Dívka z nočních můr

Dívka z nočních můr https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143092/anna-series-divka-z--143092.jpg 4 480 106

Cas a Anna série

< 2. díl

Uběhly už celé měsíce od chvíle, kdy přízračná Anna Korlovová otevřela dveře do pekla ve svém sklepě a zmizela v něm, ale lovec duchů Cas Lowood to nemůže překonat. Přátelé Casovi připomínají, že se Anna obětovala, aby on mohl žít — a netoulal se jen světem jako polomrtvý. Cas ví, že mají pravdu, ale v jeho očích se žádná živá dívka, kterou může potkat, nevyrovná mrtvé dívce, do níž se zamiloval. Vidí teď Annu všude, někdy ve vidinách a někdy v nočních můrách. Ale je tu něco zneklidňujícího — nejsou to jenom sny. Zdá se, že Anna prožívá muka. Kdykoliv se objeví, je trýzněna stále novými a pokaždé hrůznějšími způsoby. Cas neví, co se s ní stalo, když zmizela v pekle, ale ví, že ať už se jí děje cokoliv, nezaslouží si to. Anna nejednou zachránila Case a je na čase, aby jí oplatil laskavost.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Baronet

Girl of Nightmares , 2012

Katka.Z
01.05.2014 3 z 5

Souhlasím s ostatními , oproti prvnímu dílu zklamání. Děj mi přišel celkem nudný a už vůbec nebyl napínavý ani strašidelný . Tato kniha mi přišla spíše oddychová :)

Enefersis
20.04.2014 3 z 5

*Komentář je lehce spoileroidní*
Taky se přikláním k těm, kterým se daleko víc líbil první díl. Ten konec. Cože? Na to, že za tou holkou šel až do pekla, to celé Cas vzal celkem s klidem. Vím, asi to tak mělo skončit a já jsem až moc romantická, ale tak jako…:D

cie
31.03.2014 4 z 5

Po komentářích zde, jsem od této knihy už moc neočekávala, ale možná díky tomu mi kniha přišla napínavá až do konce. Řekla bych, že byla dokonce napínavější než první díl. Líbilo se mi, jak to dopadlo a rozhodně to nebylo zklamání, jak píšou ostatní. Naopak bych řekla, že je to jedna z mála knih, kdy druhý díl byl minimálně stejně dobrý jako první.

Palele
14.03.2014 3 z 5

První díl se mi líbil mnohem víc

Anny90
08.03.2014 2 z 5

Oproti prvnímu dílu naprostá nuda.

po.13ny
22.02.2014 3 z 5

Nevím možná je to tím , že jsem od té knihy čekala něco více nebo jsem jen neměla svůj den když jsem to četla. Tento díl byl však horší než ten první asi jsem se na ni moc těšila.

MiaVanAcid
18.01.2014 3 z 5

Není to tak dobré, jako první díl, ale určitě si tuto autorku dávám mezi oblíbence a těším se na její další počiny.

King Boo
02.01.2014 4 z 5

Mírné zklamání oproti prvnímu dílu, jinak se mi autorčino dílo velmi líbí a těším se na knihu Antibohyně....

Temný snílek
23.11.2013 2 z 5

Duchařina plná lásky, utrpení a chuti se obětovat pro svého vyvoleného... Ano, jsou tu hororové momenty, kdy duchové útočí a snaží se naše hrdiny sežrat, nebo alespoň zabít, přesto děsivost je v pozadí, protože na prvním místě jsou zde city a velká láska, která překonává smrt.
Většina aktérů jsou náctiletí, proto knihu nejvíce ocení stejná věková skupina. Ostatní ji mohou mít jako lehkou oddychovku, která příliš nenadchne, ale nudu zažene.

V prvním díle se děj alespoň snažil být originální, ale příliš se mu to nedařilo, jelikož něco obdobného tady bylo již mnohokrát, prostě se jen vyměnily kulisy příběhu, ale základ zůstal stejný. V tomto díle se o originalitu už vůbec nehraje, jde jen o směsici béčkového hororu s duchy a nadpřirozené romance. Tajemný řád stojící v pozadí, to je snad to nejotřepanější na celé knize a ta pak působí absurdně.

Honey0105
22.10.2013 2 z 5

Achjo.. První knihu jsem přímo zhltla a tento druhý díl byl oproti tomu opravdu velké zklamání! Z bojovníka Cassia se stala pěkná bábovka, a i když příběh skrýval některé zajímavé pasáže, tak to stejně celou knihu nezachránilo. Chvílemi opravdu naivní, nudné a hlavně přehnané.
Je to škoda, protože v prvním díle byl vidět jistý potenciál. S touhle knihou to pro mě byla ztráta času. Z dobrých kamarádů Thomase a Carmel se stalo jen stádo, které podporovalo Cassiu i v těch nejnebezpečnějších situacích. Dále ho v tom podporoval jeho dobrý známý Gideon a jeho matka nevyjádřila dostatek námitek? Co? Jako opravdu? Už v prvním díle chyběla rozumová činnost, ale tady už nebyl skoro ani náznak.
Škoda.

