Cyklus vlkodlaka

Cyklus vlkodlaka https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/527005/bmid_cyklus-vlkodlaka-655e3c602451d.jpg 4 318 98

První výkřik se ozval od zasněženého železničáře, který cítil, jak se mu tesáky zahryzly do krku. Další měsíc se ozval výkřik extatické agónie napadené ženy v její útulné ložnici. Nyní se scény neuvěřitelné hrůzy objevují pokaždé, když na odlehlé mainské městečko Tarker Mills zasvítí úplněk. Nikdo neví, kdo bude napaden příště. Jedno je však jisté. Když měsíc ztloustne, Tarker Mills zachvátí ochromující strach. Ve větru je totiž slyšet skučení, které připomíná lidská slova. A všude kolem nechává stopy netvor, jehož hlad nelze ukojit...... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: ekniha , Beta-Dobrovský

Cycle of the Werewolf , 1983

Lukasitch
12.01.2024 3 z 5

Příjemná jednohubka. Ke čtyřem hvězdám chyběl jen trochu napínavější závěr.

Gustik5
11.01.2024 4 z 5

Krátké, ale vtahující. Po dlouhé a výpravné fantasy Pohádce to bylo vítané ukročení stranou. Cyklus vlkodlaka je příjemným kouskem, který každému fanouškovi krále hororů udělá radost. Pokud jste však od Kinga dosud nic nečetli, rozhodně sáhněte po nějakém obsáhlejším díle. Já si však knížečku užil a sychravé zimní odpoledne, které jsem s ní v ušáku s šálkem čaje strávil, uběhlo až příliš rychle. Při čtení jsem si díky struktuře příběhu mimochodem vzpomněl na povídku Rozvrat ze sborníku Širá, masožravá obloha a další nestvůrné geografie od Johna Langana. Ta sice vlkodlaka pojímala trochu jinak (na což Langan poukazuje v doslovu), ale zasazením a filmovým stylem narace je dosti podobná (záměrná klišé, maloměsto, více postav, střet se zrůdou a vyšetřování). Ale zpět k Cyklu. Jednohubka, tištěná na křídovém papíře, je právě díky ilustracím krásným dárkem.

Jedinou výtku, kterou mám a z níž vzešlo určité zklamání, směřuji nakladateli. Beta, která u nás Stephena Kinga vydává, se snad kvůli nižší cenovce rozhodla knihu nevydat v pevné vazbě. Sice nejde o paperback, ale flexovazbu, přesto si ale myslím, že u knihy, kterou stejně bude většina lidí kupovat jako dárek, by zkrátka vázané vydání s přebalem vypadalo mnohem lépe. Ale to je vlastně jen drobná výtka. I díky grafickému provedení se jedná o cenný kousek do sbírky, který by rozhodně neměl chybět v knihovničce žádného fanouška krále hororu. A mimochodem, s hlavním hrdinou, chlapcem na vozíku jménem Marty Coslaw, který vlkodlakovi čelí a odhalí jeho lidskou identitu, bych klidně bral další příběh

lejera
10.01.2024 4 z 5

Kinga mám ráda, kniha nebyla špatná, měla super závěr. Jen to nebylo "wow", tak jako jsem u něj obvykle zvyklá. Opravdu taková rychlá jednohubka. Od Kinga mám radši delší a propracovanější knihy, kde je prostor pro rozvoj.

santa1212
10.01.2024 5 z 5

Pecka, King nezklamal. Chuťovka na jeden dva večery, ale perfektní.

MM_Master
10.01.2024 5 z 5

(SPOILER) V malom americkom mestečku Tarker´s Mills začne miestnych obyvateľov terorizovať krvilačná príšera. Spln mesiaca, zavíjanie, pazúry, srsť, slintajúca tlama plná ostrých zubov... je to vlkodlak. V meste zomierajú nevinní občania. Muži, ženy, dokonca i deti padnú za obeť beštii. Kto dokáže zastaviť jej vražedné vyčíňanie?

