Přejete si knihy?

Chata v Jezerní kotlině

Autor: Jaroslav Foglar

Chata v Jezerní kotlině

Hlavní postavou příběhu o velkém chlapeckém přátelství je Pavel Zeman, jehož život se po smrti otce od základu změnil. Velkou oporou je mu kamarád Ludva Grygar. Spolu podnikají dobrodružné výpravy do téměř nepřístupné kotliny s jezírkem, kde si sami stavějí srub. Na pozadí kouzelné přírody prožívají své velké přátelství, ale i zklamání. Ludva totiž po společně skvěle prožitých prázdninách neodolá svodům špatných kamarádů, začne kouřit a těžce onemocní. Nakonec však svůj vnitřní boj vyhraje a znovu se vrátí k zdravému životu a především kamarádství s Pavlem.
11.vydání. méně textu

http://img.databazeknih.cz/images_books/25_/2519/chata-v-jezerni-kotline-2519.jpg 4.5462
Žánr:Pro děti a mládež - Dobrodružné
Rok vydání: 2005, 1. vydání originálu: 1939 ...více

Komentáře

Nejprve se musíte přihlásit.
Ivan Kučera23.11.2014

Keď som bol malý, okrem Emanuely, Troch pátračov či Cuja sa ku mne dostala aj istá knižka Jaroslava Foglara. Bohužiaľ, hoci som sa k nej v nasledujúcich desaťročiach túžil vrátiť, nakoľko ma očarili krásne opisy divokej prírody a nerozlučného priateľstva dvoch chlapcov v nevinnej, panenskej prídivočine, nebol som schopný zistiť, o čo ide. Spomínal som si na pár konkrétnych vecí z príbehu, ale ani tieto indície mi nepomohli. Až v roku 2014 som vypátral, že celý čas išlo o slávnu Chatu v Jazernej doline. Okamžite som si ju objednal. Aké bolo ale moje prekvapenie, keď mi prišiel komiks formátu A4. Veľké, ale keďže komiksy zbožňujem a často sa mi pri nich rýchlo rozbúcha srdce, pripadalo mi to ako keby som namiesto pokladu pozostávajúceho z mincí, našiel poklad pozostávajúci zo šperkov. Krásna kresba Marko Čermáka maskuje Foglarov miestami prehnane výchovný morálny apel („Celková otrava nikotínom.“ – WTF?!?!), občas je to dosť čudne skratkovité (chata je postavená tuším behom jedného „okienka“) a niektoré dejové zvraty nie sú ukončené (Tarantula). Avšak okrem farieb a kresby v dobrom vynikne i parádny lesklý papier, ktorý navyše báječne vonia. Knižka mi ale pripadala hororovejšia (tajomné návštevy nočného záhadného hosťa).

Ladys10.09.2014

Když si vybavím jméno Foglar, tak následně vypluje na povrch vzpomínka na bráchu, který byl zapálený fanda Foglara (vlastní vše, co napsal). To se snažil naučit i mě. A jediné, co dokázal bylo, že dodnes miluju Rychlé šípy a pak už obstála jen právě Chata v jezerní kotlině. Jak já těm klukům záviděl ty výpravy a to kamarádství

LadyAn18.08.2014

nádherné to dílo ... vždycky si ji ráda přečtu znova

Ananovcaska98701.08.2014

Miluju knihy od Foglara a tahle je mi obzvlášť milá. Jsou to už asi tři roky, co jsem ji četla, ale stále na ni ještě vzpomínám a i když jsem se teď přesunula k četbě jiných knih, určitě si ji zase někdy s radostí otevřu :)

sitra13.05.2014

Nádhera. Moje jedna z prvních knih.
Měl jsem z ní na základce referát. Kniha mě tak vzala (a to jsem nečetl), že pak všichni čuměli :-)

knihomilka20.04.2014

Najkrajší príbeh chlapčenského priateľstva.

Terry1109.04.2014

Je to už hodně let, co jsem tu knihu četla, ale dodnes si pamatuji, jak na mě zapůsobila, přestože nejsem kluk. Prý je to o lásce mezi dvěma kluky, tenkrát jsem to tak rozhodně nevnímala. Asi si to budu muset znovu přečíst :-)

Lisbon25.11.2013

Hezký příběh dvou kamarádů. Pravdivý. Moc pěkná knížka, která stojí za přečtení.

Aurinko24.07.2013

Moc často u knih nepláču, ale pamatuju si, že u téhle jsem ronila slzy stále.

Punisher14.07.2013

Moje první foglarovka.A proto i ta nejlepší.

