Deň, keď sme sa stretli

Deň, keď sme sa stretli https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/482939/bmid_den-ked-sme-sa-stretli-SIj-482939.png 4 157 157

Román o vášni k umeniu, láske k hudbe a osude dvoch ľudí, ktorí si k sebe hľadajú cestu Vydajte sa spolu so Stephanie a Jamiem do sveta plného umenia a krásnej hudby a nechajte sa unášať príbehom ich nezabudnuteľnej lásky. Stefanie neverí na osud, ani na rozprávkové „a žili šťastne, až kým nepomreli“. Keď však na umeleckom kurze spozná Jamieho, od prvého dňa je jasné, že sú ako stvorení jeden pre druhého. Ibaže obaja sú zadaní a svedomie im nedovolí zraniť svojich najbližších. Preto sa rozhodnú vzdorovať zamilovanosti a nepodľahnúť láske. Vrátia sa k svojim partnerom a nasledujúcich desať rokov sa stretávajú iba na jediný deň v roku. Deň plný šťastia, smiechu a radosti. Môžu však dvaja ľudia s takýmto silným putom zostať navždy len priateľmi? Príbeh o láske, ktorá núti človeka zamyslieť sa nad zmyslom tradičných hodnôt a postavením morálky v našich životoch. A tiež varuje, že tu nie sme navždy a niekedy je dobré rozhodovať sa rýchlo.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Metafora

The Day We Met , 2019

MartikB
16.01.2021 5 z 5

Den,kdy jsme se potkali. Po dlouhé době silný romantický příběh,který mě svým koncem rozplakal.
Představte si, že jednoho dne potkáte svou spřízněnou duši, ale oba má te již své životy a nechcete ublížit těm druhým a ubližuje tím vlastně jen sobě.
Deset let,deset setkání ve stejný den,každý rok. Nakonec to osud zařídí tak,že spolu stejně skončíte a po x letech máte pocit opravdového žití,bytí a štěstí. Jenže pak vám to něco zase vezme...

Alena1957
10.01.2021

Krásný a dojemný příběh, kniha se velice dobře četla, doporučuji.

MamaKnihomolka
08.01.2021 4 z 5

Na tuto knihu jsem se chystala hodně dlouho, protože mě velmi zaujala anotace a celkově mě zajímalo jak autorka vloží více než 10 let do knihy o 456 stranách (ebook). Ale vždycky ji zastínila kniha jiná a tak jsem konečně dodržela slovo a pustila jsem se do ní hned ze začátku nového roku.
Příběh je vyprávěn z pohledu Stephanie a Jamieho, kteří osudově se setkají na uměleckém kurzu. Obě postavy jsem hodně dlouho poznávala a bylo těžké je charakterizovat, projevovali se postupně a celkově se měnili. Stephanie na mě působila jako ublížená chudinka a Jamie podpantoflák a srab, který se neumí postavit věci.
Kniha má delší kapitoly což mě dělalo menší problém, ale doplňovalo ji mnoho písniček, a to je příjemné zpestření. V příběhu je krásně vidět jak se lidé postupem času mění. Kniha ve mě vyvolávala hrozně moc rozporuplných pocitů. Dělali to správně? Rozhodovali se správně? Měli se držet na uzdě? Co bych dělala já? Občas mi přišlo, že se zbytečně trýznili.
A konec? Tak nespravedlivý.

lost.in.books
05.01.2021 5 z 5

Hodnocení: k této knize jsem se dostala úplně náhodou- zahlédla jsem jí v novinkové sekci naší knihovny a řekla jsem si ,že si jí půjčím - a rozhodně jsem udělala tu nejlepší možnou volbu. Řadí se mezi mých top 10 přečtených knih za tento rok a to jsem si jí vybrala náhodou.
Příběh byl psán ze dvou úhlů pohledu, tedy jsme měli možnost nahlédnout do hlavy oběma postavám ,což dělalo knihu zajímavější a rozmanitější. Obě dvě hlavní postavy jsem si oblíbila a přirostly mi k srdci, ale doopravdy neuvěřitelným způsobem a všechny ty pocity jsem prožívala s nimi. A byla to první kniha, u které mi na konci ukáplo i pár slz- poprvé,co se mi to u nějaké knihy stalo , nechci Vám tu nijak spoilerovat , ale ten konec mě doopravdy neskutečně zasáhl..????
Příběh byl plný nečekaných momentů, nějaké situace jsem sice bohužel předpověděla správně , ale i přesto jsem vůbec netušila jak by to celé mohlo dopadnout, proto jsem nemohla přestat číst a kniha mi ubíhala rychle . Ale u posledních pár kapitol mě přepadl neskutečný smutek, protože jsem již věděla jak to vše dopadne. Většina rozhodnutí, která postavy učily mi přišla správná-obě hlavní postavy byly rozvážné,inteligentní a cílevědomé. . Líbilo se mi že byla kniha rozdělena na 3 části a často se odkazovala na písničky , jejichž zmínky mám v knihách strašně moc ráda. Síla slov v této knize byla neskutečná, autorka si s tím neskutečně vyhrála, bylo to vše neskutečně sentimentální , do sebe zapadající a jazyk se mi líbil- nebyl obyčejný, ale věty byly krásně košaté na krásná slova. Též se mi líbilo že se děj pohyboval v několika časových rovinách ,to bylo neskutečně zajímavé vidět všechen ten vývoj a tak.
Takže pokud chcete emocionální bombu s krásnými slovy a zdrcujícím koncem tak směle do toho!

