Rekviem

Lena je v srdci revoluce. Bojuje proti společnosti, která prohlásila lásku za nemoc. Ale Divočina dávno není tím bezpečným přístavem, co bývala, protože vláda se rozhodla rebely zlikvidovat. K tomu má Lena hlavu a srdce vzhůru nohama, protože se vrátil někdo, o kom si myslela, že jej navždy ztratila… Rekviem vypráví střídavě Lena a jej...celý text

Rekviem vypráví střídavě Lena a její nejlepší kamarádka Hana. Dívky, které žijí v zásadě vedle sebe, ale dělí je celý podivný svět. Najdou k sobě zase cestu? Jak skončí příběh o lásce, co je zakázaná tím nejhorším možným způsobem? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/15_/159478/delirium-rekviem.jpg 4.1265

Delirium (3.)

Requiem (2013)

Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, CooBoo
Více informací...

Percabethka

Kniha pro mě byla velké zklamání. Je neobjektivní, autorka zazdila několik celkem důležitých věcí (naříklad co se děje v ostatních státech apod.) a navíc jsem měla pocit, že někdo z knihy vytrhl poslední kapitolu a epilog...
SPOILER
Taky mě naštvalo, že nejen že chyběl konec, Oliver vůbec neřešila, co se děje v ostatních městech, nenapsala, jak Lena vyřeší problém s Alexem a Julianem, ani co bude s Hanou. Také tam není žádná léčba, která by zachánila vyléčené a vrátila jim emoce.
Lena prostě s malou partou víceméně neorganizovaných revolucionářů vtrhne do města, popis nějakého boje (kromě toho u zdi a i ten je naprosto stručný a nekonkrétní) naprosto chybí, a když zbourají zeď a zabijí starostu, je prostě konec. Co se staně s ostatími hlavními postavami také nevíme.
Kdyby alespoň dopsala epilog, ve kterém tyto nejasnosti vysvětlí, když nevěděla, jak je zahrnout do příběhu...

EmaChocho

Druhý a třetí díl jsem přečetla až několik měsíců po tom prvním. Série jako celek sice ušla, ale nějak výrazně mě určitě nezaujala. Všechny díly přibližně stejně zajímavé, každý se svými klady a zápory. Jednička byla dobrá prostě proto, že to byla jednička - seznámení s prostředím a postavami mi přijde většinou nejzábavnější. Ale zároveň mě nepřinutila honem běžet pro další díl a zhltnout ho jedním dechem, jak už jsem se zmínila. Dvojka mě velice překvapila v tom smyslu, jak moc jsem se bála - s Lenou jsem sdílela každý vyděšený úder srdce, opravdu to na mě zapůsobilo, i když dějově to byla asi nejslabší část. To, jak to bylo napsáno, mě donutilo se třást strachy, ale to, o čem se psalo, jsem nějak extrémě... ne nevnímala, ale zas tak zajímavé to nebylo, i když jsem se konečně dozvídala i všechno o Divočině atd. V trojce mě trápilo ono "Alex nebo Julian"? Nebylo by to zas tak strašné, ale Lena o tom přemýšlela takovým způsobem, že mi to přišlo až protivné. Nicméně vyvrcholení - paráda. Prožívala jsem každý napjatý okamžik s Lenou i Hanou (části psané z jejího pohledu jsem si zamilovala), Alexem, Julianem a hlavně Raven. Moje nejoblíbenější postava, fakt, že jo... Nakonec bycb dala tak 2,5 bodu z pěti, max. 3/5 :)

petgona

Dala by som viac hviezdiciek, ak by tam nebol ten otrasny lubostny trojuholnik. Ta Lenina neustala nerozhodnost - Alex, Julian, zase Alex, potom definitivne Julian a nakoniec predsa len Alex... Ak by bol aj stvrty diel, zrejme by nadalej pokracovala, lebo by sa urcite citila previnilo raz k Julianovi a raz k Alexovi.

Janet11
04.10.2016

Bohužel mě celá série nijak neuchvátila. Většina děje mi přišla předvídatelná, ohraná a místy opravdu zbytečně rozvleklá. Poslední díl jsem dočetla z posledních sil, a to jen proto, že jsem za sebou měla ty předešlé...

steph.tey
19.08.2016

Ten konec byl skvělý! Sice nevím, jak se stavět k tomu, že přibyl pohled Hany, ale ten konec za to stál. Snad to není velký spoiler.

