Cesta za štěstím

Cesta za štěstím https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491264/bmid_cesta-za-stestim-fwV-491264.jpg 4 180 180

Myslela si, že ho zná… ale teď je všechno jinak. Začínající fotografka Josie strávila polovinu života tím, že se s mámou stěhovaly z jednoho města do druhého. Když se vrátí po dlouhých letech do svého rodiště, historického města v Nové Anglii, aby se tam postaraly o chod rodinného knihkupectví, Josie ví, že to není navždy. Sní o životě na opačném pobřeží a má plán, jak se tam dostat. Potká však někoho, kdo na žádné plány nedbá – svého kamaráda z dětství Luckyho Karrase. Už to není ten hodný kluk, kterého znala. Teď má špatnou pověst, pekelně černý smysl pro humor a vážně boží úsměv. A možná i pár tajemství… Neplánovala ovšem to, že se setká s místním rebelem se špatnou pověstí Luckym Karrasem… který je shodou okolností jejím nejlepším kamarádem z dětství. Lucky dá jasně najevo, že s Josie nechce mít nic společného – ale všechno se změní po katastrofickém večírku u bazénu. Když po nedomyšlené pomstě Josie spadne do pořádných potíží, Lucky na sebe neočekávaně všechno vezme. Josie je odhodlaná zjistit, proč se Lucky rozhodl ji krýt – a pochopí, že se oba změnili a ten hodný kluk, kterého kdysi znávala, má teď pěkně černý smysl pro humor a úsměv, ze kterého jí srdce buší jako o závod. A možná, jen možná to není ten trucující drsňák, za kterého ho všichni mají…... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Chasing Lucky , 2020

Petriii
23.04.2022 5 z 5

Knihy od Jenn jsou zárukou dobrého čtení, ona prostě umí psát. Takže i když tahle kniha není na takové úrovni, jako předchozí dvě, tak si i tak zaslouží dobré hodnocení. Moc se mi líbilo prostředí,městečko, kde se příběh odehrával, byla to krásná změna. Někomu se tu v komentářích nelíbilo focení cedulí. Tak za mě to je právě velké plus! Ještě jsem se s tím nesetkala a musím říct, že je to velmi originálni nápad. Josie mi k srdci také extra nepřirostla, ale ani mě moc nevytáčela, což je další plus (mám často problémy s hlavními hrdinkami, většinou to jsou hrozné slepice :D ). Lucky byl hroznej sympaťák, jeho postava mě dost strhla. Motorka,zlej kukuč, černé oblečení... Mňam! :D
Takže i když byla Cesta za štěstím slabší, tak díky těmto plusům, ke kterým musím přičíst opět nádhernou obálku knihy, si těch 5 hvězdiček zaslouží. Já se nenudila ;)

narisa
22.04.2022 4 z 5

Tak to hodnocení je zatím dost mizerné. No, musím se přiznat, že i mě kniha trochu zklamala. Ty dvě předchozí byly lepší. Ale zase to není až taková hrůza. Jen mi přišlo, že by to mohlo být delší a více propracované. Také jsem se úplně nestotožnila s focením cedulí. Není to pro mě nic moc.
Ale...Lucky byl úžasnou postavou a myslím si, že mohl dostat více prostoru. Josie byla taková průměrná a ničím mě nějak neoslovila.
Chybělo mi, že ústřední dvojice byla málo spolu, chtělo to více společných chvil, více intimity. Přesně jak se píše v předchozím komentáři.
Je evidentní, že autorka se ve svých knihách hodně věnuje problematickým vztahům rodičů a dětí. Ale v této knize mi to přišlo takové nedotažené. Ráda bych věděla více o Josiině matce.
Je to takový lepší průměr.

nela3812
21.04.2022 3 z 5

Jenn je jedna z mých oblíbených autorek, její 2 předchozí knihy si mě naprosto získaly a dodnes patří k mým nejoblíbenějším. Těšila jsem se pro na další feelgood příběh, který mě přenese do letních dnů a přinese rostoucí napětí a romantiku mezi hlavními hrdiny.

Hned zpočátku mě směr příběhu trochu vyděsil, upřímně jsem si myslela že Josie a její mamka budou mít zálibu v esoterice a kletbách. To bych nezvládla. Naštěstí se vše vysvětlilo a příběh se vrátil do obvyklých kolejí a reálného světa.

Gradace děje je stejná, ke konci knihy se objeví velký zvrat, jak jsme si již mohli u autorky zvyknout. A příběh je sám o sobě velmi čtivý. Pro mě osobně to byla jednohubka na jeden den. Jenn umí psát a to se jí nedá odepřít.

Nicméně tentokrát příběh postrádal silnou romantickou linku, která by ve čtenáři probouzela šimrání a chuť prožít příběh s hlavními hrdiny.

Chybělo mi zde více jejich společných chvil a více intimity, která byla pro předchozí dvě knihy typická. Navíc mám pocit, že jsme hlavní hrdiny téměř nepoznali. Autorka se věnovala až příliš mnoha tématům a příběh hlavních hrdinů tím zazdila do pozadí. Ty společné, soukromé chvíle tam opravdu chybí.

Z knihy jsem navíc necítila téměř žádné #summervibes, které jsou taktéž pro předchozí knihy typické. Chybělo zajímavější tajemství, které bylo spíše vláček celou knihou, než že by mělo zásadní vliv.

Ale naopak musím vyzdvihnout zájmy hlavních hrdinů, které jsou stejně jako v předchozích knihách originální. Fotografování cedulí a kování. No uznejte sami, že na tohle jste v jiné knize nenarazili.

Tohle je bohužel jeden z příběhů, který ani neurazí, ale ani nenadchne. Hodnotím 3,75/5, protože předchozí knihy autorky toho v sobě mají mnohem víc a tvoří lepší celek.

Za poskytnutí knihy k recenzi děkuji @humbook

lena.o.knihach
20.04.2022 2 z 5

Na třetí knihu Jenn Bennett jsem se těšila. Čekala jsem podobnou pecku jako Kudy ke hvězdám, ale opět jsem zklamaná (stejně jako u Na jedné vlně).

Přezdívka hlavní hrdinky Josie mě štvala. Za mě má "fotocvok" k roztomilosti opravdu daleko.

Celkově mi kniha přišla naprosto o ničem. Čekala jsem trochu větší tajemství nebo aspoň zajímavější zápletku. Nezaujala mě žádná z postav a romantická linka byla příliš slabá.

Byla to nuda. Pokud někdy vyjde další kniha od autorky, rozhodně si dobře promyslím, jestli ji dám šanci.

tajemství

Jenn Bennett