RMarkéta
10.01.2024 5 z 5

Jednohubka a lahůdka na jeden večer. Spíše taková malá raritka na křídovém papíru s pěknými, velmi zajímavými a dosti trefnými ilustracemi. Malé dílo, co se rozsahu týká. Přesto je to malé novoanglické městečko sužovné bestií a postavy v něm velmi dobře popsané a živoucí. Jde se přímým směrem, nikde se zbytečně neodbočuje. Taky proč by mělo. Přesně podle listů kalendáře. Neměla jsem tušení, že tenhle příběh je už čtyřicet let starý a že teprve v loni vyšel u nás. Takže pro mě velmi příjemné překvapení. Ovšem, kdo chce s Kingem začít touto knihou, tak nebude asi rovnou unešen a nadšen. Tohle je takový malý a milý sběratelský kousek.

Natty
09.01.2024 3 z 5

Pokud si knihu vybíráte jako svoji prvotinu od Kinga, nedělejte to a sáhněte raději po něčem jiném, třeba po Řbitovu zviřátek. Kniha neodpovídá jeho běžnému standardu a typu psaní a zbytečně byste si udělali mylnou domněnku.

Tato kniha bude mít asi nejnižší hodnocení ze všech, které jsem od Kinga četla - a je mi to docela líto, protože toho spisovatele fakt zbožňuju. Asi je to tím, že jsem od něj zvyklá na nějaký standard kvality, který mi tady, bohužel, opravdu chyběl. Přišlo mi to takové neslané, nemastné a prostě celkově slabší. Jako taková rychlovka napsaná mladým Stephenem kdysi po nedělním obědě z donucení za domácí úkol. Ale já mu to odpustím. :D

Ilustrace a styl knihy se mi jinak velice líbí!

WopiMK
09.01.2024 1 z 5

Ilustrace krásné. Ale jinak slabota. Ani velmistr King se nevyhnul hodně slabým textům.

jadunka
07.01.2024 5 z 5

King ty povídky prostě umí. Má to myšlenku, děj, spád... A jako velký bonus téhle jinak útlé knížečky jsou nádherné ilustrace.

Vampucha
03.01.2024 4 z 5

Kingova hororová tvorba mi obvykle nesedí, v tomto případě jsem však nadšená. Pro mě osobně je velké plus, že se jedná o povídku a ne o další cihlu o osmi stech stranách :D A po knize jsem sáhla především proto, že je tam ten vlkodlak.

Je to jednoduchý a přímočarý příběh, ve kterém sledujeme jedno malé městečko a to jak jeho obyvatele morduje vlkodlak.
Každá kapitola v tomto příběhu popisuje jeden měsíc v roce a ze začátku to působí jen jako náhodné příběhy. Ale jak rok plyne, mistr King nám důmyslně předhazuje nápovědy a děj najednou začíná dávat smysl až dojdeme do zajímavého rozuzlení.
Vlkodlak je pořádné monstrum, které své oběti trhá hlava nehlava. Kdo tedy nemá rád krev a vnitřnosti, bude se muset trochu obrnit. O jednotlivých postavách se toho moc nevíme, ale pro děj příběhu mi to málo vlastně stačilo.

Pro mě to bylo zajímavé setkání s Kingem a nebýt jeho jména na obálce knihy, možná bych ani neřekla, že je to King, jak ho znám... I když jisté prvky, které se v Kingových knihách objevují, jsou i zde, takže kdo ví. Každopádně tuto jednohubku mohu jen a jen doporučit všem - Kingofilům, ale i těm co jeho tvorbu neznají.

Důležité je také zmínit, že celá knížka je na křídovém papíře, protože je plná celostránkových ilustrací. Ty knize dodávají ještě mnohem temnější atmosféru, než jen samotný text.
Je to nádherně provedená knížka, sběratelská lahůdka, která by minimálně fanouškům Kinga neměla chybět v knihovně.
Knihu jsem četla v rámci spolupráce s Knihy Beta.

Stanas513
03.01.2024 5 z 5

Krásná knížečka s nádhernými ilustracemi Bernieho Wrightsona. Jako první letošní kniha, na kterou jsem se fakt těšila, současně splňuje hned několik témat v letošní výzvě. Vybrala jsem téma č.7.

