Tetovaný

Tetovaný https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36586/bmid_demonska-serie-tetov-36586.jpg 5 1019 181

Démonská série série

Noc co noc přicházejí s tmou jadrnci – démoni, kteří na sebe berou děsivou podobu i podstatu. Planou sžíravou nenávistí k lidstvu, vládnou nadpřirozenou silou a mocí. Po stovky let pozvolna vyhlazují lidské stádo, které se před nimi skrývá za magickými ochranami – mocnými symboly, jejichž původ je zahalen tajemstvím a ochrana děsivě křehká. Kdysi bojovali lidé s jadrnci za rovných podmínek a zastavili je. Jenže ty dny jsou dávno pryč. Démoni sílí, zatímco lidí díky každonočním útokům ubývá. Nyní svítá lidstvu naděje. Tři mladí lidé, kteří přežili krutý démonský útok, se odváží o nemožné – vystoupí zpoza křehkého bezpečí chran a riskují vše v zoufalé snaze odhalit tajemství minulosti. Arlen přinese jakoukoli oběť za svobodu. Truchlivá životní pouť ho dovede až za hranice lidské moci. Rojer, zmrzačený démonem, který mu zabil rodiče, hledá útěchu v hudbě – a objevuje, že hudba může být stejně tak útočištěm jako zbraní. Krásná Leesha se stane obratnou léčitelkou, ale lektvary mohou i ublížit… Společně budou čelit noci.... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Triton

The Warded Man , 2009

pupopony
06.08.2020 2 z 5

Tak toto byl opravdu omyl. Kniha je od začátku do konce pořád stejná. Pro mě velmi naivní. Spíše pro - náctileté. Bohužel

pupopony
06.08.2020 2 z 5

Tak to byl omyl. Takto naivní knihu jsem už dlouho nečetl, první stránky jsem ještě nějak dal, ale potom to bylo stále stejné. Kniha je ai pro -náctileté. Bohužel

petrarka72
10.05.2020 5 z 5

Výborné čtení (díky, Oksalakko). Nejsem specialista na fantasy, ale od Pána prstenů, Narnie a Pratchetta (což byly, tuším, jedny z mála vydaných žánrových titulů před Sametem - a mám opravdu na mysli literaturu, nikoli film) občas ochutnám. Brett nabízí úžasně propracovaný fikční svět, epický příběh dostatečně doširoka rozkročený (věřím, že v dalších dílech rozpracuje jen to, co v prvním nabídl), zapamatovatelné postavy (a ty tři hlavní, Alden, Leesha a Rojer, navíc procházejí turbulencemi událostí i dospívání uvěřitelně a celkem bez stereotypů), smysl pro napětí a smysl pro temnotu. Pro mne srovnatelné se Shustermanem. Těším se na další díly.

Drowned
21.04.2020 5 z 5

Někdy jsem tady na databázi knih četl doporučení k přečtení téhle démonské série, že prý je to fakt dobrá fantasy. Pořídil jsem si tedy pár svazků a teď v pandemické krizi, kdy jsem už přesycen jiného mého oblíbeného žánru, se do této série začetl. První desítky stránek jsem si říkal co to je a měl jsem co dělat abych Tetovanýho nadobro nesprovodil ze čtečky... Ještě jednou jsem se tu zadíval do komentářů a nevěřícně kroutil hlavou z nadšení zdejších knihomolů.
Ač mě to stálo hodně přemáhání poddal jsem se vyprávění o neradostných osudech tří hlavních postav a světe div se, jak postavy stárli přicházel jsem knize na chuť. No nakonec musím přiznat, že jsem udělal dobře a začátek knihy přetrpěl. Hodně se mi líbí Arlenův vývoj a tvrdohlavost jakou si jde za svým cílem. Doufám, že v dalších svazcích mě bude čekat více dějových kotrmelců, protože u Tetovanýho se tak nějak dal příběh do předu odhadnout jak se bude vyvíjet.

Ilirea25
13.04.2020 4 z 5

Kniha mě velmi mile překvapila. Dějové linie byly fajn, což se nedá říct o přemýšlení některých postav. Nelogické, stupidní myšlenky a nápady.
Bylo to zase něco nového. Budu pokračovat. I když ten konec hodně sklouzával do YA, a to nebylo dobré.

michal8413
11.03.2020 5 z 5

Dlouho jsem tuto knihu odkládal ale sotva sem začal nepřestal jsem dokud jsem nepřečetl celou sérii :)

sun.from.ibiza
01.03.2020 5 z 5

Absolutně nechápu, jak mi tato série mohla uniknout. Už jsem začala byt zoufalá v hledání nových fantasy knih, které mě překvapí. A tohle je rozhodně jedna z nich. Jsem momentálně na dovolené a místo toho, abych poznávala město, začínám číst další díl (přítel je nadšený, haha).
Jsem pohlcená světem, který je v knize vykreslený a už teď je mi líto, že budu pravděpodobně za týden na konci. Doufám, že další díly mě nezklamou a nebudu muset přehodnotit, co jsem nyní napsala :).
Jestli ještě váháte, zda se pustit do čtení, věřte mi, že je to obrovská chyba.
*****

frantisek8863
09.02.2020 4 z 5

Tohle novodobé fantasy mě osobně potěšilo. Je zajímavé se pročítat osudy dětí až po jejich dospělost a jejich začlenění do světa, který autor originálně vytvořil. S postupným sbírání střípků o minulosti, chranách a nocích, které patří jadrncům, propojené s hlavními postavami, které není těžké si oblíbit jsem snadno prošel na konec knihy. Místy se to krapet táhne, ale nepůsobí to rušivě. Různá tajemství a provázanost osudů postav je slušně dávkované.

