Černočerné srdce

Černočerné srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/531307/bmid_cernocerne-srdce-65be510462cca.jpg 4 562 562

Když do detektivní­ kanceláře vpadne rozrušená Edie Ledwellová, Robin Ellacottová neví, co si o nečekané návštěvě myslet. Spoluautorku animovaného seriálu Černočerné srdce prý neustále pronásleduje internetový uživatel s přezdívkou Anomie. Robin usoudí, že jí nemůže nijak pomoct, a vše pustí z hlavy. Za pár týdnů však přijde šok - mladou ženu totiž kdosi zavraždil na hřbitově Highgate, kde se celý seriál odehrává. Robin a Cormoran Strike se pouštějí do pátrání a brzy objeví zcela nové podoby zla. "Mimořádně zdařilý současný kriminální román, který poukazuje na mnohé negativní aspekty sociálních médií a on-line. Zároveň se autorka dobře vypořádala s problémem, kterým si sama musela projít." čtenář z Goodreads "Varovný příběh o vlivu virtuálního světa na životy skutečných lidí." Guardian... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

The Ink Black Heart , 2022

rumova_kulicka
09.04.2024 4 z 5

Musím říct, že i přes to neuvěřitelné množství stran jsem se nenudila, nicméně tak o 200 bych to asi zkrátila. Na této sérii se mi líbí, že v ní oba hlavní hrdinové dělají opravdu detektivní práci, že máme možnost ponořit se do jejich přemýšlení, analyzování a nejsme o nic ochuzeni. V knihách jiných autorů se často setkávám s tím, že furt nic, nic a pak někoho osvítí a máme vraha. Tak to se tady opravdu neděje. I když tentokrát jsem vraha tipovala už hodně brzy a překvapivě dobře.
Co mi trochu vadilo byly ty nekonečně výpisy z twitteru, ani jsem se nesnažila zorientovat, kdo to píše a koho označuje a odpovídá mu. To bych nad tím seděla ještě za měsíc. Postav tady bylo skutečně hodně, ale tak nějak se v tom zorientovat dalo.
Téma je poplatné dnešní době, je to skvěle napsáno, ale není mi příliš blízké a navíc mi to trochu připomínalo knihu Hloubka nenávisti od S.J. Bolton. Ale to ničemu nevadí.
Celkově ale tentokrát dávám jen 4*. Částečně i za ten vztah Robin a Cormorana. Nejsme ve školce, tak už nám to, autorko, naservírujte :-D

helenkan
08.04.2024 5 z 5

Zase bomba čtení. Stále vymýšlet nové téma a ještě tak dokonale propracované. Smekám před autorkou. Postav tam bylo poměrně dost a ještě ty jejich internetové přezdívky. Pro mě trochu oříšek se v nich vyznat, ale časem to šlo. Až do konce jsem netušila kdo je vrah. Kdy už si konečně Cormoran a Robin přiznají,že se mají rádi. Ach jo.:-)

LadaLil
08.04.2024 5 z 5

Jako velká milovnice detektivek vždycky ocením spád, zápletku a hlavně když alespoň do poloviny nevím, kdo je pachatel. Tohle vše nový Cormoran Strike v Černocerném srdci splňuje. Fascinuje mě, že autorka nesnižuje úroveň ani když už by mohla. Celému světu ukázala, že umí vytvořit postavy, příběhy, ba celé světy. To v tomhle případě není třeba, ale hloubka porozumění komunity a dovedností, které obsáhla v této detektivce, mě fascinuje. Mé absolutní doporučení a hlubokosklon.

postrach
08.04.2024 4 z 5

Počet stran je šílený.Neškodilo by ubrat.Autorka je dost ukacaná.Nešetří slovy.Spíš román.Málo napětí.Ty Chaty mě štvaly.Konec super....Filmové zpracování bude asi lepší.