Imor
06.12.2020 2 z 5

Na knihu jsem se těšila, ale bylo to pro mě 400 ufňukaných stran. Čte se velmi snadno, málo osob k zapamatování, dvě nešťastné lásky, potom zase šťastné a nakonec TEN KONEC. Takže určitě pro plno naladěných čtenářek na toto téma to bude nebo byla super kniha.

knihomolkaL
15.11.2020 5 z 5

Nádherné, dojemné, smutné. Ke konci jsem tak šíleně brečela, že jsem vůbec nemohla číst, takže pár stránek jindy přečtených za chvíli mi trvalo přečíst snad hodinu. Prostě krásný milostný příběh, který mě obohatil tentokrát nejen četbou, ale i hudbou. Všechny v příběhu zmíněné písně jsem ihned vyhledávala na netu - pro poslech i překlad.

Pafy
13.11.2020 1 z 5

Zdálo se mi to nejdříve jako dobrý výběr, námět by byl super. Ale ono se celou knížku pořádně nic neděje, stále jsou oba jen ufňukaní, litují, jak nemohou být spolu. Konverzace mezi kamarády jsou takové umělé, to nejsou řeči, které spolu vedou 25-30letí lidé..a konec už můžete z jedné kapitoly odvodit, že se tak stane, bylo to předvídatelné a ani ten závěr mě nepřesvědčil.

magic11
12.11.2020 3 z 5

hmm, bylo to dlouhé, Jamie, ač vykreslen jako správňák, je pouhý slaboch, kterému je pohodlně v manželství i v bokovce, Stephanie to nakonec doma rozsekne, ale Jamie se přidá, až se vše provalí. A pro případ, že by vás tohle nedojalo, tak vydržte do konce, bude pokus o vytažení kapesníku. Za mě slabota

Katerina015
09.11.2020 5 z 5

Uzasny pribeh ze zivota... O dvou lidech, kteri se do sebe zamiluji a i presto, ze oba maji sve rodiny, vy jim stejne budete fandit, aby jim to spolu vyslo a byli stastny... Knizka me vazne rozsekala a cetla se jednim dechem :-)

Sobotikova
17.10.2020 3 z 5

Příběh ze života, kde štěstí trvá jen omezenou dobu .. tak si užívejme každého takového dne.

LilianaFalcon
18.09.2020 2 z 5

Tyhle knížky z "opravdového života" mám ráda jen málokdy. Tentorkát se mi to nelíbilo, protože to bylo strašně dlouhé, vlastně se tam nic nedělo, hlavní hrdinové furt byli jen nešťastní a měli výčitky,...
No a přidejte k tomu ten závěr a to si pak říkáte, k čemu ten život vlastně je...
Pardon, ale já čtu radši pohádky :-D

bookcase
08.09.2020 5 z 5

Krásný a dojemný příběh, byla jsem naprosto unešená. Variace na filmy Zamilovat se a Příští rok ve stejnou dobu. Takový je život.

pydla
31.08.2020 5 z 5

Nádherný a čtivý příběh o ( zakázané? ) lásce muže k ženě. Potkávali se jednou za rok na víkend a hořelo to mezi nimi od prvního okamžiku. Realisticky napsaná kniha, která se čte jedním dechem. Je možná otázkou, když se tak moc milovali, proč si oba založili rodinu s někým jiným a 10 let s ním žili, ale o tom ta kniha není. Pokud právě prožíváte něco podobného, pak v ní najdete spoustu otázek a odpovědí, které si jistě taky pokládáte. Je správné opustit rodinu, kvůli vlastnímu štěstí a lásce nebo zůstat nešťastný ve vztahu, kvůli dětem a společenským konvencím.
Rozhodně doporučuji přečíst.

