Lesy Hrůzovlády

Lesy Hrůzovlády https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/1505/deltora-lesy-hruzovlady-1505.jpg 4 351 351

Krutý Pán stínů se chystá vtrhnout do Deltory a definitivně si podmanit její lid. Jediná věc, která tomu může zabránit, je Kouzelný pás, posázený sedmi drahokamy, symbolizujícími nejdůležitější lidské ctnosti. Klenoty jsou však jednoho dne ukradeny a ukryty na temných a děsivých místech Deltory. Znamená to snad, že je Deltora navždy ztracena pod nadvládou Pána Stínů?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Forests of Silence , 2000

Nelda
11.05.2014 5 z 5

Sérii jsem četla v tom pravém věku mezí 10 - 12 lety a stejně jako Harry Potter nebo Odkazy dračích jezdců, jsem si ji oblíbila a krásně mi obohatila můj dětský život. Pamatuji si, že jsem přečetla i 2 knihy za jeden den, když jsem byla nemocná a knihu jsem opravdu hltala. Úžasný příběh plný dobrodružství, hlavně celkem nepředvídatelný a ty zvraty nebo překvapení, které nám během celého příběhu autorka postupně poodkrývala, prostě nádhera! I za celý konec celé této série jsem velmi ráda, protože neskončil otevřeně a velmi šťastně. :)

emza97
02.11.2013 5 z 5

Všechny knihy Deltory jsou moc zábavné! :) Všechny tři ságy jsem přečetla dvakrát.

Cyanine
26.09.2013 4 z 5

Na sérii se mi nelíbí jeden technický detail - že má každá kniha stejný počet stran. Je to takové drobné omezení, kvůli kterého bylo potřeba někdy např. nějaký popis zkrátit, jindy prodloužit. Nemuselo to být. A ještě obálky mohly být propracovanější.
Jinak je to fajn fantasy, do kterého se rychle začtete.

mpadysakova
01.04.2013 4 z 5

Zaujímavá knižka pre deti ako aj pre dospelejších. Doplnenie obrázkov je dobré hlavne pre deti, je to také malé oživenie. Človek niektoré veci, ktoré sa dozvie až neskôr tak trochu predvída, takže je to ten pocit že máte nejaké tušenie a potom zistíte že to tak je. Koniec zaujímavý, príjemný. Výhoda Ságy Deltora je v tom, že si môžete knihy prečítať aj s vynechaním a neskôr si doplníte aj ostatné. Jedna kniha sa dá (pri mojom tempe čítania) prečítať tak za 4 hodinky. Len čakám, kedy niekde v nejakom obchode natrafím na 2. a 3. sériu.

terca-m
05.03.2013 5 z 5

Přestože je Sága Deltora určena pro děti,mě se moc líbí.Zajímavé,odpočinkové fantasy s promyšleným a velmi čtivým dějem.Při troše času se dají stihnout dvě knížky za den.(Celou sérii jsem "zhltla" za chvíli,hned se vrhnu na další) :-)

SaDiablo
04.08.2012 4 z 5

Jako děcku se mi všechny tři série nesmírně líbily, patří mezi knihy mého dětství a jsem za to ráda, až neuvěřitelně mi to pomohlo rozšířit představivost do rozměrů, v jakých funguje i teď. :-) Dokonce si pamatuju na děj a to, že posledních tuším pět knih se mi líbilo nejvíce.

Emily14819
05.06.2012 5 z 5

Jojojo, další skvělá fantasy série! Postava Liefa je skvělá a jeho přátelé jakbysmet. Pěkný děj, který mě chytil hned na začátku a s ostatními díly je to naprosto stejně. Trefila se do mého vkusu.

Saruman
30.11.-0001 4 z 5

Celkem slušný rozjezd opravdu pečlivě propracované fantasy série.

zfilmováno

Emily Rodda (p)