bidesh
08.02.2020 5 z 5

Jak jsem se začetla, nemohla jsem se odtrhnout. Asi nejvíc jsem se bavila u Bruny. A otázka k zamyšlení: Co dělá z člověka člověka?

uziRM
28.01.2020 5 z 5

Skvělý příběh a zajímavý vývoj hlavních postav. Věřím, že další díly budou stejně čtivé.

Ortega
09.01.2020 5 z 5

Kniha k přečtení na jeden zátah

Ares333
05.01.2020 5 z 5

Moc dobry

Siwan
17.12.2019 5 z 5

Byla jsem víc než příjemně překvapená. Dostala jsem se ke knize náhodou a už se pouštím do dalších dílů. Svět chran a chraničářů je výborně vymyšlený, souvislosti mezi postavami se krásně doplňují a všechno se přirozeně vyvíjí. Vyzdvihnout musím také atmosféru, všechny části "světa" do kterých se hlavní postava dostává působí věrohodně a člověk se snadno dostane do jiného světa.

anid
04.12.2019 5 z 5

O knize jsem vůbec neslyšela jako mnoho lidí, dokud náhodou si ji nepůjčila mamka. Vzhledem k tomu, že jsme nic neměla ke čtení, tak jsme ji zkusila a nelitovala jsem.
Příběh mě od začátku pohltil. Fantasy svět byl jiný a jednoduchý, bez přehnaně mnoho magie, což i jako fanoušek složitých fantasy zvládnu ocenit. 3 dějové linky krásně do sebe zapadaly, a to i v místech, kde se nezdálo, že by se mohly spojit. (lehce naznačené souvislosti. Když se něco významného odehrálo u jedné postavy, byla o tom lehká zmínka u jiné). Moc se těším na další díl.

Predator3313
26.09.2019 5 z 5

Ačkoli jsem velký fanoušek fantasy, tak jsem se k této sérii nemohl odhodlat. Knihu jsem koupil jen proto, že jsem kupoval jiné a pak mi dlouho ležela v polici. Nicméně když jsem začal, pochopil jsem tu strašlivou chybu. Kniha je fakt skvělá a hlavní hrdina byl přesně takový, jak bych si představoval. Navíc celkově démoni jsou zajímavě vymyšlení. Takže fakt super a 5*

BookEater
06.08.2019 5 z 5

Čte se to samo, parádní.

KuroHaru
28.07.2019 4 z 5

Musím se přiznat, že ze začátku jsem měla s knihou docela problém a dokonce jsem uvažovala, že ji odložím a číst dál nebudu. Vadilo mi totiž vyprávění, které mi přišlo fádní, a také to, jak se příběh zdánlivě žádným směrem neubírá. A opravdu, 95% této knihy je v podstatě biografie fiktivních osob z fantasy světa. Nesměrovalo to (zase jen zdánlivě) k žádné zápletce, no prostě docela nuda. Ale pak jsem došla do bodu, kde se všechny tři hlavní postavy setkávají, a to byl bod, kdy mě kniha přesvědčila a došel mi význam dosavadního pomalého rozjezdu. Přesvědčila mě natolik, že si zřejmě přečtu i další díly ze série. Musím také pochválit zajímavý a originální námět, který má ještě jistě co nabídnout!

Karcoolka2210
06.07.2019 5 z 5

Oooo, tak toto je dobré, veľmi dobré! Dlho u mňa stála táto kniha, lebo čakala na všetky diely, no a teraz prišiel ten správny čas a je to super! :) Autor ma prekvapil a potešil. Takže Arlen, Leesha a Rojer, čo nás čaká ďalej???

nikiss76
21.06.2019 4 z 5

Na knize se mi líbí myšlenka pojmout knihu jako tři dějové linie, které fungují zvlášť, ale ještě lépe dohromady. Každá linka má svou hlavní postavu, o níž nám vypráví příběh. S plynoucími stránkami se dějové linie protnou v jednu a hlavní postavy se setkají a začne ten skutečný příběh. Momentálně se chystám na již 3 díl a jsem zvědavé, jak se postavy budou dále vyvíjet.

Ellis03
06.06.2019 4 z 5

Nemohla jsem se dočkat až se hlavní postavy konečně sejdou a spoji. Trošku se mi příčí označení zaporaků jako démoni - Jadrnci jsou podstatně lepší. Každopádně námět je originální a zpracování je fajn. Jen mě místy nebavi sáhodlouhé popisy zabíjení každého Jednoho Jadrnce... když jsou dva, ok. Ale když je to už třeba pátý v řadě tak pár vět přeskočim.. Jsem zvědavá jaký směr nabere další dil.