Cesta na vrchol

Cesta na vrchol https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495907/bmid_cesta-na-vrchol-Omq-495907.png 4 120 120

Extrémní podmínky, vášeň silnější než strach a touha jako kyslík. Livii a Daniela spojuje společný cíl – dobýt nejvyšší vrchol Země. Výstup na střechu světa pro ně má být očistou, rozloučením s minulostí a šancí na nový život. Ale vášeň, která se mezi nimi v těchto krajně nepříznivých klimatických podmínkách zrodí, je jako lavina – nemůžou a ani nechtějí jí uniknout, i když tím riskují celý svůj dosavadní svět. Ani na chvíli však nezapomenou, že samotný vrchol je teprve v půli cesty. Román Eweliny Dobosz je plný nezkrotné touhy, která rozpustí i himalájský ledovec.... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , Red

Droga na szczyt , 2021

Annyshga
28.11.2022 5 z 5

(SPOILER) Miluji přírodu a hory proto pro mě Cesta navrchol bylo neskutečné čtenářské blaho . Příběhem jsem proplula s úplnou lehkostí a to i navzdory těžkému tématu, které halí život hlavní hrdinky.

Znáte ten pocit, kdy pro vás kniha nemá dostatek stran? Tak přesně to se mi stalo v tomto případě . Daniel s Livi mi ohromně přirostli k srdci a ocenila bych pokračování jejich životní cesty. Oproti tomu Roberta, snoubence Liv jsem nesnášela. Neskutečný manipulátor, kterému se nehnusí zhola nic.

Popisy putování k vysněnému cíli staly opravdu za to. Měla jsem chuť sbalit se a jet za nimi . Co mě však zklamalo, byl samotný konečný výstup na Mc Everest. Čekala jsem trošku víc než jen pár vět ‍️. Celá kniha směřovala k dobytí vrcholu Země a pak je to zmíněno jen aby se neřeklo... Vážně škoda . Konec příběhu byl famózní a wow efekt rozhodně nechyběl.

moma08
14.11.2022 4 z 5

Pěkný romantický příběh, který byl hodně čtivý.
O horách a výpravách na hory jsem snad četla poprvé, takže pro mě novinka.
Ze startu jsem byla překvapená, jak šlo všechno hop, hop a už spolu spali, ale potom mě to po čase knihy vyvedlo z omylu.
A dost mi vadilo, jak Daniel říkal Livi pořád kočko, tohle oslovení mi tam moc nesedělo.
Pro mě je to za 4,5 ⭐️

Njangu
09.11.2022 4 z 5

Hory, výstup na Mount Everest, romantická linka i trošku odvrácená strana příběhu. Námět je pecka a já se na tuhle knížku moc těšila. Těžko jsem si dokázala představit, kam bude děj smeřovaný. A přesto jsem se bála. Měla jsem obavy, že jako spousta knížek, kde mě nadchne anotace, jsou průměrné, nebo i podprůměrné.
Četlo se to výborně, ale na plný počet hvězdiček to není. Místy bych řekla, že mohl být děj víc vygradovaný a dialogy taky nebyly úplně top.
Možná jsem byla od začátku zaujatá, protože mně nesedla Livie. Dost často jsem měla pocit, že sama neví co chce. Připomínalo mně to film Páni kluci a slavnou scénu: " Ale joo!" "Ale nee!" .....
Jinak se mně to líbilo a byla to příjemná jednohubka.

EvikU.
08.11.2022 5 z 5

Knihu mě zaujala svou krásnou obálkou. Jednoduchá, přesto krásná a to i ze zadu. Příběh se odehrává částečně v Polsku, částečně výstupem na Mount Everest. Příběh není jen o dvou zamilovaných lidech a jejich lásce. Je o spoustě bolesti v minulosti, kterou si v sobě oba hrdinové nesou.

Zda a jak se s ní vyrovnají už záleží jen na nich. Daniel i Livie jsou prostě krásný. Ne jen tělesně, ale hlavně duševně. Moc moc jsem jim celou knihu fandila. Jejich cesta vůbec nebyla lehká. A teď nemám na mysli jen samotný výšlap na osmitisícovku.