Mercatino17.06.2013

Ryze panenský příběh o strhujícím přátelství dvou chlapců,který si nese v sobě lidské poselství a tu správný směr dětského přemýšlení.

estelina230009.06.2013

Moje nejoblíbenější kniha od Jaroslava Foglara.

čohynka21.04.2013

Moje první a taky nejčtenější Foglarovka.

exitus21.04.2013

Jak já jsem ty Foglarovky milovala. Zvláště ty, kam kluci utíkali do přírody.

Sisi1116.04.2013

Knihu jsem četla jako malá. Vím, že mě klukoviny moc nebavily, proto ani nemám žádný vztah k tomuto příběhu. Bohužel ve mě nezanechal zalíbení, tím však netvrdím, že je to špatná kniha.

binysek07.04.2013

já už si moc nepamatuju na děj, jen na atmosféru a vím, že mi přišla z foglarovek nejlepší, tak tam nečněli ti podivně hodní hoši, ale jak říkám, jako dospělá jsme ji už nečetla, počkám si až na synovo hodnocení.

Viki907.04.2013

Mé dvoubodové ohodnocení je asi vůči knize nespravedlivé - ale je to jediná foglarovka (z těch co jsem četl), kterou jsem nejenže četl jen jednou, ale navíc až v plné dospělosti. A pro dospělého je už konec knihy spíše těžce stravitelnou agitkou proti kouření (a to jsem celoživotní nekuřák).

tyzik.cejka31.03.2013

co dodat nejspiš bude stačit dokonalý

corvo05.03.2013

Četl jsem už kdysi před mnoha lety v rámci časopisu Kometa. Moje první seznámení s Jestřábem Foglarem a Markem Čermákem. Opravdu povedené komiksové zpracování snad mé nejoblíbenější Foglarovky.

petka-200722.01.2013

Jedna z knih mého mládí, od oblíbeného spisovatele. Mám na ni milé vzpomínky.

Ikkju30.10.2012

Pěkná kniha plná lásky k přírodě a dobrodružství. Též jsme s malou partou procházeli tajemné rokle, brodili se potokem a nacházeli zapadlá zákoutí zdánlivě neznámá ostatním lidem. Vylekala mě ale také několikrát, jednak postavou šíleného pronásledovatele, jednak tím, jak Ludva dopadl pro pár týdnech kouření...

Dera25.08.2012

Z Foglarovek určitě jedna z nejznámějších...Byla to po Rychlých Šípech má první kniha od tohoto autora.Takže chytla naplno a klukům jsem chatu a dobrodružství pořádně záviděl...

Zdendin02.07.2012

Pro mě rozhodně nejlepší Foglarovka jakou jsem jako malý četl. Pocity z četby se mi vybavují i po nějakých 15 letech. Čtivé a poutavé. Kdo chce zkusit Foglara nesmí tuto knihu minout!

Neo1tex19.06.2012

I po těch letech si umím vybavit pocity, který jsem při čtení tohohle úžasnýho klukovskýho dobrodružství měl.

Ninočka09.02.2012

Jedna z nejlepších Foglarovek :)

sam19802.12.2011

Některý věci je fakt hrozně těžký hodnotit - takovej Harry Potter se dá číst ve dvanácti i čtyřiceti, u Foglara je to ale celkově o dost horší. Sice se asi najde někdo, kdo si to přečte za zajímavosti, ze studijních důvodů nebo prostě proto, aby si na tuhle poměrně známou věc (110 hodnocení mě ale celkem překvapuje, zrovna u této jeho knihy bych to nečekal) přečetl. Hlavně je potřeba to brát s nadhledem a uvědomit si, pro jakou věkovou skupinu je to napsaný.... Jako mě se to prostě kdysi líbilo, tak proč nedát vysoký hodnocení.

sarekaslukova28.11.2011

Nejlepší foglarovka kterou jsem kdy četla. Je romantická s krásnou přírodou. Když jsem se dostala k tomu jak Ludva začne kouřit a přestane se s Pavlem kamarádit bylo mu trochu do breku.

swamp25.07.2011

Podobná dobrodružství jsme jako kluci chtěli zažívat a občas se poštěstilo, že se nám to i splnilo.. a nejen na stránkách knihy.

mutace03.05.2011

Jako kluk jsem z toho byl unešenej, jako dospělý to bylo trochu rozčarování.
Nicméně, vzhledem k tomu, že kniha je učena hlavně klukům, tak 80%

Vlče12.02.2011

tahle je ze všech jeho knih moje nej!
Taky mi přijde romantická. I když jsem na jeho dokonalé mladé muže už mírně alergická, pořád je to můj oblíbený autor a toto je jeho nejpovedenější kniha! :)