Deníček moderního páru

Deníček moderního páru
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/518753/bmid_denicek-moderniho-paru-shs-518753.jpg 3 1052 1052

Kdo by neznal eskapády „moderního fotra“, které Dominik Landsman zachytil ve svých úspěšných Deníčcích? Nová kniha, kterou napsal společně s blogerkou a spisovatelkou Zuzanou Hubeňákovou, se pouští na stejnou půdu, ale zpátky do doby, kdy ještě nebyl otcem. Jindřich a Nataša s ironií a černým humorem sobě vlastním popisují své seznámení, sestěhování a nakonec i početí dítěte a mezitím neodolatelně glosují rozdíly mezi muži a ženami, vztahové stereotypy, různé fáze zamilovanosti nebo nástrahy společného bydlení. Deníček moderního páru zachovává styl předchozích dílů, ale díky spoluautorství je bohatší o dva rozdílné, ale srovnatelně humorné styly. Pojďte zjistit, co se dělo předtím, než na svět přišel Čeněk!... celý text

Allys
13.10.2020 4 z 5

V rámci humornej literatúry je to príjemná oddychovka na jeden večer. Hlavné postavy neboli úplne sympatické, ale to zrejme ani nebol ich účel. Mnohé situácie boli dovedené až do absurdna, ale takého príjemného, kde čitateľ chytá záchvaty smiechu. Páčil sa mi pohľad na tie isté veci z oboch zúčastnených strán, koniec bol trochu melancholický. Kto má rád tento typ humoru a berie život s nadhľadom sa na tom zasmeje. Kto sa v tom nájde sa možno urazí a dá slabé hodnotenie :-D Hlavne od toho nečajakte serióznu literatúru ;-)

Denní_čtení
11.10.2020 5 z 5

Společné soužití muže a ženy - ráj a nebo peklo? Záleží na úhlu pohledu. A taky na pohlaví. Zřejmě. Dominik Landsman a Zuzana Hubeňáková dali běžným situacím korunu. Ukazují na věci tak, jaké ve skutečnosti jsou. Chlapům je prostě třeba říct všechno narovinu a bez zbytečných keců okolo, a ženský stejně neustále čekají na zázrak, že se to změní, a hrajou slovní hry. Znáte to? Pak čtení rozhodně nebudete litovat.

tlllk
28.09.2020 3 z 5

"Muži sú z Marsu, Ženy z venuše " ft. Zdeněk Troška, bohužiaľ nie z obdobia Sena a Slnka , ale až Babovřesku. Klišé a stereotypy, ktoré občas prekvapia vtipnými dialógmi. No hlavne že som splnil jeden z posledných bodov výzvy 2020.

kercah
01.09.2020 4 z 5

Humorná oddechovka u které se snad zasměje každý ????

Mini.Baby
16.08.2020 4 z 5

Nelituji času stráveného s touto knihou, dost jsem se nasmála :o)

Smonca
05.08.2020 1 z 5

Do čtení jsem se dala kvůli výzvě. A jen kvůli ní jsem knihu dočetla. Vůbec mi nesedla.

zuzanie1
04.08.2020

Už dlouho jsem se při čtení knížky takto nenasmála. Díky čtenářské vyzvě!

crazyslunicko
29.07.2020 4 z 5

Hlavní postavy Jindřich a Nataša mi byli krajně nesympatičtí a neuvěřitelní. Doufám, že se jejich příběhy nezakládaly na pravdě.. Každopádně po dlouhé době jsem se u knížky zasmála fakt nahlas, až se na mě všichni přišli podívat co se děje. Nejlepší scénka byla se zapomenutou taškou za radiátorem, která ovládla smrad v celém bytě a i zmínka o Nataši atomovém výbuchu na balkoně (prdu). Neuvěřitelně mě bavilo, jak neustále cestovali autobusem a jak si byli koupit auto. Hlavně ať je červené :D :D :D

Mirin1349
23.07.2020 3 z 5

Jasně, s normálními smrtelníky obě dvě karikatury nic společného nemají, ale když se člověk nebere příliš vážně a nesnaží se v těch dvou individuích vidět sebe nebo partnera, tak se pobaví velice slušně. Bavilo mě střídání úhlu pohledu na střídačku a čtení rychle ubíhalo. Byla to příjemná oddechovka, pro představu, jak oba autoři píší, mi to ale stačilo. Dobrého pomálu, jak se říká.

