Chcete hodnotit knihy a vést si seznamy "přečtených knih" a další? Začněte zde X

Chata v Jezerní kotlině

Hlavní postavou příběhu o velkém chlapeckém přátelství je Pavel Zeman, jehož život se po smrti otce od základu změnil. Velkou oporou je mu kamarád Ludva Grygar. Spolu podnikají dobrodružné výpravy do téměř nepřístupné kotliny s jezírkem, kde si sami stavějí srub. Na pozadí kouzelné přírody prožívají své velké přátelství, ale i zklamání. Ludva totiž po společně skvěle prožitých prázdninách neodolá svodům špatných kamarádů, začne kouřit a těžce onemocní. Nakonec však svůj vnitřní boj vyhraje a znovu se vrátí k zdravému životu a především kamarádství s Pavlem.
11.vydání. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/25_/2519/chata-v-jezerni-kotline-2519.jpg 4.5681
Dobrodružné, Pro děti a mládež
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 1939 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
Kačus19.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Krásný příběh, jedna z nejlepších knih, co jsem četla.

IYv09.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Měli jsme doma vydání z roku 1968 s hrůznými ilustracemi (aspoň mě to tak připadalo). Bála jsem se u toho. První foglarovka, přečtená asi tak 12 -14. Dost mě děsila líčením, co se se mnou stane, když začnu kouřit cigarety :-).
Kniha mě určitě v té době inspirovala k toulání přírodou a poznávání, jestli i já bych dokázala to, co hoši - postavit něco svýma rukama, postarat se o sebe a "přežít" v přírodě s ešusem bez maminky.

lucie237106.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Je to už nějakou dobu co jsem knihu četla...myslím,že tak před 5-6 lety. Ale stále si jí dobře pamatuji! Byla to jedna z nejhezčích knih,jaké jsem četla. A vděčím za to mojí babičce u které jsem knihu objevila, když jsem prohlížela její knihovničku :3 Nyní už jí mám ve své! (babička se knih zbavovala) :)

kalache05.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

...jedna z nejlepších...

Makaja19.02.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Jako dítě jsem foglarovky milovala a tuto snad nejvíc. A teď jsem po ní sáhla znovu v rámci výzvy a strávila jsem s ní opět dvě kouzelné hodinky. Takové pohlazení na duši v dnešní přetechnizované době.

cialexa18.02.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Toto je nádherná kniha o přátelství, nechybí ani dobrodružství a napětí. Chatu v Jezerní kotlině čtu opakovaně, četli jsme ji i dětem na pokračování a vždycky se moc těšily, co bude dál a jak to celé dopadne. Moc a moc doporučuji!

Barbucha9715.02.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Narazila jsem na ni úplně náhodou v kamarádčině knihovně a jsem za to moc ráda. Klukovské dobrodružství a snění, přesně podle mých představ.

MayB227.01.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Vedle trilogie o Rychlých šípech a Stínadlech moje nejoblíbenější Foglarovka. Je v ní kladen větší důraz na individualitu, romantické toulání a snění, které nejsou ohraničené nějakým větším oddílem skautů nebo jinou partou. Prostě takový poetičtější Foglar.

david8001.01.2016

Naprostá perla v tomto žánru. Rozhodně doporučuji k přečtení.

Ni.kk.i15.12.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Nádherně psaná knížka. Foglar je prostě špičkový spisovatel. To, jakým způsobem popsal krásy přírody mi, doslova, bralo dech. Je to pastva jak pro oči, tak pro duši.

P.S. Tuto knihu by si měl rozhodně přečíst každý vášnivý čtenář.

wiix06.12.2015Hodnocení knihy 3 z 5

Pre mladých chlapcov túžiacich po dobrodružstve úplne ideálne.

evelýny06.11.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Je to již 40 let, co jsem tuto knihu četla. V mojí knihovně má stálé místo. Přečetla jsem ji já, přečetla ji moje dcera a teď čeká na moje vnuky :-)

rarášek26.10.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Další pěkná kniha od foglara :) Jsem ráda, že to nakonec dobře dopadlo :)

petym01.10.2015Hodnocení knihy 5 z 5

nádherná kniha a to dobrodružství...5*

Luccy7805.09.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších a nejhezčích Foglarovek! :-)

yoseff19.08.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Nejlepší ze všech Foglarovek!

Rita5531.07.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Pro mne druhá nejoblíbenější Foglarovka hned po Hoších od Bobří řeky...

TaLu27.07.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Tato Foglarovka patří k nejlepším. Hodně dobrodružství, krásný příběh.
Už se těším, až se do tohoto světa vrátím skrze to, že budu knihu číst třeba vnoučatům.

amelie.m25.06.2015Hodnocení knihy 5 z 5

úžasný.. po letech jsem se k ní vrátila v její audioverzi.. foglar byl prostě pán dobrodružství.. :)

Thebookman14.06.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Velice pěkná knížka. Čte se jedním dechem, stránky před očima jen utíkají. :-)

Luccy7814.06.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších a nejhezčích Foglarovek! :-)

jaja198920.04.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Boží boží dokonce lepší než Záhada hlavolamu a to je co říct:)
Příběh o 2 kamarádech, kdy jeden sejde z cesty, ale přesto nad ním druhý nezanevře, kéž by se to dělo i dneska, kdy pomluvy ničí život.

Peter.Melon14.02.2015Hodnocení knihy 3 z 5

Dobrá knížka,kterou jsem četl jako dítě..

kurelka.j26.12.2014Hodnocení knihy 5 z 5

Tato knížka je pro mě srdcová záležitost. Příběh nerozlučného přátelství, poctivosti a lásky k přírodě musí každého zasáhnout. Četla jsme sice jen jako knihu, ale je to moje nejoblíbenější dílo od Jaroslava Foglara.

Ladys10.09.2014Hodnocení knihy 5 z 5

Když si vybavím jméno Foglar, tak následně vypluje na povrch vzpomínka na bráchu, který byl zapálený fanda Foglara (vlastní vše, co napsal). To se snažil naučit i mě. A jediné, co dokázal bylo, že dodnes miluju Rychlé šípy a pak už obstála jen právě Chata v jezerní kotlině. Jak já těm klukům záviděl ty výpravy a to kamarádství

LadyAn18.08.2014Hodnocení knihy 5 z 5

nádherné to dílo ... vždycky si ji ráda přečtu znova

Ananovcaska98701.08.2014Hodnocení knihy 5 z 5

Miluju knihy od Foglara a tahle je mi obzvlášť milá. Jsou to už asi tři roky, co jsem ji četla, ale stále na ni ještě vzpomínám a i když jsem se teď přesunula k četbě jiných knih, určitě si ji zase někdy s radostí otevřu :)

sitra13.05.2014

Nádhera. Moje jedna z prvních knih.
Měl jsem z ní na základce referát. Kniha mě tak vzala (a to jsem nečetl), že pak všichni čuměli :-)

knihomilka20.04.2014

Najkrajší príbeh chlapčenského priateľstva.

Terry1109.04.2014Hodnocení knihy 5 z 5

Je to už hodně let, co jsem tu knihu četla, ale dodnes si pamatuji, jak na mě zapůsobila, přestože nejsem kluk. Prý je to o lásce mezi dvěma kluky, tenkrát jsem to tak rozhodně nevnímala. Asi si to budu muset znovu přečíst :-)