Ďábel

Ďábel https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210177/mid_dabel-jRS-210177.jpg 4 149 149

Kdo vraždí nevinné stopaře? Je americký šerif skutečně ochráncem zákona a nedostudovaný kazatel ctnostným mužem? Jak silná je touha po spravedlnosti a jakou roli hraje v našem životě náhoda? Výjimečné krimi, thriller a velký americký román, který zobrazuje osudy několika bizarních postav, propojené ve strhující příběh z drsného amerického venkova, v němž nechybí ty nejhorší zločiny, jakých je člověk schopen.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

The devil all the time , 2012

Adel703
08.08.2015 5 z 5

Kniha mě strhla a nepustila až do konce. Nejdřív jsem se se obávala toho, že budu mít příběhem problém - podle anotace jsem usoudila, že je to detektivka. Anotace mi přijde naprosto mylná. Kniha je úžasná, napínavá, místy nechutná, pochmurná a brutální. Autorovi se dokonale povedlo vykreslit atmosféru. Chci si ji přečíst ještě jednou. Musím.

JPO
15.07.2015 5 z 5

naprostý souhlas s níže uvedeným komentářem od Hella ....

Maff
28.06.2015 4 z 5

Jak napsat knihu bez vyloženě kladného hrdiny ? Možná právě takovýmto způsobem. Autor zvolil postup výstavby příběhu metodou mikropříběhů jednotlivých postav, které postupně prolíná až k závěrečnému finále. Slušně napsaný thriller po jehož dočtení vás to svádí k názoru, že vše co se lidem děje je depresivní, sebezničující a řízené temnými silami. A je jen na čtenáři, zda to bude považovat za klad či zápor díla. Zda malá špetka víry v lepší časy by příběhu pomohla či uškodila. Rozhodně za klad považuji, že v příběhu vystupují normální, i když v uvozovkách, postavy, které ke svému jednání nepotřebují abnormální schopnosti, nepotírají fyzikální, případně i jiné, zákony a nepomáhá jim aspekt těžko uvěřitelné náhody. Závěr - doporučuji ke četbě tomu, kdo je právě unaven deštěm knih s hrdiny popsanými v předchozí větě.

Misha11
24.05.2015 3 z 5

Knížku jsem přečetla za jeden den, to je u mě skutečně úspěch.
Autor vytvořil skutečné peklo na zemi, na tomhle příběhu není absolutně nic pozitivního (možná Arvin, toho jsem měla celkem ráda a dá se říct, že jsem mu ''fandila''), milého, či jinak příjemného.
Čekala jsem něco jiného, zas tak brutální si myslím, že to není.
Trošku mi vadilo to neustálé střídání dějových linií, některé mě vůbec nebavily.
Líbila se mi přímočarost, kterou je kniha psána, i když občas by trošku zvolnění nevadilo (alespoň teda mně).
Jako dalo se, ale že bych si z toho sedla na zadek a zírala s otevřenou pusou, to zase ne. :)

čef
10.04.2015 5 z 5

Přehlídka nezdrženlivých, sobeckých týpků, které pokud nevychoval sám ďábel, tak něco hodně podobného. Kniha přináší hodně deprese z chování těchto lidí, pro které jsou ostatní jenom něco k uspokojení jejich zvrácených potřeb. Čtenář je zhnusen, ale pro její kvality, kde je mnohé řečeno bez zábran a popsáno tak, jak to bohužel mezi námi debily opravdu chodí, tuto knihu určitě dočte.

Hella
22.03.2015 5 z 5

Příběh mě vysloveně vtáhl do sebe, tu pochmurnou atmosféru chudého amerického vnitrozemí autor vylíčil autenticky, děj měl spád, originalitu i vyvrcholení a pro mě byl jednoznačně Arvin kladným hrdinou, byť s několika - pochopitelnými - zločiny :-) . Pěkné a čtivé, a jen doufám, že brzy budeme mít možnost od autora číst něco dalšího.

