Červená, bílá a královsky modrá

Červená, bílá a královsky modrá https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444810/bmid_cervena-bila-a-kralovsky-modra-pmW-444810.jpg 4 1093 282

Co se stane, když se syn americké prezidentky zamiluje do britského prince? Alex Claremont-Diaz je pohledný a nesmírně charismatický mladík. Pro Bílý dům představuje marketingový poklad. Jediný problém je, že si dvakrát nerozumí s Henrym, princem na opačné straně Atlantiku. Když se navíc v bulváru objeví závěry, na nichž se Alex hádá s Henrym na královské svatbě, má to neblahý dopad na americko-britské vztahy. Hlavy rodin a států proto sestaví plán, jak napravit škody – Alex a Henry pro veřejnost sehrají divadýlko a uzavřou příměří. Jejich fingované přátelství ale postupně přerůstá v cosi mnohem hlubšího a taky nebezpečnějšího. Kdyby se totiž jejich přísně utajovaný vztah provalil, mohlo by to zmařit probíhající prezidentskou kampaň a zcela změnit vztah obou národů...... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Red, White & Royal Blue , 2019

anetinkalan
10.04.2023 4 z 5

Hrozně jsem se teď zažrala do těchto LGBTQ+ knížek a témat. Kniha o Henrym a Alexovi mi přišla ze začátku parádní, čtivá, nahlédnout do jejich životů a pod pokličku vyšší vrstvy bylo zajímavé a peprné. Ovšem někdy v půlce knihy jsem měla krizi. Dost se to opakovalo a bylo to za mě zbytečně natahované. Trochu nepřekvapivý konec je ovšem u této slaďárny nutnost, takže jsem byla ve výsledku spokojená. Knihu doporučuju, jen klidně přeskočte pár kapitol. :D Dá se to i tak.

Calinda
09.04.2023 3 z 5

Nejsem cílová skupina, ale pro náctileté jistě pěkná knížka, i když jedna z těch spíše průměrnějších. Líbilo se mi téma, bavil mě vztah Alexe a Henryho, bylo to čtivé. Co mi nebylo blízké byly pasáže týkající se politiky, rušilo mě to, chápu, že to tam do určité míry patří, ale dle mého toho bylo zbytečně moc.

Knižnípauza
05.04.2023 4 z 5

Bylo to krásné, sladké, dojemné, vtipné... a prostě úžasné čtení.
Všechny postavy jsem si oblíbila skoro hned a příběh mi ubíhal opravdu rychle. Vždy jsem se těšila až knihu zase otevřu a po dočtení jsem měla velmi příjemný pocit a jen jsem seděla a uculovala se do prázdna.
Chemie mezi Henrym a Alexem byla prostě úžasná a musím říct, že jsem si Henryho absolutně zamilovala.
Téma které kniha zpracovává je velmi důležité předkládat lidem dál a dál, aby už konečně pochopili jak úžasní všichni lidi, bez ohledu na sexualitu jsou, a že láska je prostě láska.
Kéž by bylo vše tak pohádkové i v reálném světě.
Doporučuji všem.

roman9276
27.03.2023 5 z 5

Víc takových knih. Kniha se krásně a lehce četla, neni to bůh ví jaký složitý čtení a občas mi přišlo, že překlad nebo slovosled byl trochu krkolomnej, ale to je snad jediná výtka, kterou bych k tomuto krásnému příběhu měl. Opět jsem o knize téměř nic nevěděl, když jsem jí začal číst, a o to větší překvapení se konalo, když jsem postupně poznával postavy. V polovině knihy jsem na několik momentů přestal dýchat, někdy jsem měl i slzy v očích, což se mi moc často neděje. Fantastická romantika, která pohladí na duši.

