Přebyteční

Přebyteční https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/7901/mid_prebytecni-nFh-7901.jpg 4 507 106

Deklarace série

1. díl

V roce 2140 jsou jen dvě možnosti: být Vyvolený nebo Přebytečný. Vybrat si nemůžete, váš osud je napsaný. Zatímco Vyvolení mají díky lékům právo na nesmrtelnost, Přebyteční jim jako méně hodnotní občané pouze slouží. Patnáctiletá Anna s Petrem svůj osud Přebytečných odmítají, a pokusí se mu proto postavit. Podaří se jim to?

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Declaration , 2007

Bee
06.11.2013 4 z 5

Už zezačátku musím říct, že anotace tady na DK je lehce mimo, ale nebudu to tady rozpitvávat. Co se děje týče, čekala jsem sice něco úplně jiného - krutopřísnou dystopii, odboj, a tak. Myslím, že Deklarace smrti je směřována spíš k mladším čtenářům, i tak mě to bavilo. Je to spíš na zamyšlení a z některých situací se mi bouřila každá moje svobodomyslná buňka v těle -a těch mam fůru.
Každopádně, co se děje týče, chvílemi je to takové naivní, ale bavilo to a to je hlavní.

Čoko
02.11.2013 4 z 5

Právě jsem knihu dočetla a musím říct, že mě opravdu donutila se zamyslet. Četla se rychle, byla napínavá... Trochu mi to ale připomínalo druhou světovou válku. Schovávání židů a tak. Určitě ji doporučuji!

Veromika
07.10.2013 4 z 5

Kniha je velice zajímavá a čtivá. Za začátku mě to trochu nebavilo, ale když sem se začetla musela sem prostě vědět jak to s Annou a dalšími hrdiny dopadne. Knihu mohu jen doporučit. :)

Lucka.79
29.09.2013 4 z 5

Kniha se zajímavým tématem, čte se velmi dobře, určitě to mohlo být propracovanější, ale tak je to kniha pro mladší čtenáře ....
Doporučuji :)

joni
22.09.2013 5 z 5

spíše taková oddechová kniha, nic náročného, ale je pěkná :)

Malous
27.08.2013 5 z 5

Zajímavé téma knihy. Kniha se četla skoro sama.. :)

kleria
01.07.2013 4 z 5

Francovka: ano jedna se o tu samou knihu jenom je v dalsim vydani ;)).

KellyH
24.06.2013 3 z 5

Myslím, že to mohlo být lépe zpracované. Líbilo se mi to, ale... Místy mi to přišlo takové nedotažené. Možná jsem byla jen moc náročná :)

Francovka
29.05.2013 4 z 5

Mám otázku. Nejedná se o stejnou knihu jako Přebyteční? Podle popisku knihy a podle spoilerům psaným k této knize, mi příjde, že se jedná o jednu a tu samou knihu.

Viviana
26.05.2013

Než mi došlo, že je to knížka pro mládež, tak jsem ji přečetla... :D Ne, ve skutečnosti jde sice o knihu zacílenou na mladší čtenáře, než jsem já, stará vivivětev, ale vůbec mi to nevadilo. Je znát, že autorka nepíše "pro děti" z důvodu, že psát pro dospělé by jí dělalo potíže... naopak, ani náročnější čtenář nebude uražen nebo znechucen nějakými strašlivými dírami v logice, perfektně propracované charaktery postav jsou úplnou mlsotkou a k tomu téma, které rozhodně není nijak odlehčené, ani populární (žádnej upír, jak to? :D).

Víc jsem k tomu kdyžtak naplkala na blogu... http://viviana.mablog.eu/vivik-cte-deklarace-smrti/ :)

Nickky
11.05.2013 3 z 5

Kniha má velice zajímavé téma. Z toho důvodu jsem si ji také přečetla. První půlka mohla být podle mě trošku lepší, ale všechno se zlepšilo v závěru knihy. Celkové hodnocení: 3 (ale velmi silné) hvězdičky

Nikolka001
21.04.2013 5 z 5

Kniha se mi velice líbila.Příběh byl velmi zajímavý a v některých částech velice smutný.Tato kniha donutí člověka přemýšlet nad životem.Doporučuji.

suze
19.04.2013 5 z 5

Jedna z mála knížek odehrávajících se v budoucnosti, která se mi líbila. Tuto tématiku totiž moc nemusím, ale myslím, že autorka ji vystihla dokonale. Takže podle mě super knížka, která nutí k zamyšlení....

bookcase
21.03.2013 4 z 5

Trochu zapadlá dystopie, což je škoda. Zajímavý námět, který přinutí k zamyšlení.

KatyH
04.03.2013 5 z 5

Knížka to byla vážně zajímavá. Bylo tam poměrně dost filozofických názorů, což podle mě není moc pochopitelné pro 11ti leté, jak stálo na přebalu, ale budiž. Děj se mi vážně líbil. Bylo to hodně drsné, ale velice poutavě napsané. Knihu jsem měla přečtenou během dne, pro mě je to jedna z těch, ke kterým si sednete a nevstanete, dokud nedočtete.

Myslím si že příběh byl dost realistický, i když pár prvků mi tam chybělo. Jako například to, že se lidstvu podařilo nalézt lék na nesmrtelnost, ale něco jako moderní technologie a stroje tam extra nebylo. To ale nebyl asi autorův zájem.
Nechybělo napětí, romantika, ani akčnější scény.
Rozhodně doporučuji.

andulka1406
24.02.2013 4 z 5

Knížku jsem si vybrala díky tématu budoucnosti. Podle mě by to takhle jednou vážně mohlo být. Místy mě knížka vážně děsila. Ústav pro přebytečné byl strašný. Co všechno museli dělat a jak je shazovali. Aby si uvědomili, že nemají žít. Proboha, vždyť oni si to nevybrali..
Jak řekl Petr-jim tam vážně vymývali mozky a přišlo mi, že vymytý ho měla i Anna, než jí došlo, co tam s nimi vlastně dělají, ale kdy jí to úplně došlo tak podle mě až na konci.
Paní Pincentová a její příběh, že vlastně nakonec byla matka P, no co říct a ta vražda..
Nejvíc mě dostalo jak se obětovali Anniny rodiče..achjo.
Škoda, že kniha vyvrcholila na pár stránkách v závěru.
Mám z knihy rozporuplné pocity - tohle téma je vážně zajímavé.
Knížku jsem přečetla během 24hodin..:)

Enefersis
09.02.2013 5 z 5

Skvělá kniha, které neschází napětí, akce a ani trocha té romantiky. Čte se jedním dechem. Námět přinutí k zamyšlení- mohlo by se v budoucnosti něco takového opravdu stát...? Jinak v originále vyšlo i pokračování a mrzí mě, že u nás k dostání není :(

DendousSKS
27.10.2011 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha :) Tato kniha chytne a nepustí. Opravdu skvělí a napínavý příběh a doufám že se takovédleho světa jako je v této knize nedočkám :D

Megii
30.09.2011 5 z 5

Úžasný příběh. S Annou naprosto soucítím a nechtěla bych být v její kůži. :) Rozhodně doporučuji

Selekcaje
27.09.2011 5 z 5

Vážně skvělá knížka:) Rozhodně něco k zamyšlení...