Aurorita
30.12.2014 5 z 5

Právě jsem tuto knihu dočetla a musím říct, že mě vážně dostala. Ještě jsem nikdy nic podobného nečetla, v této knize nebylo opravdu nic pozitivního, autor mě nenechal ani na chviličku oddechnout. Když jsem si říkala, že už mě nedokáže nic překvapit, v další kapitole byl opět skvělý zvrat. Líbilo se mi i jak autor dokázal přeskakovat z přítomnosti do minulosti, aniž by to nějak rušilo. Také se mi líbilo, jak byly všechny tak rozdílné postavy nakonec propojeny. I přes několik opravdu nechutných scén jsem knihu neodložila a dokázala ji dočíst až do konce, což i mne samotnou překvapilo.

Lenka.Vílka
21.10.2014 4 z 5

Nejdriv me zaujal obsah sam o sobe...potom jsem se zacetla a zaujalo me i to vsechno ostatni...styl, cely dej...kniha se mi moc libila, ale...neni to uplne muj salek caje, chtela jsem si knihu moc precist, ale doslo mi, ze jenom jednou...presto jsem rada, ze jsem si ji precetla... ;)

Bladeone
09.10.2014 3 z 5

No abych řekl pravdu, tak jsem čekal o dost víc.....zase tak brutální a nechutný mi to nepřišlo i když sem tam by se něco mezi to zařadit dalo. Jinak se mi to ani moc dobře nečetlo a to časté přeskakování z přítomnosti do minulosti a vzpomínek se mi taky nelíbí....začalo mě to trošku bavit až u posledních 50 stran, jinak průměr.....

anishta
15.09.2014 5 z 5

Já vlastně mám momentálně tolik myšlenek, že to ani tady nesepíšu. Velmi čtivé, brutální (ale na zadek jsem z toho zas nespadla, asi jsem moc otrlá). Dokonalé propletení příběhů všech postav. Kniha se mi líbila, postavy jsem nesnášela, některé milovala. Jejich činy jsem odsuzovala a z druhého pohledu jsem to i trochu chápala. Mnoho zvrácenosti, žádné skrupule. To asi zatím vše, je to zajímavé čtení.

Rodaw
10.08.2014 5 z 5

Asi se tu oproti ostatním komentářům budu docela vyjímat, ale já prostě téhle knížce fakt musím dát 5/5. Sedla mi maximálně, byla velmi čtivá a já ji doslova hltala.
Ano, ta atmosféra je tu extrémně ponurá, v podstatě tu nenajdete ani jednu kladnou postavu, všechny páchají zlo a nebo jsou k tomu nuceny.. ALE tahle knížka mě dostala. Některé scény mě šokovaly, není to veselé čtení. Autor se s nikým nemazlí a v téhle knížce Vám naservíruje obrovské a místy i nechutné zlo. Ale stojí to za to. A já si to fakt užila.
Tahle knížka není pro každého, ale mně fakt sedla.
Trošku jsem očekávala jiný konec, ale nakonec jsem se s tím závěrem smířila.. bylo to jiné, ale i tak dobré zakončení celého tohoto nervy-drásajícího příběhu :)

kneslova
30.07.2014 2 z 5

Nechutný, odporný příběh, nevidím v tom žádný smysl. Chtělo se m i knihu odložit tak ve třetině,

Baiba
29.07.2014 2 z 5

Tak tohle nebylo veselé čtení - smrt, brutalita, zneužívání... Autor vytvořil opravdové peklo na zemi, kde chybí sebemenší zrnko optimismu. Všechno je hnusné, téměř všechny postavy zkažené, a i ty, které v sobě nosí závan čehosi lidského, jsou nuceny páchat zlo. Nemůžu upřít jistou čtivost, román má spád, ale tak nějak jsem nepochopila, co tím vlastně chtěl autor říct... Že je život hnusný? Že všechno kolem je peklo na zemi? Nevím... Na mě příliš přímočaré, nedostatečná motivace postav... Srovnání s Kingem, o kterém jsem četla v nějaké anotaci, pokulhává.