Celestinské proroctví

Celestinské proroctví https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15108/bmid_celestinske-proroctvi-wpt-15108.jpg 4 314 61

Hlavní hrdina, toužící poznat smysl života, se vypraví do Peru, aby pátral po tajemném Rukopisu neznámého původu, který se snaží oficiální místa neúspěšně potlačit. Rukopis osvětluje, jakou cestou se bude naše civilizace v příštím tisíciletí ubírat.

Romány Duchovní literatura Esoterika, astrologie, okultismus
Vydáno: , Pragma

The Celestine Prophecy , 1993

Clara del Valle
19.12.2014 odpad!

To se nedá, škoda času ,který jsem tomu věnovala, to je zajímavější si číst telefonní seznam než toto :-(

Skawin
25.09.2014 3 z 5

Bohužel musím souhlasit s mnoha komentáři a vytknout této knize špatnou literární kvalitu. Nevím jak velkou roli zde hraje překlad. Jinak idea knihy je celkem zajímavá.

Pivísek
09.09.2014 4 z 5

Tuto knihu nelze přečíst na jeden zátah, člověk ji musí prožít a zamyslet se nad tím, co čte. Případně se podle ní zkusit chovat. Možná mě zastihla v tom správném období, ne každému tento žánr sedne, ale mi přišla vhod. Jasně, že toto téma se objevuje i v jiných knihách a snad i lépe zpracované, ale nejde přece o příběh, ale o myšlenku knihy celkově. A kdo to považuje za mysteriózní slátaninu, číst to přece nemusí! :o)

Godzila.007
01.06.2014 1 z 5

Hrozně utahané, už jsem asi v polovině a pořád se nic pořádného neděje. Nevím, zda zvládnu prokousat se až do konce.

kirkous
15.12.2013 odpad!

Ani nevím co mne navedlo k tomu, že jsem si chtěl knihu přečíst. Snad zájem o titul, který je vychvalován? Ach jo, zase jeden z těch, které se hrají na hloubku a servírují čtenáři kraviny, kterým možná autor sám věří, ale které jsou upadlou formou okultních nauk. Navíc se to má ještě tvářit jako thriller? Číst se to nedalo, nevydržel jsem to.

Jíťa
13.08.2013 5 z 5

Škoda, že tolik lidí hodnotí tuto knihu negativně, já ji považuji za jednu z vůbec nejlepších co jsem kdy četla. Zase proti proudu:) Víceméně všechny názory na svět a úlohu člověka v něm v této knize jsou mi hodně blízké a při čtení jsem pociťovala čistou radost nad tím, jak dokonale zapadá do mých představ a pocitů. Příběh není tak důležitý, ale poskytuje krásné vodítko pro převyprávění autorových úvah a myšlenek. Zapadá to do sebe vskutku jak mozaika až si někdy říkám, jestli náhodou onen Rukopis skutečně neexistuje...U mě jednoznačně palec nahoru.

lusila
17.07.2013 3 z 5

Trochu fyziky, trochu mystiky, psychológie a filozofie, k tomu dobrodružný dej.

Hřibče
10.06.2013 3 z 5

Jako thriller vcelku dobré, jako duchovní literatura mě to příliš neoslovilo.

Skjaninka
09.06.2013 4 z 5

Nielen Celestínske proroctvo, ale celú Redfieldovu trilógiu som pred pár rokmi hltala ako divá. Prvá kniha bola najlepšia, Desiate proroctvo bolo trošku slabšie a čo sa týka Tajomstva Shambaly, to bolo na mňa už moc. Teraz s odstupom času sa nad tým pousmejem a premýšľam, či som sa aj ja nechala vtiahnuť a zblbnúť, alebo naozaj na tom niečo je.
Neviem, ale ešte dnes si vybavujem, že kniha na mňa urobila veľký dojem a to nie štýlom (ten je nič moc) ale obsahom, ktorý naozaj odkrýva hlboké tajomstvá a verím, že aspoň niekomu táto kniha dokázala, ak už nie zmeniť, tak aspoň ovplyvniť život.

Danafantom
12.02.2013 4 z 5

Autor označil svojí knihu za "dobrodružnou alegorii" Naprosto souhlasím s Vesirenou, že to dobrodružství je tam spíše jako oslí můstky na spojení jednotlivých vhledů. Knížku jsem četla poprvé skoro před 20 lety a tehdy se mi zdála tak od poloviny dost ujetá. Možná jsem k tomu dospěla léty, ale teď to s tou energií podle mých zkušeností zhruba funguje tak, jak to autor popsal. Ale jestli se stanu neviditelnou, tím si opravdu nejsem jistá :-)

JitEliOsk
29.09.2012 2 z 5

Na tuto knihu jsem se velmi těšila, mé očekávání bylo velké, ale vyloženě tuto knihu nedoporučuji. Musela jsem se velmi nutit ji dočíst. Trochu mě začala bavit až ve 3. třetině, ale to bylo zřejmě tím, že už jsem se blížila ke konci.:-) Je v knize pár zajímavých myšlenek, ale pro mě naprosto nezáživně napsané.