jaste
08.07.2020 3 z 5

Hledala jsem nenarocnou knizku, kterou bych mohla poslouchat pri vykonavani rutinni prace, a zaroven bodik do ctenarske vyzvy se slovickem ANEB. Knizka splnila svuj ucel, nic svetoborneho jsem necekala a parkrat jsem se i od srdce zasmala. Fajn oddychovka, i kdyz nekdy uz se humor opravdu lamal pres koleno.

fénix56
03.07.2020 5 z 5

Líbilo se mi komentování stejné situace z pohledu muže i ženy. Perfektně je tak vidět rozdíl v myšlenkových pochodech obou pohlaví. Samozřejmě, že Dominik Landsman hodně využívá nadsázky, tak jako i v ostatních svých knihách. Ale mně ta nadsázka nevadí, naopak. Rozhodně se při čtení těchto knih bavím víc než při nějakých českých romantických filmových komediích.

Tereza K.
03.07.2020 4 z 5

Vůbec nic jsem od knihy nečekala - Deníčky moderního fotra jsem nečetla (zatím :-) ) a komentáře ke knize mě spíše odrazovaly... ale asi jsem ji vybrala ve správný čas a sedla mi! Je to nenáročné čtení u kterého jsem se dost nasmála... někdy i nahlas. Bavilo mě to. Ale zjistila jsem, že jsem spíš asi chlap :-)))

Aranel15
01.07.2020 4 z 5

Některé situace byly vtipné a skutečně ze života, jiné naopak do vtipnosti násilně tlačené, ale celkově se mi kniha líbila.

NikolSeven
25.06.2020 5 z 5

Po knize jsem sáhla, protože jsem potřebovala něco lehkého a oddechového, čím bych se oprostila od učení na státnice. A dokonale to splnilo má očekávání.
Ano, dalo by se namítnout, že situace, které se v příběhu odehrávají, jsou značně extrémní, stereotypní a předvídatelné. V téhle chvíli to ale mé čtecí potřeby uspokojilo. Pobavila jsem se (někdy mi až tekly slzy) a především jsem se u toho neskutečně odreagovala.
Doporučuji, pokud hledáte knihu, u které nebudete muset příliš přemýšlet!

carol_peskova
17.06.2020 5 z 5

Kniha byla velmi čtivá a dokonce jsem ji dočetla i s mým přítelem, který vůbec nečte knihy, ale tahle ho prostě zaujala :D. Za mě prostě kniha plná humoru :D

michaela3618
16.06.2020 3 z 5

Knihu jsem si precetla na doporuceni. Mam doma i dalsi dily, ale nejak to neni muj salek ctiva. Uvidime jestli se to zlepei i po precteni dalsich knizek.

BaHa
14.06.2020 1 z 5

Hruza. Hruza. Hruza. Kdyz nekdo chce byt vtipny za kazdou cenu a vsude, vetsinou to dopadne opacne. Priznam se, ze jsem to komplet nedala a to docitam prakticky vsechno. Ale tady bylo tolik ironie, nadneseni, sarkasmu a ostrovtipu az se to vlastne nedalo cist. A pritom napad to byl super.

K.Exnerová
06.06.2020

V knize je i pár slabších pasáží, ale celkově se mi jejich humor líbí a je to pro mě příjemná oddechovka, když se chci zasmát a naladit se na to brát život trochu s nadhledem. :)

Ančísek
05.06.2020 5 z 5

Jednoznačně nejlepší Dominikova kniha, je to slušná hlína pro všechny, kdo neberou moc vážně svět, sebe ani vztahy. Zuzka tomu přidala šmrnc a glanc (přečtěte si něco od ní!), takže výsledek je perfektní. Smála jsem se prakticky až do konce. :)

Drahuš
24.05.2020 5 z 5

Já jsem se tak pobavila, neskutečně. Nízké hodnocení mě odrazovalo, ale jsem ráda, že jsem na něj nedala. Perfektní oddychovka. Těším se na "fotra".