Druhý hrob nalevo

Druhý hrob nalevo https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174446/bmid_druhy-hrob-nalevo-yQ0-174446.jpg 4 510 94

Charley Davidson série

Když se vídáte s mrtvými, může vám to pořádně zkomplikovat život. Charley Davidsonová, příležitostná soukromá detektivka, pracuje se zesnulými na plný úvazek. Přitahuje mrtvé jako maják. Pro démony je zkrátka neodolatelná… Tentokrát se Charley snaží pomoct své nejlepší přítelkyni Cookie v hledání její nezvěstné kamarádky. A jako by toho nebylo dost, záhadný Reyes, „syn Satanův”, opustil své pozemské tělo a teď Charley pronásleduje jako duch. Neměl moc na výběr, protože dokud byl v lidském těle, mučili ho démoni, kteří chtěli přilákat Charley. Reyes je odháněl ze všech sil… Protože kdyby se k ní dostali, přiblížili by se k bráně do nebe, což by byla katastrofa!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Fantasy
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Second grave on the left , 2011

hellena1523
01.09.2016 3 z 5

Charley je "moje krevní skupina" - sarkastická, má smysl pro humor a jen tak se nenechá odradit, když si za něčím jde. Ale...Dvojka byla nepatrně slabší příběhem. Baví mě myšlenkové pochody hlavní hrdinky, styl vyprávění je super, autorka umí psát, umí udržet čtenáře v napětí - prostě chcete vědět, co z toho zase vyleze -, ale tentokrát tomu něco chybělo. Přesto se nepochybně pustím do dalších dílů. Charley za to stojí! ;-)

Alma-Nacida
03.08.2016 3 z 5

Zábavné, napínavé a celkem neotřele vtipné, ale jestli nebude mít konec ani třetí díl, budu již mírně frustrovaná. ;-)

martina.tim
25.07.2016 5 z 5

Bombastik. Nevím jak jinak vyjádřit pocit z této knihy. Přečteno jedním dechem a už teď mám vruce třetí díl a jak jsem zjistila, tak se chystá i čtvrtý. Což mi udělalo velkou radost. Miluju tento příběh o Charley Davidson. Jen horko těžko se kniha odkládala. Jen pevně doufám, že Dobrovský bude pokračovat ve vydávání i dalších pokračování, kterých je momentálně 10 a chystá se i 11. díl. Je to jak droga.

PeM
07.07.2016 3 z 5

Těším i netěším se na třetí díl.....mě tam ty zbytečné pasáže zn. Reyes prostě vadí....jinak je série velmi čtivá....

KatnissLavender
23.06.2016 4 z 5

Opět jsem se skvěle bavila a knihu jsem přečetla jedním dechem! Nikdy jsem nebyla velký milovník kriminálek, ale v tomto příběhu mě opravdu baví! Sarkasmus a smysl pro humor hlavní hrdinky je mi velmi blízký... Hned se pouštím do dalšího dílu!

CHESS
28.05.2016 4 z 5

Druhý díl je stejně zábavný a praštěný jako první a proto neváhejte a přečtete si ho :) Určitě si zamilujete ztřeštěnou Charley, která dokáže naštvat každého a odhodlaného Reyese syna samotného Satana :D

Dani3
18.04.2016 4 z 5

Další díl, kde má „Dutchová“ opět spoustu práce. Mimo smrtkování řeší starý nevyřešený zločin, k tomu se jí připlete do cesty nebožtík v kufru auta a k tomu všemu ještě hledá Reyese, který se ale nechce nechat najít.
Kniha je vtipná a má opravdu rychlý spád. Autorka udržuje tu správnou míru napětí a zvědavosti, že nebudete mít šanci se nudit.
Jsem docela zvědavá, co se vyklube z madam Afrikány…

LiLLu
06.03.2016 5 z 5

kdo hleda knihu tipu romantický trojúhelník, nebo 17ti letá školačka co zachraňuje celý svět, tady to nenajde:-D
prostě holka co má práci detektivka, vyšetřuje případy a přitom se ji pod nohy motá chlap:-D

ala.mihalikova
02.03.2016 5 z 5

Kniha mě pobavila. Četla se krásně. Byla napínavá, občas i romantická a vtipná. Škoda že nebylo víc prostoru pro vztah mezi Charley a Reyesem. Ale líbili se mi zápletky, svižnost příběhu a napětí. Konec byl fajn a jsem zvědavá na další díl.

