Zlato Arkony. Kniha druhá

Zlato Arkony. Kniha druhá https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/160832/bmid_zlato-arkony-ii-38G-160832.jpg 4 227 28

Černokněžník a jeho vlčí průvodce sbírají odvahu a sílu pro boj s nevídaným protivníkem. Do útesů Arkony buší krvavý příboj, ve vodách vnitřního zálivu se cosi probouzí a vysoko nad ostrovem krouží tajemný bílý krkavec. Schyluje se k válce bohů. Zlato Arkony 2 je epickým vyvrcholením dvoudílného románu, kterým pokračují dobrodružství Černého Rogana a vlka Goryvlada. Juraj Červenák, nejúspěšnější autor historické fantasy na Slovensku a v Česku, vás zve na další výpravu do světa slovanských hrdinů, bohů a démonů.... celý text

tatjana1737
03.01.2016 3 z 5

Na knížku jsem se těšila moc, Černokněžník patří mezi mé srdeční záležitosti a díky němu i Červeňákova další tvorba. Černý Rogan nezklamal, ale výrazně nepotěšil, není to ten Černokněžník jak ho znám (čímž se autor ostatně netajil)... Pro mne jsou oba díly spíše fantasy než historická fantasy, z novějších Červeňákových věcí tak víc preferuji Báthoryho.

QEDS
21.07.2015 5 z 5

Juraj Červenák opět nezklamal. Opravdu povedené fantasy. Pro ty co mají za sebou první díl je tato kniha takřka povinnost. Opravdu vřele doporučuji.

Fuksinka
13.06.2015 5 z 5

Dočetla jsem a přemýšlím, jak napsat komentář, kde by nebyly samé superlativy. Vyřešilo se to samo. Prostě jsem se naštvala. A hodně.
Naštvala jsem se po přečtení komentářů. Jak evidentně napsané pro peníze? Děláte si prdel?
Oproti první sérii má zlato Arkony o hodně víc vymakaný příběh, vymakané postavy, vymakané dialogy. Vymakanou atmosféru - díky popisům (od budov, přes zbraně a rituály až po oděv) si můžeme docela dobře představit, jak to tenkrát asi mohlo vypadat. U první série šel děj poměrně dobře odhadnout, tady ne. Zvraty a podrazy. Nejistota, kdo zradí a kdo zůstane věrný, kdo vyrabuje Arkonu a kdo si sedne na rujánský trůn. Nechybí samozřejmě ani vtip: Scéna, kde se Gorja vydává za Černoboha je prostě skvělá.
Jestli takhle výborná fantasy je napsaná pro prachy, tak by mě zajímalo, jak vypadá ta, která je psaná s láskou a péčí. U té bych evidentně musela uchcávat blahem.

OldaB
05.10.2014 4 z 5

Druhý díl mi přišel slabší. Jednak jsou v knize opět jakési lyrické předěly, které mi vyloženě nesedí. Za druhé se mi zdá, že kniha postrádá výrazného záporáka. A za třetí mi přišla i slabší linie s Roganovou "láskou". Nepochopte mě špatně, čte se to pořád dobře, ale pravidelní čtěnáři Červenákových děl se žádného většího překvapení nedočkají.

ziriant
12.07.2014 3 z 5

Na můj vkus trochu jednodušší a nedostatečně propracovaný příběh, což platí pro oba díly stejnou mírou. Jelikož se jedná o první záležitost, kterou jsem od autora četla, nejsem si jistá, že mě tato série přiláká i k dalším knihám. Nicméně obě knihy se četly poměrně dobře a jakožto jednorázové odreagování hodnotím lehce nadprůměrně.

Eigis
10.05.2014 5 z 5

Výborné pokračování prvního dílu, jediné co bych možná trochu vytknul je téměř totální likvidace řady zúčastněných armád. Ve skutečnosti to takhle nechodilo a v bitvě padla je menší část poražené armády, i to bylo často považováno za velký masakr. Na druhou stranu u Červenáka jsou hromady mrtvol běžné a mě to svým způsobem vyhovuje, žádná zdlouhavá politika, prostě nechat všechny kandidáty padnout až zbyde jen jeden.

Wahlker
29.08.2013 5 z 5

Juraj Červenák aj v tejto knihe zostáva verný typickej dynamike svojich diel. Vie do nich vniesť čaro, ktoré vás núti prevracať stránky, až si uvedomíte, že ste na konci.

Martin1974
24.08.2013 3 z 5

Poviedky o Roganovi mali pre mňa väčšie čaro, ako tento román. Evidentne bol napísaný pre peniaze a je to poznať. V Červenákových knihách sa zo zásady prirodzenou smrťou nezomiera, to by zrejme čitateľa unudilo k smrti, ale v tomto románe je toho sexu a masakrov až nad mieru. Jediné pozitívum Zlata Arkony vidím, že román trochu priblížil dobu a život polabských Slovanov, čo vyžadovalo venovať veľa času naštudovaniu histórie. A práve toto u autora obdivujem a v jeho príbehoch vyhľadávam. Rogan je jednoducho najlepší v poviedkach, podobne ako Conan.