Proč máma nadává

Proč máma nadává https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402468/bmid_proc-mama-nadava-x3I-402468.jpg 4 122 122

Deník rozčilené matky série

Humorný román pro všechny rozčílené mámy. Mámino manželství prochází krizí, děti zcela zdivočely a dům vypadá jako po výbuchu. Jenom pes jí zůstává stále věrným společníkem. Jako by toho nebylo málo, máma si našla novou životní výzvu – práci pro čerstvě rozjetou firmu plnou mladých a nadějných lidí, což jí mimo jiné přináší starosti, jestli ve svých čtyřiceti dvou letech zvládne vstát ze sedacího vaku s potřebnou důstojností a zda jí projde, když si do práce obleče kalhoty připomínající tepláky. V novém prostředí se také nějak (omylem) uvedla jako svobodná večírková královna, která nemusí běhat domů za dětmi, a teď neví, jak z toho ven, aby se naprosto neznemožnila… Dokáže máma zachovat v práci zdání nezávislosti a zároveň udržovat rodinu v chodu? A najde si stále čas na příležitostný gin a tonik? Pravděpodobně ne.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

Why Mummy Swears , 2018

milena8281
07.01.2020 5 z 5

Jedničku jsem zatím nečetla, nicméně mi to nijak nevadilo. Situace, které Ellen prožívá, jsou úplně ty samé, jaké občas prožívám já, nebo mi to aspoň přišlo velmi povědomé. Hodně jsem se nasmála.

lubospanda
06.01.2020 4 z 5

Odpočinkové, nenáročné, o fous lepší než první díl.

ujira
06.01.2020

Tak se jen ptám, jaké děti vyrostou takové matce? nebylo to ani vtipné ani smutné, spíš varovné. Tohle je prototyp současné pracující matky v západní Evropě?

IHT
11.11.2019 4 z 5

Ze zacatku vtipne a vesele, druha pulka jedovata a smutna, konec dojemny. Ta druha pulka byla pro me pres caru, preci jen jsem si chtel myslet, ze ctu humoristicke dilo, ale fakt to bylo neprijemne.

Faila
27.10.2019 4 z 5

Poslouchala jsem audioknihu, kterou skvěle načetla Zuzana Slavíková. Snad to byl i její přednes, díky kterému mě tohle dílko bavilo. Trochu tuším, že její hlas udělal z ústřední postavy méně hysterickou, protivnou, věčně nespokojenou, sobeckou a ukňouranou ženskou, než jaká by byla při čtení knihy v mé hlavě. I přes to, že snad všechny postavy v knize mají vlastnosti, které mi opravdu, ale opravdu vadí, a jsou pro mě tak trochu "na facku", kniha jako taková mě moc bavila. Netrvalo to ani příliš dlouho, než jsem si na její styl (který mi trochu připomínal vyprávění Bridget Jonesové) zvykla. Navíc se v příběhu odráží několik pro mě zajímavých témat, která jsou aktuální a v knize podaná docela realisticky (např. postavení žen ve společnosti). Určitá přehnanost a použitá klišé se vzhledem k žánru dala očekávat. Celkově mě ale tohle dílo (k mému velkému překvapení) nadchlo a hodnotím ho velmi pozitivně.

Pasadenka
26.08.2019 4 z 5

Máma nadává, protože pije, a protože jste vy děti tak nesnesitelné malé zrůdy, které ji dohánějí k beznadějnému šílenství. Zcela prosté. :D

Pokračování historek jedné extravagantní britské maminy pokračuje v duchu šílené zábavy jenž započalo první knihou. A ač to nebývá pravidlem, druhý díl je rozhodně zábavnější. Když už si člověk jednou zvykne na styl psaní, v zásadě tomu není co vytknout. Děti zde již nehrají tak významnou roli a o to víc zůstává prostor rozverná nemáma, která si tento rok rozhodně užila.

Koho bavila jednička, toho rozhodně pobaví dvojka. :)

oluskace
23.08.2019 3 z 5

Občas jsem se zasmála, občas jsem se i viděla v daných situacích. Ale něco tam chybělo. První knížka se mi četla líp

lencin
12.07.2019 3 z 5

Lehké letní čtení o matkách v krizi.

olejnice
05.07.2019 3 z 5

Jako bych se videla ! Nic jsem neocekavala ale nakonec jsem se dost pobavila !

ManitraM
15.04.2019 5 z 5

Opět jsem se skvěle pobavila... začátek mi přišel oproti prvnímu dílu nudnější, ale to se brzy změnilo... některé pasáže o dětech a jejich vývoji ke konci mi přišly zbytečně dlouhé, ale celkový dojem to nezkazilo...

Dashmo
25.03.2019 5 z 5

Rovnako skvelé ako Prečo mama pije.Keď si to tak vezmem Ellen je skvelá motivátorka a hlavne mi to príde reálne a to je sympatické

PetraN17
23.03.2019 5 z 5

Já mám prostě tyto knížky ráda, příjdou ke mě asi ve správný čas ....
A některé věci bych ráda uměla řešit stejně jako “máma”

Gill Sims
skotská
2018  66%Proč máma pije
2019  72%Proč máma nadává
2021  82%Proč máma zase pije
2020  81%Proč je mámě všechno u ***!
2023  75%Sesterstvo sobotního sauvignonu