Dana Palmová
20.05.2012

Kniha mě oslovila a nutí člověka se nad určitými věcmi zamyslet,ale kdybych jí četla před 20-ti lety,asi by mě nic neřekla.

honajz
15.03.2012 2 z 5

Kniha se prostě veze na současných popkulturních povrchních duchovních proudech - něco new age, něco mystiky, něco přírodních národů, ale také něco z křesťanství, aby se neřeklo, smícháme v eintopf a hotovo. Ono si to své příznivce najde, jako si je našla Marlo Morgan nebo don Juan a mnozí další. Vždycky se najdou lidé, kteří chtějí instantní duchovno podobně jako instantní polévku nebo kafe. Okamžitě připravené k použití, a podobně nestravitelné. Přitom tito lidé zapomínají, že skutečné duchovno vyžaduje od lidí dlouhodobou pouť, změnu životního stylu (to právě se mnoha moc nelíbí), sebekritiku a nadhled nad svými chybami (mnozí z nás si myslí, že jsou dokonalí a chyby zkrátka nedělají), ale hlavně vytrvalost a neustálé poznávání sebe a světa kolem sebe... Tahle kniha je jen esencí již kdekoliv jinde uvedených povrchních úvah, v zásadě nijak špatných, ale bez hlubšího vhledu a širšího zaměření.

Ikkju
10.02.2012 4 z 5

Na knihu si rád občas vzpomenu například někdo na mojí vyslovenou otázku odpovídá "cože?" Způsoby jak prudit druhé jsou s tohle knížkou průhlednější...

vesirena
05.02.2012 4 z 5

Tak knihu jsem četla asi před 15 lety...už jsem se k ní mockrát nevrátila, ale občas si něco nalistuji a počtu znovu. Můj názor je, že když se vypustí z hlavy trošku přehnaný a místy až fantaskní děj a člověk si ponechá v mysli jen jednotlivá proroctví, tak je kniha velice dobrá. Na mě osobně nejvíce zapůsobila kapitola o dětech...takže dám klidně **** za podmínky, že děj autorovi odpuštím ;o)

s-reader
04.01.2012 1 z 5

Celestinské proroctví je zase jedna kniha, která hrubým způsobem těží z touhy lidí najít jakýkoliv náznak toho, že jejich život má nějaký vyšší smysl. Touha, která motivuje toto hledání je natolik silná, že se někteří lidé bez rozpaků a nekriticky chytají jakéhokoliv nesmyslu, vytrženého z kontextu náboženství nebo filozofie, jen proto, že potvrzuje jejich nejasná tušení, nebo spíše zbožná přání, že jejich existence není tak zoufale zbytečná, jak to navenek vypadá.
Redfieldovo Proroctví je bezkoncepční snůška myšlenek, které byly již dávno a velmi často vyslovovány a napsány jinými autory a oslovit může opravdu jen ty čtenáře, kteří se s podobnou literaturou dosud nesetkali, nebo mají pocit, že pokud se myšlenka opakuje v různých knihách, nemůže být přece mylná.
Zarážející je naprostá absence jakékoliv literární kvality, přesto, že se Proroctví snaží tvářit jako beletrie. Způsobem zpracování se blíží knize Turnery deníky, jež pod slupkou beletrie skrývá jednoznačnou propagandu.
Celestinské proroctví je velmi chabý text vystavěný na naprosto nepůvodních myšlenkách.

Elisa.Day
28.10.2011 3 z 5

Když jsem tuhle knížku přečetla (někdy koncem 90. let), byla jsem z ní úplně nadšená. Hodně mě oslovila a nedala jsem na ni dopustit. Časem jsem se snažila přečíst ji znovu a už jsem se nedokázala prokousat ani první kapitolou...asi nějaký posun v myšlení, nebo co :-) Myšlenky, které mi v mých 17ti připadaly úžasné, už mi dnes nic neříkají. Solidní slátanina, ale asi to nebylo zase tak špatné.

DuncanIdaho
28.10.2011 4 z 5

Není to špatné, je to i drobet dobrodružné, ale četl jsem už lepší SCI-FI.

pihinka
28.08.2011

Opravdu nic moc, přečetla jsem tuto knihu asi do čtvrtky a přestala mě bavit :(

kedalch
31.07.2011 odpad!