Černé ovce a beránek boží

Černé ovce a beránek boží
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/367916/mid_cerne-ovce-a-beranek-bozi-nBn-367916.png 4 68 68

Kdo je bez viny, ať hodí kamenem Rok 1976, Anglie. Paní Creasyová zmizela a celá Ulice si šušká. Sousedé viní z jejího náhlého zmizení vlnu veder, ale desetiletá Grace s kamarádkou Tilly o tom nejsou tak docela přesvědčené. Léto pálí čím dál víc a dívky se rozhodnou vzít záležitost do vlastních rukou. Inspirovány místním vikářem začnou hledat Boha. Věří totiž, že když najdou jeho, mohly by najít i paní Creasyovou a přivést ji zpátky domů. Kurážná Grace spolu s hloubavou Tilly chodí od domu k domu a pátrají po indiciích. Slepá ulice postupně vydává svá tajemství a malé detektivky odhalí mnohem více, než si představovaly. Začíná se rozplétat komplikovaná historie lží a klamů. Každý v Ulici se snaží skrývat to, čím nezapadá. Uhlídat své zvláštnosti před ostatními je ale v dusivém letním parnu téměř nemožné. Trávníky usychají, chodníky se roztékají a životy sousedů se začínají obnažovat. Dívky si neuvědomují, že stejná tajemství rozplétala před svým zmizením i paní Creasyová.... celý text

Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Host

The Trouble with Goats and Sheep , 2016

sadlo
06.07.2018

Skvělá kniha, skvělé počtení. A dobrý překlad.
Autorka je psychiatrička a její povolání se promítá i v jejím literárním projevu.
Děj má šmrnc, není " okoukaný".
Výborný knižní dárek. Pro čtenáře autorů knih Backmana, Puértolase Romaina.

čika
23.06.2018 5 z 5

Knizka ma, priznam sa, nalakala na obalku. Pribeh pekne odsypal, velmi sa mi pacili rozne skryte myslienky a odbocky.

boticelli
03.06.2018 4 z 5

Drby, předsudky, lidská malost. A samozřejmě víra v Boha. Horké léto na maloměstě. Peklo na zemi.
I přes pikantní téma mi kniha jaksi “neodsýpala”, nějak jsem si nemohl pořádně vybavit ta horká sedmdesátá a postavy mi splývaly. Mohlo to mít větší náboj ale i tak jsem rád, že jsem dočetl do konce.

bosorka
25.05.2018 4 z 5

Jedna ulice rozpálená neúnosným horkem. V té ulici několik sousedů, v každém z domů nějaký ten problém a v okolí mnohá tajemství. Británie v 60. a 70. letech, ale stejně tak by se dala ulice zaměnit za libovolné městečko, vesnici, ba panelový dům v libovolné zemi libovolného času. Příběh o vině a nevině plyne pozvolna jako líný tok uprostřed parného léta. A to, co postupně vyplouvá na povrch zkalené vody, sevře hruď stejně jako nekonečné horko a čekání na déšť. Přetvářka a klam jsou zde každodenní stravou a co kdo skrývá, na to se snaží přijít dvě kamarádky, které mě od první chvíle zaujaly. Jejich postoje, bezprostřednost a odvaha říkat věci tak, jak je cítí a jak nejspíš opravdu jsou, byly nesmírně sympatické.