Chlapec, krtek, liška a kůň: Kreslený příběh

Chlapec, krtek, liška a kůň: Kreslený příběh
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/507789/chlapec-krtek-liska-a-kunORVzY6-rGH-.jpg 5 860 860

Kniha o společném putování chlapce, krtka, lišky a koně a jejich cestě za domovem. Oblíbený příběh Charlieho Mackesyho byl adaptován do podoby krátkého animovaného filmu, který poběží o letošních Vánocích ve Velké Británii. Tato krásně zpracovaná kniha oslavuje práci více než stovky animátorů a dvou let výroby filmu - Charlieho charakteristické ilustrace ožívají v plných barvách s ručně kreslenou tradiční animací a doprovodným ručně psaným scénářem. „Doufám, že vám tato kniha dodá odvahu a budete se díky ní cítit milováni.“ S láskou Charlie... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Pragma

The Boy, The Mole, The Fox And The Horse , 2019

Knihomura
13.10.2021 5 z 5

To by si měl přečíst každý. Podobně jako Hlemýždím tempem. Přečteno budete mít za 15 minut, ale myšlenky jsou na celý život.

000nugatovej
13.10.2021 5 z 5

""Čím chceš být, až vyrosteš?" "Laskavým člověkem," řekl chlapec."
A mně nezbývá než souhlasit s Elizabeth Gilbertovou: „Svět, ve kterém musím žít, je tento. Ale svět, který toužím obývat, je ten, který vytvořil Charlie Mackesy. "

Týna239
04.10.2021 2 z 5

Od knihy jsem obsahově čekala asi víc, ale ilustrace byli nádherné.

Pitbullka
02.10.2021 3 z 5

Hezké zpracování, ale mě ten příběh z bot zrovna nevystřelil. Bylo to milé, ale na můj vkus se to mnohdy snažilo být až příliš sofistikované, zbytečně.

LilyGorch
30.09.2021 5 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň je knížka, kterou přečtete do půlhodiny, ale přemýšlet nad ní budete mnohem déle. Nejde tu vůbec o příběh, jako spíš o myšlenky a životní moudra podaná laskavým a milým způsobem, takže zahřejí a pohladí na dušičce. Přestože tyto životní pravdy všichni známe a nosíme je tak nějak v sobě, často na ně zapomínáme, proto není špatné si je občas připomenout. :o)
Text hojně doplňují místy lehce abstraktní ilustrace - někdy tak stačí jenom listovat, převracet stránky a prostě jen koukat na obrázky, přečíst si kousíček, zamyslet se, nechat plynout čas, oddychnout si alespoň na chvilku sám v sobě, v tichu a klidu od uspěchaného a vystresovaného okolního světa.
Toto dílko bývá často srovnáváno s Malým princem. Malý princ je však jen jeden a na toho si sáhnout nenechám. =D I přesto že se mi tato knížka velmi líbila, Malý princ je přece jen někde jinde..

LintuShelly
18.09.2021 5 z 5

Láska, jinak se tato kniha nedá nazvat. Nádherné ilustrace, hluboké myšlenky, láska, přátelství, strach, poslání.

Ivana11
18.09.2021 5 z 5

Krásné, plné hlubokých myšlenek.

Damaj
11.09.2021 5 z 5

Krásná knížka s citáty a hlubokými myšlenkami o přátelství, které jsou poskládány do jakéhosi příběhu.

klarenzi
08.09.2021 5 z 5

Je to kniha, která vám zabere asi tak 20 minut, ale hřát vás bude ještě hodně dlouho. Nečekejte příběh. Zkrátka - chlapec na své cestě potká krtka, lišku a koně. Ale to, co si všichni vzájemně předají, je mnohem víc než příběh. Celou dobu jsem se culila, bylo mi teplo a hezky. Je to zkrátka tak moc milé čtení. No a ty ilustrace? Z těch jsem vyřízená a neustále v ní listuji. Čirá nádhera a pokud můžete, zahřejte se s ní.
@knihodura

veverrka11
06.09.2021 5 z 5

Když jsem tuhle knížku poprvé viděla na FB, prostě jsem ji musela mít! Knížka je přirovnávána k Malému princi. Právem. Tohle je tak nádherné. Příběh byste sice hledali marně, ale je v ní mnoho krásných myšlenek.

