Vážka v jantaru

Vážka v jantaru

Strhující příběh navazuje na první díl s názvem „Cizinka“. Tentokrát nás ale přivede do Francie, kam Claire a Jamie uprchli před brutálním pronásledováním velitele anglické posádky ve Skotsku. Stanou se svědky plánování dalšího postupu ve snaze Stuartovců získat zpátky skotský trůn…

http://www.databazeknih.cz/images_books/27_/274927/vazka-v-jantaru-Ixi-274927.jpg 4.4284

Cizinka (2.)

Dragonfly in Amber (1992)

Vydáno:, Omega
Více informací...

pettrass

Abych se přiznala, tak po prvním dílu, který se mi velmi líbil a moc mě bavil, jsem zas tak z druhého dílu nadšená nebyla. Kniha je neskutečně rozvláčná a zdlouhavá a neustálé příkoří, které autorka způsobuje svým postavám, nechápu. Kniha by se klidně dala zkrouhnout zhruba o polovinu (hlavně děj odehrávající se ve Francii), bohatě by to stačilo a určitě by to příběhu pomohlo. Mám ráda Claire i Jamieho, ale chvílemi jsem se opravdu nudila.

HáTa94

Teď jsem ji dočetla. Strašně jsem se bála, že to jednou dočtu a už je to tady. Jedním slovem bych to asi nedokázala popsat. V úvodu jsem se lekla, že čtu jiný díl, ale rychle jsem se zorientovala. Chvíli mi trvalo než jsem se začetla, protože jsem se už strašně těšila na cestu do 18. století. Ze začátku jsem si říkala, že bude divné, když se bude děj odehrávat ve Francii, ale nebylo. Já se do tohoto příběhu doopravdy zamilovala (a nejen do něj :D).

ritz

Knížka se mi líbila, lekla jsem se obrovského obsahu, ale krásně se četla.

ivca7818

Přiznám se, že nad sérií Cizinka od Diany Gabaldon jsem váhala. Viděla jsem prvních pár dílů televizního zpracování a nijak zvlášť mě to neoslovilo, ale rozhodla jsem se udělat si vlastní názor, až si alespoň přečtu první díl. Ten byl ještě relativně dobrý, celkem dobře se četl a knihu jsem hodnotila pozitivně. Vážka v jantaru je však úplně jiný případ. Jak již bylo řečeno zde v jednom z komentářů, je to zbytečně zdlouhavé a pro někoho, kdo má jen mlhavé podvědomí o jakobitském povstání, strašně matoucí a složité, že jsem si nakonec musela alespoň ve stručnosti vyhledat, o co šlo. Čtenář nepolíbený danou historickou látkou musí být zmaten a ztrácet se v dějových zvratech. V jedné pochvalné recenzi jsem se dočetla, jak je kniha úžasná a nabízí větší náhled do jednotlivých postav. Nic takového jsem však nezaznamenala a oba hrdinové mi trochu už lezli na nervy. Historické romány mám ráda, ale tady jsem byla ráda, když už jsem knihu konečně po měsíci dočetla a nešla mi hlava šejdrem z Jakobitů a bůhví z koho ještě :).

Sova15

Jako to většinou bývá. Cizinka mě úplně nadchla, Vážka se mi taky líbila. Ale než začnu číst další díly, musím si dát trochu pauzu.

RyxiraAmyGinger

Poslední stránky jsem dočítala v jakémsi transu. Nemůžu popřít, že mě příběh Claire neuvěřitelně pohltil (nevím, co budu dělat do jara, kdy má vyjít třetí díl - fakt nevím). Ale je pravda, že Claire mi někdy neuvěřitelně leze na nervy (občas mi připadá nafoukaná a přechytralá a Jamie s ní má svatou trpělivost) - ale vrchol byl, když potratila následkem toho, že se vydala v rozhrkaném kočáře přes půlku lesa v chladu a zimě a vinila z toho Jamieho... její postoj mě v této pasáži přiměl k hlasitému (a pěkně sprostému) nadávání.

haki34

hm...první díl Cizinka jsem úplně slupla a velmi mě navnadil na další pokračování..těšila jsem se jak malá, nicméně hned po prvních stranách mě Vážka jaksi...až začla nudit...přišlo mi to nějak překombinované a zároveň nedotažené, osudová přitažlivost a úžasný sex Claire a Jamieho mi začal po několika tránkách lézt na nervy....zasekla jsem se, pak se mi dostala do rukou Hra o trůny....a byla jsem pohlcena !!! a poté co jsem se vynořila ze Záadozemí mi docela trvalo, než jsem byla schopna Vážku dočíst (která mi teď o to víc přišla jako červená knihovna...)..nicméně...ke konci mě to opět tak nějak zaujalo, takže ano, sérii chci celou, další díly určitě !!! ;) a Claire s Jamiem fandím nadále...a doufám, že to bude lepší ..... 4-

tinkal

dostala jsem přesně, co jsem od této knížky čekala :-). Velmi pěkně napsané, napínavé, i když počínaní některých postav mi někdy leze opravdu na nervy, Cizinku jsem nečetla, pouze shlédla v TV, ale další díl si určitě pořídím.

