Cesta do Arnhemu

Cesta do Arnhemu https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58075/bmid_cesta-do-arnhemu-lEi-58075.jpg 4 39 4

Křičící orel série

"Křičící orli" 101. vzdušné výsadkové divize se po heroické bitvě v Normandii vrátili na bojiště dne 17. září 1944 jako jedni realizátorů odvážného plánu polního maršála Montgomeryho na rychlé skončení války proti Německu. Ukázalo se, že operace Market Garden je právě tak odvážná jako nemožná. Za to, že dvaasedmdesát dnů poráželi nacisty na cestě, která si brzy získala přezdívku "Pekelná dálnice", zaplatili vysokou cenu.... celý text

Válečné Literatura naučná Historie
Vydáno: , Jota

Road to Arnhem , 1999

Yossarian22
01.04.2024 5 z 5

(SPOILER) Válka je tady snad ještě víc špinavá a tenhle díl je šílená dvou měsíční řežba.
Mnohem lepší a autentičtější než mnohem slavnější na západní frontě klid. Pán Burgett tady popsal syrovou , tvrdou a naprosto nesmyslnou realitu války . Skvělá je čast s útokem na Son kde tři kanóny 88 zničí půlku roty ani né za dvě hodiny

jan.para
03.07.2023 2 z 5

Asi nejslabší díl z celé série. Na můj vkus moc nepřehledné.

dontbullshitme
01.03.2022 5 z 5

Já nemůžu jinak, než hodnotit plným počtem hvězd. Hltala jsem všechny čtyři díly a jsem ráda, že jsem si je nakonec všechny sehnala, i když tak nějak na přeskáčku. Nepořádek v tom ale nemám, v každé knize je jasné, kam se vydali dál, anebo kde byli předtím.

MartinezZ
21.06.2015 4 z 5

Cesta do Arnhemu mi přijde značně lepší povídání a popis dění oproti první knize (http://databazeknih.cz/knihy/-37124), což možná bude i díky popisu dění při nedomyšlené operaci Market a zpackané Garden, nejen dalším popisem dění a ukázkou další oddanosti, odvaze, schopnostem, hlouposti a hrůzám okolo Burgettam, přičemž je tu již i profilován jako člověk v době válečné, což na těch pár listech první knihy nestačilo být zdůrazněno. Nicméně i tak mi přijde, že než vydávat čtyři krátké knihy, uvítal bych asi jednu větší bichli s uceleným souborem vzpomínek paragána (a posléze spíše člena pěší pěchoty). Sedm cest do pekla (http://databazeknih.cz/knihy/-37123) je jako třetí kniha už o dalších několik listů objemnější.