a kdy ten život skutečně prožíval. Možná to někoho zaujme, ale pro mě to bohužel byla průměrná kniha s tématem, který má ohromný potenciál zaujmout.

Veronika0811
06.03.2020 5 z 5

Kniha od které se nejde odtrhnout. Těšíte se co se bude dít dál. Milo je reinkarnován do dalších a dalších životů snažíc se dosáhnou nejvyšší duchovní úrovně nad duše, ale po každé něco zpacká.

Gustik5
06.01.2020 3 z 5

Deset tisíc životů bych doporučil zejména fanouškům netradiční fantastiky, kteří mají rádi tu dystopický, tu humorný, většinou však až mrazivě realistický portrét dnešní a možné budoucí společnosti. Hlavním hrdinou je nepoučitelně naivní duše, která přes tisíce prožitých bytí nepřestává věřit v naději a lásku. Některé její tváře si zamilujete, jiné ne. Knihu drží pohromadě zejména nosný vztah se Smrtí a samozřejmě i celý ústřední motiv. Trochu zamrzí, že se autor držel možná až příliš při zemi a nepřihodil nějaký praštěnější, zapamatovatelnější příběh (na druhou stranu je ale znát návaznost a fakt, že se to celé odehrává ve stejném vesmíru, jen v jiných dobách, což je zase povedené, protože leckdo by takovou provázanost vzhledem k tématu vytvořit nezvládl). Ne že by jednotlivé kapitoly nebyly dostatečně rozmanité, žádná ovšem nevyčnívá tak, že by ve čtenáři rezonovala dlouho po přečtení a byla skutečně výjimečná. U některých se pousmějete, u jiných lehce dojmete. A pak na ně zapomenete. Nic víc. Přesto se jedná o zvláštní titul, který si rozhodně zaslouží pozornost.

minulé životy znovuzrození fantasy fantasy romány

Autorovy knížky

Michael Poore