Liss93
07.04.2024 4 z 5

Mrzí mě, že nemůžu dát knize plný počet hvězd, protože sérii mám ráda, čtení mě i přes stále se zvyšující počet stran baví. Ale v této knize bylo těch much, které mi čtení kazily přece jen o něco víc. První je velké množství postav, které je ještě umocněno internetovými uživateli. Někteří z nich se shodují s reálnými postavami, jenže než si je všechny pospojujete, tak se zasekáváte na jménech, která si hned nedokážete zařadit. Druhým problémem je konec a vysvětlení zápletky. Nechci tu spoilerovat, ale osoba, která byla označena jako Anomie, na to neseděla. Některé věci mohly odpovídat, ale stále zůstalo mnoho nezodpovězeno. Konec byl velmi uspěchaný a působilo to, že Anomie byl odhalen náhodou. Třetím bylo formátování. Asi se to nedalo udělat lépe, ale v několika zároveň probíhajících internetových konverzacích se špatně čte. A čtvrtým a bohužel stěžejním je vztah mezi Strikem a Robin. Už šestou knihu kolem sebe našlapují a nic z toho. Jsou jen dvě řešení, ale ani jedno z nich není ideální. No, uvidíme co předvede Galbraith aka J.K., ale možná méně stran nebude úplně na škodu.

lisell
04.04.2024 5 z 5

Absolutní bomba jako vždy. Miluju, jakým způsobem dokáže J.K. vyprávět. Její knížky se čtou úplně samy a je jedno, pohybujete-li se po chodbách Bradavic s Harrym, Ronem a Hermionou nebo v ulicích Londýna s Robin a Cormoranem. Tento příběh navíc popisuje realitu sociálních sítí, kdy se za klávesnicí může v dnešní době schovávat kdokoli a síla slova nezná hranic, hlavně v negativní rovině.

PaníLenka
03.04.2024 5 z 5

Ale jo - přes všechny možné výtky, hodně postav, závěr po tolika stranách mohl být trošku propracovanější - ale četlo se to zase tak dobře, že si autor/ka 5 hvězd prostě zaslouží. Vždyť i cesta může být cíl - a tohle byla zase jízda! A s tak objemnou knihou bylo čtení rovnou i fyzická aktivita, takže další plus!

DominikV
03.04.2024 5 z 5

Epika biblických rozměrů. Rozměrově i obsahově. Kniha vnáší na světo (dle mého názoru) největší problém současné společnosti. Totiž možnost být za každý svůj názor, hejt nebo nenávistný komentář schovaný za sociální sítí/ internetem. Chatové konverzace mě dokázaly naporsto uchvátit a nad nepřeberným množstvím podezřelých zaplesá fanouškům (nejen) Agathy Christie černočerné srdce blahem. Jen musím připustit a souhlasit s komentáři níže, že konec by klidně dalších 50-100 stran snesl.

sadlo
03.04.2024

Opět říkám, mít klobouk, tak ho před paní spisovatelkou smekám. Další příběh Cormorana a Robin. Nudit se nebudete. Je to trochu tlustá kniha, přes 1000 stránek, tak pozor při čtení v posteli.

SuperSmidrs
03.04.2024 5 z 5

S každým dalším dílem mě to baví víc a víc, tenhle byl zas o notný kus lepší než ten předchozí! Už se těším na další, akorát na překlady už asi nebudu čekat :-D

IVANA0123
02.04.2024 5 z 5

Prostě super, Strike a Robin jsou jistota. Jen mám s knihami této autorky při dočtení velký problém. Na jednu stranu jsem ráda, že jsem knihu dočetla a vím, jak vše dopadlo, ale zároveň se nutně dostaví pocit smutku, protože je konec a další díl v nedohlednu. A přestože těch stránek bylo tentokrát opravdu hodně, klidně bych četla dál. Námět byl super a je víc než aktuální. Většina z nás žije v menší či větší míře i v tom digitálním světě každý den a o našich dětech ani nemluvím a málokdy nás napadne, jak moc jsme díky internetu zranitelní. V této knize se ukázalo, jak lehce se zde šíří zlo, když je vše anonymní a jak jednoduché je v tomto médiu zmanipulovat dav i jedince.. Prostě autorce se opět povedla skvělá kniha a mně nezbývá než opět čekat.
(4/24)

olga8832
02.04.2024 5 z 5

Fakt mě to bavilo, skvělý příběh a super téma. Ale ti dva... dyť už je to trapný... dospělí lidi a a touží po sobě jak dva puberťáci...

