Válka za bílého dne

Válka za bílého dne https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155566/bmid_demonska-serie-valka-za-bileho-dne-ZdI-155566.jpg 4 628 95

Démonská série série

Válka za bílého dne, dychtivě očekávaný třetí díl Brettova mezinárodního bestselleru Démonského cyklu, je pokračováním příběhu o poslední vzpouře lidstva proti démonským hordám, které noc co noc vycházejí na povrch a požírají jej. Zejména za novoluní povstávají démoni v plné síle a jejich kýženou kořistí jsou dva lidé. Každý jeden z těch dvou má šanci stát se legendárním Osvoboditelem, mužem, jenž má podle proroctví sjednotit rozprášené zbytky lidstva ke konečnému tažení a zničit démonské plemeno jednou provždy. Arlen Sedlák býval obyčejným člověkem, ale nyní je z něj něco víc – Tetovaný, posetý tajuplnými chranami tak mocnými, že z něj dělají rovnocenného soupeře pro jakéhokoli démona. Ahmann Jardir již sjednotil bojechtivé krasijské pouštní kmeny do velkého vojska a prohlásil se Šar'damou Ka, Osvoboditelem. Jeho vzestup zařídila jeho první manželka Inevera, chytrá a mocná kněžka, ovládající hrozivou magii démonských kostí, která jí umožňuje nahlížet do budoucnosti. Kdysi si byli Arlen s Jardirem blízcí jako bratři. Nyní jsou z nich úhlavní sokové. A zatímco nepřátelé lidstva sílí, jediné dva muže, schopné je porazit, znepřátelí ti nejvražednější a nejzáludnější ze všech démonů – ti, kteří číhají v lidských srdcích -- 1. vydání. -- zdroj: www.legie.info --... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Triton

The Daylight War , 2013

danielrusnok
27.12.2017 5 z 5

Nyní už nelze zastavit. Jsem v tom až po uši. Hurá na čtvrtý díl.

jitka7047
15.09.2017 3 z 5

Zacatek zdlouhavy. Renna mi lezla na nervy celou knihu. Jak uz tu bylo napsáno.
, to vytahování tesaku bylo přespříliš a její žárlivě chování taky. Příběh Inevery mi byl ale sympatičtější než Jardina. Celkove me to docela bavilo a jelikož jsem zvědavá, jak to celé dopadne, tak v četbě pokracuju.

Eventful
03.09.2017 4 z 5

Tentokrát jsem četla neprodleně po druhém dílu a nebylo to špatné :) klasicky začátek zdlouhavější a poté to začalo navazovat na předešlý díl, takže to bylo lepší. Nicméně opět - nekonečné souboje s démony jsem již jen tak prolétla očima, nic zajímavého a počád dokola. Konec opět nijaký, takže se chystám na čtvrtý díl.

lukino41
04.06.2017 4 z 5

Celkově mě pokračování série bavilo a líbilo se mi, ale co jsem přitom musel vytrpět... Já vím, že je to prostě autorův styl, ale mě prostě nezajímalo jak se z postavy stala taková - za ten výraz se omlouvám - mrcha. Vždyť se mohl držet hlavní dějové linky a na minulost kašlat, protože pro knihu nebyla tak přínosná, jak se autorovi mohlo zdát.

Finn69
28.05.2017 2 z 5

Jedním slovem - předémonováno.
Kvalita téhle série má s každým dílem jednoznačně sestupnou tendenci. Nehodlám už ani ve čtvrtém dílu trilogie (sic!) zjišťovat, jak dopadl závěrečný souboj hlavních hrdinů.

PeťkaW.
28.03.2017 4 z 5

A to jsem si myslela, že jsem na konec připravená, když jsem si přečetla zdejší pohoršené reakce a slyšela i jiná hodnocení. Ale tohle...? Někdo by měl panu Brettovi říct, že zabít polovinu čtenářů infarktem, není moc dobrý marketingový tah.
Válka za bílého dne je rozhodně mnohem lepší, než druhý díl, ale v mých očích stále vede úvodní kniha. Závěrečný díl je opravdu výborně napsaný, poutavý, minulost Inevery mě oproti Jardirově bavila a dokonce jsem si její postavu díky tomu oblíbila. Gradace byla vystavěná skvěle a celkově není knize, snad kromě onoho závěru, co vytknout. Myslím, že tuhle sérii si musí oblíbit každý milovník fantasy.

