Deník z Hirošimy

Deník z Hirošimy
https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78936/bmid_denik-z-hirosimy-xTi-78936.jpg 5 109 109

Dr. Hačija byl při svržení atomové bomby na Hirošimu raněn a téměř po dva měsíce si vedl důkladné zápisky o svých pozorováních. Bezprostředně v nich zobrazil strašlivé následky výbuchu, jak je pocítil jako pacient i jako ředitel nemocnice. Líčí šílený strach a hromadnou zkázu tisíců bezbranných obyvatel, tápání lékařů bez zkušeností s průběhem následné choroby, čekání na smrt těch, u nichž se projevily petechie. Tak se deník, neurčený původně k tisku, stává drastickým protestem proti těm, kteří použili a chtěli by znovu použít atomové energie pro válku.... celý text

Literatura světová Válečné Biografie a memoáry
Vydáno: , Svobodné slovo - Melantrich

Hiroshima Diary , 1955

lushi
22.11.2013

uf! ryzí svědectví výbuchu atomové bomby v Hirošimě a dvou následujících měsíců. deník sepsal lékař, a tak vidíme vlastně jen jedno prostředí - nemocnici, moc nevíme, co se dělo mimo ni, ale i tak je to cenné a působivé dědictví. knihu přečtete během chvilky, zážitek je totiž tak intenzivní a děsivě poutavý, že bude těžké přestat číst

pegyna
30.11.-0001

velmi otřesné svědectví očitého svědka, lékaře, který útok na Hirošimu přežil, četla jsem ji před mnoha lety a velmi na mne zapůsobila , nejsou to žádné smyšlenky ale bolestivá zkušenost jednoho z mnoha přeživších lidí. Doporučila bych ji jako povinnou četbu pro všechny mladé s militatními sklony, kteří tak snad pochopí co je skutečnost a co jen počítačová hra.