Jejich láska a přitažlivost byla tak hezky uvěřitelná. Zamilované scény přesně tak jak mám ráda. Žádná přeslazenost ale ani vulgarita. Užívala jsem si každé písmenko v knize.

Prostředí hor je opravdu drsné, vždy tam bude cítit něco mezi nebem a zemí.

Konec byl hotový uragán citů. Stránky jenom lítaly, abych věděla, jak to dopadne. Knihu doporučuji, čte se skvěle, neotřelý námět. Tleskám.

Dela90
08.11.2022 5 z 5

(SPOILER) Livii brzy čeká nejkrásnější den života, a to svatba. Bohužel, ona to vidí jinak. Její snoubenec je špatný člověk a v soukromí jí to dává dost najevo. Jedinou vzpruhou pro Livii jsou hory. Což on vůbec nechápe a nechce ji podporovat. Když, ale jednou k nim do firmy, kde je spoluvlastníkem přijdou muži a ona v jednom z nich pozná známého horolezce, všechno se otočí o 360 stupňů, má možnost se vydat na vrchol a možná najít pravou lásku.
Daniel se po tragédii v horách, kdy přišel o svou lásku vydává po čase znovu do hor s cílem uzavřít tuto kapitolu, aby mohl jít dál. Jenže do cesty mu přijde Livie.

Nádhera. Originální, neokoukaný příběh z hor, ve kterém se prolínají dva osudy hlavních hrdinů.

“O našich životech nerozhoduje náhoda, ale hora.”
Přesně takhle začalo i skončilo. Ztratit blízkého člověka je to nejhorší co Vás může potkat a Daniel se s tím pral, ale pak se rozhodl vylézt na onu horu, která mu vzala lásku a všechno uzavřít. Netušil však, že hory mu nakonec dají lásku novou.

“Bojovali jsme spolu řadu měsíců, ale tváří v tvář horám jako bychom odložili zbraně. Toužili jsme jeden po druhém a pochopili jsme, že to musíme držet před celým světem v tajnosti.”

Vášeň a chtíč z obou dvou doslova sálal. Livie, byla neskutečně silná žena. Alespoň mě tak připadala, svěřit se někomu se svou temnou minulostí a doufat, že Vás ten druhý nezavrhne a bude Vás i přesto milovat - je zatraceně těžký.

Její příběh byl moc smutný, ale silný. A tomu já říkám skvělá knížka. Knížka, která ve Vás něco zanechá. Ať už je to smutek, štěstí nebo třeba otázky.

Daniel, k tomu bych měla jednu jedinou výhradu, proč o ní sakra pořádně nezabojoval? Vím, že jí chtěl dát prostor, ale muselo mu být nad slunce jasné, že pokud mu svěrovala svůj příběh, tak pro něj znamená něco víc než jen poblouznění.

Konec mě hodně překvapil, ale byla jsem za něj strašně ráda, protože karma je přece zdarma. A na každou svini se někde vaří voda.

Já si knížku moc užila, a ještě dlouho z ní budu žít. Výstup na vrchol byl jednoznačně top. Řekla bych, že to je zatím nejlepší knížka od polské spisovatelky, kterou jsem četla.

“Láska, která měla pokořit Everest.”

“Není vrchol je třešničku na dortu? Dort bez třešničky chutná taky báječně a třešnička může skrývat pecku nebo vás zklamat svou kyselou chutí.”

Tuhle knížku prostě chcete číst, je plná hor, lásky, vášně, tajemství a vyvolá ve vás hodně emocí.

evineckY
07.11.2022 5 z 5

''Všichni jsme si uvědomili, že ze všeho nejdůležitější je láska a rodinné teplo. ''

Dle krásné obálky (samozřejmě bez přečtení anotace) jsem byla připravena na nějaký erotický román. Nooo, řeknu vám, že na tento originální příběh jsem nemohla být připravená. Chtěla jsem jen kouknout, co je to zač... a už jsem se neodtrhla do hluboké noci - spíše brzkého rána. Škoda jen, že cestu na K2 spisovatelka vzala letem světem, ale to určitě neubralo na čtivosti, protože příběh Livie převálcoval vše - i mně.
Těžká témata v této knize určitě stojí za přečtení všem !!! Doporučuji !!!