Chikko
14.08.2016

Zklamal mě ten otevřený konec...
Fandila jsem Alexovi. Trochu to vypadá, že i autorka se do milostného trojúhelníku zamotala natolik, že nevěděla, jak to skončit. Jinak knížka parádní

Red-haired
24.06.2016

Je zajímavé, že pro většinu je to nejslabší díl série, pro mě to byl nejpovedenější, a to jsem první dva díly vůbec neřadila mezi své oblíbence, prostě příjemné čtení, zajímavé téma, závěr pro mě však celou sérii vyzdvihl o stupeň výš.
Souhlasím s většinou, že Hannino vyprávění nebylo tak zajímavé a nejdřív jsem se opravdu lekla, že to snad ani nedočtu... nemám ji nijak ráda, ani pro mě nebyla ničím zajímavá, ale bylo mi jasné, že to v něco vyústí a taky že ano.
Konec byl pro mě dokonalý - částečně otevřený, vyvolal ve mně spoustu emocí (hlavně scéna s malou Grace) a po dočtení jsem o všem ještě dlouho přemýšlela, takže pro mě knížka rozhodně není zapomenutelná

Roselunda 1928
11.06.2016

Mám dojem, že tímhle dílem celá série ztratila na originalitě, najednou to bylo podobné spoustě dalších příběhů. Hanino vyprávění nebylo tak zajímavé, jak jsem čekala... a vůbec mám dojem, že se celou knihu skoro nic důležitého nedělo. Teda, ne - dělo, ale nebylo to popsané tak, aby mě to zaujalo. A i když mi otevřené konce moc nevadí, tak sem mi to absolutně nesedělo. Jako by někdo příběh utnul ve čtyřech pětinách. A nesnáším Alexe.

Canney
05.05.2016

Střídají se tu dva pohledy - Lena a Hanna. Lenin pohled mě moc bavil a i když byla občas na zabití (ale která postava není), tak jsem si ten její pohled užívala. Pak tu byla Hanna. Budu upřímná. Hannu jsem neměla ráda v prvním dílu a neměla jsem ji ráda ani teď. Z toho, co nám o ní odhalili v této knize jsem ji podezřívala v té první a ukázalo se, že jsem měla správný odhad. U jejího pohledu jsem se nudila a s klidem ho přečkávala.
Co se mi ale moc líbilo tak byly poslední dvě (tuším) stránky, kde autorka svým způsobem promlouvá ke čtenářům!

WexxAr-ka
18.04.2016

Konečně kniha dopadla tak, jak jsem si už od prvního dílu přála! :) celá trilogie byla povedená, poslední díl jsem četla jedním dechem
Co jen číst teď? :)

Black-stars
26.03.2016

Asi jsem zjistila co mi nejvíc na této trilogii vadí! Nerozhodnost Leny, příjde mi že její rozhodnutí jsou nahodilá a dost často si protiřečí... Kurňa jednou je to Julián, podruhé Alex pak žárlivost... Možná celému ději by slušelo lepší propracovanost, svět bez lásky/emocí/nálad je známý a tudíž není originální... Trilogii jsem přečetla, ale nijak mě nenadchla :-(

Nathienka
15.01.2016

Jedna z nejlepších knižních serií, co jsem četla

ElisR1
04.01.2016

Trochu mi vadilo, že má příběh docela otevřený konec. A po pomalém začátku se kniha rozjede a čte se dobře.

todilka
02.01.2016

Skvělé zakončení skvělé série...ještě se k ní někdy vrátím...trošku mi chybí nějaký ten epilog, ale za to poutavé vyprávění, skvěle vykreslené postavy a strhující příběh to autorce odpouštím...

vedana
28.12.2015

Poslední díl série mě chytnul a nepustil. Příjemné bylo, jak se objevila Hana a opět se střídaly kapitoly. Líbilo se mi, že autorka nešla do klasického příběhu zamilovaného trojúhelníku, ale ukazovala, obě strany vyléčených a nevyléčených.

