Čisté radosti mého života

Čisté radosti mého života https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35477/ciste-radosti-meho-zivota-35477.jpg 5 298 79

Čisté radosti série

Úsměvný román o dobrodružstvích obchodního cestujícího na americkém jihozápadě, který se na jedné ze svých cest ujme opuštěné cirkusové lvice. Tento počin mu zkomplikuje soužití s lidmi a má i vliv na hledání životní partnerky, ale zároveń mu obohatí život o srdečné přátelství.

qydko
29.01.2016 5 z 5

Něco takového je radost číst. Milý humor, krásný životní postoj hlavního hrdiny a zvířátko jako bonus navíc ...

camillio
13.01.2016 5 z 5

Báječná kniha, působící na duši podobně jako Herriotova zvěrolékařská série. Člověka nutí k zamyšlení, proč se vlastně sám tak systematicky pachtí vlastním životem, s cílem zajistit svůj životní standard, když samotná podstata štěstí je úplně v něčem jiném. Ne v kariéře, ne v hromadách peněz, ale v prosté existenci záležitostí tak samozřejmých, že je naše superrozvinutá civilizace přestala vidět. Čistý horský potok, západ slunce, upřímní skromní lidé. Číst tuto knihu byla jedna z čistých radostí mého života a velmi jsem si přál, aby nikdy neskončila.

svetlanava
03.08.2015 5 z 5

Nádherné čtení, které pohladí, ukáže krásy života, příběh naplněný vůni přírody...

tygriik
23.04.2015 5 z 5

Celou "sérii" jsem přečetla jedním dechem. Nádherné, tragikomické, dojemné. Ale přiznám se, že nejoblíbenější je u mě tato první :)

Michal R10
09.09.2014 4 z 5

Tyto knihy o Natu Jesselovi přímo zbožňuji. Náhoda tomu chtěla, že jsem je objevil když jsem bydlel před 10 lety v USA a další náhoda tomu chtěla, že jsem se letos mohl podívat přímo do Cedar City a do hor nad ním... i ledové jezírko jsem našel... :)

ritz
23.07.2014 5 z 5

Pohoda, pohodička, moje oblíbená knížka i ostatní "radosti" stojí za to si přečíst.

sog.1
15.07.2014

Nádherné tři knihy které znám z paměti již léta. Povšimli jste si, kolik faktografických údajů poskytují? Města, celé adresy, prostory a místa které Nat s Evelinkou navštívil? Koho to zajímá, tak doporučuji na mapě navštívit street view a zjistíte, že vše existuje tak, jak to pan Šmíd v knihách popisuje. Domy, obchody i Hasketův s výhledem na ulici s historickou lampou na rohu, domek kde bydlel s Virginií ( v táhlé zatáčce poblíž nemocnice .......... jen místo nemocnice je to stanice 1. pomoci) i se zadním pokojem a jeho oknem na zadní ulici, vše souhlasí. A stejné je to i v Kanadě. Jen jeho sruby se mi nepodařilo dohledat. Tak dokonalý street view zase není. To ani zdaleka není autorova fikce. To jsou reálné vzpomínky.

Tiama
15.01.2014 5 z 5

Čtení bylo nádherně pohodové, úžasný relax. Líbilo se mi, jak si autor dokázal hrát se slovy a s popisem - hned bych si sedla vedle něho, kochala se krajinou a byla líná...

PomněnkaPrvní
07.05.2013 5 z 5

Moc milé a vtipné čtení.

Horákyně
05.04.2013

Pohodová, odpočinková kniha

kapllu
21.03.2013 5 z 5

Už dlouho mě žádná knížka nerozesmála nahlas, této se to podařilo. Od první do poslední stránky jsem se opravdu skvěle bavila, ideální čtení na pošmourné chvíle. Volba jmen byla skvělá! Až někdy potkám lvici a ona mě nesežere, taky ji pojmenuju Eileen :-). A jelikož je mi Natovo smýšlení o klidu v horách blízké, nemůžu než dát plné hodnocení.

kattyV
27.02.2013 4 z 5

Půvabná kniha o obchodním cestujícím, jeho lvici, jeho autu a jeho lásce.

papayka
10.02.2013 5 z 5

Milý, čistý příběh u kterého se skvěle relaxuje a směje. Stojí za to mít v knihovně všechny tři díly a když je splín, tak pro ně sáhnout. Hlavní hrdina je takový příjemně zemitý chlap s vlastně docela jednoduchým pohledem na život - ale když tu knížku čtu, tak si uvědomím, že ten jeho přístup je zdravý a záviděníhodný. Je to takový přírodní filozof :-)

farinka
13.01.2013 5 z 5

Pěkná knížka.A to autor nebyl prý ani v té Americe,když knihu psal.

Bublinka.
22.11.2012 5 z 5

Když jsem ji četla poprvé, nedočetla jsem ji. V polovině jsem narazila na několik čistých stránek a bylo po radosti.
Po letech jsem ji sehnala kompletní v antikvariátu a konečně jsem ji dočetla... myslím, že se k ní zase vrátím, je totiž pěkná a dobře se čte:)

růža
07.11.2012 2 z 5

Příjemné pohlazení. Lehce se to čte.

Alegna
02.07.2012 5 z 5

Ano, tahle knížka hladí po duši, je nenáročná a čtení plyne humorně a poklidně. Čtu ji vždy, když mám potřebu relaxovat a odpoutat se od starostí. Doporučuji i pokračování Návrat čistých radostí i Údolí nejčistších radostí.

anyzek
11.02.2011 5 z 5

Tahle knížka mě velmi překvapila a čtení bylo báječné. Jen mi tam trochu neseděla ta Amerika. Já jsem si tam pořád promítala českou krajinu. Možná mi neseděl český humor na americkém území. Ale doporučuji rozhodně přečíst. Pokračování Údolí nejčistších radostí jsem sice nesehnala, až Návrat čistých radostí a ten už mě tak nezaujal.

GepardLady
30.11.-0001 4 z 5

Bravurně odvyprávěný humorný příběh. Sice to není knížka, u které by si čtenář kousal nehty, jak to asi dopadne, ale je to milé, vtipné a velmi čtivé. Taky se mi líbí, jak hrdina a vypravěč v jedné osobě komunikuje se čtenářem. Navíc je lidský a ne žádný superhrdina, což pohladí po duši zejména tehdy, pokud jste právě dočetli nějakou akční detektivku ze současnosti, jako tomu bylo u mě.
Doporučuji rovněž pokračování, to je ještě lepší.

humor Amerika lvi

Jan Šmíd
česká, 1921 - 2002
2002  92%Čisté radosti mého života
1989  91%Ve znamení Lva
2002  93%Údolí nejčistších radostí
1989  90%Návrat čistých radostí
1987  75%Upíři

Kniha Čisté radosti mého života je v