Deset malých černoušků

Deset malých černoušků
https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56191/bmid_deset-malych-cernousku-Mo4-56191.png 5 5834 5834

Na sídlo vybudované na ostrově v kdesi v devonském hrabství je pozváno deset lidí, kteří spolu na první pohled nemají naprosto nic společného. Snad kromě toho, kdo je pozval. Hostitel se však zatím neobjevil. Místo toho se při večeři ozve zvláštní hlas z gramofonu, který každého z hostů obviní ze zločinu. Nedlouho poté je první z hostů nalezen mrtev. Napětí začne sílit, neboť začíná být jasné, že vrah je zřejmě na ostrově a chystá se znovu udeřit - přesně podle dětské říkanky...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Odeon

Ten Little Niggers / And Then There Were None , 1939

Kunstábl
06.05.2011 5 z 5

Její nejlepší!!! Škoda, že filmová zpracování se od originálu liší. Budete se bát od začátku do konce, zaručeně

Beranka66
06.05.2011 5 z 5

Bezvadná knížka! Napínavá, strhující, strašidelná a nijak rozvleklá. Ta se povedla A. Ch. nejvíc!

Dorotka5950
28.04.2011 5 z 5

Ještě teď se bojím! Nejlepší detektivka!

Vendiii1
05.04.2011 5 z 5

Bože! Po celou knihu jsem měla strach ! A na konci mi běhal mráz po zádech ! To se mi u knížek většinou nestává :))
Je to první knížka, kterou jsem od Agathy Christie četla, a po pár stránkách "černoušků" jsem věděla, že neskončím jen u téhle jediné :))

mariana
31.03.2011 5 z 5

Napínavé, strašidelné a bezvadný konec. Filmové předělávky jsou trapné - hlavně pokud se nedrží scénáře. SPOILER Umřít mají všichni černoušci a ne že se dva dají dohromady. V originále se všichni provinili, tak mají být všichni potrestáni. Nejlepší detektivka všech dob!

Lenka Kadeřáb
31.03.2011 5 z 5

Nejlepší knížka od Agathy!!! Tuhle nepřekoná vůbec nic. Schválně si přečtěte novinku od Moby Noc, kdy jsem měla zemřít - v něčem mi Agathu připomíná:-))

Vojslava
31.03.2011 5 z 5

Dokonalý thriller! :-) Málokdy se u knížky skoro bojím, ale u téhle tedy ano!

Clash
22.03.2011 5 z 5

Spolu s Orient-Expresem největší a nejlepší klasika od Agathy. Mrazivost na každé stránce a to završení! Geniální kniha.

kedalch
21.03.2011 4 z 5

nádherná klasika, Agatha nikdy nezklame....

wharewind
19.03.2011 3 z 5

Hodně dobrá zápletka, která čtenáře dokonale zmate. Typické vysvětlení na několika posledních stránkách. Napínavý děj, ale co by na to řekl páter Knox?

Trina1
12.03.2011 5 z 5

Super. Skvělá knížka, chvílemi strašidelná atmosféra, prostě jedna z nejlepších Agátek.

evickakyticka
10.03.2011 5 z 5

Skvělý nápad na knihu a určitě i na film.(který jsem neviděla, ale pokud budu mít možnost, ráda srovnám). V průběhu děje jsem koumala, jak byly vraždy spáchány. O to překvapivější byl závěr a rozuzlení celého příběhu. Dobře jsem se bavila a určitě nezůstanu u jediné knihy této spisovatelky.

patres
07.03.2011 5 z 5

Budu se jen a jen opakovat, ale tuto knihu jinak než chválit nelze!

teen-a
13.02.2011

Od staré dobré Agathy se jen těžko odtrhávám, a od téhle knihy ještě o dost hůř:)

*Véronique*
11.02.2011 5 z 5

Od této autorky jsem přečetla snad 20 knih. Titul "Deset malých černoušků" je jednoznačně ta nejlepší.

LenaBil
05.02.2011 5 z 5

Nejlepší kniha od této autorky. Děj je úžasně propracovaný, příběh má spád a nejde se od něho od začátku do konce odtrhnout. A vraha bych neuhodla ani náhodou. Opravdu absolutní špička autorčiny tvorby!

Ruw
02.02.2011 5 z 5

Moje první setkání s touto dámou a nutno uznat, že se uvedla excelentně. Tempo je doslova smrtelný, každých dvacet stránek jedna vražda a ta postupně houstnoucí atmosféra vzájemnýho podezřívání a strachu. No prostě slast. Vraha jsem samosebou neodhalil, i když jsem ho v jednu chvíli navážno podezříval.

tandula
20.01.2011 5 z 5

budu opakovat pár komentářů, který už tu jsou...je to první detektivka, kterou jsem od Agathy četla a díky ní jsem si přečetla i spoustu dalších. Navzdory tomu pořád právě tuhle považuju za nejlepší, nemůžu si pomoct.

Angela01
19.01.2011 5 z 5

Určitě zatím nejlepší detektivka, kterou jsem od Agathy četla

marinada
30.11.-0001 5 z 5

Napínavé od začátku až do konce, absolutně jsem netušila, kdo může být vrah.