Hellrampage
07.03.2017 3 z 5

Sklamanie. Aj keď sa to čítalo dobre, už sme to tu raz mali. Podobne ako druhá kniha začína minulosťou Jardira, tretia je o Inevere. Je to minulosť, ktorú sme tu už raz mali, len z pohľadu inej osoby. Zase sa niečo nové dozvieme o krasijských zvykoch a ako sa vyrezávajú kocky a čo pre to musia holky obetovať.

Na začiatku sa krátko mihne Arlen s Rennou (100 strán), no potom je to vata. Celý dej sa príliš vlečie - Kotlina a Krasijci sa chystajú na vojnu proti démonom, no tá je nakoniec nesladká-neslaná.... Typický výplňový diel napísaný "aby bol" a aby autor dostal zaplatené. Arlen opäť ťahá knihu dopredu - sledovať vývoj jeho moci je neuveriteľný. V knihe bolo príliš erotiky a nadržanosti - diel od dielu tam toho je viac. A koniec bol narýchlo napísaný - záverečný súboj by si zaslúžil väčšiu pozornosť.

Z posledného dielu som trochu skeptický a neviem, či sa autorovi podarí dôstojne ukončiť tento príbeh. Nechám sa prekvapiť.

flare
03.02.2017 5 z 5

Jak jsem se těšil, tak jsme se dočkal...

Odík
09.01.2017 4 z 5

Moc jsem se na tento díl těšila a líbil se mi.

Zewotanus
09.01.2017 4 z 5

Třetí kniha boje s Jadrnci. Nejdelší kniha série. Bylo to znát. Místy nudná, místy zajímavá. Někdy zbytečně podrobná (pro mě to jsou části s Jardirem, Abbanem a Inevrou). Někdy k uzoufání skromná (Arlen,Renna, Leesha). Mé celkové hodnocení knihy je takové, že je lepší než druhá, ale na knihu první stejně nemá.

zuzca.h
14.09.2016 3 z 5

První dva díly se četly jedna báseň. U tohoto dílu jsem se prakticky 3/4 knížky musela do čtení nutit. Někdy byl Brett až příliš popisný a rozvíjel dle mého názoru celkem nudné pasáže až k nepříčetnosti.
Děj dostane konečně svým způsobem spád až v momentě kdy nastane novoluní.
A ten konec je fakt super kdybych neměla rovnou už 4 díl tak bych byla asi vzteklá :)
Co se nedá tomuto dílu upřít je vykreslení postav a zaměření se na vývoj a "dospívání" jednotlivých postav.

Andy0892
01.07.2016 2 z 5

První dva díly byly úžasné, ale jako by se spisovatel rozhodl, že jeho postavy mají v předchozích dílech jinou povahu, jiné názory než by vlastně chtěl. Někdy jsem měla pocit, že čtu úplně jinou knihu.

