Válka za bílého dne

Válka za bílého dne https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155566/bmid_demonska-serie-valka-za-bileho-dne-ZdI-155566.jpg 4 628 95

Démonská série série

Válka za bílého dne, dychtivě očekávaný třetí díl Brettova mezinárodního bestselleru Démonského cyklu, je pokračováním příběhu o poslední vzpouře lidstva proti démonským hordám, které noc co noc vycházejí na povrch a požírají jej. Zejména za novoluní povstávají démoni v plné síle a jejich kýženou kořistí jsou dva lidé. Každý jeden z těch dvou má šanci stát se legendárním Osvoboditelem, mužem, jenž má podle proroctví sjednotit rozprášené zbytky lidstva ke konečnému tažení a zničit démonské plemeno jednou provždy. Arlen Sedlák býval obyčejným člověkem, ale nyní je z něj něco víc – Tetovaný, posetý tajuplnými chranami tak mocnými, že z něj dělají rovnocenného soupeře pro jakéhokoli démona. Ahmann Jardir již sjednotil bojechtivé krasijské pouštní kmeny do velkého vojska a prohlásil se Šar'damou Ka, Osvoboditelem. Jeho vzestup zařídila jeho první manželka Inevera, chytrá a mocná kněžka, ovládající hrozivou magii démonských kostí, která jí umožňuje nahlížet do budoucnosti. Kdysi si byli Arlen s Jardirem blízcí jako bratři. Nyní jsou z nich úhlavní sokové. A zatímco nepřátelé lidstva sílí, jediné dva muže, schopné je porazit, znepřátelí ti nejvražednější a nejzáludnější ze všech démonů – ti, kteří číhají v lidských srdcích -- 1. vydání. -- zdroj: www.legie.info --... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Triton

The Daylight War , 2013

Drowned
10.07.2020 3 z 5

(SPOILER) V prvním svazku byl krasijský vůdce Ahman záporákem. V druhém svazku hned v úvodu autor osvětlil, že Ahman za nic nemůže a záporákem je jeho první manželka Inevera. Ve třetím svazku opět na začátku autor popisuje jak Inevera opět za nic nemůže a je obětí magie a hora-kostek... Uáááá to je fantasmagorie na n-tou. Nemluvě o milostných pletkách každého s každým včetně svateb. Měl jsem co dělat abych knihu dočetl do konce, ale ke konci se děj trochu pohnul zajímavějším směrem. Chtěl jsem si dát pauzu od série a dát si pořádnou sci-fi, ale skončilo to takovým WTF momentem, že jsem musel v zápětí rozečíst další pokračování...

Hade
21.05.2020 3 z 5

Ajajaj, já to tušil. Spisovateli došly nápady, takže se uchýlil k opakování a to ne zcela zdařilému.
Inevera a její vzrůst je těžce nudné a povšechně známé. Navíc podrobné popisování musulmanské KOMUNITY je otravné, místy až odporné. Dnes už naštěstí víme, co jsou musulmani zač a známe i slova Koránu, že přísaha nevěrci může být porušena. S tím autor širší veřejnost ani nemusel seznamovat. Jenom nechápu, proč by měli zrovna tihle prasořitci ovládat nejvyšší bojová umění. V reálu tomu naštěstí tak není.
Jak se mi jeví první půlka knihy naprosto zbytečná, naštěstí v druhé půli dochází k obratu. Proto za tři hvězdy.

frantisek8863
19.04.2020 4 z 5

(SPOILER) Díky podrobnému, dobře vystavěnému a širokému seznamování s postavami v podobě několika dílů se i na přeskáčku vypravovaný děj dal dobře snášet. Nebylo těžké si mnohé postavy oblíbit a i k zápornějším charakterům jako je Inevera si díky dalším podrobnostem a informacím z minulosti najít i trochu sympatií a vzít je na milost. Ovšem hysterická Renna mě osobně pěkně štvala a nepříjemně narušovala zavedený chod knihy. Magie, schopnosti a lidé se zdokonalují ve svém boji s Jadrnci. Zvraty někdy pořádně zahýbou zpomaleným dějem. Obzvlášť v závěru této knihy mě zásadní zvrat donutil rychle se poohlédnout po další pokračování.

uziRM
10.02.2020 5 z 5

Za mě asi zatím nejpovedenější díl série. Do příběhu zasahuje více postav, děj je napínavý a bohatý...a konec? Ten vás nutí do pokračování...

stejcz
28.12.2019 3 z 5

(SPOILER) Další díl si určitě přečtu. Ale... (spoilery!)
Něco tak rozvleklého jsem nečekal. Místy zcela zbytečně popisy situací, oblečení, míst mě otravovaly a pořád jsem čekal, kdy se vlastně něco stane. Pak mávnutím proutku času jsme najednou u války, kterou jsem vyhlížel těch pár set popisných stran. Jakoby nedopatřením, náhodou.
Arlenův skoro konec a zavrtění prstem před jeho rozložením mě zklamalo. Čekal jsem, že bude víc rozvedené, jak se Arlen i Jardir učí ovládat magii. Místo toho to přišlo tak nějak samo. Odfláknuté. A Rena? Doufám v její rychlý konec. Tetovaný bez ní byl takový, jako bych čekal. Uvěřitelný, Osvoboditel. V období p. R. (po Renně) bych nejraději přeskakoval stránky. Pokud by v dalších dílech byly pasáže s Rennou označeny výraznou barvou, abych se jim mohl vyhnout, nebo rovnou vyběleny,byl bych velmi rád.

