Cukrárna v Paříži

Cukrárna v Paříži
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428501/bmid_cukrarna-v-parizi-DIJ-428501.jpg 4 1905 1905

V Paříži se skrývá jedna malá cukrárna, která má už ale své slavné dny za sebou. Vstupte a ochutnejte některý z dezertů. Třeba zjistíte, že minulost stačí jen oprášit, aby opět získala svůj lesk. Nině Hadleyové pomalu táhne na třicet. Pracuje jako servírka, ale už zkusila kdeco – učila ve školce, pracovala v zahradnictví, absolvovala také kuchařský kurz. Nic z toho ale nebylo to pravé. Krom toho je pro svou velkou hlučnou rodinu pořád jen malou holčičkou, kterou se všichni snaží chránit. A dobře jí radit. Nina by se ráda osamostatnila, jenže jak přijít na to, co by doopravdy chtěla dělat? Když na dva měsíce kvůli rekonstrukci zavřou restauraci, kde Nina pracuje, naskytne se jí šance odjet do Paříže. Měla by tam pomáhat s přípravou cukrářských kurzů pro amatéry. Zdá se, že je to přesně ta příležitost, na kterou čekala. Má to však háček. Kurzy vede rodinný přítel Sebastian, velmi úspěšný a také velmi protivný šéfkuchař. Nina se do něj navíc kdysi bláznivě a beznadějně zamilovala. Sebastian ovšem neměl zájem. Dokáže se Nina odpoutat od dřívějších citů a najde v malé pařížské cukrárně to, po čem opravdu touží?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

The Little Paris Patisserie , 2018

akinomV
21.03.2020 4 z 5

Další příběh ze skvělé série romantických "útěků". I když bych řekla, že to bylo tentokrát slabější, stále je to prima oddechovka a milý příběh. Musela jsem si některé dobrůtky vygůglit a dostala na ně chuť, ještě tak umět to odpalované těsto a budu spokojená :-D

leucantha
05.03.2020 4 z 5

nenáročné, ale milé a zábavné čtení...potřebujete-li si odpočinout od světa kolem nás, doporučuji :-)

ovecka535
01.03.2020 5 z 5

Krásná kniha, přečteno jedním dechem

MonyFancy
26.02.2020 5 z 5

Milé čtení, při kterém jsem měla neustálou chuť na zákusky :) a mohla jsem při ní zavzpomínat na Paříž.

LaBobule
24.02.2020 5 z 5

Uzasna oddechova knizka

PavlušaBurešová
20.02.2020 5 z 5

Skvělá kniha, moc mě bavila ????

kalimaskry
19.02.2020 3 z 5

Mrzelo mě, že se v knize nevyskytují známe tváře, takže se kniha úplně odtrhla od předchozích dvou. Ale aspoň Nina byla příjemná. Za mě slabší příběh, proto 3*

Aknel26
14.02.2020 4 z 5

Po slabší "pekárně" jsem měla trochu strach, že série půjde díl od dílu kvalitou dolů, jak to tak bývá, ale to se naštěstí nestalo, spíš naopak. Cukrárna byla psaná víceméně podle stejného mustru jako Kavárna v Kodani - partička lidí s různými osudy, které stmelí jedna akce, osudový, i když protivný muž a hlavně sympatická slečna v hlavní roli. A pak ta cukrárna se všemi dortíky, které bych chtěla ochutnat, procházky jarní Paříží a návštěvy dalších jedinečných cukráren s dortíky, které bych chtěla ochutnat... A k tomu ještě sleduju pořad Peče celá země, no nejsem já blázen? :-D
Pochybuju, že by se proměnu cukrárny povedlo před jejím majitelem tak dlouho tajit, stejně jako mě udivuje, jak rychle se Paříží rozšířila zvěst o Nininých výrobcích a způsobila fronty před cukrárnou, ale celkově mě knížka bavila a Nině jsem držela palce.
Tak trochu jsem doufala, že dalším dílem v sérii by mohl být Mléčný bar v Praze s Maddie v hlavní roli, což mi Goodreads částečně vyvrátil, ale i tak se na pokračování těším.

JaTa
11.02.2020 5 z 5

Knihu jsem četla krátce po Pekárně v Brooklynu a ta se mi líbila víc.

jana79
10.02.2020 5 z 5

Velmi pekna oddechova knížka. Podle předchozích knih se dali předvídat jaký bude asi děj i konec,ale přesto sem si ji přečetla a byla pěkná. Hezké čtení na jedno odpoledne. Kdo četl uz Kavárnu v Kodani a další tak bude spokojen.

