Trůn lebek

Trůn lebek https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258042/bmid_demonska-serie-trun-lebek-WZ4-258042.jpg 4 473 80

Démonská série série

Krasijský Trůn lebek zůstává prázdný. Trůn sestavený z lebek padlých vojevodců a démonských princů je sídlem cti a prastaré mocné magie, která drží démony v šachu. Z tohoto trůnu chtěl Ahmann Jardir dobýt celý svět a vybudovat jednotnou armádu, která by vytáhla do boje a skoncovala s démonskou válkou jednou provždy. Jenže Arlen Sedlák, Tetovaný, se proti tomuto plánu vzepřel. Vyzval Jardira na souboj a ten na něj musel přistoupit, aby si zachoval čest. A než aby riskoval porážku, oba je raději svrhl ze srázu, čímž obral svět o spasitele a zároveň spustil boj o následnictví, který může Svobodná města Thesy rozdělit. Na jihu musí Jardirova první manželka Inevera najít způsob, jak zabránit synům, naným snahou uplatnit nárok na trůn, aby se navzájem zabili a zavlekli tak svůj lid do občanské války. Na severu se Leesha Papírova a Rojer Půlručka pracně snaží sjednat mezi Angierským a Milnským vévodstvím spojenectví proti Krasijcům dřív, než bude pozdě. V této křížové palbě uvázne Laktonské vévodství – bohaté, nechráněné, zralé na dobytí. A jadrnci mezitím stále nabírají na síle. Bez Arlena a Jardira se asi nenajde nikdo tak silný, kdo by je zastavil. O osudu obou pohřešovaných mužů možná něco ví jen Renna Sedlákova. Jenže i ta zmizela...... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Triton

The Skull Throne , 2015

KydlochMoris
23.04.2020 5 z 5

Musím říct, že mě kniha mile překvapila! Oproti třetímu dílu byl akčnější, děj nebyl roztahaný a ten závěr! To jsem fakt nečekala! Za mě super! Hned jsem se vrhla na poslední díl :-)

frantisek8863
19.04.2020 4 z 5

S rozrůstajícím dějem se rozrůstají i postavy, které jsou opět podrobně vykreslené. Přes pomalejší začátek se děj slušně rozjíždí. Mocenské pletichy, politikaření a boje o moc otřásají zavedeným pořádkem v obou kulturách a ohrožují hlavní postavy. Bohužel, přichází dlouho očekávaná smrt, které jsem se již v minulých dílech obával, aby teprve nyní zasáhla do děje u oblíbených postav.Nejen Krasijci, tak i Jadrnci mají také své plány a chystají se upevnit svou vládu nad lidmi. Arlen a Jardir se tomu všemu snaží čelit, ale na můj vkus mají tentokrát málo prostoru, tak snad to doženou v dalším pokračování.

stejcz
24.01.2020 5 z 5

Po třetím díle a pár přečtených recenzích posledních dvou dílů, jsem měl obavy, jestli mě to bude bavit. Ale zatímco třetí mi přišel hodně rozvláčný a pomalý (zajímavé to bylo, ale čeho je moc...), tak teď se konečně něco děje. V průběhu jsem si víckrát říkal, jak jsou některé z postav splachovací a skousnou i totální hanu. Ale ono ne, nakonec dal i vcelku přirozeným touhám po pomstě průchod. Hurá, konečně mi to přišlo trochu uvěřitelnější. A palem ve větru tam nebylo tolik, jak jsem se bál, další hurá. Za mě dobrý. Zase jsem získal chuť k přečtení posledního dílu.

Ares333
05.01.2020 2 z 5

Byt o 300 stranek s vatou mene a nezabit po vzoru Hry o truny tolik oblibenych postav, tak je to o dost lepsi

Predator3313
26.09.2019 5 z 5

V dalším díle démonské série se pomalu ale jistě dostáváme od jednotlivých soubojů s démony víc do intrik jednotlivých vládců. Trochu mi to připomíná seriál Hra o trůny :D
Nicméně nevadí, je dobře, že jsme se dostali od jednotlivých postav spíš k boji celého lidstva proti démonům. Arlen a Jardir jsou zde opravdu hodně vytlačení dějem jinde ve světě, zatímco oni se teprve připravují na akci, jsem zvědav na poslední díl..

nikiss76
30.08.2019 3 z 5

Tento díl mě moc nenadchnul. Přišlo mi, že se vlastně pořádně nic nedělo a když už se blížil konec knihy tak pojďme zamíchat kartami a zabijme polovinu postav (a zrovna dvě oblíbené). Bavilo mě posledních 150 stran.

Karcoolka2210
15.08.2019 5 z 5

Nuž prišlo aj to, čo som nechcela, v tejto časti sme stratili pár obľúbených postáv :( Brett sa posnažil a napísal jednu z najlepších častí. Hurá do finále!

renefer
15.06.2019 5 z 5

Tak to byla jízda. Autor si opravdu dal práci a vytvořil uveritelný svět chinů, Krasijců a démonské chátry. Tím, ze se v každém díle vrací k minulosti jedné z hlavních postav, dodává příběhu na hloubce. Popis bojových scén v tomto díle je dokonalý do nejmenších podrobností. Jen mne překvapila vysoká úmrtnost hlavních i méně hlavních postav v tomto díle a jsem zvědavá, jak se z toho autor vymotá. Ale to je inevera :)

