Člověk jménem Dave

Člověk jménem Dave https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77598/mid_clovek-jmenem-dave-Law-77598.jpg 5 184 184

Dave Pelzer série

< 3. díl

Jméno Dave Pelzer se dnes už stalo pojmem nejen ve Spojených státech, ale bezmála po celém světě. Jeho autobiografické knihy (obě česky vyšly v našem nakladatelství) Dítě zvané "To" a Ztracený chlapec se okamžitě vyhouply na špici žebříčku bestsellerů. V otřesných a do posledního slova pravdivých výpovědích se v nich autor svěřuje s příběhem svého hrozného dětství, kdy byl téměř k smrti utýrán svou psychopatickou matkou. Avšak ani poté, co jí byl soudně odebrán a konečně směl začít žít jako lidská bytost, nebyl ještě všemu konec. Dave se cítil poznamenán, vykořeněn a dezorientován. Celé roky mu trvalo, než se jako dospívající a posléze dospělý mladý muž dokázal vyrovnat jak se vztahem ke své matce, tak ke svému umírajícímu otci. V nejnovější knize Davea Pelzera se dočtete o nelehkém hledání vlastního místa v životě, o manželských potížích i o narození jeho syna. Je to příběh o neustávajícm boji, o budování kariéry, o konfliktech i o pevném přátelství. Dave nakonec pouta svých strašlivých zkušeností zpřetrhal, zatímco se učil věcem zdánlivě nejprostším - věřit, doufat, milovat a žít.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Columbus (ČR)

A Man Named Dave , 1999

Romanka89
19.03.2018 5 z 5

Třetí část života chlapce, který si prošel v dětství peklem v podobě týrání vlastní matkou. I v dospělosti ho minulost dohání, ale stal se z něj silný a šťastný muž, jsem ráda za šťastný konec.

Ali_xy
16.12.2017 5 z 5

Závěr celé trilogie pojednávající o síle člověka a neustálem boji nejen s okolím, ale i sám se sebou. Je vidět, že ačkoli Dave se dávno dostal ze spárů matky fyzicky, psychicky ji neopustil nikdy. Nejsmutnější na tom je to, že se v zásadě nikdy nedozvěděl, proč zrovna on, ze všech dětí, což mu podle mého nikdy nepřinese klid a stále v něm bude hlodat, že třeba částečně si za to může sám. A stále toužící po tom, aby se mu od matky dostalo určitého uznání.
Neskutečně obdivuji, jakým stylem a jak moc se dokázal otevřít. Snad mu to částečně pomohlo. Je také neuvěřitelné, s jakou vervou se snaží pomáhat, vážně klobouk dolů. Jeho syn na něho může být právem hrdý.

petra.kind
25.11.2017 5 z 5

Celá trilogie je zajímavá a bere dech. Tam, kde mnohé takové příběhy končí, tento začíná. Osvobození týraného dítěte pro něj neznamená rovnou "happyend", ale naopak tím začíná další a další boj o jeho budoucnost. Mnohokrát jsem se při čtení divila, proč po tom všem pořád toužil po matčině uznání. Nicméně to je právě asi to, co člověk, který sám něco takového neprožil, nikdy nebude úplně schopný pochopit. Taková zkušenost je příšerná, ale je skvělé, že ji dokáže předávat dál a pomáhat jiným.

okeey
26.09.2017 5 z 5

Naprosto neskutečná trilogie, která mi toho hodně dala. Četla jsem ji jedním dechem. Rozhodně doporučuji, další kniha, která otevře oči.

máchal73
05.09.2017 5 z 5

Celá autorova trilogie se čte jedním dechem.Je to neuvěřitelné,čím vším si autor musel od dětství projít.O to víc musí všechny potěšit,jaký se z něho stal v dospělosti člověk a hlavně rodič.
Závěrem chci jen dodat,že moc děkuji svým rodičům za to,jak mě vychovali,že jsem nemusel projít ani zlomkem toho,čím si prošel autor.

