Chata v Jezerní kotlině

Chata v Jezerní kotlině

Hlavní postavou příběhu o velkém chlapeckém přátelství je Pavel Zeman, jehož život se po smrti otce od základu změnil. Velkou oporou je mu kamarád Ludva Grygar. Spolu podnikají dobrodružné výpravy do téměř nepřístupné kotliny s jezírkem, kde si sami stavějí srub. Na pozadí kouzelné přírody prožívají své velké přátelství, ale i zklamání. Ludva totiž po společně skvěle prožitých prázdninách neodolá svodům špatných kamarádů, začne kouřit a těžce onemocní. Nakonec však svůj vnitřní boj vyhraje a znovu se vrátí k zdravému životu a především kamarádství s Pavlem.
11.vydání. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/25_/2519/chata-v-jezerni-kotline-2519.jpg 4.5766
Dobrodružné, Pro děti a mládež
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 1939 ...více

haki34
18. listopadu

Opat kus romantiky, strasidelneho, opat verne priatelstvo, ktore obstoji...len ten nedostatok dievcat ;)

jerry04

Na začátku je to báječné,na konci však smutné. Jinak to je krásné, jako každá foglarovka.

MakiMel

Taky patří k mým srdcovkám. Samozřejmě v tom teď s odstupem času vidím taky trochu toho mentorování o špatných návycích a špatných vlastnostech, ale je to pořád silný příběh a vždycky mě to bude dojímat.

Zikus

Jedna z knih mého zkurveného dětství. Pamatuju si, že když jsem to četl poprvé někdy v devíti letech, tak jsem se na konci skoro rozbrečel, jak mne to dojalo.

parxel

K tomuto příběhu jsem se poprvé dostal v dětství, když vycházel formou komiksu v Kometě. Po letech jsem se k němu vrátil a opět mne nezklamal. Co víc dodat. Pan Foglar prostě takovéhle příběhy uměl napsat. Moc krásná kniha.

babyboar

Po dlouhé době jsem se zase dostala ke čtení foglarovky a nadšení ze čtení bylo téměř stejné jako v pubertě.

Kačus

Krásný příběh, jedna z nejlepších knih, co jsem četla.

IYv

Měli jsme doma vydání z roku 1968 s hrůznými ilustracemi (aspoň mě to tak připadalo). Bála jsem se u toho. První foglarovka, přečtená asi tak 12 -14. Dost mě děsila líčením, co se se mnou stane, když začnu kouřit cigarety :-).
Kniha mě určitě v té době inspirovala k toulání přírodou a poznávání, jestli i já bych dokázala to, co hoši - postavit něco svýma rukama, postarat se o sebe a "přežít" v přírodě s ešusem bez maminky.

lucie2371

Je to už nějakou dobu co jsem knihu četla...myslím,že tak před 5-6 lety. Ale stále si jí dobře pamatuji! Byla to jedna z nejhezčích knih,jaké jsem četla. A vděčím za to mojí babičce u které jsem knihu objevila, když jsem prohlížela její knihovničku :3 Nyní už jí mám ve své! (babička se knih zbavovala) :)

kalache

...jedna z nejlepších...

Makaja

Jako dítě jsem foglarovky milovala a tuto snad nejvíc. A teď jsem po ní sáhla znovu v rámci výzvy a strávila jsem s ní opět dvě kouzelné hodinky. Takové pohlazení na duši v dnešní přetechnizované době.

cialexa

Toto je nádherná kniha o přátelství, nechybí ani dobrodružství a napětí. Chatu v Jezerní kotlině čtu opakovaně, četli jsme ji i dětem na pokračování a vždycky se moc těšily, co bude dál a jak to celé dopadne. Moc a moc doporučuji!

Barbucha97

Narazila jsem na ni úplně náhodou v kamarádčině knihovně a jsem za to moc ráda. Klukovské dobrodružství a snění, přesně podle mých představ.

MayB2

Vedle trilogie o Rychlých šípech a Stínadlech moje nejoblíbenější Foglarovka. Je v ní kladen větší důraz na individualitu, romantické toulání a snění, které nejsou ohraničené nějakým větším oddílem skautů nebo jinou partou. Prostě takový poetičtější Foglar.

david80

Naprostá perla v tomto žánru. Rozhodně doporučuji k přečtení.

Ni.kk.i
15.12.2015

Nádherně psaná knížka. Foglar je prostě špičkový spisovatel. To, jakým způsobem popsal krásy přírody mi, doslova, bralo dech. Je to pastva jak pro oči, tak pro duši.

P.S. Tuto knihu by si měl rozhodně přečíst každý vášnivý čtenář.

wiix
06.12.2015

Pre mladých chlapcov túžiacich po dobrodružstve úplne ideálne.

evelýny
06.11.2015

Je to již 40 let, co jsem tuto knihu četla. V mojí knihovně má stálé místo. Přečetla jsem ji já, přečetla ji moje dcera a teď čeká na moje vnuky :-)

rarášek
26.10.2015

Další pěkná kniha od foglara :) Jsem ráda, že to nakonec dobře dopadlo :)

petym
01.10.2015

nádherná kniha a to dobrodružství...5*

Luccy78
05.09.2015

Jedna z mých nejoblíbenějších a nejhezčích Foglarovek! :-)

yoseff
19.08.2015

Nejlepší ze všech Foglarovek!

Rita55
31.07.2015

Pro mne druhá nejoblíbenější Foglarovka hned po Hoších od Bobří řeky...

TaLu
27.07.2015

Tato Foglarovka patří k nejlepším. Hodně dobrodružství, krásný příběh.
Už se těším, až se do tohoto světa vrátím skrze to, že budu knihu číst třeba vnoučatům.

Thebookman
14.06.2015

Velice pěkná knížka. Čte se jedním dechem, stránky před očima jen utíkají. :-)

Luccy78
14.06.2015

Jedna z mých nejoblíbenějších a nejhezčích Foglarovek! :-)

jaja1989
20.04.2015

Boží boží dokonce lepší než Záhada hlavolamu a to je co říct:)
Příběh o 2 kamarádech, kdy jeden sejde z cesty, ale přesto nad ním druhý nezanevře, kéž by se to dělo i dneska, kdy pomluvy ničí život.

Peter.Melon
14.02.2015

Dobrá knížka,kterou jsem četl jako dítě..

kurelka.j
26.12.2014

Tato knížka je pro mě srdcová záležitost. Příběh nerozlučného přátelství, poctivosti a lásky k přírodě musí každého zasáhnout. Četla jsme sice jen jako knihu, ale je to moje nejoblíbenější dílo od Jaroslava Foglara.

Ladys
10.09.2014

Když si vybavím jméno Foglar, tak následně vypluje na povrch vzpomínka na bráchu, který byl zapálený fanda Foglara (vlastní vše, co napsal). To se snažil naučit i mě. A jediné, co dokázal bylo, že dodnes miluju Rychlé šípy a pak už obstála jen právě Chata v jezerní kotlině. Jak já těm klukům záviděl ty výpravy a to kamarádství