Evelyn2

Bolestivy konec...kniha me v mnohem poucila a prekvapila, nemuzucse dockat pokracovani.

akdar72

Líbila se mi o trochu víc než první díl. Doporučuji.

Modesty
29.12.2016

Pokud bych měla hodnotit Vážku Diany Gabaldon v originále, dala bych jí pět hvězdiček.
Bohužel překlady Roberta Dastycha, či nověji Anny Polanské (opět se Saxonkou!) knize značně ubírají na kvalitě.
Zatím jediná do češtiny slušně přeložená kniha ze série Cizinka je kniha čtvrtá - Bubny podzimu v překladu Jarmily Doubravové.

genikuxik
21.12.2016

Kvalitní čtení, cizinka byla o něco lepší, ale to nevadí...u knihy jsem dokonce uronila slzu...

Sova15
10.12.2016

Byla to snad nejtlustější kniha, co jsem kdy četla. Cizinka byla o něco lepší, ale kdyby Vážka nebyla dobrá, nepřečetla bych jí. Konec zase otevřený, a pokračování ještě s větším objemem stran...... už se těším.

ASIM27
21.11.2016

Miluju tuhle knížku, je čtivá, skvělá, smutná..... Klobouk dolů autorce :)

milunka21
06.11.2016

Akčnější, zamilovanější a smutnější.Už se těším na pokračování. :-)

ElisR1
03.11.2016

Cizinka se mi líbila o něco víc, ale i tohle bylo skvělé čtení.

Channach
16.10.2016

Tak to bylo hodně luxusní. více mě bavilo Skotsko, ale Francie i přítomnost byly skvělé. Více v mé recenzi v záložkách.

zuzurana
12.10.2016

Pekny pribeh. Miestami zdlhavy. Niekedy mi tam chyba blizsi popis toho co ma viac zaujimalo. Ale autorka ma nesklamala. Odporucam

kristyna6626
11.10.2016

Byla to úžasná kniha (opět). Trochu hůř se mi pročítalo začátkem, ale stojí to za to! Prostě a jednoduše božíí :DD

21.09.2016

Upřímně, první kapitola mi zcela zničila zážitek z knížky, protože poměrně jasně nastínila děj dalších 20 let. Místo toho, abych se knihou postupně prokousávala a užila si ji, mi bylo jen smutno nad marností počínání hlavních postav a vůbec se mi ji nechtělo dočíst.

Malá rada pro ty, co to ještě nečetli - pokud si chcete knihu opravdu užít, první kapitolu si zařaďte až jako předposlední. Kdybych to tak udělala já, byla bych opravdu napnutá, ponořená do děje a knihu si užila mnohem mnohem víc.

ksander33
06.09.2016

O chloupek lepší kniha než předešlý díl. Bohatý příběh, napínavé scény, zvraty, překvapivé osudy, politika, intriky, láska, nenávist… Všeho dost. Někdy až příliš. Opět musím ubrat jednu hvězdičku z pěti za právě tolik bohatý děj, který okrádá charaktery a vztahy mezi postavami. Nechtěla jsem, ale musím srovnat knihu se seriálem. Filmoví tvůrci dokázali z knih vytáhnout ty podstatné dějové linie, ty méně podstatné vystříhat a naopak se ponořit do postav. V knize je Murtagh jakýsi “podivínský věrný mužíček”, v seriálu je respektovaným přítelem a kmotrem. Malý Fergus je kluk, který se objeví, jen když se hodí, v seriálu je členem rodiny. Přivítala bych, kdyby autorka upustila od některých scén a naopak více nastínila charaktery a jednotlivé vztahy mezi postavami.

sidis9
05.09.2016

Kniha se čte sama :)

Kytiii
24.08.2016

Kniha mi dokonce přišla lepší než první díl - jakoby autorka vyzrála. Byla čtivější, logičtější, a celkově mě bavila víc, než už tak dobrý první díl... Obě knihy jsem po dočtení doplnila seriálem, který mi vše krásně zkompletoval... za mě nadšení!

nenúfar
08.08.2016

Celkově knížka spíše zaujme, ale bohužel opět autorka (stejně jako v Cizince) velmi často a velmi detailně popisuje erotické scény. Normálně s tím problém nemám, ale k tomuto příběhu mi to prostě nesedí. Velmi oceňuji historii, které se autorka bohatě věnuje. Hodnotila bych tuto knihu jako o chloupek lepší než je Cizinka. Ale už se k ni v budoucnu nevrátím.

likaf
29.07.2016

Vynikající. Člověk se nemůže odtrhnout od knihy.

