Hodná a zlobivá holka

Hodná a zlobivá holka https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458167/bmid_hodna-a-zlobiva-holka-IBj-458167.jpg 5 530 164

Cyrus Haven série

V dozvucích příšerného zločinu je v tajné místnosti nalezena dívka. Je téměř umořená hlady, špinavá a odmítá komukoli říct, jak se jmenuje, jak je stará i odkud pochází. Není uvedená v žádném seznamu pohřešovaných osob a ani její DNA se s nikým neshoduje. O šest let později, stále neidentifikovaná, žije v bezpečí dětského domova pod novým jménem – Evie Cormacová. Když k soudu podá žádost, ve které se dožaduje práva na propuštění v dospělosti, musí forenzní psycholog Cyrus Haven rozhodnout, jestli je Evie připravená na život na svobodě. Jenže Evie není jako nikdo, koho Cyrus kdy potkal – je stejnou měrou fascinující i nebezpečná. Evie pozná, když někdo lže, a v jejím okolí pravdu nemluví vůbec nikdo. Cyrus je mezitím přivolán k vyšetřování šokující vraždy středoškolské šampiónky v krasobruslení, Jodie Sheehanové, která zemřela na opuštěné pěšině nedaleko domova… Forenzní psycholog je lapený mezi dvěma případy – jedna dívka potřebuje zachránit a ta druhá se dovolává spravedlnosti. Jakou cenu bude ochoten zaplatit za pravdu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Good Girl, Bad Girl , 2019

Jeanine8
15.01.2021 5 z 5

Bavilo mě to, napínavé a originání :-)

peitho.1
13.01.2021 5 z 5

Velice příjemné překvapení, už se nemůžu dočkat dalšího dílu, kde se doufám dozvíme víc o minulosti Evie. Oblíbila jsem si hlavní postavy příběhu, děj plynule ubíhal bez hluchých míst a hodně oceňuji, že se ve vyprávění střídal Cyrus s Evie. Doporučuji.

Lethania
13.01.2021 5 z 5

Další příjemné překvapení hned na začátku roku nasadilo laťku opravdu hodně vysoko. Zpočátku jsem si myslela, že to nebude nic moc, ale nakonec se to rozjelo parádním způsobem. Postavy byli uvěřitelné a zajímavé, zvlášť Evie a její tajemná minulost. I Cyrus mi byl sympatický. Škoda, že není druhý díl, jsem zvědavá, co nám děvče tak urputně tají. Můžu jen doporučit.

JustWomen
12.01.2021 5 z 5

Přečteno jedním dechem, bylo to úžasné a je mi jen líto, že ještě nevyšel další díl této série s psychologem Cyrusem Havenem. Další skvělá je postava Evie, narušené holky s pohnutým osudem s mimořádnou schopností rozpoznat pravdu a lež. Žádné kecy, žádná prázdná místa, přesně tak složité, aby to bylo zajímavé a nepřekombinované. Jednoznačné postavy, které se nepletou. Byla to absolutní pecka.

thrillery napětí psychologické thrillery

Michael Robotham