Gaabii
25.03.2023 4 z 5

Ta romantická část byla vážně úžasná,ta mě bavila a pohladila po duši. Ta politická část, které mi v druhé polovině knihy přišlo neskutečně moc, byla nezáživná, posledních snad sto stran byla už jen politika a děj se někam vytratil.

shadowhunter06
13.03.2023 3 z 5

Ačkoliv jsem se rozhodla nevázat na fakt, že jsem se pustila mimo svůj oblíbený žánr, kniha ve mně nechala zklamání v mnoha ohledech. Pomalý rozjezd, vývoj vztahu hlavních postav poměrně předvídatelný již od začátku a mnoho politických vsuvek ve mně nezanechalo dojem. V knihu jsem vkládala hodně nadějí vzhledem k tolika kladným recenzím, které jsem četla, za mě ovšem lehký podprůměr.

Violet97
11.03.2023 5 z 5

Skvělé, skvělé, skvělé! Nechyběl tomu vtip, vzrušení ani dojemné scény. Dostala jsem přesně to, co jsem chtěla.

Lucík118
10.03.2023 5 z 5

Jedním slovem ÚŽASNÝ. Není to můj oblíbený žánr a vlastně i první kniha s LGBT tématikou. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Brečela jsem u ní, smála jsem se a taky jsem se bála.
Mám ráda, když kniha ve mě dokáže probudit emoce a takhle to dokázala.
První část svižná a vtipná, ta druhá se místy trochu táhla, ale nic neubíralo na napínavosti, jak to všechno dopadne.
Rozhodně si tato kniha získala moje srdce.

nikolabastl
12.02.2023 4 z 5

Moje první LGBT tematika a teda super!
Hrozne me bavilo propojení s reálným světem (zmínka o Baracku Obamovi, princ Henry vs princ Harry atd.)
Prvni část lepsi, druhá se chvílemi trochu táhla, ale i tak moc příjemné čtení

Terez9119
18.01.2023 3 z 5

Začátek mě dost rozčiloval. Vadilo mi, že je autorka zřejmě zapřisáhlou Američankou, které Anglie a její královská rodina přijde moc nudná a sešněrovaná (že by v královské rodině musel někdo tajit, že má rád Star wars? Vážně? A fakt si nemyslím, že by byl v dnešní době takový problém, že je princ gay…). Co mě fakt rozčilovalo, byl nedostatek autorčiny fantasie ohledně jmen členů královské rodiny – Philip, Beatrice, Henry, Catherine? Mountchristen-Windsor? Pokud chtěla udělat fikci (což očividně chtěla), tak měla zvolit jména úplně jiná a ne jen lehce obměnit příjmení a přeskupit křestní jména. Hodně mě to v příběhu rušilo. Stejně jako motiv, že být součástí královské rodiny člověka dusí a nejlepší by bylo se z ní vymanit.
A všechny politické rozpravy v Americe mě ukrutně nudily, protože jim autorka nedala žádný hlubší smysl, než že Alexova matka chce podruhé vyhrát volby, a to je na mě málo. Protože se nikde nedozvíme její program, nebo co dokázala, takže není důvod jí vítězství přát ani chápat, proč je její vítězství tak důležité (kromě osobních ambicí jí a její rodiny). I vztah Alexe a Henryho byl na začátku hrozně mdlý a neměli mezi sebou vůbec žádnou chemii. Stejně tak jejich poznávání bylo bez špetky vzrušení, spíš jako nějaký výčet poznámek. Až po prvních intimnostech se to trochu zlepšilo a pak už to šlo, i když závěr byl veskrze sladký. Ale celé to na mě bylo zbytečně upovídané.

stelka_knihomol
01.01.2023 4 z 5

Sice mě bavili jen ty pasáže, kdy si Alex a Henry psali e-maily, ale to je asi věc vkusu. Takže jinak knihu doporučuju a myslím, že v dnešní době jsou právě takovéhle knížky třeba

Přečti_si
30.12.2022 5 z 5

Joo, tak romanťárny nebudou nic pro mě. Já stará plačka u nich furt řvu. To znamená, že knížka byla samozřejmě boží. Trošku hůř jsem se prokousávala začátkem a vlastně celou knížku si pletla Alexe a Henryho, ale po první třetině už to šlo jak po másle a v práci jsem celý den myslela na to, až zase přijdu domů a budu si číst.