Atlantis
10.10.2019 2 z 5

Při čtení Války za bílého dne mi bylo smutno. Je totiž na první pohled vidět, že tuto knihu neměl Brett původně v plánu a vznikla jen proto, aby z tetované ságy vyždímal co nejvíce peněz. Jde o naprosto prázdnou knihu. Až na závěrečných padesát stran se příběh nikam nehýbe, nic se neděje. Události sledujeme opakovaně ze tří stran, ale tyto vhledy nepřináší nic nového.
Opakuje se i autorova slovní zásoba. Pořád si někdo odplivává, zlostně řve apod. Dokola a dokola a dokola.
Boje s démony prakticky chybí, kniha je protkaná logickými kiksy, zloduchové, kteří byli ještě minule nezdolatelnou překážkou se teď kosí jediným úderem.
Smutné. Tetovaného ještě pořád řadím na přední příčky moderního fantasy žánru, ale s každým dalším dílem tato sága upadá a vyčerpává se. Do dalšího pokračování se rozhodně nepohrnu.

Predator3313
26.09.2019 5 z 5

V této sérii, si člověk prostě musí zvyknout, že část knihy je pomalejší rozjezd, a další část je již proběhlý děj z pohledu jiné osoby. Napřed mi to připadalo zbytečné, ale časem si člověk uvědomí, že ho díky tomu celá série pohltila. Navíc je to vše podané tak, že hlavní postavy prostě nejsou vyloženě dobré nebo zlé, svět není černobílý (což u fantasy bývá často). A ačkoli Arlena jsem měl raději jako tajemného zabijáka, tak jeho změna je dějově taky super.

BookEater
12.08.2019 5 z 5

Skvělé pokračování. Dost mi to připomíná stylem Eddingse, poutavá fantasy a děj se čítá v letech. Za mě 5*.

nikiss76
06.08.2019 3 z 5

(SPOILER) Třetí díl byl slabší než dva předchozí. Nejvíce mě bavila část s Ineverou a závěrečné bitvy. Chvílemi jsem měla pocit, že knihu snad ani nedočtu, ale jakmile jsem se přelouskala přes tyto mrtvé pasáže, tak přišly ty napínavé části a ty byly super. Bohužel mě tady zklamala postava Arlena, přišlo mi jako by to byl úplně někdo jiný než v předešlých knihách. To věcné vzdychání a vyznávaní lásky každých 20 stran mezi Arlenem a Rennou bylo už přes příliš a opravdu hodně mi to vše znechutilo. Postava Renny je tam úplně navíc.

Karcoolka2210
28.07.2019 5 z 5

Ďalšie super pokračovanie démonského cyklu. Vojna sa blíži a a ako sa ukázalo, poraziť démonov nie je až také jednoduché. Pútavo písaná, táto časť ponúkla, už nám známe udalosti z prechádzajúcich kníh, ale z pohľadu iných postáv, čo je pre mňa osobne vždy veľmi zaujímavé. Koniec, nuž, som rada, že už mám celú sériu a nemusím dlho čakať na to, čo bude ďalej :) Hor na na Trún lebek.

renefer
28.05.2019 5 z 5

Jedním slovem "hustýýý". Zatím nejpovedenější díl, jen kdyby nebyly pořád ty návraty k příběhům hlavních postav, ale aspoň si člověk zafixuje, co se vlastně stalo. Sice to trochu mate, říkala jsem si, další Inevera, to snad ne a ona to byla pořád ta stejná pouze v mladším vydání.

tereza1198
17.04.2019

(SPOILER) Opakovaný popis osob a událostí mi vadí. Vyprávět to třikrát pokaždé z jiného úhlu mi často přijde zbytečné. Líbila se mi část z Ineverou. Ale tu magii jsem čekala drsnější. To se pořád ohýbala jako palma a vadnoucí květ. Nedokázala jsem si představit tu akčnost boje. Stále jsem viděla drsnější jógu. Arlen by měl hodit Rennu do Jádra. Ta holka je totální magorka a její osobnost mě irituje. Další problém mám s démony. Dřív to byla temná noční hrozba a teď vždycky někam naběhnou a.... umřou. Doufám, že budou mít nějaký teambuilding s démoním Princem o taktice, protože jinak budou dál nablble nabíhat na chrany. Lidé se mezitím pobijí mezi sebou - je vidět, že k masakru démony nepotřebujeme. Konec kritiky. Kniha je super čtivá, intriky zákeřné, je tam dost charakterů, kterým přeji smrt a zajímá mě, jestli ji dostanou. A ten konec... takže vzhůru na další díl.