Lejčís
05.09.2021 5 z 5

@Teri_P mi promluvila z duše a já nemám co dodat.
Tohle Vás zkrátka pozvedne, potěší a také utěší.. a až Vám bude smutno, budete se k tomu chtít vrátit :)

Teri_P
05.09.2021 5 z 5

Ano, Saint - Exupéry odvedl lepší práci, to je třeba si přiznat. Ale taky je potřeba si připustit, že na kluka, který chtěl nakreslit beránka - lišku - baobaby - květinu, nebude dosahovat nikdy nic.
Takže? Já jsem se zamilovala…až po uši..hluboce a napořád. S klidným srdcem tuhle knížku jednou předám svojí dceři spolu s Malým princem, aby i ona mohla vstřebávat laskavost a jemnost obou děl.

_Bára_
27.08.2021 4 z 5

Tohle bylo krásné počtení. Opravdu oddechové, ale zároveň pořádně na zamyšlení. A ty obrázky jsou krása na oči.

ivzu77
26.08.2021 5 z 5

No nádhera... Nenáročné čtení, ale náročné myšlenky. Životní pravdy a zkušenosti posbírané z lidských zkušeností. A TY ILUSTRACE jsou krásné. Splnilo to bod ČV 2021 - kniha plná ilustrací.
Ale tuším, že pro takovou knihu každý není a někdo pro ni musí dozrát.

Simka
24.08.2021 5 z 5

To je tak milá a krásná knížka, nebo spíš obraz který člověk čte srdcem :)

Padfoot
24.08.2021 2 z 5

Tak nevim. Jakožto zapálenej malíř mám tendenci fandit ilustrátorům, který se pustili do nějakýho projektu - kterej se tady navíc i komerčně vydařil. Ale čtenář ve mně je podvedenej. Podle recenzí a ohlasů to vypadalo minimálně na Malýho prince říznutýho Medvídkem Pů, ale ve skutečnosti to má literární hodnotu stojanu s motivačníma magnetkama na lednici. Evidentně, když to básnický střevo nemáš, opiš si ho na benzínce... Obrázky krásný a kdyby to otextoval někdo, kdo má třeba i vlastní myšlenky, bylo by to dokonalý.

certik003
21.08.2021

Bylo to takové krátké pohlazení po duši s hezkými ilustracemi a místy k zamyšlení, kupodivu mě nejvíc oslovila slova v úvodu.

Sabča92
17.08.2021 5 z 5

Tato kniha prosvištěla knižními účty jako uragán. Sama jsem ji v zahraničí přehlédla (nechápu jak, přitom zahraniční scénu také sleduji). Nicméně jsem ji objevila a zamilovala si ji. Je to kniha nádherně zpracovaná od kreseb přes texty až po samotnou symboliku. Takový slabší Malý princ. Moc doporučuji

kedlis
16.08.2021

Milé (pravdivé) větičky u kterých pokýváte souhlasně hlavou, ale ta kresba, ta je opravdu nádherná.

Zknihydohlavy
15.08.2021 5 z 5

„OMG, ty jsi přečetl tu celou knížku zhruba za 20 minut?“ Zeptala se A. „Já ji četla asi týden, dovolila jsem si vždy jen několik stránek daně, abych si ji mohla vychutnat co nejdéle.“

„Ale ano, myslím, že tato kniha je jako dort. Dort také sníš najednou a ne jen po jednom soustu každý den v týdnu,“ odpověděl jsem v domnění, že to bude přesně to, co by pravděpodobně řekl Krtek (pozn. Mole).

Ale vážně. Tato kniha je výjimečná. Je to umělecké dílo. Je tak plná něhy a lásky, že nutně musí při čtení každého zahřát u srdce.

Myslím, že je to právě kombinace rukopisného fontu, obrázků, pravdy a vtipu, díky čemuž je kniha tak výjimečná. Chtěl bych poukázat na některé citáty, které jsem považoval za zvláště pozoruhodné, ale obávám se, že bez zbývajících prvků by to ztratilo část svého kouzla a nefungovalo tak, jak by mělo. A proto žádné citáty uvádět nebudu.

Místo toho návrh. Přečtěte si tuto knihu.