Celestinské proroctví

Celestinské proroctví https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15108/bmid_celestinske-proroctvi-wpt-15108.jpg 4 314 61

Hlavní hrdina, toužící poznat smysl života, se vypraví do Peru, aby pátral po tajemném Rukopisu neznámého původu, který se snaží oficiální místa neúspěšně potlačit. Rukopis osvětluje, jakou cestou se bude naše civilizace v příštím tisíciletí ubírat.

Romány Duchovní literatura Esoterika, astrologie, okultismus
Vydáno: , Pragma

The Celestine Prophecy , 1993

JointlieKat94
05.04.2019 4 z 5

Tak tohle bylo pěkný. Fakt moc!
Nějak nevím ale, co k tomu napsat, film jsem neviděla, ten nemohu soudit.. ale kniha je povedená. Týká se to získávání energií, vhledů na život a vztahů člověka k přírodě,.. tak nějak toho spoustu z toho znám, zde to bylo ale krásně a srozumitelně napsáno.

Fakt super.! :)

hrdlickova_61
01.04.2019 5 z 5

Dobrodružná "omáčka" mě v téhle knížce moc nezajímala, ale její filozoficky laděné části ano.

Lessana
03.11.2018 2 z 5

Teda, taký zlý preklad (čítané v slovenčine) a také slabé vyjadrovacie prostriedky autora, to sa tak často pohromade nevidí! Škoda, príbeh vyzeral zaujímavo.

Gweny
06.09.2018 5 z 5

Dříve než o knize, jsem se dozvěděla o filmu. Napoprvé mne zaujal. Bylo to v době, kdy jsem se hlavně o fungování energie, aury apod. začínala zajímat. Po přečtení knihy mi ale došlo, že film jí moc neodpovídá. Nicméně kniha se četla téměř sama a díky ní jsem si v některých oblastech života (především v oblasti vztahů) dala jak se tak říká, jedna a jedna dohromady.

BStone
12.08.2018 1 z 5

Snažil jsem se dát knize šanci a nakonec jsem se prokousal až na konec, ale rozhodně nezaujala - pro mne je to blábol.

Alíša236
08.04.2018 3 z 5

Pro ty, které zajímá fungování energií a ještě k tomuto tématu nic nečetli doporučuji vřele, pro ty co už se tímto zabývají nedoporučuji - nedozví se nic jiného a pro ty co hledají kvalitní beletrii a esoterika je nezajímá nedoporučuji vůbec.

RyonMathrin
05.03.2018 4 z 5

Mám rád knihy, po kterých se díváte na svět trochu jinak. Tato mezi ně patří.
Podle mě se také dá zařadit mezi knihy, které člověk lépe přijímá v určitém období života, jindy jsou možná těžko "stravitelné".
Důležité informace jsou zde zabaleny do napínavě postaveného příběhu. Sice to člověka vtáhne a chce se dozvědět, jestli se hlavní postavě podaří odhalit části proroctví, které se mu postupně odhaluje.... Pamatuji si však, že asi v polovině knihy mě toto schéma začalo trochu štvát (mnoho stránek "omáčky" popisující jen honičku džunglí). Chápu ale, že to asi má smysl, aby člověk pochopil a přijal jednu konkrétní myšlenku, jinak je toho trochu moc najednou.
Celkově mne však sdělení v knize velmi zaujala. I když by se dalo říci, že jsou některé myšlenky převzaté, myslím si, že jsou spíše společné pro mnoho knih, protože jsou všeobecně platné a nadčasové.
Hodně zajímavý mi přišel systém psychologických schémat, které se mezi generacemi prarodič-rodič-dítě přenáší výchovou a mění v protipól a zase zpět (viděl jsem analogii ve vlastní rodině).

jaroiva
02.03.2018 5 z 5

Kdysi se mi líbila, nevím, jestli by se mi líbila v dnešní době, ale v době, kdy jsem ji četla, mi připadala úžasná. Podruhé bych ji ale nečetla, nebylo by to už pro mě tak tajuplně zajímavé.

DickBach
18.12.2017 5 z 5

Velmi dobrá kniha, pěkně se mi četla. Před lety. Teď ji poprvé poslouchám a není to ono. Jednak mám namluveno ženou, takže mě trošku ruší kniha psaná v první osobě mužem, když slyším ženský hlas. A druhá věc, která mě dnes ruší je "nerozumím, nevím, nechápu...". Na můj vkus příliš časté. Nicméně mé výtky jsou spíše hnidopišské, protože příběh je to pěkný a myšlenky Rukopisu by měly být v nás.

jadviga
30.09.2017 5 z 5

Moc se mi líbila a občas se k ní vracím.

Kamys
29.08.2017 4 z 5

Kdysi mi změnila život. Dneska už bych to nečetla.

Lanisa1966
04.02.2017 5 z 5

Super.

Janin
05.06.2016 3 z 5

S knihou jsem nebyla nadšená.Četla se těžce,myšlenka byla jen tu a tam.Bylo tam hodně barvité líčení krajiny,což bylo zdlouhavé a místy až nudné.já osobně ji nikomu doporučovat nebudu.Znám knihy,které mě oslovily více.

DickBach
20.04.2016 5 z 5

Perfektní myšlenka, námět, scénář. (bavím se stále o knize, film byl ... nooo...slabý) Skvělé a strhující zpracování. Škoda, že znám pokračování, to je podle mně výrazně slabší.

minusha97
11.03.2016 2 z 5

Už od začiatku som išla do knihy s tým, že to bude blbosť, lebo tento typ duchovna skrátka neuznávam, ale knihu som si chcela prečítať skôr, ako ju predám.

