Válka za bílého dne

Válka za bílého dne https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155566/bmid_demonska-serie-valka-za-bileho-dne-ZdI-155566.jpg 4 628 95

Démonská série série

Válka za bílého dne, dychtivě očekávaný třetí díl Brettova mezinárodního bestselleru Démonského cyklu, je pokračováním příběhu o poslední vzpouře lidstva proti démonským hordám, které noc co noc vycházejí na povrch a požírají jej. Zejména za novoluní povstávají démoni v plné síle a jejich kýženou kořistí jsou dva lidé. Každý jeden z těch dvou má šanci stát se legendárním Osvoboditelem, mužem, jenž má podle proroctví sjednotit rozprášené zbytky lidstva ke konečnému tažení a zničit démonské plemeno jednou provždy. Arlen Sedlák býval obyčejným člověkem, ale nyní je z něj něco víc – Tetovaný, posetý tajuplnými chranami tak mocnými, že z něj dělají rovnocenného soupeře pro jakéhokoli démona. Ahmann Jardir již sjednotil bojechtivé krasijské pouštní kmeny do velkého vojska a prohlásil se Šar'damou Ka, Osvoboditelem. Jeho vzestup zařídila jeho první manželka Inevera, chytrá a mocná kněžka, ovládající hrozivou magii démonských kostí, která jí umožňuje nahlížet do budoucnosti. Kdysi si byli Arlen s Jardirem blízcí jako bratři. Nyní jsou z nich úhlavní sokové. A zatímco nepřátelé lidstva sílí, jediné dva muže, schopné je porazit, znepřátelí ti nejvražednější a nejzáludnější ze všech démonů – ti, kteří číhají v lidských srdcích -- 1. vydání. -- zdroj: www.legie.info --... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Triton

The Daylight War , 2013

Tyrael
29.01.2014 5 z 5

Fantastická kniha. Stejně jako předešlé dvě. Od jejího čtení jsem se musel doslova "odtrhávat". Doporučuji každému. Už se nemohu dočkat dalších dílů.

Boidil
11.01.2014 5 z 5

Skvělá kniha jako oba její předchozí díly. Můj dojem z poslední kapitoly je, že je to jen navnadění na další díl. A nebude to tak horké jak vypadá. :)

Ben Nevis
03.01.2014 4 z 5

Stalo se to, čeho jsem se po prvním dílu obávala. Přibývají stránky a děj se rozmělňuje. První kniha líčila události patnácti let, ale třetí kniha se odehrává v jednom měsíci. Většina knihy se táhne jako mexická telenovela. Postavy dokolečka diskutují své plány na velkou bitvu nebo řeší osobní spory. Naštěstí Brett umí psát čtivě a udržet pozornost (přirovnala bych ho ke G. R. R. Martinovi, oba mají své světy logicky rozvržené, různorodé postavy a události mají reálné důsledky). Přibylo sexuálních popisů, kterým se Brett doposud vyhýbal. Kam se poděla cudná Leesha?

Samozřejmě se všechno točí kolem hlavních postav Arlena a Jardira. Ostatní se zařadili mezi vedlejší postavy. Zatímco Jardir je postava téměř ježíšovská (kudy chodí, tudy uděluje rady, urovnává spory apod.), Arlen je nadále sólista, kterému sláva nedělá dobře. Ženské postavy však většinu času lezou krkem. Leesha a Inevera, obě panovačné, intrikaří každá podlé svých schopností, a Renna se zase chová jako malé děcko.

Závěr je dostatečně šokující a napínavý (nevěřím, že to bylo konečné řešení), ale trošku samoúčelný. Opravdu by ty intrikánky nečinně přihlížely, jak se důležití muži jejich života zabijí?
Každopádně se těším na další díl.

Saffron
28.12.2013 4 z 5

Třetí díl série je stejně skvělý a napínavý jako dva předchozí :)
Dozvídáme se více o Ineveře a Jardirovi, o jejich minulosti. Leesha a Arlen se vracejí do Kotliny, oba poznamenaní předchozími událostmi, bojem z mozkovci a vědomím, že s blížícím se úplňkem nadchází obrovská bitva s démony, která může znamenat konec celého lidstva. Bez mučení přiznávám, že straním Arlenovi a jeho víře v sílu a odvahu každého jednotlivého člověka, oproti Jardirovi a jeho přesvědčení o tom, že je Osvoboditel a je tedy plně v právu při násilném podřizování si okolního světa. 4 hvězdičky dávám za Rennu, lezla mi strašně na nervy.
Konec příběhu jsem četla téměř bez dechu, a řeknu Vám, že mě to trochu překvapilo, a rozhodně navnadilo na další pokračování.