uzivatel3682
31.03.2024 4 z 5

(SPOILER) Moc pěkná detektivka , pachatele jsem teda nerozluštila, myslela jsem si,že je to někdo z rodiny ale spletla jsem si člena. A ten rozsah je teda až moc. Chvíli jsem měla chuť se na to vykašlat. Ty případy bokem mě štvaly a ani se mi číst nechtěly.

Valdora
29.03.2024 4 z 5

Autorka zvolila velmi zajímavé a aktuální téma, ale pasáže, kde byl chaty a twity, mě nudily, i když měly souvislost s dějem. Určitě by se to dalo zredukovat a pak by samotný román tak nenabobtnal. Za mě asi nejslabší kniha a to už jsem detektivky s Cormoranem přečetla všechny. Dávám i tak 4 hvězdy, protože zůstanu příběhům věrná a budu zvědavá na případný další díl.

OMBeautifulLife
28.03.2024 5 z 5

Tohle bylo boží! Srdce se mi líbilo víc než predposlední knížka.
Už jsem se přistihla, že vraždy a vyšetřování beru jen jako podkres k hlavnímu příběhu, který mě zajímá, a to příběh o Robin a Strikovi
A i těch 1200 stran jsem si šetřila a bylo mi to pořád málo!

INCOGNITOREADER
27.03.2024 5 z 5

Rozhodně se jedná o jednu z mých nejoblíbenějších sérií vůbec. Téma internetových trollů a kyber šikany, která se může přenést z online do reálného světa se mi líbilo. Podezřelých je zde opravdu velké množství. Navíc se vyšetřuje na několika úrovních a to v reálném světě, na internetu a potom ještě přímo v prostředí online hry. Tohke způsobí, že jedna postava zde má několik jmen a přezdívek a může to být pro někoho dost matoucí a komplikované. Mě to každopádně bavilo jako vždy. A vždy jsem se těšil až se budu moct ke Strikovi a Robin znovu vrátit. Co se jejich vztahu týká. Stále plati, že by oba potřebovali profackovat a promluvit si.

Didi15
26.03.2024 4 z 5

Je to čtivé , je to napínavé a příběh Robin a Cormorana mě zajímá. Sakra, ať se už dají dohromady .
Ale jinak téma mě moc neoslovilo, místy až někdy nebavilo . Ale Rowlingové jsem to schopna všechno odpustit.

Šárka.Šála
25.03.2024 1 z 5

Už předchozí knihu jsem dočetla s velkou námahou. Po první třetině nějak nemám sílu a ani zvědavost vědět, jak to dopadne. Chybí mi spád a napětí. Ani knihu odložím a možná časem se k ní vrátím. Za mne velké zklamání...

heavy66
24.03.2024 5 z 5

I was born on the cemetery
under the sign of the moon
raised from my grave by the dead
I was made a mercenary
in the legions of Hell
I'm king of pain, I'm insane

Také umím použít verše, které se hodí k danému tématu! Posledních 20% pátrání po Anomie bylo hodně napínavých a pointa plná zla. Jak může jedinec nežít svůj život, ale nějakou virtuální existenci? Děsivá je představa agresivních entit skrytých v anonymitě sociálních sítí, které ohrožují naše děti. Přesto se mi příběh líbil, jakkoliv je dlouhý a spletitý, má myšlenku a stojí za přečtení.

heavy66
24.03.2024 5 z 5

Jsem na 80% - přečíst Black Ink Heart, to je jako přečíst čtyři knihy běžného rozsahu. Teď něco k pokračování vztahu Strika a Robin. Na co Strike pořád čeká? Proč ho Robert znovu a znovu vrací na startovní čáru? Robin je hezká, chytrá a má dobrý charakter. Zatím radí Strikovi s dietou, ale až si někoho najde, bude to Completely Broken Heart!