Metla
28.04.2019 4 z 5

„Trůn lebek“ mi dal zavzpomínat, jak jsem si před léty objednala MP3 přehrávač a microSD kartu: zboží přišlo v krabici, do které by se vešly lyžařské boty i se svým uživatelem, a já se musela dlouze prohrabávat vrstvami vzduchových polštářků, než jsem konečně natrefila na to podstatné. Spousta, spousta vycpávky na zaplnění nadměrné krabice, dá se s ní však užít určitý druh zábavy - pukat ji mezi prsty, běhat po ní, skákat... nicméně docela bych se bez ní obešla a dala přednost kompaktnějšímu balení.
Většinu knihy zastává Peter Brett roli uhlazeného komorníka, nechávajícího fanoušky nahlížet do skandálů a intrik vyšší společnosti. Drahá sem, drahý tam, kdo koho miluje, kdo koho nenávidí, kdo má líné spermie, která dáma si nechala nasmrkat do gramofónu, to vše občas proloženo pár fackami či kouzelnickými triky.
V poslední třetině nastává vytoužený úplněk, pan spisovatel se z voayerské drbny mění v rozběsněného vlkodlaka a konečně kromě pěšáků začne na přeplněné šachovnici masakrovat i důležitější figury. Ty zbývající zaujímají před dalším dílem značně nejisté pozice.
Tříhvězdičkový rychlý pochod románem mě v krvavém finiši přiměl k takřka pětihvězdičkovému sprintu. Závěrečná vybíjená sice mohla být i více nekompromisní, přesto „Trůnu lebek“ přihrála trochu vachrlatou čtvrtou hvězdu.

9devitka
12.03.2019 5 z 5

I tento díl mě velmi mile překvapil. Je pravdou, že se občas člověk ztrácí v množství postav, ale po chvilce se do toho dostane. Za mě zase výborná kniha.

dpxcz
13.01.2019 3 z 5

První díl byl skvělý. S přibývajícím počtem stran u dalších dílu bohužel klesá kvalita. Snad se to posledním dílem změní.

denniys
22.12.2018 5 z 5

Pan Brett mi tímto dílem trochu připomíná styl pana G.R.R.Martina. Kniha začíná být složitá na orientaci v ději,postavách a vůbec ve všech 'krasijských' pojmech. Střet dvou kultur a náboženství je očividně přímá asociace ke křesťanství a islámu. Válka za bílého dne,kdy se lidé zabíjí ve jménu víry a přesvědčení,navzdory démonskému nebezpečí je krutě realistická a smutná. Tento díl je rozporuplný,ze začátku mě moc nebavil. Ovšem to co autor předvádí v závěrečné části knihy (cca posl. 100 stran) je totální masakr. Doslova mě zválcoval,tolik emocí narvaných do vypjatých posledních kapitol a přitom je to pouze příprava na závěrečné finále-5. díl. Chvílemi jsem zapomínala dýchat a dva zvraty mi dokonce vehnaly slzy do očí. Moc se těším na 'Jádro'. Krásný příběh,výborná série,bezpochyby po Hře o trůny a Zaklínači,má třetí nejoblíbenější fantasy sága :)

mato2041
29.08.2018 5 z 5

Před 4. dílem jsem sjel 3 předchozí, které jsem četl před pár lety a rozhodně nelituju. Tento díl mě rozhodně nezklamal a jdu na pátý. Moc zásadních postav sice nezbylo, ale tak už to bývá, že autor provede čistku. Poslední stránky jsem přečetl jedním dechem, fakt masakr.

Anio742
20.07.2018 4 z 5

Tak tohle rozhodne stalo za to. Priznejme si na rovinu, ze treti dil nebyl nic moc. Jen demoni demoni demoni a dej se nikam neposunul. Ale ted se neco delo. Opravdu. A ten konec?! Ja to rozdychavam jeste ted..

Eventful
28.06.2018 3 z 5

Podle mě nejslabší díl celé ságy...kapitoly jsem dočítala občas s vypětím sil, spíše z pricnipu než ze zájmu :D

Roxik
02.04.2018 4 z 5

Musím uznat, že jsem zpočátku měla co dělat abych se opět zorientovala v politice a postavách z Krasie, už je to nějaký pátek, co jsem četla předchozí díly a trochu jsem se ztrácela ale jen chvilku. Kniha mě bavila a řekla bych, že mnohem více než předchozí dva díly, druhý díl mě vyloženě nebavil kvůli popisování života hlavních postav v Krasii ale čtvrtý díl se celkem povedl. Ze začátku to bylo trochu nudné ale potom to začalo do sebe všechno zapadat a jelo to jak po másle, sice mě nebavilo to politické pozadí ale pro příběh to bylo důležité, posledních cca 80 stran byl docela nářez to jsem ani moc nečekala,jsem zvědavá jak to dopadne s Leshou, Amanvou, Sikvou a tak už se těším až si přečtu poslední díl.

kom72
31.03.2018 3 z 5

O chlup lepší jak předchozí díl série.

smety
07.03.2018 1 z 5

Udělala jsem něco, co dělám skutečně velice zřídka, prakticky nikdy. Přeskakovala jsem téměř celé kapitoly. A to tak moc, že se čtení této knihy blížilo k listování. Ne, skutečně mě to už nebavilo. Minulý díl byl slabý, ale tohleto... Už chci prostě jen vědět, jak má Brett vymyšlený konec. Toť vše.

nycol
03.10.2017 3 z 5

Už to není ono, vlastně jsem to dočetla z posledních sil :)

jitka7047
19.09.2017 3 z 5

Bojové scény at uz s demony nebo mezi lidmi začínají být zdlouhavé. Kdyby se jim trochu ubralo, kniha by se ale poněkud scvrkla. Když jsem tyto pasáže četla,v podstatě jsem byla myslenkama jinde. Ale na druhou stranu autor prokázal, ze pletichareni mu není cizí a pozabijet co se da mu problém taky nedela, za což má muj dik. Alespoň konec není predvidatelny, jak jsem si původně myslela.

Peter V. Brett
americká, 1973