Augi
23.12.2013 5 z 5

Jardir dopadl a kosti zakřupaly...konec? opravdu konec?...Já chci pokračování. Tak fascinující svět, tak napínavý konec knihy jsem ještě nikdy nečetl, čekal jsem že se to nějak ukončí ale další stránky už jsem nenašel. Tato démonská trilogie je mě tak uchvátila a nemůžu se dočkat na další díl, pokud bude. MUSÍ BÝT... :-)

kom72
19.12.2013 3 z 5

Tak asi jako každého, konec mne dostal! Snad bude pokračování. Každopádně jako celek můžu všechny 3 zatím vydané knihy jen a jen doporučit. U posledního dílu bych klidně oželel to vzpomínání na věci minulé z předešlých dílů, jinýma očima, než jak byly původně vyprávěny. Tady jsem se krapet nudil, ale ve výsledku je to super série a klaním se autorovi za jeho neobyčejnou fantazii a představivost...

butes
14.12.2013 5 z 5

uff. nééééééééééééé. Přečteno jedním nádechem a ten konec..... Pořád jsem si říkal zbývá 20 stránek do konce, to tam přece nemůže vše vecpat.

Ellof
21.11.2013 5 z 5

Při poslední kapitole v knize sem se ani neodvážil dýchat a když to dopadlo jak to dopadlo zajásal sem radostí :D Peter V. Brett je pro mě spisovatel s velkým "S"

HiRes
20.10.2013 5 z 5

Paráda, Brett se posouvá dál a dál, po dočtení poslední kapitoly mi bušilo srdce jak pominuté a mozek pracoval na plné obrátky. Ale to neznamená, že zbytek knihy byl špatný, ba naopak byla to paráda, opět jsme se zase podrobně dozvěděli o další postavě. Nevím proč Brett chce abychom měli Ineveru a Jardira rádi, ale tím, že píše o jejich životě samostatně, a popisuje nám jejich ne moc lehký život, tak mám rád i tyto "záporné" postavy.

Monicay
12.10.2013 5 z 5

Třetí díl pokračoval ve stejně svižném tempu jako dva předchozí. Tahle série se mi vážně líbí a strašně už se těším, až vyjde další díl.

ThePrimePisin
03.09.2013 5 z 5

Konečně jsem se ke knize dostal, po přečtení musím říct, že Arlen je pro mě jedna z nejoblíbenějších postav vůbec. Doufám, že další díl vyjde opravdu brzy.

anishta
05.08.2013 5 z 5

Tak to je teda hnus!!! Když jsem dočetla poslední větu, tak jsem zařvala: "To je haj*l!!!" :D Takhle by kniha která nemá okamžité pokračování končit neměla...:D Jinak je Válka za bílého dne skvělá kniha tak jako předchozí díly, ale to ukončení mě dostalo... Všechny postavy jsem si zamilovala, i když mě někdy vytáčeli, například Renna a Inevera... Chci hned další díl!!!

malagelo
14.06.2013 4 z 5

Přátelé, takto utnout knihu se vážně nedělá! Naposledy mě takto vytočil Kotleta. Dlouhé čekání mezi díly mi zase připomíná autora George R.R. Martina a doufám, že P.V. Brett nepřičuchnul k jeho manýře zabíjet hlavní hrdiny.
Myslím to, ale v dobrém, protože čekání za to stojí. Nemám ani potuchu, jak to bude pokračovat a jak to celé skončí. Né že bych fandila démonům, ale autor je vykreslil, tak nepřemožitelně, že vůbec netuším, jak je ti lidé porazí.

Třetí díl dává velký prostor Ineveře a čteme tak část příběhu už potřetí ( poprvé Arlenův pohled v Tetovaném, podruhé Jardirův v Pouštním kopí) tentokrát z pohledu Inevery - dama'ting. Fandím všem postavám jen Renna mě občas vytáčí.

borknagar
14.06.2013 4 z 5

Na "Válku za bílého dne" jsem se celkem těšil, dva předchozí díly se četly skvěle a třetí díl v ničem nezaostává. Jsou tu známé postavy, je tu můj oblíbenec Abban am´Haman am´Kadži a více poznáme Ineveru (což je super). Sem tam nějaké boje s démony (které bych tam skoro ani mít nemusel) a velmi otevřený konec a dlouhé čekání na další díl. A to je vše, víc bych ani nechtěl. Velmi dobrá fantasy kniha......

Sponka
09.06.2013 5 z 5

Brett nezklamal. Opět. Napsal knihu, při jejímž dočtení mi bylo vážně líto, že to skončilo tak brzo... Čekání bude dlouhé, ale je to inevera. :-)

démoni postapokalyptické romány

Peter V. Brett
americká, 1973
2010  92%Tetovaný
2010  91%Pouštní Kopí
2013  86%Válka za bílého dne
2015  84%Trůn lebek
2018  83%Jádro

Kniha Válka za bílého dne je v