Pomůžeme vám evidovat knihy, které se chystáte číst. Začněte zde X

Chata v Jezerní kotlině

od: Jaroslav Foglar

Chata v Jezerní kotlině

Hlavní postavou příběhu o velkém chlapeckém přátelství je Pavel Zeman, jehož život se po smrti otce od základu změnil. Velkou oporou je mu kamarád Ludva Grygar. Spolu podnikají dobrodružné výpravy do téměř nepřístupné kotliny s jezírkem, kde si sami stavějí srub. Na pozadí kouzelné přírody prožívají své velké přátelství, ale i zklamání. Ludva totiž po společně skvěle prožitých prázdninách neodolá svodům špatných kamarádů, začne kouřit a těžce onemocní. Nakonec však svůj vnitřní boj vyhraje a znovu se vrátí k zdravému životu a především kamarádství s Pavlem.
11.vydání. méně textu

http://img.databazeknih.cz/images_books/25_/2519/chata-v-jezerni-kotline-2519.jpg 4.5556
Pro děti a mládež - Dobrodružné
Rok vydání: 2005, 1. vydání originálu: 1939 ...více

Komentáře

Nejprve se musíte přihlásit.
yoseff19.08.2015

Nejlepší ze všech Foglarovek!

Rita5531.07.2015

Pro mne druhá nejoblíbenější Foglarovka hned po Hoších od Bobří řeky...

TaLu27.07.2015

Tato Foglarovka patří k nejlepším. Hodně dobrodružství, krásný příběh.
Už se těším, až se do tohoto světa vrátím skrze to, že budu knihu číst třeba vnoučatům.

amelie237525.06.2015

úžasný.. po letech jsem se k ní vrátila v její audioverzi.. foglar byl prostě pán dobrodružství.. :)

Thebookman14.06.2015

Velice pěkná knížka. Čte se jedním dechem, stránky před očima jen utíkají. :-)

Luccy7814.06.2015

Jedna z mých nejoblíbenějších a nejhezčích Foglarovek! :-)

jaja198920.04.2015

Boží boží dokonce lepší než Záhada hlavolamu a to je co říct:)
Příběh o 2 kamarádech, kdy jeden sejde z cesty, ale přesto nad ním druhý nezanevře, kéž by se to dělo i dneska, kdy pomluvy ničí život.

Peter.Melon14.02.2015

Dobrá knížka,kterou jsem četl jako dítě..

kurelka.j26.12.2014

Tato knížka je pro mě srdcová záležitost. Příběh nerozlučného přátelství, poctivosti a lásky k přírodě musí každého zasáhnout. Četla jsme sice jen jako knihu, ale je to moje nejoblíbenější dílo od Jaroslava Foglara.

Ladys10.09.2014

Když si vybavím jméno Foglar, tak následně vypluje na povrch vzpomínka na bráchu, který byl zapálený fanda Foglara (vlastní vše, co napsal). To se snažil naučit i mě. A jediné, co dokázal bylo, že dodnes miluju Rychlé šípy a pak už obstála jen právě Chata v jezerní kotlině. Jak já těm klukům záviděl ty výpravy a to kamarádství

LadyAn18.08.2014

nádherné to dílo ... vždycky si ji ráda přečtu znova

Ananovcaska98701.08.2014

Miluju knihy od Foglara a tahle je mi obzvlášť milá. Jsou to už asi tři roky, co jsem ji četla, ale stále na ni ještě vzpomínám a i když jsem se teď přesunula k četbě jiných knih, určitě si ji zase někdy s radostí otevřu :)

sitra13.05.2014

Nádhera. Moje jedna z prvních knih.
Měl jsem z ní na základce referát. Kniha mě tak vzala (a to jsem nečetl), že pak všichni čuměli :-)

knihomilka20.04.2014

Najkrajší príbeh chlapčenského priateľstva.

Terry1109.04.2014

Je to už hodně let, co jsem tu knihu četla, ale dodnes si pamatuji, jak na mě zapůsobila, přestože nejsem kluk. Prý je to o lásce mezi dvěma kluky, tenkrát jsem to tak rozhodně nevnímala. Asi si to budu muset znovu přečíst :-)

Lisbon25.11.2013

Hezký příběh dvou kamarádů. Pravdivý. Moc pěkná knížka, která stojí za přečtení.

Aurinko24.07.2013

Moc často u knih nepláču, ale pamatuju si, že u téhle jsem ronila slzy stále.

Punisher14.07.2013

Moje první foglarovka.A proto i ta nejlepší.

Mercatino17.06.2013

Ryze panenský příběh o strhujícím přátelství dvou chlapců,který si nese v sobě lidské poselství a tu správný směr dětského přemýšlení.

estelina230009.06.2013

Moje nejoblíbenější kniha od Jaroslava Foglara.

čohynka21.04.2013

Moje první a taky nejčtenější Foglarovka.

exitus21.04.2013

Jak já jsem ty Foglarovky milovala. Zvláště ty, kam kluci utíkali do přírody.

Sisi1116.04.2013

Knihu jsem četla jako malá. Vím, že mě klukoviny moc nebavily, proto ani nemám žádný vztah k tomuto příběhu. Bohužel ve mě nezanechal zalíbení, tím však netvrdím, že je to špatná kniha.

binysek07.04.2013

já už si moc nepamatuju na děj, jen na atmosféru a vím, že mi přišla z foglarovek nejlepší, tak tam nečněli ti podivně hodní hoši, ale jak říkám, jako dospělá jsme ji už nečetla, počkám si až na synovo hodnocení.

Viki907.04.2013

Mé dvoubodové ohodnocení je asi vůči knize nespravedlivé - ale je to jediná foglarovka (z těch co jsem četl), kterou jsem nejenže četl jen jednou, ale navíc až v plné dospělosti. A pro dospělého je už konec knihy spíše těžce stravitelnou agitkou proti kouření (a to jsem celoživotní nekuřák).

tyzik.cejka31.03.2013

co dodat nejspiš bude stačit dokonalý

petka-200722.01.2013

Jedna z knih mého mládí, od oblíbeného spisovatele. Mám na ni milé vzpomínky.

Ikkju30.10.2012

Pěkná kniha plná lásky k přírodě a dobrodružství. Též jsme s malou partou procházeli tajemné rokle, brodili se potokem a nacházeli zapadlá zákoutí zdánlivě neznámá ostatním lidem. Vylekala mě ale také několikrát, jednak postavou šíleného pronásledovatele, jednak tím, jak Ludva dopadl pro pár týdnech kouření...

Dera25.08.2012

Z Foglarovek určitě jedna z nejznámějších...Byla to po Rychlých Šípech má první kniha od tohoto autora.Takže chytla naplno a klukům jsem chatu a dobrodružství pořádně záviděl...

Zdendin02.07.2012

Pro mě rozhodně nejlepší Foglarovka jakou jsem jako malý četl. Pocity z četby se mi vybavují i po nějakých 15 letech. Čtivé a poutavé. Kdo chce zkusit Foglara nesmí tuto knihu minout!