SLOVA AUTORKY :
Snažila jsem si taky co nejlíp představit, jak vypadá život horolezce, který překračuje výšku bezpečnou pro zdraví a život.
Problematiky obchodu s bílým masem jsem se dotkla záměrně. I když se o tom moc nemluví, existuje obrovské množství případů, kdy jsou lidé – a obzvlášť ženy – různými způsoby vykořisťováni a zneužíváni. Přála bych si, abyste to měli neustále na paměti.

nela3812
04.11.2022 4 z 5

Nebudu lhát, když jsem se do knihy pouštěla, očekávala jsem, že se na sebe hlavní hrdinové vrhnou někde na převisu skály a neuměla jsem si to představit. Byla jsem opravdu mile překvapena, když to tak nebylo.

Naopak jsem se dočkala energií nabitého příběhu s (zpočátku) neočekávanou zápletkou, která se nám ukázala na konci příběhu. Od jisté fáze jsem jí sice předvídala, ale rozhodně mi to neubrala na celkovém dojmu z příběhu. Bohužel jsem však očekávala, že se příběh bude mnohem více odehrávat v horách, nakonec ale bylo horám věnováno podstatně méně prostoru, než by se po přečtení anotace mohlo zdát.

Prostředí příběhu je dalším velkým plusem, které jistě zaujme mnoho čtenářů. K tomu nejzajímavějšímu se dostáváme od 2/3 knihy. Mount Everest a celkově prostředí hor je naprosto kouzelné a ač se autorka věnuje především vztahu hlavních hrdinů, neopomíná ani na krásné popisy hor a horolezectví. Opravdu velký obdiv všem, kteří se pouští do souboje s takto velkou horou.

Co dojmy trochu kazí je, že naši hlavní hrdinové každou svou myšlenku a úmysl vysvětlují se slovy "nevím proč to tak je, ale je to tak". Oba jsou sice sympatičtí, energičtí, ale ve svých dějových linkách a dialozích mají opravdu velké množství prázdných a hluchých míst. Při čtení má čtenář až příliš často pocit, že tam prostě ještě maličký kousek příběhu nebo rozhovoru chybí.

Věřím ale, že Livie a především Daniel si získají srdce všech čtenářů, protože jejich vztah má od samého začátku jiskru a mimo to mají oba dva velmi silné osobní kouzlo. I přes své lehce zvrácené chutě v posteli jsou však ve skrytu duše milý, obětavý a milující.

Celkově hodnotím 4/5, protože jsem si příběh opravdu užila a dá se s přehledem přečíst na jeden zátah. :)

- spolupráce s @knihydobrovsky

Vorlovar
01.11.2022 5 z 5

Nádherná kniha, pro každou ženu bych si přála takového Daniela.

Majka1979
24.10.2022 5 z 5

Veľmi sa mi tento príbeh páčil.
Dvaja ľudia, ktorí sa snažia zdolať v živote jednu métu, aby sa mohli pohnúť ďalej.
Ale niekedy to ten život naplánuje a skombinuje inak.
Láska je tým, čo všetko vyrieši, zahreje a hlavne rozžiari ;)
Určite môžem len a len odporúčať

Andrejka91
24.10.2022 5 z 5

Wooow tak to byla pecka! Čekala jsem klasický erotický román, ale tato kniha rozhodně předčila má očekávání. Hlavní hrdinové Daniel a Livie jdou za svým životním snem dosáhnout vrcholu nejvyšší hory světa a už od prvního setkání to mezi nimi zajiskří. Livie má ale snoubence, který je pro ni noční můrou, ale kvůli minulosti ho nemůže opustit. Daniel i Livie to v životě neměli lehké a víc už nechci prozrazovat, protože tuto knihu si musíte prostě přečíst.
Kniha důvěrně popisuje cestu na K2, úplně při čtení se tam vidíte s nimi. Dějem se prolíná napětí, že postupně zjišťujete minulost Livie a ke konci zjistíte co je snoubenec Livie zač.
Za mě tam bylo vše, co mám na knize ráda, nemám co vytknout, kniha je originální, za mě dokonalá a dlouho se mi bude držet v paměti.

Ešína
22.10.2022 4 z 5

Příběh zasazený do hor se mi hodně líbil. Čtivá oddychovka. I když celá ta linka s Robertem na mě byla trochu moc.

horolezectví

Autorovy knížky