Tapeworm
19.07.2016

Tato kniha mě sice nezaujala už od začátku, ale když jsem se ponořila do děje, nakonec mi ani nevadilo, že jsem nečetla předchozí díl a děj mě pohltil. Historických faktů přiměřené množství, příběh nijak nenarušují, i když mě tloušťka knihy prvně trochu děsila, nakonec jsem nebyla moc nadšená, že už končí.

jana1976
14.07.2016

Knížka, která mě opravdu chytla. Je pěkně napsaná, jen mi nesedlo moc politiky. Myslela jsem si, že prostředí Francie mě bude bavit, ale abych řekla pravdu, daleko víc mě bavila druhá polovina knihy, když se vrátili domů do Skotska. Konec jsem hltala jedním dechem. Co nejdřív se pustím do pokračování.

meredith6677
13.07.2016

Tak, druhým dílem jsem se konečně prokousala.
Začátek byl pro mě hodně matoucí. Několikrát jsem se dokonce musela přesvědčit, že mám správný díl, ale když jsem se začetla, začala jsem chápat, o co zřejmě běží. V době, kdy jsem začala číst, se rozjížděla druhá série Outlander. Úspěšně jsem s jejím shlédnutím počkala do doby, než knihu přečtu. A jsem za to ráda.
Ve druhém knižním díle je hodně popisována politika a vše, co naše hlavní hrdiny vede k jejich činům. Byly tam dost dojemné okamžiky, u kterých oko nezůstalo suché. Ale také velmi napínavé scénky. Bohužel mi vadilo více než v předchozím díle nějaké zbytečné prodlužování nedůležitými záležitostmi, jako je třeba příprava léků, podrobný popis místností, popis zvratků, smradu, apod.
Ale nakonec stejně jako první díl i Vážka v jantaru vtáhne čtenáře do děje a nutí ho číst dál a dál. Takže za mě je rozhodně knižní forma druhého dílu lepší, než seriál! Jdu se vrhnout na Mořeplavce! :)

Ivuska1988
03.07.2016

Tato kniha je pokračování nádherného příběhu o dívce Claire, která se dostane do minulosti. Na začátku knihy jsem se docela zarazila u čtení když jsem si přečetla Rok 1968. Už jsem se lekla, že jsem si půjčila jiný díl, ale nedalo mi to a tak jsem pokračovala a četla list po listu. Začala jsem víc chápat proč to takto začalo. Opět mě příběh úplně pohltil je úžasný, dokonalý. Historicky je příběh též velice dobře zpracovaný, děj celé knihy je napínavý a svižný.
Příběh se prolíná minulostí a přítomností. Příběh končí velice zvláštně a hlavně velice napínavě a už se těším na další pokračování s názvem Mořeplavec.

marti7729
15.06.2016

Pokračování nádherného příběhu. S každou další knihou stoupá můj zájem. A teď ke knize... Ten příběh mě naprosto pohltil je dokonalý, je to prostě moje kafe. Miluju historické romány a tady ke všemu proloženo trochu fantasy co víc s přát . Historicky je to dobře zpracováno, děj byl napínavý a svižný. První pasáž po nalodění do Francie, ale byla pro mě dost špatně čtivá (jde o to že jsem se o tuto tématiku nikdy nezajímala, takže fakta fakta a zase fakta. Někdy se v tý politice člověk ztrácí a hlavně ho to tolik nebaví jako samotný příběh. Ale na druhou stranu se člověk dozví to potřebný jako kdo proč a jak . A asi bez vysvětlení politické situace by to nedávalo moc smysl, takže to akceptuji - když se s tím člověk seznámí, pak se to čte samo). Sečteno, potrženo - zamilovala jsem se. Myslím že tato série bude patřit k mým nejoblibenějším. Seriál se s knihou nedá srovnat (jsem tedy zatím u 3 epizody), ale to je asi normální. Nevýhoda knihy je že je dost neskladná a těžká a nedá se tahat všude sebou :D Jinak bych byla přilepená na ní nonstop ! :D