Broskve pro otce Francise

Broskve pro otce Francise https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170975/bmid_cokolada-broskve-pro-otce-francise-zV7-170975.jpg 4 78 27

Čokoláda série

Vianne Rocherová se vrací! Hrdinka románů Čokoláda a Krysařovy střevíce žije spokojeně v Paříži spolu s Rouxem a dcerami Anouk a Rosette, přesvědčená, že konečně nalezla způsob, jak překonat svůj neklid a neustálou touhu po změně – jak se usadit. Vše ale vezme za své ve chvíli, kdy Vianne dostane dopis od kamarádky Armande, v němž píše, že vesnička Lansquenet bude Vianne brzy zase potřebovat a zve ji k návštěvě – i kdyby jen měla položit květiny na její hrob. Armanda už je totiž osm let po smrti…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Peaches for Monsieur le Curé , 2011

Clarice
01.09.2014 4 z 5

Zbytečné nastavování příběhu Čokolády, Od J. Harris bych čekala, že pozná, kde je hranice mezi chutí psát dobré knihy a psát pro peníze. Bohužel v této knize jde o druhý případ. Vianne se proměňuje v Doktorku Quinnovou, již téměř bez kouzelných schopností a plnou pochybností. Z otce Reynauda se stává kladný hrdina, snadno smetoucí své minulé přehmaty pouhým nostalgickým pousmáním. Ostatní dobře známé postavy předchozích příběhů se příliš neprojevují, ploché charaktery jen opakují nacvičená klišé. Kouzlo a schopnost příběhu vás vtáhnout natolik, že cítíte vůně, vidíte zářivé barvy a cítíte napjatou atmosféru a onen vanoucí vítr, je fuč.
Příběh sám o sobě není zas tak špatný. Napsat knihu někdo jiný, budu třeba nadšená. Ale pro milovníka Čokolády, Krysařových střevíců, a hlavně dalších vynikajících knih autorky, je poměrně zklamáním.

niknikita
22.08.2014 5 z 5

Zrovna zrají broskve, tak jsem si udělala trochu marmelády a moc bych si přála, aby někdo zfilmoval pokračování čokolády a samozřejmě obsadil do rolí Vianne a Rouxe Juliette Binocheovou a Johnny Deppa :-)

mySaints
08.05.2014 4 z 5

Jsem ráda, že jsem se mohla zase vrátit a nově ochutnat broskve pozdního léta. :) Autorka skvěle skloubila problémy dnešního světa s atmosférou vzpomínek, zašlých let, svobody říčních lidí, vůní broskvové marmelády a samozřejmě čokolády. Do Lansquenetu se budu ráda vracet pořád. ;)

moonchild
27.02.2014 5 z 5

Snad nejlepší kniha ze všech tří příběhů o Vianne a její rodince.Chtěla bych někdy skusit její čokoládu a broskvovou marmeládu.

bookcase
11.02.2014 5 z 5

Opět skvělá JH. Tajemná a nepředvídatelná. Líbilo se mi střídání vypravěčů - Vianne a otec Francis. Autorka se nebála nakousnout citlivé téma - multikultura. Román se čte jedním dechem.

Jíťa
14.01.2014 5 z 5

Další úchvatná kniha od mé oblíbené autorky. Trochu jsem se obávala návratu známých postav, které už díky Čokoládě i Krysařovým střevícům prožily snad vše, co se dalo a že bylo řečeno vše, co mělo být. Evidentně nám má Joanne Harris stále co sdělit. Dnes stále ožehavé téma soužití naprosto rozdílných kulturních společenstev vzbuzuje vášně a často bohužel zbytečnou nenávist a agresi. Poselství knihy je naprosto jasné... tolerance, zbavení se zbytečných dogmat, schopnost prožívat vše v životě i všechna setkání s jinými lidmi v lásce a ne v nenávisti a v pohrdání. Je mi smutno z toho, jak mnoho lidí stále žije pod vlivem cizích slov ač napsaných před stovky a tisíci lety. Je mi smutno z toho, jak někteří hlásají poslušnost, modlitby a pokoru a jsou pouze plni nenávisti a strachu. Je mi smutno z toho, jak (špatná) interpretace slov sepsaných do "velkých" knih mohou a jsou zdrojem násilí a utrpení. Jak může někdo stále věřit tomu, že bude spasen a dosáhne království nebeského díky tomu, že bude nosit jen určitý oděv či bude jíst jen určitý druh potravy. Jak může někdo věřit tomu, že bohu na tomto záleží??? Vždyť každý máme toho boha v sobě, my sami jsme božské bytosti!... Zkrátka... za tuto knihu moc děkuji, je úžasná!

tuldas
10.12.2013 3 z 5

občas jsem u toho usínal film by možná zaujal více