Budu ti nablízku

Budu ti nablízku https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/517051/bmid_budu-ti-nablizku-XfT-517051.jpeg 5 128 40

Cyrus Haven série

< 3. díl

Cyrus Haven se připravuje na to, že doma po téměř dvaceti letech přivítá svého bratra, který má být propuštěn z psychiatrické léčebny. Elias se vrací do úplně jiného světa – Cyrus je nyní úspěšným psychologem a sdílí dům s Evie Cormacovou, dívkou s pohnutým osudem, která má však neskutečný dar: dokáže poznat, když někdo lže. Když dojde k vraždě muže, jehož dcera Maya následně zmizí, Cyrus má za úkol vytvořit profil vraha a vystopovat poslední kroky zmizelé dívky. Policie se domnívá, že Maya byla zdrogována a unesena z baru, kde pracuje Evie. Nedlouho poté dojde k dalšímu únosu a Evie je jediným svědkem, který zahlédl únosce. Věří jí však pouze dva lidé. Jedním z nich je Cyrus. A tím druhým sám vrah.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Lying Beside You , 2022

alexis818
31.01.2024 5 z 5

Moc pěkná kniha,autor opět nezklamal.

raty
22.01.2024 5 z 5

Knihy s postavou forenzního psychologa nebo profilovače mě vždy bavily.
A když k Cyrusovi vymyslel pan Robothan jako "parťačku" Evie, nedá se hodnotit jinak než plným počtem.
Solidně vystavený detektivní případ a pátrání, které někdy vede i do slepé uličky, k tomu osobní život obou hlavních postav, střídání vypravěčů.... prostě pro mě žádná nuda.

Janulica
21.01.2024 5 z 5

Třetí díl skvělého thrilleru. Ani v tomto díle jsem nebyla ani na minutku zklamaná.

WaN635
18.01.2024 5 z 5

Někdy je pět hvězdiček málo.
Příběh o vině, trestu, míře provinění a odpuštění.
Celkem jsem měla obavy, jak mi do příběhu pasne Elias a jak se s ním popasuje Evie, ale můj strach byl naprosto neopodstatněný.

Kniha, i přes svou obsáhlost se čte sama a nejde odložit.
Mám jedinou poznámku, možná chyba v překladu ? Evie si v baru vydělá 80 dolarů, říkám si proč, když v Anglii jsou libry ?

Neví někdo, jestli bude pokračování?

konicekbily
17.01.2024 4 z 5

Vyvrcholení celé trilogie, opět dokonalá zápletka s jasným rozuzlením. Velice mi pomohlo, že jsem přečetl v poměrně krátkém čase všechny tři díly postupně!

keiko33
17.01.2024 5 z 5

Tak Robotham asi fakt knihu pokaziť nevie. Každou ďalšou sa prekonáva. Každý kúsok skladačky má svoje miesto. Nie každý autor vie zaujať okrem zápletky aj súkromím hlavných postáv. Tu sa neviete dočkať ako to s Evie a Cyrusom bude pokračovať. Tentoraz sa k nim pridal Elias. Napriek jeho minulosti si ho postupne obľúbite. Schizofrénia je strašné svinstvo. Nielen pre pacienta, ale hlavne pre rodinu. Vzťah medzi Evie a Cyrusom má strašne baví. Aj keď je už dospelá, má oneskorenú pubertu. Takže ďalší geniálny príbeh, má len jednu chybu. Zase treba čakať na pokračovanie.

iška
16.01.2024 5 z 5

To je autor mého gusta. Otázky viny a trestu se týkají v různé míře snad všech zúčastněných a já měla důvod k zamyšlení snad na každé stránce. Tak ať se brzy dočkáme další knihy.

Olous1
15.01.2024 5 z 5

Právě dočteno, wow, perfektní počteníčko. Já doufám, že bude pokračování. Tahle série je opravdu skvělá,pan autor píše skvěle. Za mě plných 100%. Určitě doporučuji všem.

ddkk
06.01.2024 4 z 5

Robotham je jistota. Přečetla jsem všechny jeho knihy, které u nás zatím vyšly a ani jednou mne nezklamal...

