Čtyři dohody – Kniha moudrosti starých Toltéků

Čtyři dohody – Kniha moudrosti starých Toltéků https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12114/bmid_ctyri-dohody-duG-12114.jpg 4 2869 2869

Praktický průvodce osobní svobodou. Ve Čtyřech dohodách odhaluje don Miguel Ruiz zdroj omezujících názorů, které nás připravují o radost a vedou k zbytečnému utrpení. Čtyři dohody, založené na staré toltécké moudrosti, nabízejí silný kód chování, který dokáže rychle proměnit náš život v nový prožitek svobody, opravdového štěstí a lásky.... celý text

Duchovní literatura Esoterika, astrologie, okultismus
Vydáno: , Pragma

The Four Agreements: A Practical Guide to Personal Freedom (A Toltec Wisdom Book) , 1997

hero_shima
21.02.2020 5 z 5

Velmi jednoduché a přitom velmi pravdivé čtení. Praxe je již těžší, ale jestli chcete zlepšit svůj život a přestat hledat štěstí někde venku, je toto dobrý start.

francouz
16.02.2020 4 z 5

Musím říci, že tuto knížku mám v knihovně už pěkně dlouho a stále jsem se nemohl odhodlat k tomu, abych si poučení jak nalézt sám sebe, přečetl.
No nakonec jsem tu odvahu našel a přečetl.
U této knihy jsem očekával, že to bude taková ta klasická motivační knížka, která Vám jasně řekne, že byste měl změnit toto a toto a svět se najednou rozzáří a všechno bude růžové.
Víme , jak to chodí, tak to v reálném životě nechodí.
Nicméně musím objedktivně přiznat, že zde jsou pasáže, které se Vám vryjí do paměti, aže něco na tom, abychom jinak začali chápat různé signály zde je.

YenMaja
28.01.2020 5 z 5

Čtyři dohody jsou moudrost na papíře. Kniha je dostupná i jako audiokniha v podání Jaroslava Duška, jehož přívětivý hlas pomáhá vštěpit jednotlivé dohody pod kůži.

RendyaDav
12.01.2020 5 z 5

Krásné čtení plné pravdy...A v podání Jaroslava Duška naprosto jedinečné....

baru_h
31.12.2019 4 z 5

Čtyři dohody jsou už takovou klasikou v oblasti motivačních - seberozvojových knih. Dlouhou jsem jejich čtení odkládala, ale rozhodně toho nelituji. Asi to mělo svoje opodstatnění, že jsem se k nim dostala až teď.
Určitě nejsem nějaký stoprocentní ezotyp, ale někdy se takovými "alternativními" myšlenkami nechám navést. A dohody pro mě něco znamenají.

dzejkbeltygros
27.12.2019 4 z 5

Tato kniha uzavřela moji letošní čtenářskou výzvu. Jsem za ni ráda, protože mi zase o další čtyři kroky otevřela oči. Několik myšlenek z knihy už jsem v hlavě měla, ale i tak to určitě stojí za přečtení. Začátek nebyl úplně nejlepší, musela jsem se přes něj prokousat, ale samotné dohody jsou do života hodně užitečné. Zakončení bylo zase trochu těžší k udržení pozornosti. Celkově mám z knihy dobrý pocit, i když by se dala shrnout do pár vět. Ale ne všichni by těch pár vět, ač výstižných, pochopili. Proto je někdy lepší mít tu kašičku kolem, abychom pochopili pohled autora, který knihu napsal.

Jakubac
27.12.2019 4 z 5

Mám raději Pátou dohodu.

Petrasim
27.12.2019 2 z 5

Kniha mě vůbec nebavila, ale pojetí Jaroslava Duška bylo naprosto fantastické.

Sykorka10
26.12.2019 3 z 5

To, co by se dalo vyjádřit několika málo větami, je zde omíláno na 136 stranách. Takový typ knih asi není nic pro mě, protože nechápu lidi, kteří jsou z toho tak unesení.

nicoolka25
21.12.2019 4 z 5

Již několikáta kniha od autora.

Keiko.L.
19.12.2019 5 z 5

Poslouchala jsem audioknihu, a i když je nemám ráda, bylo to velmi příjemné. Byla jsem překvapena jak obrovské pravdy se v ní nacházejí. Je to jedna z těch mála knih, které obsahují životní pravdy a objasňují naše počínání ve světě ve kterém žijeme. Poselstvím této knihy je klid a hluboké uvědomění.

ChrisSparrow
11.12.2019 5 z 5

Poslouchala jsem audioknihu... Většinou knihy nečtu dvakrát, proto jich v knihovně mám velmi málo, ale Čtyři dohody jsou právě jednou z těch "must have", takže jsem si ji ihned po doposlechnutí objednala a stoprocentně se k ní budu vracet, pravděpodobně opakovaně.

*Pájuše*
08.12.2019 2 z 5

Konečně. KONEČNĚ dočteno! Nechci říct, že v těchto typech knih jsou vždycky samé bláboly, jenže často to k tomu sklouzává. Tady to nebylo výjimkou. Je pravda, že pár poznatků jsem si z toho odnesla, ale že by mi prozářila a změnila život, to nemůžu říct. Občas jsem měla pocit, že autor mluví o jiném vesmíru, než ve kterém se pohybuji já a proto pro mě kniha zůstává v jistém smyslu nepochopena. Škoda, no.

Vojslava
05.12.2019 3 z 5

S Dohodami jsem se srazila už dávno, a tak jsem si chtěla přečíst předlohu... no... samy o sobě jsou to praktické zásady, tajné učení Toltéků místy připomíná obecné psychologické principy a okolo je spoustu omáčky. Ale pro obeznámení se to přečíst dalo.

painthers
26.11.2019 4 z 5

Čtyři dohody jsem poslouchala jako audioknihu. Byl to příjemný poslech. Věřím, že pokud se člověku povede tyto čtyři zásady zakomponovat plně do svého života, může to vést k lepšímu prožívání a většímu štěstí. Knihu bych se nebála pořídit někomu jako hezký dárek.

anája
19.11.2019 5 z 5

Kniha byla zajímavá, navede vás jinak přemýšlet o svém životě .....

JIVaJaH
09.11.2019 3 z 5

Knihu jsem poslouchala jako audioknihu. Před lety jsem se už jednou zaposlouchala, ale nevydržela celé. Tentokrát jsem vydržela, plnila jsem do výzvy. Nejsem ale ten správný adresát.

Sarah01
30.10.2019 5 z 5

Vždy si ji jednou za čas pustím jako audioknihu, v mnoha věcech je pravdivá a pro mě je to takové zjednodušení křesťanského desatera.

MartinaMartina
28.10.2019 5 z 5

Krásná kniha, která mě osobně hodně dala.
Kdo ji nechce číst - dá se na Youtube poslouchat.

HoneyBunny27
23.10.2019 2 z 5

Nevím, jestli jsem ještě dostatečně nedospěla, nebo nejsem vyloženě cílová skupina, ale pro mě jsou to takové ty obecné řeči a fráze, o kterých (aniž bychom museli tuto knihu číst) všichni víme že by se měly dělat, ale málokdo se tím skutečně řídí. Pár věcí k zamyšlení tam určitě bylo, ale že by mi kniha nějak změnila život, to se určitě říct nedá.

Indiáni Mexiko rozvoj osobnosti, osobní rozvoj životní styl Toltékové

Don Miguel Ruiz (p)