slimáčik
26.08.2017 5 z 5

Druhý diel som zatiaľ nečítala, takže mi to pripadá ako "preskočenie na záver knihy", ale Dave v mojich očiach ešte vzástol.
Jeho prvú manželku, mrchu jednu pažravú, (prepáčte mi to, prosím, ale neodolala som) Dave nezaujímal, len sa cez neho chcela dostať k prachom, prachom, PRACHOM!, ktoré on tak namáhavo ale čestne a zodpovedne zarábal. Aj účasťou vo vojne v Perzskom zálive.
Čo mi ešte pridalo, že k prevzatiu vyznamenania z rúk prezidenta musel absolvovať všetko na vlastné náklady (cestu tam, pobyt, cestu späť) a nakoniec sa a tešil, že ešte stále má starý karavan so stolíkom, jednou stoličkou a varičom, kde môže tráviť vzácne a krásne chvíle návštev svojho syna.
Potajme som spolu s ním dúfala, že vláda a armáda v mene "vďačného ľudu USA" sa bude zaujímať o tých, popri ktorých si "prihrejú polievočku" zviditeľnením sa verejnosti a postará sa aj inak, nie len morálnym ocenením. Veď len, teraz to trochu zľahčím, pri mnohých športových turnajoch ocenení získajú nie iba medailu a kytičku...
Tak dobre! Priznávam, že som naivka a snílek. Preto sa teším, že stretol ženu, ktorú si môže vážiť a je to vzájomné. ;D

luckabrodska
12.08.2017 3 z 5

Právě jsem dočetla, byla to nejslabší z trilogie, ale i tak velmi zajímavé téma.

Petra186
05.06.2017 5 z 5

Všechny 3 díly přečteny jedním dechem. Jsem ráda, že má Dave syna a dokáže se k němu chovat láskyplně. Pořád musím myslet na tento příběh a nutí mě zamyslet se a více si vážit života.

dpxcz
21.08.2016 4 z 5

Učitě za to stojí přečíst i poslední díl trilogie a sledovat život Dave Pelzera i v dospělosti, hlavně když se i on sám stane rodičem.

relam
08.11.2015 5 z 5

....snad už bude mít jen šťastný život !!! Všechny tři díla jsou "dokonalá"... Obdivuji odvahu, sílu a vůli vše zvládnout a stát se takovým člověkem, jakým se Dave stal !!!

Bybyla
02.10.2015 5 z 5

Neskutecna sila cloveka...

dadal
08.09.2015 5 z 5

Vyborný konec

ptavichripkaa
07.09.2015 5 z 5

Vynikající kniha. Nemohla jsem se od ní odtrhnout.

petra6006
06.08.2015 5 z 5

Vynikající !

Nuny
25.02.2014 5 z 5

Zakončení trilogie bylo unikátní, stejně jako 2 díly předtím.
Musím říct, že jsem do poslední chvíle myslela, že se mu matka za všechnu hrůzu omluví a uzná chybu, ale stejně si pořád stála na svém. David se popral a pere s životem statečně, škoda jen, že to muselo být.

Zorka
02.12.2013 5 z 5

Přečíst si trilogii Davida Pelzera bylo pro mě obohacujícím zážitkem. Vzbuzuje ve mě touhu dívat se pozorněji kolem sebe a nebýt lhostejná k problémům ostatních. Autorovi díky za to, že sebral odvahu a nechal nahlédnout čtenáře tak moc do svého soukromí. Vážím si ho za to ... i za to, jaký se z něj stal, navzdory všemu zlému, skvělý člověk. Moc se mi líbí i závěr knihy, kde je tradičně (jako v předcházejících dvou knihách) připomenuto, kam se mohou týrané děti obrátit se svou žádostí o pomoc...

rtesarova88
11.05.2013 5 z 5

Výborné!!

habakkuk
06.03.2013 5 z 5

Jak se zde píše, určitě stojí zato přečíst všechny tři díly, dozvíte se jak to všechno s Davem dopadlo.

Alca007
27.05.2012 5 z 5

I třetí díl vás pohltí a nebudete se moci odtrhnout.
Fandíte Daveovi, aby vše zvládnul a našel v životě lásku a své místo.

kniholka
08.12.2011 5 z 5

Po přečtení prvních dvou dílů budete mít spoustu otázek typu "jak to bylo dál?" Tahle knížka vám na ně odpoví a poví toho ještě mnohem víc.

Dave Pelzer
americká, 1960