Cyrus a Evie jsou sice trochu nesourodá dvojka, ale patří k sobě, protože jenom Cyrus ví o Evie to, co nikdo jiný. Chrání ji a pečuje o ni. A do tohoto souznění a vyšetřování dalšího zločinu se najednou vrátí - po dvaceti letech! - Cyrusův rozporuplný bratr Elias...

Doporučuji.

ZuK1
05.01.2024 5 z 5

Knížky Michaela Robothama jsou sázkou na jistotu a ani třetí díl série Cyrus Haven nezklamal. Byl čtivý, napínavý a zároveň i s dalšími podrobnostmi ze života Cyruse a Evie. Určitě budu zvědavá a těšit se na další pokračování, i když autorova sérii s Joem mi zatím přirostla k srdci trošku víc.

klokan.1905
31.12.2023 4 z 5

Budu ti nablízku...
Třetí pokračování ze série Cyrus Haven... Určitě bych Vám doporučil přečíst si nejprve předchozí dva díly, a to Hodná a zlobivá holka, a následně Když byla hodná...
V předchozích dílech se totiž dozvíte proč byl dvacet let zavřený v psychiatrické léčebně Cyrusův starší bratr Elias Haven... Nyní se rozhoduje o jeho možném propuštění...
Samotná kniha je vyprávěna ze dvou pohledů, jednak Cyruse Havena a pak Evie Cormacové (i s tou byste se seznámili již v prvním díle)...
A aby toho všeho nebylo málo, tak do toho má Cyrus sestavit profil vraha jednoho muže, přičemž zároveň došlo k únosu dcery zavražděného...
Máte se nač těšit... V případě, že se Vám líbila série Joseph O'Loughlin, tak neváhejte a sáhněte i po této sérii...

Hany.Honey
30.12.2023 3 z 5

Oblíbený sympatický Cyrus Haven. Člověk by mu konečně přál nějakou spřízněnou duši. Bude to nakonec tato Evie? Uvidíme. Děj knihy nezamrzá, docela to frčí, chvilkami se bojíte, co bude zač ten propuštěný bratr Elias. Má to i vtip i napětí, ale je to míň drama než předchozí dvě knihy. Přesto se těším na vývoj postav. Naštěstí to dobře dopadlo.

alena1228
28.12.2023 5 z 5

Zase naprosto mistrný thriller od Michaela Robothama.
Naprosto souhlasím s výrokem S. Kinga: "Robotham nemůže napsat špatnou knihu".
Zaujala mě myšlenka této knihy: "Vypadá jako kachna, chodí jako kachna, ale kachna to být nemusí". To přivádí hlavního hrdinu Cyruse k myšlence, že ne všechno, co se tváří jako jasná věc, je tou správnou cestou k vyšetření případu. Že se někdo hodně snaží, aby to tak vypadalo.
Kniha začíná vraždou muže a únosem jeho dcery. Kdo měl důvod toto udělat? To je přesně ten správný případ pro forenzního psychologa Cyruse Havena.
Pro neznalé čtenáře předchozích dílů se znovu dozvídáme o pohnuté minulosti nejen Evie, ale i Cyruse, který se má nyní vyrovnat s propuštěním svého bratra.
Mám všechny Michaelovy knihy, protože jeho styl psaní mi sedí a baví mě. Knihy se čtou samy s lehkostí, nejsou tam žádná hluchá místa. Jeho styl písma není kostrbaté, děj plyne a čtenáře nutí se posouvat dál, dokud se nedozví konec příběhu.
Tato je snad Michaelova nejlepší kniha, ale to říkám pokaždé. Vždy mě překvapí originální zápletkou a tajemstvími, kniha nám je postupně odhaluje.
V tomto volném pokračovaní jeho další knihy v sérii s Evie- Když byla hodná, se opět setkáváme s Cyrusem a Evie, ale i s Eliasem a nesympatickým vyšetřovatelem, dalšími členy policejního sboru a dalšími aktéry tohoto případu. Celý případ je záhadný a do velkých potíží se dostává Evie i Cyrus.
Hltala jsem stránku za stránkou a knihu jsem měla přečtenou za tři dny. Je velmi napínavá, akční a jen nerada jsem ji odkládala. Hlavně konec jsem si náramně užila.
Líbí se mi vyprávění z pohledu psychologa Cyruse a Evie, mělo spád, mám ráda i střídání děje v postavách. Kapitoly jsou přiměřeně dlouhé, postavy jsou dobře vykreslené, čtenář se v nich neztrácí.
Cyrus je naprostý sympaťák se srdcem na pravém místě, má smysl pro spravedlnost, brání nevinné a cizí pro něj není ani odpuštění bratrovi, který udělal jeho rodině hrozné věci.
Evie je zhrzená, náladová, věčně zamrzlá pubeťačka, která se upnula na Cyruse, protože u něj začala bydlet a on je na ni hodný, chápe ji a zná její minulost.
Líbil se mi její černý humor a vtipné narážky. Je drzá, ale má ráda pravdu a lež pozná. Miluje svou fenku Poppy a Cyruse, na kterého až nezdravě žárlí.
Pro mě je to opět TOP kniha, ke které se ještě někdy vrátím. Dávám plný počet hvězdiček a těším se na další knihu tohoto autora. Doufám opět v další případ s Cyrusem a Evie, protože přesně tato série mě baví moc a určitě doporučuji všem milovníkům kvalitních detektivek, kde nechybí humor a postřehy ze života.