LiLinka
23.08.2020 5 z 5

Kniha se tváří jako velká romanťárna a čtení na letní večery, přitom je to celkem drsný kus reality. Hlavně na konci.

pocketka
05.08.2020 5 z 5

Skvělá kniha. Velice čtivá. Líbí se mi styl psaní, kdy jednu kapitolu vypráví Jamie a druhou Steph. Ač to, co dělají, je vcelku společensky nepřijatelné, fandíte jim a oblíbíte si je. Pokud jste zamilovaní nebo dokonce prožíváte něco podobného, budete hltat každé slovo. Velmi se mi líbil zde již několikrát zmiňovaný konec, dopadlo-li by to jinak, byla bych zřejmě zklamaná. Za mne doporučuji.

Verika
19.07.2020 5 z 5

Kniha mě zaujala svým námětem - deset let, deset setkání. Příběh hlubokého přátelství dvou lidí, čtený chvilku z pohledu Stephanie a chvilku z pohledu Jamieho se mi líbil. Zajímavá byla psychologie vztahu a emoce. SMS zprávy, které si posílali, obsahovaly odkazy na písničky, kterými si chtěli něco říct. Na poslední stránky knihy jsem přes slzy neviděla. Rozhodnutí, které v životě chceme udělat, je třeba někdy udělat v čas.

lenik284
07.07.2020 4 z 5

Co k této knížce dodat jen to, že to byl moc pěkný milostný příběh, pro mě těžko uvěřitelný,takový srdceryvný možná i vymyšlený sladkobol.Ten konec mě tedy dostal, nečekala jsem,že to takto autorka ukončí. Nečtu mnoho knih s takovýmto tématem, ale jo proč ne, jednou za čas to bylo příjemné a dojemné čtení. Opravdu jsem se těšila až si večer lehnu a pár stránek si přečtu,tak za ten konec dám jen 4hvězdičky...ä kdoví možná si z této edice ještě něco přečtu!!!!!

Corly
20.06.2020 5 z 5

Všechno mně to připomnělo citát ,, Život je jako peříčko, proto si ho nenech uletět..."
Měli parádní nápad...to setkávání jednou za rok, ve stejnou dobu...to se mi moc líbilo...bylo to smutné i krásné...a já jsem jim ty ukradené chvíle štěstí moc přála.
Bližší mi byla Stephanie, škoda, že to dopadlo jak to dopadlo...,ale na druhou stranu, někomu se nepoštěstí zažít ani to ...

ladyka
06.06.2020 3 z 5

Z předchozích komentářů dávám za pravdu komentáři mé oblíbenkyni Květ-něco na knížce mi přišlo zdárně pojaté, autorka dokázala místy zajít pod povrch (např. v určitých úvahách o nevěře či psychologických rozborech), ale jinde to na mě působilo mělce a až na efekt. Proto se mi špatně hodnotí, trochu se to ve mě tluče. Nepopírám jistou čtivost a dojem originality (píši záměrně "dojem",protože téma,tj. roční setkávání i konečný zlom je vypůjčený z jiné obdobné knížky),ale obávám se,že v realitě nevěra často nebývá důsledkem toho,že potkáte svou spřízněnou duši,ale spíš je to útěk z reality, krize středního věku, naivita,že tento vztah bude ideální atd. Pokud bych měla z knížky vypíchnout to "gro",byla by to věta: Proč se spokojíte s tím,že jste šťastná skutečně jen jeden víkend v roce? Lze ji totiž vztáhnout nejen na vztahy,ale cokoli v životě, na čem (nezdravě) lpíme.

Jajusenka
06.06.2020 5 z 5

Tahle kniha vás pohltí! Líbilo se mi, že jsem s hlavními hrdiny knihy prožila několik let jejich života a sledovala, jak se vyvíjejí, mění jejich postoje k životu a přicházejí na to, co doopravdy chtějí. Díky tomu jsem si Stephanii i Jamieho hodně oblíbila. Vše krásně dokreslují písničky, které si ty dva mezi sebou posílají a dodávají atmosféru celého příběhu. Na konci mi kniha zlomila srdce a přála jsem si, aby byla skončila o pár stránek dříve. Určitě jí někdy ráda přečtu znovu.