Dcera sněhu

Dcera sněhu https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136747/bmid_dcera-snehu-G5i-136747.jpg 4 602 602

Nesmírně silný, jímavý, brilantně napsaný příběh o nevšedním osudu dvou lidí, toužících po dítěti tak moc, až si jeho existenci přivolají. Román se odehrává v odlehlé aljašské končině a dny jeho hrdinů – Jacka a Mabel – jsou naplněny těžkou prací. Manželé se velice milují a trápí je jen marná touha po dítěti. Když toho roku napadne první sníh, ze samé radosti si postaví venku před domem sněhulačku. Následující ráno je však sněhulačka pryč – a na cestě jsou vidět drobné stopy. V příštích dnech Jack a Mabel několikrát z dálky zahlédnou blonďatou holčičku osaměle bloudící v lese – ale neodvažují se o tom zmínit jeden druhému ze strachu, že se jedná jen o přelud, podnícený dávno pohřbenými nadějemi na vlastní dítě… V tajuplné, překrásné, ale mimořádně drsné krajině se věci mohou jevit jinak než ve skutečnosti.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

The Snow Child , 2012

luthien
11.06.2015 5 z 5

Tak tohle byla po dlouhé době kniha, která mě opravdu zaujala a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Popisy drsné přírody byly nádherné, postavy dokonale vykreslené a děj skutečně napínavý. Jen škoda toho smutného konce.

rajen
25.05.2015 5 z 5

Ke knize jsem se dostala náhodným výběrem v knihovně. Nevěděla jsem, do čehu jdu a tak jsem taky opravdu dlouho nevěděla, jestli se jedná o realitu nebo pohádku a hltala jednu stánku za druhou, abych se to už konečně dozvěděla. Každopádně pro mne silný literární zážitek. Aljaška je moje srdeční záležitost, strávila jsem tam sice jen jedno léto, ale o to více jsem si vychutnávala popis této nádherné krajiny zapadané sněhem a mohla si ta místa představovat v zimním hávu. Přestože mne konec lehce zklamal, neubírá to na stoprocentním hodnocení. Je to kniha, kterou si přečtu vícekrát, nejen pro to krásné pohádkové snění..

Elodie
18.04.2015 2 z 5

Přečetla jsem si ji kvůli pozitivním ohlasům a vysokému hodnocení. Kniha měla ze začátku zvláštně depresivní nádech a velmi mne zaujala, ale v polovině se to celé zvrtlo a přišlo mi to jako jedna velká slátanina, probíhaly tam strašné časové skoky, víc něž bylo třeba. Ke konci už jsem četla, jen abych to co nejrychleji měla za sebou.

morava
26.03.2015 5 z 5

Precetla jsem jednim dechem a uzivala jsem si krasy Aljasky az do posledni chvile. Doporucuji cist v zimnim obdobi. Jsem moc rada, ze se mi kniha dostala do ruky, mela jsem ji pujcenou z knihovny a chtela bych si ji koupit.

livana
21.03.2015 5 z 5

příjemné čtení

playada
04.03.2015 1 z 5

Bohužel mne také zklamal konec.

Ranuncul
14.02.2015 5 z 5

Perfektní knížka s dobrým nápadem.Až se mi chvilkami tajil dech.Doporučuji všem,kteří si chtějí přečíst dobrý román.

Sarri
13.02.2015 5 z 5

Nádherný a poutavý příběh velice vyzrále podaný. Hodně dobrá kniha s neskutečně skutečnými a silnými hrdiny v hlavní roli.

Kat123
11.02.2015 5 z 5

Už dlouho jsem nečetla tak citlivě a jímavě napsaný roman.

Henriette
07.02.2015 5 z 5

Překrásná kniha. Věděla jsem z ohlasů a z recenzí, že se jedná o silný příběh. Ale kromě toho to bylo neuvěřitelně poetické a napínavé čtení. Myslím, že se knížka zařadí mezi to málo, ke kterým se vracím a ráda si je znova přečtu.

Kolaloka
06.02.2015 5 z 5

"nesmírně silný, jímavý, brilantně napsaný příběh" - lépe to sama vyjádřit nedokážu. krásná knížka která mě svou atmosférou pohltila hned od prvního řádku, což se ne vždy stává.

cace
31.01.2015 4 z 5

Kniha mě zaskočila nepřipravenou. Nebyla jsem si jistá, zda ji dočtu, ale pohltila mě svou romantikou. Je "neuvěřitelná".

zulanek
31.01.2015 5 z 5

Opravdu krásné čtení,citlivý lidský příběh,zasazený do prostředí drsné Aljašky a navíc velmi barvitě popisované přírodní scenérie této krajiny. Povedené dílko!

bianca5
24.01.2015 4 z 5

Kniha se určitě čte moc hezky,ale konec mě zklamal.....

Prim.
18.01.2015 5 z 5

Aljaška je krásná a příběh byl úchvatný, až u konce jsem se rozbrečela.
Je to jedna z nejlepších knížek jakou jsem kdy četla. :D

janyska13
03.01.2015 5 z 5

Skvělá kniha, i když s horším koncem. Hrozně moc mě bavila, nedokázala jsem se od ní občas odtrhnout. :)

Radka_p
29.12.2014 5 z 5

Kniha plná citu, lásky, ľudskosti, kniha ktorá čitateľa naučí milovať zimu, sneh a mráz. Dcéra snehu je príbeh ktorý sa začína ako magická rozprávka, postupom však stráca svoju pôvodnú magickosť a mení sa na rozprávanie o živote, o ľuďoch, o láske. No i napriek tejto zmene som ostala až do konca rozprávania resp čítania v napätí a aj keď iný koniec sa asi nedal očakávať...aj tak ma prekvapil.

kejty91
23.12.2014 5 z 5

Kniha, která s vámi pěkně zahýbe.

Miluju ji a nesnáším.

Tuto krásnou knihu vřele doporučuji - nikdy jsem pohádku o sněguročce nečetla (ale myslím si, že jsem o ní už slyšela aspoň), a tak mě příběh dostal - hlavně nakonci - čekala jsem šťastný konec a chtělo se mi plakat, když jsem dočetla a nic nebylo jasně vysvětleno. Nejprve mě autorka naštvala tím, že udělala s Fainy opravdovou dívku a potom ji nechala zmizet - myslím, že dokážu vědět, jak se cítil Garrett a dokážu se zaručit, že jeho pocity byly i mými.

A taky zde platí, že pokud člověk už nemůže, tak stokrát může. Potvrdilo se mi to na příkladu Jacka a Mabel. Většinou se vždy člověk vzchopí.

Valentine
18.12.2014 5 z 5

Hořkosladké zimní zahřátí u srdce. Kouzelná kniha, velmi silná a velmi smutná. Čte se lehce jako když se z nebe snášejí sněhové vločky.

vsvobo
16.12.2014 5 z 5

Krásná kniha. Donutí člověka k zamyšlení, že nic není věčné a všichni se časem rozpustíme...