Janizoun
03.01.2024 5 z 5

V novém roce, jen co se otevřou dveře knihkupectví, si vybírám první novoroční knížku a bylo tomu i letos. Můj výběr byl tentokrát jasný, pomohlo tomu skvělé hodnocení mých oblíbených čtenářů. Vyhrál Stephen King a jeho "Cyklus vlkodlaka".
Dvanáct měsíců - dvanáct úplňků, kdy bestie vyráží za svou obětí. Vraždí lidská bytost, netvor, nebo vlkodlak?
Tato na pohled opravdu krásná, útlá knížka, je nejen napínavá, čtivá, ale má naprosto úžasné ilustrace.
Povedené dílo už z osmdesátých let, jsem přečetla jedním dechem a moc se mi líbilo.

evca7271
02.01.2024 4 z 5

Kniha se mě líbila a ilustrace byli také moc pěkné.

Rubyn
02.01.2024 1 z 5

Jedna hvězda za ilustrace. Přestože pana Kinga mám rád toto mne vůbec nebavilo.

mot33
01.01.2024 5 z 5

Sice krátké ,ale má to nápad a spád.

milanříský
29.12.2023 4 z 5

Úderná jednohubka, vymazlená žánrovka i oku lahodící kabát. Čtyřicet let od publikování originálu jsme se dočkali českého vydání Cyklu vlkodlaka, útlé knížečky z dílny mistra hororu a King tady dokazuje, že i na malém prostoru se dokáže slušně vyblbnout. Krátké kapitoly doplňují výborné ilustrace Bernieho Wrightsona a vše k sobě skvěle pasuje.

Nechybí dětský hrdina, malé městečko a rozličné figurky, byť samozřejmě nemají tak bohatý background, jako v jiných autorových špalcích. Řádění vlkodlaka sledujeme v období jednoho roku, kdy vždy při úplňku rozdrásá někoho z místních. Tedy většinou.

Jelikož jsem zaregistroval, jak se několik lidí (zřejmě kvůli délce) do Cyklu vlkodlaka pustilo, aby záhy prohlašovali, že teda vůbec nechápou, co na tom Kingovi všichni vidí - tímhle jako fakt nezačínejte. To je jako pustit si z celého díla Quentina Tarantina jeden díl Pohotovosti, který kdysi režíroval. Úplně mimo, co?

n.ezn.amy
28.12.2023 5 z 5

V Tarker Mill každý měsíc při úplňku dochází k vraždě a ač tomu nikdo nechce uvěřit, ve městě řádí vlkodlak. Ovšem kdo je ten, který se za úplňku proměňuje a vraždí? A je možné ho zastavit? Jedna z prvních knih Mistra, kdy sice je příběh jen na pár stranách, není nijak propsaný do hloubky, ale přesto mě bavil. Co ale knize dodává ten správný šmrnc, jsou kresby, které dokonale doplňují děj.

Jaro se opět vrátilo - a tentokrát s ním přišla bestie

Solverino
28.12.2023 2 z 5

Oooo, to bylo slabé, slabé, velmi slabé. Praktický není co číst, vypadá to jako ročníková povídka, tak někde na prvním stupni základní školy s rozšířenou literaturou. Krátké a velmi slabé, lidé se chovají naprosto stupidně pasivně. Velké nedoporučuji vůbec kupovat a číst.

Archie
28.12.2023 3 z 5

Atmosfericka, jinak ale fadni vlkodlaci povidka. V ramci povidkoveho souboru by to mohlo byt ve zkracene verzi prijemne, jako samostatna kniha je to spis takova naladova jednohubka, ktera nezanecha hlubsi dojem.

Johny van M.
28.12.2023 4 z 5

Fajn novelka na jeden večer; tak trochu legendární kingovka, u nás vyšla až pod 40ti letech, za to v moc povedeným provedení s krásnými ilustracemi. já Cyklus vlkodlaka četl před nějakými cca 18ti lety v nějakým nejspíš amatérským překladu, tehdy jsem ani netušil, že je to až taková raritka. Čtení krásně odsýpá, příběh úžasně graduje... rád jsem si tuhle vlkodlačinu opět připomněl.