Jass
27.02.2016 3 z 5

Nějak už jsem to autorce přestala žrát... Jako dobře, je vtipná, koho by napadlo pojmenovat si prsty u nohou? Takovýchhle skvělých momentů tam bylo víc, ale přišlo mi, jako by na ně autorka vyloženě spoléhala, že její knihu zachrání. Nestěžuju si na nepřehlednost děje, nebo tak něco, prostě mě jen nějak naprosto přestalo bavit ho sledovat. Všechny postavy začaly být tak nějak mdlé a... Já vám nevím, čekala jsem trochu víc.

Baraliska
28.01.2016 5 z 5

Reyes mě naštval! Jak mohl chtít být bez svého lidského těla! Kdybych byla Charley uškrtila bych ho. Zase úžasná kniha.

ElisR1
21.01.2016 5 z 5

Ze začátku mi kniha přišla slabší, než předchozí díl, ale to se naštěstí rychle srovnalo a já si užívala každou stránku. Opět doporučuji.

cérka
28.12.2015 4 z 5

Za mě čtyři hvězdičky. Nejsem zklamaná, ale ani přehnaně nadšená. Zápletky knize opravdu nechybí, ale na můj vkus a "upracovanou" hlavu je to někdy příliš zapletené. Hlavní hrdinové mi začínají připomínat Anastasii Steel a Christiana Greye a Cookie?, nechápu že ještě žije.
Tak s chutí do třetího kola.

Pedruska01
08.12.2015 4 z 5

Pro mě kniha na druhý pokus - fakt nechápu, proč jsem jí vlastně odložila. -_- Četla se báječně, nedala mi pokoj, dokud jsem na ni nežmourala jedním okem. Nerada bych se opakovala podobně jako u dílu prvního, ale prostě je to tak! Detektivní zápletka byla fakticky zapletená - kdo na tohle má mozek, klobouk dolů. Pozitivní je, že jsem se s ní vypořádala líp než minule.
Hlavní hrdinku prostě zbožňuji, na to není lepší význam. Je totálně švihlá, sakrastickej magor! :D Musím se přiznat, že i s ostatními postavami jsem velmi spokojená, sedly mi. Musím se ale napráskat, že mi drobnými místečky lezla na mozek Cookie - nějaká anomálie či co.
Celkově dobře aplikovaný nápad. Člověk se absolutně nenudil. Pokud nebyla akce samotná, že jsem byla jak kšandy napnutá, tak jsem se uculovala nebo smála, jak debil. :D Těším se jednoznačně na další díl, jsem zvědavá, jak to vlastně bude dál. :)
Ohledně hodnocení... Váhala jsem, ale zůstaneme tak, jak u předchozího dílu, každopádně co neváhám, je doporučit. Snad se dočkáme celé série, mě by si zapsala jako jistého čtenáře. :)

dalia1769
28.11.2015 4 z 5

Podle mne lepší než první díl, vtipné, čtivé, napínavé.

Yana-66
26.11.2015 5 z 5

Skvěle! Nad očekávání , lepší díl než první.

knihomolkakacka
19.11.2015

nějak nejsem schopná se do děje vcítit, aby mě kniha pohltila, tak jak se mi to normálně stává .. prostě a jednoduše tohle není můj šálek čaje ..

Nifredil
24.08.2015 3 z 5

Já vám nevím. Že bych až tak sdílela všeobecné nadšení, to se nedá říct. Četlo se to dobře, ale... no literární skvost to není, spíš takové letní čtení s prvky detektivky, duchařiny, milostné zápletky a dobrodružství pro holky.

anishta
17.04.2015 5 z 5

Bože, proč jsem si zas oblíbila něco, co má snad sedm (?) dílů! Musím, ale opravdu musím, co nejdříve sehnat další díl. Skončilo to blbě. :/ :D Jinak celkově byla kniha opět skvělá. Jinak nečtěte to na veřejnosti, vypadáte jak blázni, když se moc hlasitě chechtáte. :D

Ewik
12.04.2015 5 z 5

Moc jsem se pobavila. Tady vůbec neplatí, že prní díl bývá nejlepší. Tahle kniha měla opravdu spád, smála jsem se skoro od začátku a hlášky byly vážně povedené. Zápletky s mrtvými jsou spíše vedlejší a popravdě se mi líbí víc než situace kolem Reyese. Místy jsem se s Charley opravdu sžívala. Výborná četba na odreagování, napínavé do té míry, že jsem knihu musela přečíst najednou. Nedokázala jsem se od toho odthnout.
Jediné, co mi vadí je, že v originálu je dílů už 6 a bude trvat asi ještě dost dlouho, než tu vyjdou další díly. :-(