Planeta mezi dvěma slunci

Planeta mezi dvěma slunci https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130700/bmid_planeta-mezi-dvema-slunci-Aek-130700.jpg 4 304 64

Vesmír je nebezpečné místo. Není snadné v něm přežít. A někdy je těžké i zemřít. Vězeňská transportní loď SFPS Tecora se zřítí v nehostinné poušti žhavé planety mezi dvěma slunci. Ze stovek lidí se zachrání osm trosečníků. Pětice trestanců, jeden dozorce a dva civilisté. Nemají se zrovna v lásce. Ale jestli chtějí přežít, musí se naučit spolupracovat. Není to snadné. A kolem vraku Tecory se nehybnou pouští plíží neznámé nebezpečí. Pod hvězdami číhá smrt. Je to čistokrevná scifi, stejně drsná jako klima neznámé planety, na které se odehrává.... celý text

kloin
02.06.2017 odpad!

Po dočtení jsem měl vztek, že jsem si nevzal jinou knihu. Pořád jsem si říkal, že snad ten příběh někam směřuje, a ono ne.

pafčaodřeky
22.05.2017 3 z 5

Vůbec ne špatné, tlustá bichle mi nevadí, pokud se napětí stupňuje, což se povedlo ; trochu zamrzí, že autor zahrál do autu záhadu planety stylem "už to se to blíží, blíží, už to vidím, jé, to byste nepochopili, tak nic".... Hvězdu ubírám za naprosto mizerné ilustrace, anatomické proporce mimo, perspektiva nulová, styl kresby školmetský, bez výrazu, křečovité stínování....vydržím dost, ale vážně se nedá sehnat někdo lepší???

Saux
07.03.2017 5 z 5

Výborný atmosférický survival, kterému nějakou tu vykrádačku s klidným srdcem odpustím. A i když jsem si to měl asi přečíst před Semper Fi (moje blbost, že jsem si předem nezjistil, jak to jde po sobě), tak ve finále jsem se s tím nějak popasoval, takže mi neznalost časové posloupnosti ani tak moc nepřekážela.
PS: Jen k tomu závěrečnému citátu jakéhosi R. Blackmora - To je ten legendární kytarista od Deep Purple? Že by takhle filozofoval o podstatě vesmíru? :-)

józi.odkudkam
09.02.2017 4 z 5

Že je Fabián vykradač filmových hrobů není tajemstvím. Své šakalí řemeslo však provozuje poctivě a s láskou a vždy dobře ví, kde svou čtenářskou cílovku podrbat (v týmu by neměla chybět postava s hispánskými/polskými kořeny, zdvižená pěst signalizující „stůj“ apod.), aby si spokojeně medila. Nejinak je tomu i s plíživě laděným survivalem Planeta mezi dvěma slunci, citlivě vykrádajícím motivy Černočerné tmy, a bonusovou povídkou Expresní zásilka, která si zas pro inspiraci odskočila k Alienovi. U mě dobrý.
4 žánrové ****
PS: Jenom nechápu, proč se někdo dělá se čtyřmi stovkami stran, aby je následně korunoval jménem jako Planeta mezi dvěma slunci.

Svatoslav
19.01.2017 4 z 5

Planeta mezi dvěma slunci je milostným vyznáním Alien univerzu a mistrovskou prací s psychologií postav a postupným budováním mytologie (s kterou se následně pracovalo v Dies Irae). Čtení Fabiana je (jako jednoho z mála českých žánrových autorů) zkrátka slast!

Rawen616
14.01.2017 4 z 5

Čtena reedice:
K Planetě jsem se dostal až po všech těch military jízdách a bylo to docela příjemné překvapení. Tentokrát je na prvním místě precizní atmosféra.
Příběh samozřejmě není na první pohled nic přelomového - je vcelku jasné, že přeživší parta do konce knihy výrazně prořídne, ale naštěstí ne zcela předvídatelně. A i když jde z velké části o grázly, některé si oblíbíte a některých mi bylo vyloženě líto při jejich skonu, který byl - jak je u Fabiana zvykem - mnohdy popsán velmi naturalisticky. I jinak příběh dovede udržet vaši pozornost díky souboji o přežití v atraktivním prostředí a postupně sílícímu vlivu tajemného nepřítele.

Přídavek - Expresní zásilka:
Variace na Fabianovo oblíbené Alienovské téma se vším co k němu patří - parta drsňáků, zprvu nevinná mise na záchranu posádky ztracené lodi, hoši od velké korporace co znají pravdu a nepoví a hladové zvířátko, které nemá příliš zájem o to, stát se lidským obchodním a zbrojním artiklem + slušně velkolepé finále s dosti nepříjemným umíráním sympatických postav. Svižné, nenáročné, drsné a jako obvykle Fabianovsky precizní.