Stefi123
09.02.2020 5 z 5

Hezká kniha ,příběh se odehrává v Paříži .V mé představě jsem v té cukrárně byla ,úpně jsem se tam viděla

jahlina
08.02.2020 5 z 5

Je to nekomplikované, předvídatelné, ale moc příjemné čtení. Pozor ale, při čtení roste chuť na sladké:-)

alnahu
04.02.2020 5 z 5

Pěkná obálka,příjemný příběh o dívce ,která by se ráda osamostatnila a konečně našla práci ,která by ji bavila. Naskytne se jí cesta do Paříže ,kde by měla pomáhat známému přípravou kurzů pro cukráře a tady začíná její životní příběh .Nenáročné oddechové čtení .

novakovaterka22
02.02.2020 4 z 5

Knížka je dobrá oddychovka. Hlavní hrdinka Nina je sympatická. Bohužel ale místy jsem se nudila a přišlo mi, že by děj mohl být víc rozvinutější, ale i přesto se mi kniha líbila.

Terez9119
28.01.2020 5 z 5

Myslím, že Pekárna se mi líbila víc. Asi hlavně kvůli hlavnímu hrdinovi, protože Sebastian byl ze začátku ultrakretén a vážně jsem nevěřila, že se to zlepší. No, uvidíte sami. Nina je trošku loser, ale pak se vypracuje a dělá doslova zázraky :-) Autorka zase vsadila na nová pevná přátelství, sladké dobroty a příjemnou romanci, tedy recept, který už dvakrát uspěl a daří se jí to i potřetí. Příjemné, milé, na jeden večer pod dekou.

blanka5960
26.01.2020 5 z 5

Milý příběh, oddechový, odehrávající se v Paříži. Moc se mně líbil popis pařížských restaurací, kaváren, trhů a hlavně cukráren. Krásná atmosféra, která byla přítomná v celém příběhu vás vtáhla do děje, jakoby jste tam reálně byli. Hlavní hrdinka Nina vypomahá s cukrařským kurzem, který ovšem provozuje Sebastian, do kterého se zamilovala už hodně dávno. Sebastian kurzy bere jako nutné zlo, nejraději by je zrušil, je neustále špatně naladěn a tak neni o problémy nouze.
Romantika, Paříž a spousta dezertů, které jsem si neustále vyhledávala..jak vypadají a co že to vlastně je :-) Za mě super příběh a zatím nejlepší z této série.

LadyCotton
17.01.2020 4 z 5

Opět další autorčina knížka, která neklamala: oddechová, romantika s nádechem hygge, popisem světové metropole...
Cukrárna v Paříži mi ale přišla až zbytečně moc ve stylu Harlequinek (strašně okatá červená knihovna), ale i tak se příběh čte velice svižně, děj odsýpá, občas se zajisté zasmějete i nahlas :) Ano, jistě - po pár kapitolách je vám jasné o čem to bude a jak to celé dopadne, ale o tom to vůbec není - je to klasická oddechová knížka, kterou si přečtete během dovolené, nebo během víkendu po náročném pracovním týdnu, kdy potřebujete vypnout. Uděláte si dobrou kávu, natáhnete teplé fusekle, zapálíte svíčku a začtete se do této romanťárny.

LucieHo
15.01.2020 5 z 5

Četla jsem všechny knihy (i ty co ještě nevyšly v češtině) a tato je úplně nej.

Kudík
12.01.2020 4 z 5

Nina mi na začátku přišla taková nemastná/neslaná, zkoušející na prahu 30tky všechno možné, ale časem jsem si jí oblíbila. Určitě není jednoduché obstát jako nejmladší z 5ti sourozenců, navíc mít jen starší bratry.
Sebastian potřeboval hodně času na to, aby se vůbec projevil. Jen jeho prozření mi přišlo trošku pozdě. Na začátku bych ho vzala pánví. :)
Líbila se mi celá parta v kurzu, ať už Marguerite s Maddie, Jane s Peterem, a co teprve Bill s jeho "klukama". A Marcel, to byl taky materiál. :)
I u tohoto dílu jsem měla chuť na sladké a současně si zavzpomínala na některá místa v Paříži, která jsem navštívila. Doufám, že vyjdou i další díly, protože 5. bude o Maddie.

annasglamour034
10.01.2020 5 z 5

Třetí díl romantických útěků nás zavede do krásné Paříže, staré cukrárny a k majiteli, který nepatří k příjemným lidem (nebo snad ano?). Knihu jsem si velmi oblíbila už tím, že jsem si zamilovala předchozí díly. Avšak asi tento díl u mě právě vyhrává svým příběhem, popisu vytvoření a znovuobjevení staré cukrárny, popisu všech prací. Nechybí ani romantická linka mezi Ninou a její starou láskou (a zároveň majitelem cukrárny). Knížka je odpočinková a já ji musela číst každou volnou chvílí.