Nováček

Nováček https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21236/novacek-cherub-21236.jpg 5 322 58

Cherub série

Dvanáctiletý James přijde o maminku, sestru si vezme do péče nevlastní otec. Chlapec skončí v dětském domově, kde jde z průšvihu do průšvihu. Z pudu sebezáchovy přijme nabídku, aby vstoupil do CHERUB, dětské jednotky britské tajné služby. Děti tam dostanou skvělé vzdělání a dokonalý výcvik, takže dokážou plnit i ty nejnáročnější úkoly a nevyvolat pozornost, protože navenek vypadají a chovají se jako normální děti. James si najde kamarády, zvládne vražedně náročný kurz základního výcviku; a hned první úkol je nesmírně náročný: s Amy, která vystupuje jako jeho starší sestra, infiltruje do komunity hippies, která chce ve jménu ekologie spáchat teroristický útok na konferenci o ropném průmyslu. James je normální, trochu nadprůměrně průšvihový kluk, co se pere, odmlouvá, má rád dobroty, prožívá první lásku, má smůlu i štěstí a všechno řeší přesně podle svého věku. Jde o milého, uvěřitelného hrdinu, díky kterému je příběh vtipný, napínavý, nepatetický a přitom působí realisticky.... celý text

Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , BB art

The Recruit , 2004

IvanaB
08.05.2017 5 z 5

Dostala se mi do rukou náhodou a chytlo mě to, přečetla jsem i další díly. Občas trošku překombinované, přehnané, ale dobře se to čte.

AnonymBezejmen
14.02.2017 5 z 5

Hodně se mi líbil. Podle mně nejen jeden z nejlepších dílů série, ale i 1 z nej knih pro děti.

Libby
12.01.2017

Mít tolik roků, co mladí hrdinové v knížce, tak by se z téhle série stala jisto jistě moje srdeční záležitost. Nyní upřednostňuji náročnější čtení, ale pro mládež určitě super.

adelinka
08.10.2016 4 z 5

Tak toto som ani nevedela, že je to prvá časť série kníh pre deti a mládež. Ale veľmi dobré a rýchle čítanie. Britské tajné služby hľadajú deti v detských domov, z ktorých si vycvičia agentov. Takto sa aj James so svojou sestrou zúčastnia výcviku za agentov po smrti svojej matky.....a idem zháňať druhý diel.... :-)

Mr.Pajek
07.10.2016 5 z 5

Mně se to moc líbilo, hezky se to čte. Myslím, že je to super jak pro děti, tak pro dospělé. Občas decánko přitažené za vlasy, ale fajn. Ještě se dostat k dalším dílům. Za mě pět hvězd!

kyticka152
05.08.2016 5 z 5

Tahle knížka byla skvělá. Pořád jsem nevěděla kolik dát hvězdiček jestli čtyři nebo pět. Ze začátku se vlastně v knížce skoro nic nedělo. Ale i přesto mě to hrozně bavilo. Pak se to rozjelo a já jsem byla v sedmém nebi. Moc se mi líbil spisovatelův nápad, že na konci byly poznámky, jak určité postavy skončily. Rozhodně Doporučuji k Přečtení a já se zatím vrhnu na další díl.

vodopad152
28.07.2016 5 z 5

Kniha byla fajn!!!

adamhruby
13.06.2016 5 z 5

Moje druhá nejoblíbenější knížní série hned po Harry Potterovi. Líbí se mi, jak věrohodně působí postava Jamese, který s každým dílem dospívá a řeší ze své pozice agenta různá morální dilema. Navíc některé díly upozorňují na nepříliš známé problémy globalizace společnosti, tedy především kruté zacházení se zvířaty nebo vykořisťováním původních obyvatel na turisticky zajímavých lokalitách. Pokud bych měl něco vytknout, tak jen že v některých akčních scénách jsem se docela ztrácel, ale to může být i českým překladem nebo prostě jen mojí špatnou představivostí.

P. S. Grand Theft Auto bych příště raději nechal anglicky. :)

kyklop123
02.03.2016 4 z 5

Fajn knížka, hodně čtivá a zábavná, pro mladší čtenáře rozhodně jako dělaná :). Já sem tam viděl určitý mezery, kde si myslím že by to mohlo být zajímavější a lepší. Klidně mohla být i krapet delší... Oproti sérii o Alexi Riderovi o trochu slabší, ale třeba vyrovná v dalších dílech skore :). Doufám teda, že v dalších dílech se to o ten pomyslný malinký kousek zlepší, abych mohl dát spokojeně 5* :).

Valys7901
08.02.2016 3 z 5

Od knížky jsem čekala víc akce. Řekla bych, že je to pro mladší čtenáře tak do 13 let. Mentalita Jamese byla strašně dětská i na to, že mu bylo 12, ale i s tím jsem se smířila. Knížka se lehce četla a stránky rychle plynuly. Možná se pustím do dalšího dílu, abych tomu dala šanci. přece jen je to první díl.

Jůšo
08.02.2016

Nevíte někdo jestli se dá koupit celá série v boxu??Nikde ji nemůžu najít... :/

Jass
13.01.2016 4 z 5

Chápu, proč lidé říkají, že od ní čekali něco víc, ale stejně si myslím, že je to hlavně tím, že jde o první díl, který prostě musí být tak trochu úvodní. Další díl si rozhoně přečtu.

daryna
17.10.2015 3 z 5

Popravdě jsem od knihy čekala víc. Třeba něco jako série Alex Rider. Příběh měl moc rychlý spád a místy byl dost chaotický. Jediné plus na týhle story bylo to, že se četla rychle a jednoduše. Ale každopádně doporučuju, pokud vám není 14 a víc. Určitě pobaví

klarcal
30.07.2015 4 z 5

Knihu měl nejprve můj starší bratr a jelikož ji vůbec nečetl,zkusila jsem to já. Od knihy jsem toho moc nečekala,ale četla se musím říct fantasticky! Tak akorát napínavá,zábavná a dobře napsaná.

lik009
17.05.2015 5 z 5

Parádní knížka která mi v době čtení sprostředkovalq, to co jsem vždycky chtěl, tedy být agentem. Myslím, že ve věku tak cirka 14 let bude velmi málo dětí, které by nezaujala.

cace
28.03.2015 4 z 5

Chtěla jsem pro syna, ale nakonec jsem si ji přečetla sama. Syn se zatím bojí, zda to nebude příliš kruté.

eschet
05.02.2015 5 z 5

Tahle sága Cherub prostě nemá chybu! Napsaná je velmi chytlavě a člověk ani nepředpokládá co ho na další stránce čeká. Vřele doporučuji celou ságu. Cherub prostě miluji a po tolika letech od přečtení prvního dílu se k nim zase vracím :)

Shinju
03.02.2015 5 z 5

Skvělá kniha úplně mně uchvátila, dobré počteníčko!

Helianthus
01.10.2014 5 z 5

Úplně jsem to nečekala, ale kniha mě opravdu nadchla. Postavy, děj a prostředí jsou napsané moc pěkně a výborně to do sebe celé zapadá a funguje. Takže za mě velká spokojenost.

pobijecmuch
13.09.2014 4 z 5

Po přečtení prvního dílu to vypadalo na docela solidní sérii. Druhý díl ještě zaujal, ale šestým dílem jsem skončil, protože to začalo být naivní a vlastně dokola opakující téma.
Za první knihu dávám čtyři stary, ale u ostatních jdu dolů.

pro děti špionáž dobrodružství pro mládež výcvik sirotci

Robert Muchamore
britská, 1972