Verca01
14.11.2015

Tahle triologie byla ohromující ! V prvním díle jsem nevěřila, že takový námět může vyústit v tak nádherný, dech beroucí a poutavý příběh^^. Autorce jsem hltala každé slovo. Nejvíce mě ale překvapila Lena. Nevěřila bych, že z bázlivé holky se stane tak nebojácná žena. Moc se mi líbilo, že kniha byla rozdělena na 2 části - tu, kde vidíme myšlení vyléčené Hany a na sebejistou Lenu na opačné straně. Tuto triologii jsem rozhodně nečetla naposled a těším se až se k ní zase jednou vrátím^^. Vřele doporučuji.

pampel
06.11.2015

Úžasnáááá... nepopsatelná... děkuji spisovatelce za skvělou trilogii a vřele doporučiji.

Silencia
03.11.2015

Lena, díky životním situacím prošla postupnou změnou a je už viditelně vyzrálejší. Umí se rozhodovat. Jinak autorka se už naštěstí tolik nevěnuje popisu prostředí. Ten konec mě uklidnil, už jsem se lekla, že ti dva spolu nebudou. To by bylo zlé :) Naštěstí měla Lena jasno celou dobu. Vadily mi tam tedy jen drobné odpustitelné drobnůstky. Trochu mi chyběl epilog, trochu mi bylo líto Juliana, trochu nemám úplně ráda revoluce... ale to je všechno promíjitelné. Celkově to bylo super.

Knoflík28
05.08.2015

Lauren Oliver má hrozně zajímavý styl psaní. Je to takové, řekla bych, těžší nebo hutnější. Člověk na začátku musí mít klid, aby se začetl, ale potom...Může kolem mě projet kombajn a nevšimnu si toho! Je opravdu dobrá!

Knoflík28
05.08.2015

martina5069
25.07.2015

Uffff :-) Konečně dočteno ale ne že by se mě kniha nelíbila právě naopak a proto mi trvalo tak dlouho jí dočíst. Poslední díl byl mazec už jen kvůli tomu že byl z pohledu dvou osob a to Hanny která je vyléčená a Lenny která je v divočině. Co mě mrzelo tak chování Alexe protože svoje city mohl říct hned ale zase chápu že Leně nechtěl lést do zelí :-D Chybělo mi tam více romantiky to jo ale konec mi to vynahradil a jak to u distopii bývá našla sem tam pár větiček u kterých se musí přemýšlet takže super. Tahle trilogie se stala další mojí oblíbenou a těším se až dostanu od kamaráda dárek v podobě knihy CHVÍLE PŘED KONCEM. Já tu autorku prostě miluju :-)

maruschka
10.06.2015

Po dvojce, která mě úplně nenadchla, se závěr překvapivě vydařil. Naštěstí nenastalo přehnané hnípání se v citech (skvělý chlap, nebo ten ještě skvělejší?), celkem to frčelo. Haniny pasáže dodaly ději překvapivý spád a závěrečné protnutí obou linek (jasně, že předvídatelné, ale v jiných knížkách to často drhne - tady ne) mě dostalo. Pořád vnímám problémy s logikou (jako by si autorka s odbojem nevěděla rady - potřebuje ho pro vývoj děje, ale nechce se jí řešit detaily), ale nakonec přidávám (důležitou) hvězdu za poselství, které je smyslem psaní dystopií a je těžké ve finále nesklouznout k nabubřelým proklamacím, které ho mají "pořádně" vyjádřit. Tady se to povedlo velmi - důraz na "vzkaz minulým generacím" (Lauren tu filozofii asi fakt vystudovala) prolíná celou knihou a závěrečné dvě stránky ho tak jen završují. Výhrad bych ještě pár měla, ale podstatné je, že se autorce povedlo dostat ze mě skutečné emoce, a to je asi hlavní.

Drahuska12
06.06.2015

Právě jsem knihu dočetla,můžu říci takhle kniha se mi opravdu hodně moc líbila,zanechala ve mě hodně...Je mi uplně jedno jestli se někomu nelíbila a radím vám nekoukejte na hodnocení,že někdo říká že je to odpad takhle kniha věřím že i vám dokáže změnit pohled na svět tak jako mě!! :) za mě 5 hvězdiček!! doporučuji! :)

Anetka13
16.05.2015

Úžasná knížka tahle trilogie byla asi nejlepší co jsem četla. Tehle díl byl ale podle mně slabší než první ale lepší jak druhý. Nesouhlasím s tím že by měl být další díl nebo že konec byl neuzavřený. Už u prvního dílu jsem si říkala že autorka nám tím chce něco říct, přirovnat to ke světu, který všichni známe... A já jsem v tom to co nám chtěla zdělit nebo přirovnat našla.
TĚĎ TROCHU SPOILER! Bylo mi trochu líto Juliana a asi i Coral, ale Alex je Alex. Ravenina smrt mi naopak moc nevadila, zachovala se správně, umřela pro to pro co žila. A to jak to dopadlo s Grace a Hanou bylo super, Lena jim vlastně zachránila život.
Za mně rozhodně 5 hvězdiček jako u prvního dílu.