A nakoniec, nebolo to až také zlé. Iste, kniha je skôr kniha na poznanie pre ľudí, ktorých to zaujíma, ako kniha na čítanie, ale aj pre mňa, ako nefanúšika bola čitateľná. Prečítala som ju za jediný deň. Autor sa pohral s myšlienkou zasadiť duchovné poznanie do príbehu, namiesto príručky, ktorých sú na svete milióny a myslím si, že tento zámer sa mu aj vydaril, i keď svetoborný príbeh to nebol. V tomto smere by som knihu trocha stučnila, pridala a vinula trochu akcie, čo by vytvorilo ešte lepší dojem.

Ale, cením si zámeru, cením si nápadu a cením si štýlu, ktorý som považovala za náramne čtivý, hoci niekedy som nudné duchovné pasáže púšťala "jedným uchom dnu a druhým von."

medialstar
02.01.2016 3 z 5

Před mnoha lety na mě zapůsobila, dokonce jsem si pořídila i pracovní knihu. Není to žádné literární veledílo, pokud ji nečtete vyloženě pro samotné "poznání", může to být i nuda. Nic, co už nebylo jinde nebo dříve vyřčeno, ale má své místo v mé knihovně. Určitě se k ní, až bude vhodná nálada, vrátím. Nemohu však nezmínit obal, který mně přijde opravdu mimo...

Gwaihir
06.12.2015 5 z 5

K přečtení této knihy jsem se, shodou okolností, dostal v době, kdy jsem častěji než kdy před tím přemýšlel o svém dosavadním životě. Tehdy jsem měl čas a prostor, který jsem začal mnohem více využívat k rozšíření svých obzorů na poli literatury, kinematografie, ale také sebepoznání. Příběh objevování tajemného rukopisu je napsán poměrně prostě a vyprávění samo o sobě slouží v podstatě hlavně jako pozadí pro představování myšlenek, které sice nejsou ničím novým, ale zároveň dávají možnost k určitému ohlédnutí a možná i zhodnocení toho, kam každý z nás směřuje. Do jisté míry mě zasáhlo, když jsem si při čtení uvědomoval svoje vlastní částečně zapomenuté zkušenosti a měl jsem možnost je vidět v trochu jiné perspektivě, stejně jako některé zážitky podobné těm, které jsou tu popisovány jako vhledy a jež se odehrály ještě v dobách, kdy jsem se duchovním světem zabýval jen pramálo. Po jistou dobu jsem se dokonce snažil být bdělejším ke všemu kolem. Knihy však životy lidí nemění, i když v nich mohou zanechat nějakou stopu. Když jsem si po několika letech proroctví přečetl znovu, tentokrát plánovaně, můj pocit byl trochu jiný, ale podobně naléhavý. 95 %

poiu
30.10.2015 2 z 5

Tak tohle bylo opravdu velké šlápnutí vedle. Asi se opět potvrdilo, že duchovní literatura a mysltická vidění a přenosy energií opravdu nejsou (a nebudou) nic pro mě. Jsem na to asi moc velký barbar. :-)

Příběh nula, myšlenka nula. Pokud to někomu přináší nějaké poselství - fajn, nemám nic proti, ale pro mě tohle opravdu není.

.....„Když mi otec Sanchez řekl, co se s tebou dělo od tvého příchodu do Peru,“ řekl, „byl jsem udivený sérií shod okolností, které tě seznámily s různými vhledy Rukopisu právě tehdy, když jsi je potřeboval.“
„Co si myslíš, že to znamená?“ zeptal jsem se. Zastavil se a podíval se na mě. „To znamená, že jsi připravený. Jsi jako my ostatní. Dospěl jsi k bodu, kde jsi potřeboval Rukopis, abys mohl pokračovat v evoluci svého života.

.....„Podívejte,“ řekl jsem, „já nevím, co mám dělat. Vy dva mi musíte pomoct. Je tady ještě někdo, kdo by mě mohl schovat?“ Podívali se jeden na druhého.
„Myslím, že ne,“ řekl otec Carl.
Zíral jsem na ně a žaludek se mi svíral strachem.
Otec Carl se na mě usmál a řekl: „Zůstaň soustředěný. Rozpomeň se, kdo jsi.“

romankrasa
04.10.2015 4 z 5

V anotaci je psáno: „Kniha, která už změnila tisíce lidských životů a která může změnit i váš život.“ Nejspíš je to pravda. Ano, kritika této knize nepřikládá velký význam, neboť skladba věty a různé, dalo by se říci až „trapné události, jsou v této knize místy přehnané a přitažené za vlasy. Avšak já si myslím, že autorovi nešlo pouze o příběh, nýbrž o jisté předání čehosi, co má každý člověk v sobě. Tato kniha člověka zdokonalí ve vnímání světa v případě, že bude vnímat shody s knihou a vlastními zkušenostmi ze svého života. Toto knihu doporučuji opravdu všem, kteří se zajímají o náboženství v širším spektru než jen, že se jedná o vyšší bytost. Neboť to důležité, co na světě je jsme my a naše postavení. Naše pochopení, láska i vnímání svého okolí. My neseme plnou zodpovědnost za své činy a jen my je můžeme napravit a nesmírnou energii, kterou prý Bůh má, je vlastně v nás…my jsme všude a tudíž jsme vševidoucí…ale jen s určitým chápáním světa je možné dojít k lidskosti a nové etapě evoluce…

Safrika
19.02.2015 5 z 5

Zamilovala jsem se do teto knihy. Myslim si, ze do teto knihy clovek musi vnitrne dozrat a take zalezi na jeho vnitrnim rozpolozeni, aby se mu dobre cetla. Takze za me rozhodne ano.