Titas9001
25.12.2023 5 z 5

Cyrus, Evie a přibýva Elias. Všichni tři s nelehkou minulostí a jejich snaha o to, jak uchopit svět kolem. A navíc i docela zajímavé detektivní pátrání, i když se nejedná o nic nového. Moc pěkné čtení a výborné série.

Nelly
17.12.2023 4 z 5

Přiznám se, že hodně knih čtu kvůli hlavním hrdinům a jejich osudu. Tady je to také tak, takže odpouštím trošku slabší detektivní linku (snadno uhádnete motiv a možnost tipnout si jmenovitě i pachatele dostanete vlastně až ke konci příběhu). Ale jinak čtivé - a moc dobře se nám ty vzájemné vztahy vyvíjejí, proto se těším na další díl.

anovy64
15.12.2023 5 z 5

Tento díl je ještě lepší než předchozí. Sice začátek trochu pomalý, ale postupně děj dostává spád a je napínavý až do samotného konce. Doporučuji přečíst.

Wabinka
11.12.2023 5 z 5

Opět z mé strany naprostá spokojenost. Robotham je sázka na jistotu výborného thrilleru. Líbí se mi jeho vývoj postav - tady Evie a Cyruse, stejně jako postava Joea z předchozí série.
Pro skvělý čtenářský zážitek doporučuji číst od prvního dílu.

Dela111
02.12.2023 5 z 5

Mé čtenářské thrillerové srdéčko opět zaplesalo, další díl návykové série jsem si vychutnala od první do poslední stránky. Tady bych zase mohla začít hýřit hromadou zasloužených superlativů k thrilleru Michaela Robothama, ale jen bych se opakovala.
Mimo hlavní zápletku je tu i přiměřená porce novinek ze soukromí Cyruse a Evie. Na scénu přibyla i postava Cyrusova bratra Eliase. U tohoto dílu bych upozornila, že kdo nečetl předchozí, asi nebude úplně správně chápat postavu Evie.
Vyprávění je podané střídavě z pohledu Cyruse a Evie, přičemž prvnímu se dostává logicky prostoru o něco více.
I tento díl představuje originálně napsaný psychothriller s výborně vystavěnou zápletkou, se správnou dávkou napětí a pořádně vygradovaným závěrem.
S nadšením doporučuji.

Jenny46
01.12.2023 5 z 5

Jako vždy poutavé čtení, sérii jsem si hodně oblíbila!!! Evie mě baví je to super postava. Detektivní zápletka zajímavá a nemůžu se dočkat pokračování...

Paja1709
30.11.2023 5 z 5

Michael Robotham se řadí mezi moje oblíbené autory.Zacatek knihy je trochu pomalejší, ale pak to dostane spád a uz to jede.Tesim se na další díl kde se možná konečně dozvíme víc o osudu Evie.