Co mi v knize vyloženě vadilo byly ilustrace- Fabian nemá štěstí na dobré ilustrátory. Jeho obálky jsou až na Dies Ira děsivé. Dobré byly vnitřní ilustrace u Mariňáků, které příliš nespoilerovaly a občas ukazovaly i diagramy zbraní a techniky. U Planety jsou ilustrace jednak šíleně spoileroidní a hlavně se k tomu drsnému příběhu nehodí stylem. Jejich autorku znám a bohužel už nějakou dobu sleduji její kvalitativní sešup směrem dolů. Všechny postavy vypadají jako puberťáci se směšně krátkýma nohama a úsměvnými pistolkami. A přitom by se zrovna tady dalo tak krásně hrát jen s atmosferickými výjevy krajiny nebo detaily techniky a předmětů. Kritizuji, protože sám také ilustruji:-)

Dalamar
05.01.2017 5 z 5

Mám rád knihy od tohoto autora, proto mohu tuto knihu jen doporučit. Není to taková akční řežba jako Mariňáci, což ale autor kompenzuje skvělou atmosférou.

Pampalini
08.12.2016 5 z 5

Boj o život v úplne neznámom a nepriateľskom prostredí. Všetko mi sadlo, akoby písané pre mňa. Napínavé, tajomné, výborná atmosféra. Užil som si každú stranu.

Karelvovsik
13.11.2016 5 z 5

Výborná záležitost. Atmosféra příběhu mě úplně pohltila,nemohl jsem se od něj odtrhnout.

Hedwik
20.10.2016 4 z 5

Zajímavá kniha, která mě zprvu příliš neoslovila, avšak postupem času jsem knihu otevřel i v práci :) Rozhodně doporučuji ke čtení.

Veggi
16.07.2016 4 z 5

Po dlouhé době sci-fi do kterého jsem se začetla,hltala jsem stránku po stránce, čtení jsem si užívala a druhou polovinu přečetla v podstatě na jeden zátah! Rozpačitá jsem jen z konce, v podstatě to vše skončí ze strany na stranu a pro ně to není sci-fi konec, spíš takový klasicky válečný konec... Asi jsem moc náročná : )

vosatkaj
29.04.2016 1 z 5

Tak toto dílo mě neoslovilo,hlavně závěr čekal jsem více

Peleus
24.02.2016 3 z 5

Dosti zdlouhavé a místy, podle mě, zbytečně natahované. Jako povídka by snad obstála, ale ne jako něco, co má přes 500 stran. Mám ve zvyku knihy dočítat, ať jsou jakkoli nezajímavé. Tady jsem váhal, jestli se mu nezpronevěřit.

bb69
20.02.2016 4 z 5

Výborne napísané sci-fi, napínavé, drsné, surové. Boj pár jedincov o holý život po stroskotaní vesmírnej lode na nehostinnej planéte. A že tam chýba nejaké odhalenie? Veď vo vesmíre je toľko tajomstiev... Jednu hviezdičku váhavo sťahujem za možno trocha rozvláčnejšiu prvú polku knihy.

frana.cz
20.09.2015 4 z 5

Vynikající kniha, výborná zápletka, úžasná atmosféra a napětí až do konce ... kde jsem byl bohužel zklamán. Jak tu již někdo psal, chybí odhalení a vysvětlení a uvítal bych i poněkud jiný osud postav. Přesto jako celek dávám čtyři hvězdy.

Jack Bauer
05.02.2015 1 z 5

Hodně rozvláčné, ukecané, až od poloviny mě kniha trochu chytla. Celý děj by se dal nacpat do kratší povídky. Braková sci-fi. Lituji, že jsem to nevzdal hned od začátku a poctivě dočetl do nezajímavého konce.

Tazz1
23.01.2015 4 z 5

Knihy od tohoto autora hltám jedním dechem, ale tahle mi nějak moc nesedla. Nejasní protivníci, divný konec. Kniha jakoby nikam nespěje. Dal bych tři hvězdy, ale hvězdu navíc si zaslouží autorův styl psaní, který chytne a nepustí. Tak a teď hurá na Dies Irae :-)

kocour_mikeš
06.10.2014 5 z 5

Perfektní scífka, sirový, nevlekoucí se postupně odkrývající silný příběh o havárii vesmírné lodi a pár přeživších individuích. Dávám 90%.

Eigis
27.04.2014 5 z 5

Napínavá záležitost, u které se člověk nenudí.

Gwin
10.08.2013 3 z 5

Dle mého názoru nejhorší Fabianova kniha. Vše působí víceméně jednotvárně a zdlouhavě, osud hlavních hrdinů je od začátku předem jasný.

české sci-fi česká fantastika

Část díla