Sušenka1556
10.05.2015

Musím říct ,že poslední díl série Delirium byl nejlepší!
Do této knihy jsem se začetla opravdu hned! Musím říct ,že neměla chybu. Ráda jsem i příběh prožívala... Třena jsem od začátku fandila Alexovi než Jullianovi. Vždyť s Alexem prožila o mnohem víc věcí než s nějakým ufňukánkem Julínkem :D
Konec byl úžásný, moc mě mrzelo ,že už je jen pár řádků do konce...
Když hledala Grace ,zatajil se mi dech. Střídavě jsem Hanu nesnášela a potom ke konci jsem ji zbožňovala. Moc se mi líbilo ,že měl příběh dvě vypravěčky. Občas mě i více bavila Hana.
A opět byl u knihy konec ,dalo by se říct jako u knihy Chvíle před koncem. Autorka opravdu umí sepsat konec ,který tím sice ukončuje příběh ,ale nejasně a máte k tomu mnohé připomínky a otázky.
Tak třeba: Co se stalo s Hanou ? Kde poté Nežádoucí žili? Co se tedy stalo poté ,co rozbořili zeď? Kde je zbytek Leniny rodiny ? a mnohé další...
To je ale na knize to nejlepší....
Autorka mě opět nezklamala a já ji oficiálně jmenuji moji nejoblíbenější autorkou a již se těším na další její napínavé a vždy (bohužel) rychle přečtené příběhy ze světa dospívajících....

adelaska
01.05.2015

Bože můj. To bylo neuvěřitelné!
Já ani nevím jak mám začít. Bylo to naprosto úžasné, je to takový ten pocit, když dočtete knihu, která vás naprosto dostala a máte pocit, že nemůžete začít číst jinou, protože se chcete znovu hned vrátit k této.
Lenu jsem si zamilovala už od poloviny prvního dílu, přišla mi prostě normální, taková přirozená, rozhodovala se svým způsobem rozumně... Alex, skvělý člověk, Julian, to samé. A Raven, skvělá odvážná osoba, totéž Tuck... Hana, ta mi byla nesympatická od začátku, ale svým způsobem ji také obdivuji. Všechny 3 díly byly stejně parádní, akční, ..Nechápu proč jsem si tuto trilogii nepřečetla už dřív.
A i když to nerada přiznám, nejspíš trumfla moje doposud nejoblíbenější dystopie...
Já doporučuji všemi deseti!!

little-dream
21.04.2015

Tyhle poslední díly dystopií (=revoluce) mě moc neberou...
Ale začátek byl vážně slibný, přišlo mi hrozně roztomilé, jak Lena žárlila :D
A konec byl sice otevřený, ale výjimečně mi to nevadilo :)
Lauren Oliver je skvělá spisovatelka a určitě si od ní ještě nějakou knížku přečtu! :)

eloušek
12.04.2015

Ze všech dílů se mi Rekviem líbil nejvíc, byl hodně napínaví a přišlo mi že to není tak zdlouhavý jako byl druhý díl .. :)

Hanisek
10.04.2015

Tahle serie mě vážně bavila, skvělý nápad, děj i postavy. Každý měl svůj úkol v příběhu a otevřený konec mi vůbec nevadil. aspoň jsem pro Lenu mohla vybrat toho pravého. Já jsem se do něj zamilovala hned v prvním okamžiku, a i když ten ....... je taky fajn, prostě vím, že by to nedopadlo dobře a jestli to zkusili slátat nevydrží to, a tak jako každá voda jednou steče dolu, Lena se dostane ..... za ženu :)
Strhněte zdi !!!

Nagadir
23.03.2015

Za mě rozhodně nejlepší díl série, i když mě ten nastálý milostný trojúhelník nepotěšil a Lena v mých očích poklesla, Hanina dějová linka mě neuvěřitelně bavila. A ten konec nekonec je vlastně taky dobrý, každý si může představovat co bude dál, dle svého uvážení...

Lauren Oliver

Lauren Oliver