maja8148
21.04.2016 4 z 5

Oproti předchozím dílům neztrácí na napínavosti a zajímavosti, ale jsou tu dvě ale...
Prvním ale je to, že je to strašně rozvleklé, ano sice se dozvíme více o Ineveře a proč se stala tou mrchou, kterou se stala, což je super, ale tento v pořadí již 5(?) životopis dost nudí. Z velké části proto, že se vlastně nic dramatického( až na jednu událost) nestalo a také proto, že její příběh trochu působí, jako že je tam dán z nutnosti, aby jsme viděli že ona není úplně bezcitná a navíc ona je opravdu ten krk co hýbe státem. No a druhá, nezáživná a příběh zbytečně zdržující je rozvlekle napsaná cesta Lesy a společníků z Everamovy Štědroty domů. Obzvlášť s porovnáním kolik místa a času Brett věnoval finálním třem soubojů(hlavně tomu druhému) knihy.
No a druhé ALE( které bude obsahovat spoilery) se týká Arlena a Reny. Chápu, že Arlen se zamiloval a je z toho úplně na větvi a Brett tam asi chtěl vnést trochu romantiky, jenže zvolil cestu srdceryvných výlevů, které já opravdu vůbec nemusím( třeba Hrbáče mi části tohoto typu úplně zhnusily). Vím že si lidé občas musí vyznat lásku, ale aby to dělali na každé stránce? A někdy i dvakrát? V jednu chvíly jsem už byla rozhoduta, že pokud ještě jedoou narazím na větu Miluji tě Arlene Sedláku, tak knihu odložím. Naštěstí mně děj právš včas přesunul do Pouštního Kopí. Jinak na Renu jsem si vypěstovala celkem silnou alergii a doufám, že brzo umře... I když vzhledem k tomu, kolik jí autor věnuje času a energie a dělá z ní druhého Arlena( který si najednou začal říkat znovu Arlen, oblíkat a už se asi začíná smiřovat s tím, že je osvoboditel) vč. schopností, tak s ní má asi další plány a holka bude v budouctnu důležitá. Takže věřme, že se holka ještě ukáže, protože pokud ne, pokud i nadále bude Arlenovým pejskem a matrací v jednom a pouze důvodem k občasnému naštvání Leshy, tak nechápů proč bylo zbytečně ztraceno kvůli ní cca 150 této a zhruba 200 stran knih předcozích

Aniie
26.02.2016 3 z 5

Tento dil byl jaksi tahly a konec znicujici. Jeste, ze jsem se ke kniham dostala az kdyz jsou na svete 4 dily a dalsi budu cist jen s prestavkou jednoho dne.

Gari89
09.02.2016 4 z 5

Zatím nejslabší díl, ale pořád na 4 hvězdy, uvidíme jak to bude pokračovat.

DajaF
22.01.2016 4 z 5

příliš zdlouhavé a roztahané...Rennu jsem si nijak zvlášť neoblíbila a Arlen už není ten samotář který mě dostal, hodně málo akce a hodně zbytečné omáčky, ale ten konec to trochu vynahradil, takže Trůn lebek už se na tebe těším

Weezing
22.01.2016 3 z 5

Autor pokračuje v nastoleném trendu z minulých knih. Tentokrát kniha obsahuje flashbacky Inevery. Nejdřív jsem si říkal, že už to trochu přehání, ale nakonec mě to zaujalo., až na to, že po X-té omílá události ukradení kopí Arlenovi a i další známé události. Plus za Rojerovu svatbu a souboj na konci. to bylo celkem zajímavé Jinak se v zásadě nic moc neděje, Leesha jede do Krassie, nic moc tam neudělá a pak zase odjede. Mezitím v Kotlině bojují proti démonům. Ale čte se to dobře stejně jako předchozí díly.

kusma
23.10.2015 2 z 5

Teda, tato kniha je pro mě strašné zklamání... Po 200 stránce jsem si řekla, že si musím dát pauzu a přečíst si jinou knihu. Už čtu čtvrtou a nechci se k této vracet. Nechápu, že po těch dvou úžasných knihách série mohla vzniknout tato - naprosto nudná, nic se tam neděje, hlavní postavy jsou naprosto nesympatické (což do teď nebylo). A jejich věčné opakování zvyků je prostě zbytečné a otravující (Renna a její věčné plivání a sahání na nůž, ach jo). Autor trochu zabředl do svého světa a popisuje ho do takového detailu, že prostě děj stojí a stojí. Já chci zpět Tetovaného...
Knihu mám stále na stolku, doufám, že ji někdy dočtu, už jen z úcty k předchozím dílům, ale nechce se mi... nechce..