Jitulisko
06.10.2013 4 z 5

Tak za mě je druhá kniha lepší než první. Konec? Mno neřekla bych, že zklamal. Podle mě takový všestranný happy end.... I když vím, že plno lidí by to za štastný nepokládalo......

CurlyWolf
03.10.2013 2 z 5

Tato kniha je doslovně řečeno, jen pro to, aby se čtenář nemusel cítit divně, že přečetl jen první díl. Myslím, že tahle knížka je tak tročku zbytečná. Zbytečné knížky samozřejmě nejsou, ale tato je nudná od první raždy až k poklidnému životu mrtvé dívky. Nebavila mě, a myslím že nejsem sama. Uvidíme, jak se o filmové zpracování postará Stef Meyer, o niž jsem slyšela, že chce knihy zfilmovat. Po dějové stránce tedy nečekám ŽÁDNÝ zázrak (I když první díl stál celkem za ten čas), ale efekty by to měly vyvážit =)

Edite
26.09.2013 4 z 5

Skvělá kniha.. od přečtení prvního dílu sem napjatě očekávala jak to vše dopadne.. ale po pravdě mě konec celkem zlamal.. nemohla jsem uvěřit tomu rozhodnutí které Cas udělal.. ale i přesto je skvělá..
4 hvězdičky.. ale to jen proto, že nepřekonala díl 1.

LilyLake
11.09.2013 4 z 5

Kniha měla pěkný příběh. Krásně navazaovala na knihu první. Příběh byl svěží a četl se sám. Od začátku jsem nedočkavě čekala jak to dopadne. Jediné co se mi na knize nelíbilo je způsob, kterým je napsána. Je hodně strohá a popis z pohledu první osoby je velice zvláštní.

anishta
28.08.2013 5 z 5

Četla jsem komentáře, které jsou tady napsané a měla jsem z toho trošku strach.. Ale autorka prostě nasadila Annou krví oděnou laťku moc vysoko... První díl zde sice nepřekonala, ale i tak je kniha skvělá... Někdo se tady zmínil, že neměl husinu během čtení, ale asi jste jen studení čumáci, protože kapitola v Lese sebevrahů mě málem zvedla ze židle, ale možná to jen moc prožívám... :D Shrnutí nakonec - kniha putuje do oblíbených a dostává 5* protože pro mě je naprosto skvělá...:)

Ruxandra
21.08.2013 3 z 5

Jsem opravdu zklamaná. Možná až to vydýchám, změním názor, ale teď těsně po dočtení knihy je to prostě tak. Dějově je druhý díl celkem prázdný, skoro nic se neděje, a když už se to za polovinou rozjede je celkem jasné, jak to dopadne.
Vadí mi absence toho mrazení a napětí, které jsem cítila při čtení Anny krví oděné. První kniha měla atmosféru, zajímavé téma, čtivost a uměla nadchnout. Druhá část má tu čtivost i téma, ale obsah příběhu pokulhává. Anna tomu prostě dodávala "šťávu", tady citelně chybí...

ledovalady
02.08.2013

První díl super, tohle mě ale vůbec nebaví. Už na začátku knížku vzdávám. Vůbec mě nevtáhla do děje, nepohltila, jako díl první. Možná, že ji otevřu za pár let....

Petruše90
01.08.2013 4 z 5

Ten konec mě naštval, Cas se za Annou honí celou dvojku a pak ji pustí... :D No nic, ale pěkné čtivo, opět vtipné pasáže a mělo to neustále probíhající děj. Dobré :)

Monicay
29.07.2013 2 z 5

Slabší než jednička. Anny tu bylo poskrovnu a s koncem jsem byla maximálně nespokojená. Cas je sice prezentován jako úžasný lovec duchů, ale mě se spíš zdálo, že je to malý kluk, který všem vypráví o tom, co všechno umí, ale ve skutečnosti ho musí ze všech jeho malérů někdo tahat. No vážně, ten "hrdina" nezvládl vůbec nic sám. Já vím, já vím, každý potřebuje přátele, ale člověk by čekal, že když se někde hlavní hrdina ocitne sám, bude schopný vyřešit problém, aniž by ho někdo vedl za ručičku. Tenhle to bohužel nedokázal.

aalexiis
18.07.2013 3 z 5

Líbilo se mi to. O malou kapku víc než první díl. Anna mi prostě učarovala. A utrápený hlavní hrdina mi seděl víc než ten, co se stále stěhuje a nedělá si přátele.

duchové a přízraky

Kendare Blake