broskev28
22.12.2022 4 z 5

Tak tohle bylo výborné čtení, alespoň pro mne.
Jak již pravili nemnozí, v hetero provedení by tahle kniha určitě neoslovila tolik čtenářů, ale kouzlo spočívalo právě v té jinakosti. Mně osobně navíc „sedly“ i ty části textu, které propíraly nesmyslné rituály obou zemí, tedy jak monarchie, tak i republiky; popisovaná pravidla a zvyklosti se občas vzpíraly pochopení a hraničily s absencí zdravého selského rozumu.
Vtipné, čtivé, v rámci možností a v oblasti sexuálních praktik celkem decentní příběh. Postavy možná jednoduché, ale srozumitelné a sympatické (June, Nora, Zahra, ale také prezidentka i oba její partneři: bejval i ten nynější). Kniha určitě neaspiruje na hlubokomyslné čtivo; pobaví, ale některé z nás možná i trochu znejistí. Za sebe určitě doporučuju!

Iva095
07.12.2022 5 z 5

Tato knížka byla moje první LGBT knížka, kterou jsem četla a od té doby jsem jich přečetla celkem dost, ale tato mě bavila ze všech nejvíce. Dvojka Henry a Alex je naprosto dokonalá. Oba kluky jsem si zamilovala a díky tomu jsem si příběh užívala o dost více. Strašně moc se mi líbili ty e-maily co si psaly. Celá ta knížka byla tak moc milá, a tak krásně se četla. Za den jsem jí měla přečtenou a myslím, že než vyjde film na který se moc těším i když asi nebude tak dobrý jako knížka tak si jí přečtu znovu. Moc doporučuji.

Luci-_-
27.11.2022 5 z 5

Kniha se četla naprosto sama. Je na ní vidět na jakou cílovku je to mířeno, (YA) a možná proto mě bavila, očekávala jsem pubertální slaďárnu s dramatem mezi povinnostmi a láskou, takže za mě nadmíru spokojenost.

Terie
03.11.2022 2 z 5

Nevím, tohle mi moc nesedlo. Ačkoliv má kniha samé pozitivní recenze, já bych tomu víc jak 2,5 hvězdičky nedala. Určitě jsem četla lepší knížky s lgbt postavami a tahle kombinace sexu s politikou fakt není můj šálek čaje.

ziju.ctenim
02.11.2022

Tahle kniha byla úžasná a po dočtení jsem z ní byla opravdu nadšená a moc se mi líbila. A líbí se mi do teď. Takže proč jsem jí nedala plný počet bodů?
Kniha má 400 stran. Prvních 100 stran bylo dobrých. Pozorovaly jsme vznik jejich vztahu a vzájemné poznávání. Posledních 100 stran byla naprostá bomba a celková dokonalost, neskutečně jsem si je užila a přála si, aby to neskončilo. Opravdu skvělí konec.
Problém bylo těch 200 stran mezi tím. Nebylo to vyloženě špatné ale vlastně se tam nic moc nedělo. Knihu jsem četla asi před měsícem ale nebyla bych schopná říct co se vlastně během těchto stran dělo. Asi bych řekla, že spolu jen šukali.
A když už jsme u toho sexu tak mám pocit, že kniha není hate to love ale spíš hate to kámoši s výhodama to love. Jako opravdovou lásku jsem viděla až během asi posledních 150 stránek což je dle mého opravdu škoda.
Suma sumárum: Kdyby se kniha trochu v redakci poupravila byla by naprosto dokonalá ale takhle má nějaké mouchy.
Přesto si myslím, že když budete určité věci očekávat knihu si přesto užijete a že to stojí za přečtení.
PS: Věci co jsem tady vyjmenovala někomu vůbec nemusí vadit. Diskutovala jsem to s kamarádkou, co knihu taky četla, ale jí tyhle věci vůbec nevadily takže je to samozřejmě inviduální.