Metla
23.02.2019 3 z 5

Pokud vám u minulého dílu nedala spát otázka, proč je Inevera taková manipulativní mrcha, ve "Válce za bílého dne" se dočkáte odpovědí. Osobně jsem předpokládala o něco drsnější příběh, Jardir teda dostával mnohem horší čočku, ale ani výcvik nejambicióznější z krasijských žen pro mě nebyl nudný.
Důvody ke kritice se však najdou, začnu s těmi nejpalčivějšími: charaktery. Měla jsem docela ráda poněkud nevrlého solitéra Tetovaného, ovšem ten lidumilný Jesus Christ Superman (s ultimátními schopnostmi, co by Ježíška i Clarka Kenta přiměly závistivě oskřípat ze zubů sklovinu a kamsi se v depresích odplížit) mé sympatie poztrácel. Jeho cukrování s divoženkou Rennou bylo natolik emo, že jsem měla obsedantní nutkání strkat prst do krku. To neustálé "miluji tě, Arlene Sedláku" a "miluji tě, Renno Sedlákova" bylo díky častému opakování vážně k zblití. Kdysi nedotknutelná Leesha řeší problémy, kterému chlapovi se vrhnout do poklopce dřív. Rojer mě nikdy příliš nebavil, leč jeho manželky dodaly žonglérově mdlé linii trochu šmrnc. Jardir a Inevera... v lásce je nemám, fanatiky, nicméně jejich část zápletky nakopávala můj zájem o dění asi nejsilněji.
Démoni, někdejší zdroj strachu, jsou pro srandu králíkům, tudíž musel spisovatel nasadit těžší kalibr ve formě mocných aristokratů z Jádra... pořád jsou pro srandu králíkům.
Čtivý styl se nezměnil, stránky mi na Kindlu chvílemi úplně svištěly, přesto je těžké zbavit se pachuti umělého natahování série za účelem: "Jééé, první díl byl trhák, musíme z toho narýžovat co nejvíce!" Proto budu přísná a čtvrtou hvězdu tentokrát nedám, jakkoliv si čtvrtý díl ujít nenechám. Jak bych mohla, po tom brutálním cliffhangeru na poslední stránce?

9devitka
02.02.2019 5 z 5

Opět jsem se skvěle bavil. A už se chystám na další díl.

denniys
22.12.2018 5 z 5

Opravdu krásná fantasy série..velmi oceňuji vývoj postav a ani trochu mi nevadí vrtání se v jejich minulosti..autor mě tím nutí mít ráda i původně neoblíbené postavy..pouze musím podotknout,že se mi tento díl zdál poněkud slabší než dva předchozí..přesto rovnou otevírám další díl a nemohu se dočkat :)

mazda333
03.11.2018 4 z 5

Taky souhlasím, že předchozí dva díly byly lepší, jak už tady několikrát padlo. První polovina knihy byla taková nijaká, nic se tam nedělo, a oproti předchozím dílům jsem měla celkem problém se do toho správně "zažrat". Dost mě štvalo, jak se hlavní hrdinové začali chovat - všichni nevrlí až hrůza. Pak ale přišla druhá polovina a už to zase jelo ráz naráz a od knihy se nedalo odtrhnout. Takže až na těch pár much si nestěžuju, jen musím říct, že na konci takhle utnout děj..to se prostě nedělá.

jarmuk
13.09.2018 4 z 5

Některé věci jsou znova popisovány z pohledu třetí osoby. Přinde mi to zbytečné, protože v prvých dvou dílech jsou již popsány. Ale příběh se stále vyvíjí a baví mne to číst. Krásně propracované postavy, nic plochého.

TomTomis
19.08.2018 3 z 5

Nemohu si pomoci- tuhle knihu jsem četl příliš dlouho. Odkládal jsem ji a četl něco jiného. Kupu věcí se nám tady opakuje. Možná dost zbytečně. Pohledy do minulosti. Věci, co víme z minulých dílů. Jistě, dozvídáme se i další podrobnosti. Konec knihy sice překvapující je, ale kniha mohla být kratší.

zuzik2301
24.06.2018

Zdlouhavé, valná část knihy nudná. Pořád se opakovaly stejné pasáže od plivání po sahání na tesák.

Tabby
24.06.2018 4 z 5

Na to jak jsem první dva díly zhltla, tenhle my nějak nesedl. Děj my přišel už zbytečně natahovaný nic nového jsme se ani nedozvěděli, ale přesto se to četlo dobře a některé pasáže ke konci byli zajímavé a napínavé.
Navíc chápu že se postavy musí nějak charakterově vyvíjet, ale tohle už je moc, Arlen se změnil, Leesha skočila na každého chlapa pomalu, Ineveru snad ještě budeme litovat že je jaká je atd.....(nechci moc napovídat).
Musím ale uznat že je to knížka propracovaná jak přes svět tak postavy , démony a jejich svět, všechna ta místa kudy nás knížka vede nad tímhle Brett seděl a dal si s tím práci.
Se sérii určitě budu pokračovat. :)

démoni postapokalyptické romány

Peter V. Brett
americká, 1973
2010  92%Tetovaný
2010  91%Pouštní Kopí
2013  86%Válka za bílého dne
2015  84%Trůn lebek
2018  83%Jádro

Kniha Válka za bílého dne je v