Doplnění komentáře po dočtení:
Poslední třetina knihy už se víc vrátila ke stylu minulých knih. Bohužel mi zase přišla naopak zvláštně rychlá a uspěchaná... Ale byla lepší, ač závěrečná scéna mě tak nějak nepřesvědčila... Závěrem tedy - kniha, která mě většinu času spíše odrazovala od čtení svou protáhlostí a ukecaností, část (bohužel ta menší) se četla moc hezky. Přesto díky předchozím dvou knihám budu v sérii pokračovat. Jen se díky obálce dalšího dílu bojím, že tam bude hodně Renna, což mě nijak netěší... Ale třeba překvapí.

zerafel
12.09.2015 5 z 5

Po dočtení musím konstatovat, že se mi tento díl četl ze všech tří doposud vydaných nejlíp. Pasáže o Ineveře a jejích pohnutkách nebyly tak dlouhé jako o Jardirovi, což je moudrá volba, protože podruhé by to nemuselo fungovat jako v případě druhé knihy. Také byly proloženy kapitolami o jiných postavách. V případě Jardirovi minulosti byla jeho vina v očích čtenáře přenesena na Ineveru, v případě pasáží o Ineveře pak zase na kostky (alespoň zčásti).

Proč si myslím, že je díl asi nejlepší? Nemá slabé místo (předešlé dvě knihy ztráceli tempo zhruba v začátku druhé poloviny). Tato kniha má dvě vyvrcholení - bitva s mozkouny a jejich armádou - to jsem prostě přečetl jedním dechem, a souboj dvou hlavních postav, jejichž vztah je hnacím motorem údálostí celé série (zde to mohlo být i delší).

Celá kniha je navíc více detailní, takže svět pak vypadá větší (díky menším scénám "na cestě"). Úvodní pasáž o Arlenovi a Renně strašně připomínala Zaklínače, scéna s vesničany - za mě super - obě postavy dostávají nový rozměr. Arlen konečně dospívá, učí se nové schopnosti a hlavně o nich hovoří. Všeobecně se mi zdá, že autor konečně domyslel většinu mechanik fungování světa, s nimiž nyní plnohodnotně pracuje (a to třeba i během bitvy) - čerpání magie, odhmotnění, regenerace. Je jenom škoda, že (myslím si) neměl všechno takhle vymyšlené už před první knihou.

I postavy Rojera a Leeshi díky "novým zápletkám" dostávají novou úroveň. Scéna, kdy naštvaný Rojer začne hrát Píseň ubývání, čímž poprvé zabije skalního démona, je strašně cool. Postava Leeshi by potřebovala (kromě toho, co má nově) dostat do vínku něco víc, protože Arlen (a snad i Renna) nyní umí léčit líp než ona. Zatímco Jardir díky svému intru získal mé sympatie, to stejné se nekonalo s Ineverou, která je u mě pořád stejná mrcha. Renna je obrazem toho, čím si prošel Tetovaný a o čem se v první knize nemluvilo. Pěkně se její postavou dovysvětluje spousta dalších informací o Arlenovi. Jejich dvojice mě bavila asi nejvíc v průběhu celé knihy.

Text je poutavě napsán, kniha je strašně čtivá, nic nemusím číst dvakrát, abych pochopil a udělal si plnohodnotný obraz. Něco čtu dvakrát, ale to hlavně proto, abych si zopakoval, jak dobře je to napsané.

elutep
20.07.2015 5 z 5

U Everamova vousu, ten konec nemá chybu...teď se mi hlavou honí asi tři verze pokračování.
V každém případě jsem si zase užila časovou smyčku jako ve druhém díle, tentokrát o Ineveře. Je to zajímavý autorův prvek, když nám ukazuje pohnutky postav, jejichž činy vedou k nelibosti čtenářů. Zbylé postavy už dobře známe, ale přesto se dál vyvíjí. Rojer, Arlen a Jardir mě baví nejvíc, Leesha a její chování mi malinko vyráží dech (hlavně po návratu do Kotliny) a Renna je pro mě záhadou. Logika mi velí ji nemít v oblibě...ale to jsem původně neměla ani Jardira a Ineveru.

démoni postapokalyptické romány

Peter V. Brett
americká, 1973
2010  91%Tetovaný
2010  91%Pouštní Kopí
2013  86%Válka za bílého dne
2015  84%Trůn lebek
2018  83%Jádro

Kniha Válka za bílého dne je v