PeťkaW.
01.11.2022 4 z 5

Asi začínám nějak měknout a sentimentálnět. Buď to, nebo jsem teď měla na knížky neuvěřitelné štěstí a vždycky se mi výborně trefily do nálady a čtecího rozpoložení. Mám totiž pocit, že Červená, bílá a královsky modrá je jedna z nejlepších knížek v daných žánrech, co jsem četla, a to i když dávám "jen" 4 hvězdičky. Knížka má všechno, co od ní čekáte - výbornou čtivost (jakože vážně výbornou), spoustu vtipných momentů, u kterých jsem bublala smíchy, dobře vystavěnou romantickou linku, byť mezi dvěma kluky, pasáže, které se vám vryjí do paměti, i ty, u kterých máte trochu víc vláhy v oku, lehce toho sexu, nějaká doplňková témata, špetku dramatu a pochopitelně happy end. Osobně mi padl do noty i sarkastický humor hlavních postav. Nebudu lhát -ze sexuálních scén dvou kluků jsem měla trochu strach, protože sice nejsem nijak prudérní a homosexualitu nijak neodsuzuju, ale...víte jak... Naštěstí si s tím autorka poradila víc, než dobře a díky tomu, že vám primárně servírovala ten vztah, jako takový a vy klukům vážně fandili, pak ani tyhle pasáže nevyzněly nijak nepatřičně nebo kýčovitě. Navíc v mnoha případech pracovala s náznaky, takže jestli někdo oddaluje čtení právě kvůli tomu, tak nebojte a směle do toho. Autorka si s postavami celkově vyhrála a je to na příběhu znát. Nijak mě nerušily ani politické odbočky, protože jich nebylo tolik a nebyly tak podrobné, aby kvůli nim děj výrazně zpomaloval. Brala jsem je zkrátka jako druhou dějovou linku. Jediné, co mi maličko kazilo dojem, byla tradiční lehká americká kýčovitost, dokonalost a teatrálnost, ale dalo se to přežít. Závěrem snad jenom - knížka je vážně skvělá, i když trochu naivní a cukrkandlová a když bych chtěla, našla bych chyby, ale já se bavila víc, než jsem čekala a myslím, že budou spokojení i další čtenáři tohoto žánru, ale pouze v jenom případě - že přistoupíte na hru autorky s lehce alternativní a ději přizpůsobenou verzí reality. Když tyhle odbočky a nesrovnalosti budete analyzovat, příběh si vůbec neužijete.

seracén
28.10.2022 2 z 5

Hezký příběh, i když za mne trochu zklamání.Nejvice se mi asi líbily emaily.Zbytek knihy se tak nějak opakoval a protahoval.

Shinon.online
17.10.2022 1 z 5

Klasická hate-love jen s trochu rychlejším spádem, důležitějšími problémy a spoustou orálního sexu na nejrůznějších místech.

Vzhledem ke společenskému postavení hlavních hrdinů je jasné, že se příběh bude točit kolem politiky. Na můj vkus jí tam bylo opravdu a zbytečně moc. Jako čtenáře mě zajímala spíše romantická příběhová linka mezi Henrym a Alexem. Místo toho jsem se nudila u zdlouhavých kapitol, ve kterých se řešili jen americké volby, politická kampaň a další podobné věci.

Chyběl mi tam ten postupně rozvíjející se vztah. Bylo to všechno strašně moc rychlé, včetně erotických scén. Autorka nešetřila ani vedlejšími postavami. Byly sice pěkně promyšlené, ale na mě jich tam bylo už moc. Občas jsem v tom měla zmatek.

Co se mi líbilo, byla jejich emailová korespondence. U toho jsem se i zasmála, na rozdíl od zbytku knihy, kde mi některé vtipné pasáže vůbec vtipné nepřipadaly. Kdyby byla knížka o pár stran kratší a místo voleb se zaměřila více na vztah mezi hlavními hrdiny, líbila by se mi mnohem víc. Teď už vím, že si ji znovu nepřečtu.

homosexualita zfilmováno romantika prezidentská kampaň královská rodina gayové LGBT, queer, LGBT+

Casey McQuiston
americká, 1991