Hořící kříž 2

Hořící kříž 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231799/bmid_horici-kriz-2-231799.jpg 4 219 219

Cizinka / Outlander série

V předchozích dílech a první části se Claire po smrti svého manžela Franka Randalla vydala skrze posvátné kameny ve Skotsku do minulosti, aby opět vyhledala svého milovaného Jamieho. Osudovým milencům však nebyl souzen klid. Po řadě vzrušujících dobrodružství je vichry osudu zavály do Ameriky. Tam je brzy následuje i jejich dcera Brianna, dosud žijící v bezpečném Bostonu současnosti. Během svého pátrání po rodinné minulosti totiž odhalí smrtelné nebezpečí, které hrozí Claire a Jamiemu. Minulost je však drsná a krutá a pranic nehledí na tužby a záměry prostých lidí. Naši hrdinové a hrdinky museli čelit dalším nebezpečenstvím. Šíří se nepokoje a řeči o možném povstání. Claire a její blízcí jsou si vědomi, že na počátku sedmdesátých let 18. století se neodvratně blíží okamžik, kdy se bude muset každý člověk v kolonii rozhodnout, na kterou stranu se přidá. A tak vzplane hořící kříž - prastarý symbol skotských válečných vůdců - svolávající své věrné do bitvy. Jamie ví, že musí ochránit svou rodinu a vytáhnout do krvavé války. A Clarie tuší, že se budou muset všichni obětovat.Román plný života, zrady, lásky, touhy po penězích a moci, pokračuje.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Deus , Plejáda

The Fiery Cross , 2001

Anaviz25
05.05.2017 5 z 5

Právě jsem ji dočetla. Děj skvělí jako vždy ovšem chyby v textu kde dochází i k záměnám osob jsou poměrně nepříjemné. Co mě ale rozladilo byl styl jakým hovořili mezi sebou postavy. Hovorová Čeština mi k nim absolutně neseděla.
Celkový dojem je však uspokojivý. Těším se na Ledový Dech (snad vyjde brzy..)

Alma-Nacida
14.03.2017 2 z 5

Rozpaky, zklamání... a nuda. Na to , že se vcelku nic nestalo, je kniha poněkud dlouhá. A co chce autorka psát v dalším díle si radši ani nechci představovat, natož číst. Škoda, nápad a první i druhý díl se mi hodně líbily.

grisa00
30.01.2017

zbytečne to ma tolik stran 1000,je to dlouhy a nudny neni to už napinaví ,mořeplavec byl dobry bubny a hořici křize o ničem uvidime jak to bude zfilmovane,,,,, dalsi dil ledovy dech bude v kvetnu jsem zvedava

premekteo
21.09.2016

Myslím, že u tohoto dílu došlo proti předchozím ke změně překladatele a to knize vůbec neprospělo. Špatný překlad, spousta chyb a ani ta hovorová čeština mi k hlavním hrdinům moc nesedí. V tomto směru byly předchozí knihy mnohem lepší. Ale i tak jsem z celé ságy nadšená a doufám, že další díl vyjde dřív než za několik let :)

likaf
29.07.2016 5 z 5

Nemohla jsem knihu sehnat. Nakonec ji zakoupila knihovna. Chyby v překladu jsou trochu nepříjemné. Ale děj skvělý. Jenom škoda, že v ČR je to poslední vydaný díl. Doufám, že se dočkám i dalších dílů. Rozhodně stojí celá série Cizinka za přečtení. Donutila mě vyhledat si nějaké doplňující informace z historie a zeměpisu.

Tereza2418
09.05.2016

Dá se ještě tento díl někde sehnat? :) u nás v knihovně mají pouze první díl..

Veluska
05.05.2016 5 z 5

Jednoznačně byl druhý díl lepší než první, poutavější, zajímavější, jen těch překlepů tam byla hromada. Celková série se mi velice líbila, pěkně napsané. Rozhodně doporučuji přečíst.

sabina-este9075
28.04.2016

Nevite, jestli se da nekde Horici ker a Horici ker 2 stahnout nebo koupit jako ebook? Ziju v zahranici a je pro me celkem problem si ty knihy v Cechach objednavat. Dekuju.

Tesset
31.08.2015 4 z 5

Pro mě nejhorší překlad a taky nejvíce chyb. Jinak jsem obě části četla hned za sebou a musím říct, že ta první byla o malinko lepší než druhá. Jsem ráda, že se znovu objevil Ian a těším se, až se dozvím, co se s ním dělo. Příběh mě stále baví, akorát bych trochu ubrala Bree a Rogera a přidala Claire a Jamieho :) ale pokud to autorka píše jako rodinou ságu, je jasné, že se hlavní děj bude točit kolem někoho jiného. Pro mě byl z celé série nejslabší čtvrtý díl, tento až po něm.

blanickaa1
03.07.2015 4 z 5

No....nevím no. Je mi jasné, že při tolika stranách a tolika dílech už to nemůže být tak perfektní. Ale tahle druhá část Hořícího kříže byla o ničem. Nic, ale vůbec nic se tam nestalo. Už to taky není kniha hlavně o Jamiem a Claire. Co proboha chce autorka psát dál? Na chybách v knize se také vůbec nic nezměnilo :).

Lenka.Vílka
03.05.2015 4 z 5

Nebyt toho, ze jsem si zaroven koupila prvni i druhy dil, byla bych v haji. Po par stranach jsem byla totalne ztracena. Pokud bych si znovu neprecetla jednicku s tentokrat primou navaznosti na dvojku, byla bych se asi vazne nenasla. Opravdu, takhle hloupe rozdeleny dil nemel vyjit! Cteno jako celek lepsi...stale to ma stavu, pribeh me stale bavi, postavy mam stale rada, preklepy i nadale beru. Zadna znena. Pouze snizuji hodnoceni prvniho dilu na ***, tomuhle davam ****, takze dil prumeruju na ****.

katynais
19.02.2015 2 z 5

Co dosat, bohuzel, nejslabsi dil

Adéla K
23.01.2015 4 z 5

Tato půlka byla výrazně lepší, takže jsem nějaké ty překlepy téměř nevnímala. Rozdělení knížce jen uškodilo....

Ranuncul
02.01.2015 3 z 5

Tato tato druhá část byla lepsí než druhá,ale už to opravdu není jako první tři díly.
Bohužel opět asi nikdo nekontrolovat překlepy,takže několikrát chybí nějaké písmeno ze slov,připadně pomotání jmen Rollo-Frollo.

Ranuncul
08.12.2014 3 z 5