Chata v Jezerní kotlině

Chata v Jezerní kotlině

Hlavní postavou příběhu o velkém chlapeckém přátelství je Pavel Zeman, jehož život se po smrti otce od základu změnil. Velkou oporou je mu kamarád Ludva Grygar. Spolu podnikají dobrodružné výpravy do téměř nepřístupné kotliny s jezírkem, kde si sami stavějí srub. Na pozadí kouzelné přírody prožívají své velké přátelství, ale i zklamání. Ludva totiž po společně skvěle prožitých prázdninách neodolá svodům špatných kamarádů, začne kouřit a těžce onemocní. Nakonec však svůj vnitřní boj vyhraje a znovu se vrátí k zdravému životu a především kamarádství s Pavlem.
11.vydání. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/25_/2519/chata-v-jezerni-kotline-2519.jpg 4.5818
Dobrodružné, Romány, Pro děti a mládež
Vydáno:, Olympia

tomaskac

Výbirná knížka. Dostal jsem jí od dědy a začetl jsem se do ní hned. Rozhodně bych doporučil protože je dobrodružná a napínavá.

Mabie

Má nejoblíbenější foglarovka a jedna z nejoblíbenějších knih mého dětství. Dodnes ji vnímám jako knihu, která mě poznamenala.

spicule

Moje úplně první setkání s Foglarem. Četli jsme ho ve školní družině. Do té doby jsem nevěděla, že něco tak svělého lze vůbec napsat. Knížka mě tenkrát úplně pohltila.
Ráda si jí teď v dospělosti prečtu znovu.

EvikU.

Kniha čtená v dětství. Moc se mi líbila. Úplně jsem ji hltala. Moc pěkné kamarádství.

knihamouder

Vzpomínky na dětství, velká přátelství, příroda, nekonečná dobrodružství a večerní návraty domů... pěkná kniha, pro dnešní generaci jistě k neuvěření-toulky přírodou, tichý svět bez připojení...

jindrich7442

Návrat do let mládí, vzpomínek na vlastní hledání dobrodružství v okolních lesích a na doby táboření. Krásné Foglarovi příběhy by měli být povinnou četbou základních škol.

alenkacermi

Příroda, volnost,veliké kamarádství . Nádhera

vlkodlaq
31.12.2016

Přes lehce archaický styl má nejoblíbenější foglarovka a jedna z nejoblíbenějších knih mého dětství. I když se neodehrávala hlubokých lesích koloniálního západu, měla své čestné místo vedle Rolfa zálesáka, Verneovek, U táborového ohně a podobných pokladů. S radostí čtu po cca dvaceti letech znovu a baví mě tak moc, až se tomu sám divím a překvapuje mě, kolik z toho kluka ve mě zůstalo dodnes.

haki34
18.11.2016

Opat kus romantiky, strasidelneho, opat verne priatelstvo, ktore obstoji...len ten nedostatok dievcat ;)

jerry04
30.10.2016

Na začátku je to báječné,na konci však smutné. Jinak to je krásné, jako každá foglarovka.

MakiMel
28.10.2016

Taky patří k mým srdcovkám. Samozřejmě v tom teď s odstupem času vidím taky trochu toho mentorování o špatných návycích a špatných vlastnostech, ale je to pořád silný příběh a vždycky mě to bude dojímat.

Zikus
28.09.2016

Jedna z knih mého zkurveného dětství. Pamatuju si, že když jsem to četl poprvé někdy v devíti letech, tak jsem se na konci skoro rozbrečel, jak mne to dojalo.

parxel
05.07.2016

K tomuto příběhu jsem se poprvé dostal v dětství, když vycházel formou komiksu v Kometě. Po letech jsem se k němu vrátil a opět mne nezklamal. Co víc dodat. Pan Foglar prostě takovéhle příběhy uměl napsat. Moc krásná kniha.

babyboar
30.05.2016

Po dlouhé době jsem se zase dostala ke čtení foglarovky a nadšení ze čtení bylo téměř stejné jako v pubertě.

Kačus
19.03.2016

Krásný příběh, jedna z nejlepších knih, co jsem četla.

IYv
09.03.2016

Měli jsme doma vydání z roku 1968 s hrůznými ilustracemi (aspoň mě to tak připadalo). Bála jsem se u toho. První foglarovka, přečtená asi tak 12 -14. Dost mě děsila líčením, co se se mnou stane, když začnu kouřit cigarety :-).
Kniha mě určitě v té době inspirovala k toulání přírodou a poznávání, jestli i já bych dokázala to, co hoši - postavit něco svýma rukama, postarat se o sebe a "přežít" v přírodě s ešusem bez maminky.

lucie2371
06.03.2016

Je to už nějakou dobu co jsem knihu četla...myslím,že tak před 5-6 lety. Ale stále si jí dobře pamatuji! Byla to jedna z nejhezčích knih,jaké jsem četla. A vděčím za to mojí babičce u které jsem knihu objevila, když jsem prohlížela její knihovničku :3 Nyní už jí mám ve své! (babička se knih zbavovala) :)

kalache
05.03.2016

...jedna z nejlepších...

Makaja
19.02.2016

Jako dítě jsem foglarovky milovala a tuto snad nejvíc. A teď jsem po ní sáhla znovu v rámci výzvy a strávila jsem s ní opět dvě kouzelné hodinky. Takové pohlazení na duši v dnešní přetechnizované době.

cialexa
18.02.2016

Toto je nádherná kniha o přátelství, nechybí ani dobrodružství a napětí. Chatu v Jezerní kotlině čtu opakovaně, četli jsme ji i dětem na pokračování a vždycky se moc těšily, co bude dál a jak to celé dopadne. Moc a moc doporučuji!

Barbucha97
15.02.2016

Narazila jsem na ni úplně náhodou v kamarádčině knihovně a jsem za to moc ráda. Klukovské dobrodružství a snění, přesně podle mých představ.

MayB2
27.01.2016

Vedle trilogie o Rychlých šípech a Stínadlech moje nejoblíbenější Foglarovka. Je v ní kladen větší důraz na individualitu, romantické toulání a snění, které nejsou ohraničené nějakým větším oddílem skautů nebo jinou partou. Prostě takový poetičtější Foglar.

david80
01.01.2016

Naprostá perla v tomto žánru. Rozhodně doporučuji k přečtení.

Ni.kk.i
15.12.2015

Nádherně psaná knížka. Foglar je prostě špičkový spisovatel. To, jakým způsobem popsal krásy přírody mi, doslova, bralo dech. Je to pastva jak pro oči, tak pro duši.

P.S. Tuto knihu by si měl rozhodně přečíst každý vášnivý čtenář.

wiix
06.12.2015

Pre mladých chlapcov túžiacich po dobrodružstve úplne ideálne.

evelýny
06.11.2015

Je to již 40 let, co jsem tuto knihu četla. V mojí knihovně má stálé místo. Přečetla jsem ji já, přečetla ji moje dcera a teď čeká na moje vnuky :-)

rarášek
26.10.2015

Další pěkná kniha od foglara :) Jsem ráda, že to nakonec dobře dopadlo :)

petym
01.10.2015

nádherná kniha a to dobrodružství...5*

Luccy78
05.09.2015

Jedna z mých nejoblíbenějších a nejhezčích Foglarovek! :-)

yoseff
19.08.2015

Nejlepší ze všech Foglarovek!

Jaroslav Foglar

Jaroslav Foglar