Čas zapomnění

Čas zapomnění https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/315691/bmid_cas-zapomneni-rH7-315691.jpg 4 211 79

Strhující a dojemný román o naději, že je možné přemoci smrt, ztrátu a zapomnění. Noah je chytrý čtyřletý chlapec, ale přesto je z něj jeho maminka Janie zoufalá. Její syn tvrdí, že jeho matkou je někdo jiný, na svůj věk má nepochopitelně rozsáhlé znalosti a nevysvětlitelný strach z vody. Po řádce specialistů, kteří si s Noahem nevědí rady, se Janie nakonec rozhodne navštívit dr. Andersona, odborníka na reinkarnaci a život před životem. Doktor Anderson dokončuje na toto téma knihu a v Noahovi vidí poslední důležitý kousek skládačky. Pátrání je zavede až před dveře ženy, jejíž syn se už sedm let pohřešuje…... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Forgetting Time , 2016

Alexxxka
13.02.2020 4 z 5

Nejdříve jsem se nemohla začíst, každopádně jsem ráda, že jsem jí přečetla. Zajímavé neotřelé téma, nechtěla bych se ocitnout v kůži Janie a Denise.

Viaby
13.01.2020 5 z 5

Možno autorke nešlo ani tak o tému reinkarnácie, ale o uvedomenie si toho, čo všetko si žitím ťaháme so sebou. Naša pamäť sa rozpamätáva na niečo, čo si dnes nepamätáme, ale vieme, že sme toho onehdy boli súčasťou. Akoby sa nám niekde v mozgu ukladali pocity, ktoré sa vynoria presne vtedy, keď sa cítime rovnako, ako pri ich zápise. Bunková pamäť, ktorá v človeku zakóduje životné skúsenosti a chvenia, ktoré si nevieme vysvetliť. Recyklujeme sa z jediného dôvodu. Naučiť sa bezvýhradnej láske, odpusteniu, pokojnému prijatiu kolobehu života a opäť bezvýhradnej láske. Pretože... Čo my vlastne vieme? O živote vieme málo a o umieraní a živote pred i po vieme ešte menej. Pre mňa bola v knihe najdôležitejšia téma odpustenia. Denise vo väzení, rozhovor s Paulom, silná káva. Odpustiť a ešte aj zdvihnúť.

michaela2338
05.09.2019 5 z 5

Mohlo by se zdát, že je dané téma příliš "nadoblačné". Kniha je však napsaná střízlivě a sluší jí to. Je to příběh o bolesti, ztrátě a věcech, se kterými se stěží dokážeme srovnat.
Čte se dobře a je v ní napětí, které brání knihu odložit.

Artep25
28.08.2019 4 z 5

Asi by se našlo pár věcí ,které bych knize mohla vytknout, ale jsou to drobnosti.Celkově se jedná o velmi zajímavý příběh a dobře napsaný.Můžu doporučit .

Mayami
27.04.2019 4 z 5

Dobrý námet, dobré spracovanie, ale trochu ťažkopádne napísaný. Noah mi bol sympatický, kniha má v sebe veľa zaujímavých myšlienok, či už v reinkarnáciu veríte alebo nie. Záver bol zbytočne rozťahaný.

martulkat
16.03.2019 5 z 5

Přestože jsem váhala, zda knížku číst či ne, nakonec toho rozhodně nelituju. Téma nevšední, se mnou víceméně rezonuje, takže spokojenost na mé straně. A pokud je to prvotina autorky, tak klobouk dolů.

Janule809
01.02.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila

bery11
06.01.2019 4 z 5

Úžasný příběh,i když někdy zbytečně zdlouhavé popisy

L.Helena
16.11.2018 5 z 5

Nemusíme v životě rozumět úplně všemu...
Mně se kniha líbila.

blowfish
29.10.2018 3 z 5

Velmi čtivý román co se týče zpracování. Autorka zjevně psát umí. Začátek se zdál být v pohodě, i přes neobvyklé téma, ale jak děj pokračoval, příběh se stával čím dál více absurnějším.

Ennie
25.08.2018 3 z 5

Moc dobré téma, ale zpracování už je horší :(. Dost mě to mrzí, mohl to být hodně dobrý příběh! Jako další čtenáři jsem určité části jen prolétla očima a četla dál...

Lucik87
03.08.2018 3 z 5

Zdlouhavé myšlenkové pochody, které by se daly zkrátit.

Ledgi
02.08.2018 5 z 5

Ze začátku jsem se do knihy nemohla začíst. Zdálo se mi to nezáživné. Ale pak mě příběh naprosto pohltil a já se nemohla dočkat každé další stránky, co se stane s Noemem. Reinkarnace je velmi zajímavé téma.

eliska1523
27.07.2018

Dobrý překlad knize určitě pomáhá. Trochu mi vadily zdlouhavé popisy všeho možného...i toho co nesouviselo s příběhem, 6ti stránkový popis setkání s otcem chlapečka hned na začátku knihy mi trochu vadil protože neměl pro knihu žádný smysl....a tak jsem přeskakovala tyto " popisky"...což není dobrá vizitka knihy, když tohle někdo dělá, ale mě tahle omáčka která nesouvisí s příběhem leze na nervy. Vsunutí skutečných příběhů dětí z exotických zemí mě bavily. Ale omáčka profesorova životního příběhu , místo aby mi k němu získala sympatie, mě prostě nudila... Knížku bych doporučila pokud je vám téma blízké.

paja86
21.06.2018 4 z 5

Velice zajímavé téma-reinkarnace.
Myslela jsem,že to bude nezáživné,ale příběh mě mile překvapil.

haaabi
16.06.2018 5 z 5

Skvělá knížka. Tedy ty první kapitoly mi přišly docela hrozně napsané a říkala jsem si, že to až do konce nezvládnu, ale kvůli tématu jsem vydržela a jsem moc ráda. Skvělé, skvělé! Ehmm... jen jsem se tedy musela nenápadně zeptat svých dětí kolik mají maminek. :-D

snoopylady
20.04.2018 4 z 5

Zajímavé téma, dobře zpracované. Během jednoho hlavního příběhu se dozvídáme zážitky jiných dětí, které si (údajně) pamatují svůj předchozí život.
Kniha je čtivá, jen těch doplňujících zážitků tam na můj vkus bylo moc.
Velmi zajímavá mi přišla sonda do duše matky, která ztratila syna.
Na pět hvězdiček to není, ale pěkné čtyři dávám.

eva-lupen
17.04.2018 3 z 5

I pro mne je možnost reinkarnace úplně normální a nechápala jsem, co na tom těm lidem v knize přijde nepochopitelné a divné.
Spoustu stránek s nedůležitým dějem a úryvky z knihy Život před životem (kterou jsem už kdysi četla) jsem přeskakovala, ale jinak to bylo čtivé a příběh zajímavý.

lenkavildomcova
05.04.2018 5 z 5

Zvláštní. Věřím na reinkarnaci. Moc pěkná kniha.

Adelaide777
16.02.2018 5 z 5

Jelikož na reinkarnaci věřím a zajímám se o ni, musela jsem si tuto knihu koupit.
Příběh byl moc hezký. Jen bych vynechala části o doktorovi Andersonovi, ty mi přišly úplně zbytečné.

reinkarnace psychologické romány psychologické příběhy

Autorovy knížky

Sharon Guskin